BezNakazu.pl
Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) (/showthread.php?tid=24)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 07-10-2018

(07-10-2018, 19:16:36)An1981 napisał(a):
(07-10-2018, 18:46:08)Mariuszd37 napisał(a): Chyba jednak nie te progi, jutro kawaleczek kupie z synem pojem. Smaka mi zrobilasUśmiech

Oj  nie tylko Tobie  Język
Przepraszam, a chciałam zrobić masełko. Ten serniczek naprawdę jest prosty...


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - An1981 - 07-10-2018

(07-10-2018, 19:54:25)Mila1 napisał(a):
(07-10-2018, 19:16:36)An1981 napisał(a):
(07-10-2018, 18:46:08)Mariuszd37 napisał(a): Chyba jednak nie te progi, jutro kawaleczek kupie z synem pojem. Smaka mi zrobilasUśmiech

Oj  nie tylko Tobie  Język
Przepraszam, a chciałam zrobić masełko. Ten serniczek naprawdę jest prosty...

Wiesz co ja wogule nie jem słodyczy ale to jest 1 z 2 ciast które  zjem. Mariuszd37 zawsze można zrobić pierogi i ser się nie marnuje.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 10-10-2018

[attachment=21]Mam swój sposób na kłopoty
100ml mleka
15g drożdży
35 dag cukru
50g masła
1 jajo
250g masła
pół tabliczki czekolady
mogą być owoce(nawet mrożone) ja dałam krem orzechowy
Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku. Zaczyn odstawić na 15min. Do miski wsypać mąkę, cukier, jajo, i rozpuszczone masło. Dodać zaczyni i wyrobić ciasto. Przykryć, zostawić w cieple do wyrośnięcia ok.1 godz. Ciast rozwałkować w prostokąt o grubości ok.0,5 cm, posmarować owocami lub tak jak ja kremem orzechowym i czekoladą(startą). Zwinąć w rulon i przeciąć wzdłuż na dwie połowy. Przeplatamy przez siebie i łączymy w wieniec. Posmarować roztrzepanym jajkiem i piec 20-30 min w temp 180 stopni. Można posypać cukrem pudrem.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - uspokajaczka - 10-10-2018

(10-10-2018, 19:42:05)Mila1 napisał(a): Mam swój sposób na kłopoty

Wygląda przecudnie a teraz poprosimy o przepisUśmiech


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 20-10-2018

No to tym razem kupiłam śmietanę! Juź stoi i czeka- będzie masełko!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - uspokajaczka - 20-10-2018

(20-10-2018, 11:17:33)Mila1 napisał(a): No to tym razem kupiłam śmietanę! Juź stoi i czeka- będzie masełko!

Kuchareczka z Ciebie i do tego dobra gospodyni, pewnie jak raz zrobisz to napiszesz, że masło sklepowe niech się schowa. Chyba tego nie muszę podpowiadać, że można dołożyć czosnek i mamy
- masełko czosnkowe
lub zioła i mamy
- masełko ziołowe


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 20-10-2018

(20-10-2018, 11:25:44)uspokajaczka napisał(a):
(20-10-2018, 11:17:33)Mila1 napisał(a): No to tym razem kupiłam śmietanę! Juź stoi i czeka- będzie masełko!

Kuchareczka z Ciebie i do tego dobra gospodyni, pewnie jak raz zrobisz to napiszesz, że masło sklepowe niech się schowa. Chyba tego nie muszę podpowiadać, że można dołożyć czosnek i mamy
- masełko czosnkowe
lub zioła i mamy
- masełko ziołowe

Dzięki, staram się jak mogę. 



RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 21-10-2018

Pączki
Z przepisu wychodzą 24 pączki.
500 g mąki pszennej
45 g drożdży
8 żółtek
250 ml letniej śmietany kremówki 30%
1/3 szklanki mleka
90 g drobnego cukru do wypieków
1 opakowanie cukru waniliowego lub ziarenka z 1 laski wanilii
1/3 łyżeczki soli
150 g masła, roztopionego i lekko przestudzonego
30 ml wódki lub spirytusu

Mąkę pszenną przesiać, zrobić rozczyn z drożdży, odstawić do wyrośnięcia i dodać do mąki. Dodać pozostałe składniki i wyrobić, pod koniec dodając roztopiony tłuszcz. Wyrabiać kilkanaście minut, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne. Ciasto będzie dosyć rzadkie, ale staramy się nie dodawać mąki.Wyrobione ciasto uformować w kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, przykryć i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (około 1,5 h).
Po tym czasie ciasto wyjąć na oprószony mąką blat, krótko wyrobić. Formować ręcznie - odrywać kawałki ciasta, odważyć około 50 g na każdy pączek, uformować kulki, następnie odłożyć je na ręczniczek lub stolnicę oprószoną mąką pszenną. Pączki przykryć i pozostawić w cieple do podwojenia objętości (około 20 - 25 minut w zależności od temperatury; pączki powinny być dobrze napuszone, ale nie przerośnięte).
Po wyrośnięciu smażyć pączki w głębokim tłuszczu rozgrzanym do temperatury 175ºC, z obu stron. Po usmażeniu odkładać na ręczniczek kuchenny do odsączenia. Nadziewać ulubionym nadzieniem przy pomocy rękawa cukierniczego i tylki do nadziewania pączków.

Jako nadzienie daję powidła śliwkowe lub nadzienie ajerkoniakowe - przepis:
250ml mleka
20 g budyniu waniliowego
40 g cukru pudru
130 ml ajerkoniaku (advocaat)
szczypta soli
200 ml mleka ugotować z cukrem i solą. resztę mleka rozrobić z budyniem i ajerkoniakiem. dodać do ugotowanego mleka i dobrze wymieszać, do uzyskania gładkiego kremu. ciągle mieszając gotować ok. 1 minuty. gotowy krem przykryć folią spożywczą, w taki sposób, by folia dotykała kremu (dzięki niej nie utworzy się nam na kremie „kożuch”) i wystudzić.
Pączki jeszcze ciepłe polukrować.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 21-10-2018

U mnie dzisiaj znowu drożdżowe. Tym razem z makiem. Mam nadzieję, że Mariusz nie przepada z drożdżowym, nie chciałabym go drażnić!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 21-10-2018

(21-10-2018, 12:14:02)grabi_en napisał(a): Pączki
Z przepisu wychodzą 24 pączki.
500 g mąki pszennej
45 g drożdży
8 żółtek
250 ml letniej śmietany kremówki 30%
1/3 szklanki mleka
90 g drobnego cukru do wypieków
1 opakowanie cukru waniliowego lub ziarenka z 1 laski wanilii
1/3 łyżeczki soli
150 g masła, roztopionego i lekko przestudzonego
30 ml wódki lub spirytusu

Mąkę pszenną przesiać, zrobić rozczyn z drożdży, odstawić do wyrośnięcia i dodać do mąki. Dodać pozostałe składniki i wyrobić, pod koniec dodając roztopiony tłuszcz. Wyrabiać kilkanaście minut, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne. Ciasto będzie dosyć rzadkie, ale staramy się nie dodawać mąki.Wyrobione ciasto uformować w kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, przykryć i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (około 1,5 h).
Po tym czasie ciasto wyjąć na oprószony mąką blat, krótko wyrobić. Formować ręcznie - odrywać kawałki ciasta, odważyć około 50 g na każdy pączek, uformować kulki, następnie odłożyć je na ręczniczek lub stolnicę oprószoną mąką pszenną. Pączki przykryć i pozostawić w cieple do podwojenia objętości (około 20 - 25 minut w zależności od temperatury; pączki powinny być dobrze napuszone, ale nie przerośnięte).
Po wyrośnięciu smażyć pączki w głębokim tłuszczu rozgrzanym do temperatury 175ºC, z obu stron. Po usmażeniu odkładać na ręczniczek kuchenny do odsączenia. Nadziewać ulubionym nadzieniem przy pomocy rękawa cukierniczego i tylki do nadziewania pączków.

Jako nadzienie daję powidła śliwkowe lub nadzienie ajerkoniakowe - przepis:
250ml mleka
20 g budyniu waniliowego
40 g cukru pudru
130 ml ajerkoniaku (advocaat)
szczypta soli
200 ml mleka ugotować z cukrem i solą. resztę mleka rozrobić z budyniem i ajerkoniakiem. dodać do ugotowanego mleka i dobrze wymieszać, do uzyskania gładkiego kremu. ciągle mieszając gotować ok. 1 minuty. gotowy krem przykryć folią spożywczą, w taki sposób, by folia dotykała kremu (dzięki niej nie utworzy się nam na kremie „kożuch”) i wystudzić.
Pączki jeszcze ciepłe polukrować.

Wyglądają smakowicie. Dawno nie robiłam pączków. Dzięki, że przypomniałaś!