BezNakazu.pl
STRES - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: żale i problemy związane z długami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: STRES (/showthread.php?tid=48)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: STRES - Katisia 77 - 25-10-2018

Witam. Dawno nie pisałam ale w sumie nie było o czym. Windykacja dzwoni tylko z Arvato i za wandoo. Udało mi się spłacić część kwoty którą mi pożyczyła rodzina.} Miałam dodatkowe środki z odszkodowania.] Sprawa za In credit dalej w Epu zadekretowano jako nowa. A dzisiaj telefon że dług z Lendon przejął Kruk. Kwota 6400. Zaproponowali ugodę po 200 zł. I niewiem myślę czy nie podpisać. Niewiem czy jak wszyscy pójdą do sądu czy to ogarnę. Dług już dawno uznałam.


RE: STRES - Mila1 - 26-10-2018

(25-10-2018, 23:29:46)Katisia 77 napisał(a): Witam. Dawno nie pisałam ale w sumie nie było o czym. Windykacja dzwoni tylko z Arvato i za wandoo. Udało mi się spłacić część kwoty którą mi pożyczyła rodzina.} Miałam dodatkowe środki z odszkodowania.] Sprawa za In credit dalej w Epu zadekretowano jako nowa. A dzisiaj telefon że dług z Lendon przejął Kruk. Kwota 6400. Zaproponowali ugodę po 200 zł. I niewiem myślę czy nie podpisać. Niewiem czy jak wszyscy pójdą do sądu czy to ogarnę. Dług już dawno uznałam.

Miałam podobny dylemat z hallo, ale siadałam posprawdzałam i okazało się, że tę pożyczkę już spłaciłam, więc się z krukiem nie dogaduję. Miałaś refinansowania w lendonie- to walcz.


RE: STRES - Katisia 77 - 26-10-2018

Na tym świecie wiadome jest tylko to że każdy z nas umrze. Walka w sądzie to też wielka niewiadoma co do wyroku. Mam inne chwilówki które wiem że będą w sądzie. Muszę się poważnie zastanowić. Najgorsze że wysłałam list na początku problemów ze spłatą. I napisałam w nim że uznaję ten dług w całości i proszę o raty. Sama strzeliłam sobie w stopę. "


RE: STRES - MarwPL - 26-10-2018

(25-10-2018, 23:29:46)Katisia 77 napisał(a): Witam. Dawno nie pisałam ale w sumie nie było o czym. Windykacja dzwoni tylko z Arvato i za wandoo. Udało mi się spłacić część kwoty którą mi pożyczyła rodzina.} Miałam dodatkowe środki z odszkodowania.] Sprawa za In credit dalej w Epu zadekretowano jako nowa. A dzisiaj telefon że dług z Lendon przejął Kruk. Kwota 6400. Zaproponowali ugodę po 200 zł. I niewiem myślę czy nie podpisać. Niewiem czy jak wszyscy pójdą do sądu czy to ogarnę. Dług już dawno uznałam.

W jakiej formie uznałaś dług wobec Lendona?
Czy były refinanse pożyczki, która aktualnie jest w windykacji u Kruka?


RE: STRES - grabi_en - 26-10-2018

(26-10-2018, 08:11:01)Katisia 77 napisał(a): Na tym świecie wiadome jest tylko to że każdy z nas umrze. Walka w sądzie to też wielka niewiadoma co do wyroku. Mam inne chwilówki które wiem że będą w sądzie. Muszę się poważnie zastanowić. Najgorsze że wysłałam list na początku problemów ze spłatą. I napisałam w nim że uznaję ten dług w całości i proszę o raty. Sama strzeliłam sobie w stopę. "

Walka w sądzie, zależy od dowodów, ale też i od indywidualnego doświadczenia sędziego - zawsze jest apelacja jak się nie zgadzamy.
Ty masz to w piśmie, że uznajesz dług, a ja takie cudo mam w sprzeciwach i walczę nie poddaję się.

Z tego co zauważyłam są trzy metody wychodzenia z długów:
1.  przyznanie się się do długu - co uważam za bardzo mało atrakcyjne i tragiczne, bo to nie jest dłużnik od przyznania się tylko wierzyciel od udowodnienia, że została taka pożyczka wypłacona, a tak przy okazji pozdrawiam środkowym palcem moją byłą pomoc prawną  conectum.
2.  spłata kapitału i obrona w sądzie -
3. brak spłaty  i odkładanie kasy na konto - na wypadek przegranej. I jak dla mnie najbardziej trafna metoda.


RE: STRES - MarwPL - 26-10-2018

(26-10-2018, 08:11:01)Katisia 77 napisał(a): Na tym świecie wiadome jest tylko to że każdy z nas umrze. Walka w sądzie to też wielka niewiadoma co do wyroku. Mam inne chwilówki które wiem że będą w sądzie. Muszę się poważnie zastanowić. Najgorsze że wysłałam list na początku problemów ze spłatą. I napisałam w nim że uznaję ten dług w całości i proszę o raty. Sama strzeliłam sobie w stopę. "

A masz kopię tego listu?
Jest jeszcze szansa, że nie pokażą tego przed sądem.
Z Ultimo tak się nam kilkakrotnie zdarzyło.


RE: STRES - Mariuszd37 - 26-10-2018

Z ultimo warto walczyc.


RE: STRES - Katisia 77 - 26-10-2018

Napisałam do nich meila i list. Muszę sprawdzić kiedy. Refinansowałam 4razy ostatnia pożyczka 2razy. Kwota udzielona to 5000 zł. Refinansowałam na kwotę prawie 4000 zł. Wpłaciłam im 300zł. A chcą 6440 zł.


RE: STRES - Mila1 - 27-10-2018

(26-10-2018, 17:14:07)Katisia 77 napisał(a): Napisałam do nich meila i list. Muszę sprawdzić kiedy. Refinansowałam 4razy ostatnia pożyczka 2razy. Kwota udzielona to 5000 zł. Refinansowałam na kwotę prawie 4000 zł. Wpłaciłam im 300zł. A chcą 6440 zł.

Szkoda, że nie więcej! Są tak śmieszni, aż straszni!


RE: STRES - AnowiB - 27-10-2018

"Największa niewola to obawy,podejrzenia i ograniczenia w jakie wpędza nas własny umysł."

Taki banner wisi na trasie moich spacerów z dzieckiem,którym się opiekuję.I tego się trzymam.Wiem,ze na końcu drogi w walce z długami może mnie czekać komornik.Z nim też da się żyć.A wszystko inne co się w tej walce wydarzy to tylko może być na plus.I nawet posłaniec w stanie upojenia alkoholowego z listem poleconym od Lexa mnie nie wzruszył.choć przez chwilę miałam zamiar do nich napisać żeby nie psuli sobie "reputacji" takimi posłańcami.