BezNakazu.pl
Alektum capital - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Fundusze skupujące długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Alektum capital (/showthread.php?tid=442)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Alektum capital - grzesiek0704 - 30-12-2020

Dzięki za odpowiedzi. Jak tylko otrzymam dokumenty przesyłam do prawnika.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 30-01-2021

Ja czekam i czekam na ten pozew śledzę ądów i patrzę że 22.01 sprawa została zakończona, w dalszym ciągu nic nie przyszło w czynnościach też nie ma że wysłano cokolwiek. Człowiek tylko się denerwuje..
Jak rozumiem sąd wydal wyrok zaoczny ... kalkuluje i czytam, że aby wnieść sprzeciw trzeba wykonać opłatę wynoszącą połowę kwoty pozwu , czyli jakiś procent od kwoty, o którą walczy powód dobrze rozumiem?


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 30-01-2021

A nie lepiej spytać się prawnika, domorosłe rady typu z elektrody tu nie działają.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 30-01-2021

(30-01-2021, 23:28:42)Mariuszd37 napisał(a): A nie lepiej spytać się prawnika, domorosłe rady typu z elektrody tu nie działają.

Prawnik napisał żeby odezwać się z papierami także czekam ciągle na papiery , nie przyszło mi do głowy zawracać komuś głowę takimi rzeczami skoro mam jasny przekaz kiedy się odezwać, dlatego też szuka się do tego czasu odpowiedzi na portalach prawniczych itp nie na "elektroda.. "cokolwiek to jest


RE: Alektum capital - Mila1 - 31-01-2021

(30-01-2021, 23:25:58)Tomek90 napisał(a): Ja czekam i czekam na ten pozew śledzę ądów i patrzę że 22.01 sprawa została zakończona, w dalszym ciągu nic nie przyszło w czynnościach też nie ma że wysłano cokolwiek. Człowiek tylko się denerwuje..
Jak rozumiem sąd wydal wyrok zaoczny ... kalkuluje i czytam, że aby wnieść sprzeciw trzeba wykonać opłatę wynoszącą połowę kwoty pozwu , czyli jakiś procent od kwoty, o którą walczy powód dobrze rozumiem?

Spokojnie, dojdzie. Nie słyszałam o opłacie od sprzeciwu...chyba, że w apelacji.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 31-01-2021

Liczę na to że dojdzie chociaż zacząłem się niepokoić jutro tam zadzwonię a jak już wkoncu coś dostanę to do p.Marka
Chociaż już mam dość sam fakt że to sąd paraliżuje
Robilismy rozdzielność z żoną to normalnie w czynnościach na portalu byl że wysłano a tu nic tylko że powód złożył w biurze podawczym pismo i później zakończenie sprawy na podst art 480 1$2kpc

Chociaż może nie przypominać bo wezmą i  jutro wysla jak się przypomnę heh?


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 31-01-2021

Chyba nie miałeś junkersa stąd nie wiesz co to elektroda. A do meritum, masz pomoc prawna to nie kręć horrorów ala King. Domorosłym praw okiem chcesz być, po co ci to, lepiej robić dobrze to co się umie.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 31-01-2021

(30-01-2021, 23:40:28)Tomek90 napisał(a):
(30-01-2021, 23:28:42)Mariuszd37 napisał(a): A nie lepiej spytać się prawnika, domorosłe rady typu z elektrody tu nie działają.

Prawnik napisał żeby odezwać się z papierami także czekam ciągle na papiery , nie przyszło mi do głowy zawracać komuś głowę takimi rzeczami skoro mam jasny przekaz kiedy się odezwać, dlatego też szuka się do tego czasu odpowiedzi na portalach prawniczych itp nie na "elektroda.. "cokolwiek to jest

(31-01-2021, 12:30:10)Mariuszd37 napisał(a): Chyba nie miałeś junkersa stąd nie wiesz co to elektroda. A do meritum, masz pomoc prawna to nie kręć horrorów ala King. Domorosłym praw okiem chcesz być, po co ci to, lepiej robić dobrze to co się umie.



RE: Alektum capital - MarwPL - 31-01-2021

(30-01-2021, 23:25:58)Tomek90 napisał(a): Ja czekam i czekam na ten pozew śledzę ądów i patrzę że 22.01 sprawa została zakończona, w dalszym ciągu nic nie przyszło w czynnościach też nie ma że wysłano cokolwiek. Człowiek tylko się denerwuje..
Jak rozumiem sąd wydal wyrok zaoczny ... kalkuluje i czytam, że aby wnieść sprzeciw trzeba wykonać opłatę wynoszącą połowę kwoty pozwu , czyli jakiś procent od kwoty, o którą walczy powód dobrze rozumiem?


Biorąc pod uwagę, że twierdzisz, że żadna przesyłka w tej sprawie przez sąd rejonowy właściwy dla miejsca Twojego zamieszkania nie została Ci doręczona, a jednocześnie na portalu jest info, że sąd wydał wyrok zaoczny, powinieneś jutro zadzwonić do sądu i zapytać, czy aby na portalu nie ma błędu w tej sprawie.
Sprawdź w dokumentach i czynnościach czy i kiedy było wysyłane pismo do Ciebie z odpisem pozwu.
Jeśli sąd nie doręczył Ci odpisu pozwu, to komunikat na portalu sądowych jest raczej błędem ludzkim.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 31-01-2021

(30-01-2021, 23:40:28)Tomek90 napisał(a):
(30-01-2021, 23:28:42)Mariuszd37 napisał(a): A nie lepiej spytać się prawnika, domorosłe rady typu z elektrody tu nie działają.

Prawnik napisał żeby odezwać się z papierami także czekam ciągle na papiery , nie przyszło mi do głowy zawracać komuś głowę takimi rzeczami skoro mam jasny przekaz kiedy się odezwać, dlatego też szuka się do tego czasu odpowiedzi na portalach prawniczych itp nie na "elektroda.. "cokolwiek to jest

(31-01-2021, 13:30:24)MarwPL napisał(a):
(30-01-2021, 23:25:58)Tomek90 napisał(a): Ja czekam i czekam na ten pozew śledzę ądów i patrzę że 22.01 sprawa została zakończona, w dalszym ciągu nic nie przyszło w czynnościach też nie ma że wysłano cokolwiek. Człowiek tylko się denerwuje..
Jak rozumiem sąd wydal wyrok zaoczny ... kalkuluje i czytam, że aby wnieść sprzeciw trzeba wykonać opłatę wynoszącą połowę kwoty pozwu , czyli jakiś procent od kwoty, o którą walczy powód dobrze rozumiem?


Biorąc pod uwagę, że twierdzisz, że żadna przesyłka w tej sprawie przez sąd rejonowy właściwy dla miejsca Twojego zamieszkania nie została Ci doręczona, a jednocześnie na portalu jest info, że sąd wydał wyrok zaoczny, powinieneś jutro zadzwonić do sądu i zapytać, czy aby na portalu nie ma błędu w tej sprawie.
Sprawdź w dokumentach i czynnościach czy i kiedy było wysyłane pismo do Ciebie z odpisem pozwu.
Jeśli sąd nie doręczył Ci odpisu pozwu, to komunikat na portalu sądowych jest raczej błędem ludzkim.

(31-01-2021, 16:33:30)Tomek90 napisał(a):
(30-01-2021, 23:40:28)Tomek90 napisał(a):
(30-01-2021, 23:28:42)Mariuszd37 napisał(a): A nie lepiej spytać się prawnika, domorosłe rady typu z elektrody tu nie działają.

Prawnik napisał żeby odezwać się z papierami także czekam ciągle na papiery , nie przyszło mi do głowy zawracać komuś głowę takimi rzeczami skoro mam jasny przekaz kiedy się odezwać, dlatego też szuka się do tego czasu odpowiedzi na portalach prawniczych itp nie na "elektroda.. "cokolwiek to jest

(31-01-2021, 13:30:24)MarwPL napisał(a):
(30-01-2021, 23:25:58)Tomek90 napisał(a): Ja czekam i czekam na ten pozew śledzę ądów i patrzę że 22.01 sprawa została zakończona, w dalszym ciągu nic nie przyszło w czynnościach też nie ma że wysłano cokolwiek. Człowiek tylko się denerwuje..
Jak rozumiem sąd wydal wyrok zaoczny ... kalkuluje i czytam, że aby wnieść sprzeciw trzeba wykonać opłatę wynoszącą połowę kwoty pozwu , czyli jakiś procent od kwoty, o którą walczy powód dobrze rozumiem?


Biorąc pod uwagę, że twierdzisz, że żadna przesyłka w tej sprawie przez sąd rejonowy właściwy dla miejsca Twojego zamieszkania nie została Ci doręczona, a jednocześnie na portalu jest info, że sąd wydał wyrok zaoczny, powinieneś jutro zadzwonić do sądu i zapytać, czy aby na portalu nie ma błędu w tej sprawie.
Sprawdź w dokumentach i czynnościach czy i kiedy było wysyłane pismo do Ciebie z odpisem pozwu.
Jeśli sąd nie doręczył Ci odpisu pozwu, to komunikat na portalu sądowych jest raczej błędem ludzkim.

Czyli jak rozumiem sprawa sie odbyla nie dostałem pozwu , ciekawe czy dostane wyrok patrzac ze zostal wydany 22.01 a listonosza ani widu..
z czynnosci są tylko dwie zlozenie pisma w biurze podawczym przez powoda
i wczesniejsze wezwanie powoda do zlozenia dokumentow  z epu i tyle

Dobra domyślam się ze już po ptakach, wiec jeśli dostane ten wyrok nakazowy (jutro zadzwonię) wtedy opłacam to co zasądzone na nr konta alektum , ten sam co w pozwie z epu,tytułując wyrokiem i nr sygnatury sprawy a koszty zastępstwa na jakieś inne konto ? jak to technicznie wygląda bo sporo pieniędzy, żeby nie wysłać gdzieś gdzie nie trzeba