BezNakazu.pl
Alektum capital - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Fundusze skupujące długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Alektum capital (/showthread.php?tid=442)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Alektum capital - grabi_en - 29-11-2020

(29-11-2020, 12:00:23)Tomek90 napisał(a): Hej
Pierwsza sprawa w SR , chciałem spłacić jak zawsze po umorzeniu , czekałem na uprawomocnienie, a tu zonk, patrze e-mail z portalu inf. ze wpłynęła sprawa Alektum za Finbo (z epu 5013zl) teraz mam pytanie czy czekać na wyrok i spokojnie to zapłacić  czy się bronić, z tym że  nie ma podstaw,bo niespłacone nic. Czy muszę wnioskować o dostęp do sprawy, bo nic nie widzę poza tym, że SPRAWA W TOKU. Mam przed sobą wniosek, na portalu należy wpisać: sąd rejonowy Białystok, wydział wpisałem mam problem z repertorium , są następujące symbole : 1Co,C,C-upr, Co, Nc,Ns ? , myslalem ze Nc ale w sumie nie wiem , moge was prosic o pomoc?

Zasada jest prosta jak Cię pozwali to się już broń z pomocą prawną i czekaj co się wydarzy w sądzie - zawsze zdążyć to spłacić - najwyżej odkładaj pieniądze na kupkę. Wszystko jest uzależnione od sądu czy jest przychylny dla dłużnika, czy trzyma stronę powoda - na podstawie dokumentów jakie powód przedłoży w SR.
Nie rozumiem -  po jakim umorzeniu?
Portal SR - to nie to samo co widzisz w EPU, tu prawie nic nie zobaczysz, trzeba udać się do czytelni do SR i skopiować przedłożone dokumenty, ale myślę, że teraz jest za wcześnie, najpierw ogarnij sobie Pełnomocnika do sądu - on Ciebie poprowadzi.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 29-11-2020

Po umorzeniu w epu- tak zawsze spłacam chwilówki, które poszły dalej, czekam na umorzenie i spłacam, na chwile obecna złożyłem wniosek o dostęp do akt , przy dwóch poprzednich sprawach jakie miałem (nie za chwilówki) wydaje mi się ze było wszystko widoczne, do czytelni akt nie będę miał jak pójść niestety, dlatego tez z góry zakładam ze pewnie zostaje mi czekać na wyrok i to spłacić, przez fakt, że nie mam jak iść tam żeby cokolwiek wyciągnąć


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 29-11-2020

Weź się lepiej zdaj na prawnika, samemu położysz sprawę. Czemu sobie nie pomoc?


RE: Alektum capital - grabi_en - 29-11-2020

(29-11-2020, 12:48:34)Tomek90 napisał(a): Po umorzeniu w epu- tak zawsze spłacam chwilówki, które poszły dalej, czekam na umorzenie i spłacam, na chwile obecna złożyłem wniosek o dostęp do akt , przy dwóch poprzednich sprawach jakie miałem (nie za chwilówki) wydaje mi się ze było wszystko widoczne, do czytelni akt nie będę miał jak pójść niestety, dlatego tez z góry zakładam ze pewnie zostaje mi czekać na wyrok i to spłacić, przez fakt,  że nie mam jak iść tam żeby cokolwiek wyciągnąć

Ale Sąd Rejonowy - to nie EPU - tu nie wystarcza dwa zdania na sprzeciw.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 29-11-2020

Nie no oczywiście, że sam nie zamierzam nic działać bo wiem, że to bez sensu , zwłaszcza ze większość tych spraw z długami załatwia za mnie siostra ja podpisuje co trzeba, przelewam i tyle wiem, w sumie nie mam nic do stracenia jak już jest w SR , kiedy brac pełnomonicka> jak to zrobić , datę wpływu mam 24.11


RE: Alektum capital - grabi_en - 29-11-2020

(29-11-2020, 14:24:03)Tomek90 napisał(a): Nie no oczywiście,  że sam nie zamierzam nic działać bo wiem, że to bez sensu , zwłaszcza ze większość tych spraw z długami załatwia za mnie siostra ja podpisuje co trzeba, przelewam i tyle wiem, w sumie nie mam nic do stracenia jak już jest w SR , kiedy brac pełnomonicka> jak to zrobić , datę wpływu mam 24.11

Siostrze dasz upoważnieni i przejrzy za Ciebie akta w SR. Pełnomocnika musisz już mieć jakiegoś na oku, bo dostaniesz dokumenty i masz tylko 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 29-11-2020

własnie patrze ze mozna zamowic te akta meilowo, wtedy myslisz wystarczy odręczne upowaznienie siostrze? mozna te akta tam skserowac czy jak to sie tam robi?

Mozecie polecic obronce?


RE: Alektum capital - grabi_en - 29-11-2020

Myślę że Pełnomocnictwo napisane dla siostry z pełnymi danymi powinno wystarczyć, ale zadzwoń do SR i się upewnij.
Jesteś na forum BN i masz pełne namiary na górze forum - zadzwoń (ale jutro) lub napisz - wszystkiego się dowiesz.


RE: Alektum capital - Mila1 - 29-11-2020

(29-11-2020, 14:35:20)grabi_en napisał(a):
(29-11-2020, 14:24:03)Tomek90 napisał(a): Nie no oczywiście,  że sam nie zamierzam nic działać bo wiem, że to bez sensu , zwłaszcza ze większość tych spraw z długami załatwia za mnie siostra ja podpisuje co trzeba, przelewam i tyle wiem, w sumie nie mam nic do stracenia jak już jest w SR , kiedy brac pełnomonicka> jak to zrobić , datę wpływu mam 24.11

Siostrze dasz upoważnieni i przejrzy za Ciebie akta w SR. Pełnomocnika musisz już mieć jakiegoś na oku, bo dostaniesz dokumenty i masz tylko 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu.

A nie dostanie wszystkigo po ewentualnym nakazie? I wtedy może z tym startować do pełnomocnika. Zrozumiałam, że sprawa dopiero wpłynęła.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 29-11-2020

(29-11-2020, 18:04:29)Mila1 napisał(a):
(29-11-2020, 14:35:20)grabi_en napisał(a):
(29-11-2020, 14:24:03)Tomek90 napisał(a): Nie no oczywiście,  że sam nie zamierzam nic działać bo wiem, że to bez sensu , zwłaszcza ze większość tych spraw z długami załatwia za mnie siostra ja podpisuje co trzeba, przelewam i tyle wiem, w sumie nie mam nic do stracenia jak już jest w SR , kiedy brac pełnomonicka> jak to zrobić , datę wpływu mam 24.11

Siostrze dasz upoważnieni i przejrzy za Ciebie akta w SR. Pełnomocnika musisz już mieć jakiegoś na oku, bo dostaniesz dokumenty i masz tylko 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu.

A nie dostanie wszystkigo po ewentualnym nakazie? I wtedy może z tym startować do pełnomocnika. Zrozumiałam, że sprawa dopiero wpłynęła.
Tak też właśnie myślałem że muszw czekać aż coś przyjdzie hm. I wtedy mam 2tyg na odpowiedzieć czyli najlepiej już szukać prawnika , nie wiem jak długo od wpłynięcia przychodzi cokolwiek, na stronie sądu jest tylko nowa sprawa wpłynęło 24.11