BezNakazu.pl
Alektum capital - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Fundusze skupujące długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Alektum capital (/showthread.php?tid=442)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Alektum capital - Niki - 14-07-2020

(13-07-2020, 18:01:07)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 11:23:02)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 11:14:45)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 10:50:02)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 10:32:50)MarwPL napisał(a): Zdarza się, że sądy umarzają postępowania właśnie umarzają z braku wykazania prawidłowego umocowania.
Czy dotarł do Ciebie już odpis zażalenia na to postanowienie?

Tak, już mam zażalenie.

A czy wraz z zażaleniem dołączyli prawidłowe dokumenty wykazujące umocowanie?
Nic dodatkowego nie załączali. Generalnie chodzi o to, że Sąd stwierdził, że z przedłożonego rejestru handlowego Kantonu Zug nie wynika, aby osoba udzielająca pełnocmocnictwa była uprawniona do reprezentacji powoda. Oni zaś wskazali, że przy rubryce rodzaj podpisu widnieje informacja, że jest to podpis samodzielny. Niby wszystko było tłumaczone przez tłumacza przysięgłego, więc odpis z rejestru handlowego jest po polsku i po niemiecku i mówią że nic innego nie mogą przedłożyć, no bo prawo szwajcarskie ma tylko te rejestry. I się zastanawiam czy faktycznie było złe umocowanie, czy sąd nie ogarnął. Myślałam, że może ktoś miał do czynienia z podobną sprawą?

Każdy sąd ocenia dowody według własnego uznania.
Twój sąd stwierdził, że dokumenty złożone do akt sprawy nie pozwalają na potwierdzenie prawidłowego umocowania i miał do tego prawo.
Wiem, że miał do tego prawo, ale Powód wniósł zażalenie. Chciałabym na nie jakoś odpowiedzieć, ale właściwie nie wiem jak.

(13-07-2020, 19:45:22)Mariuszd37 napisał(a): Nie cieszysz się?

Nie, bo to jeszcze nic nie znaczy. Wnieśli od tego zażalenie i teraz Sąd Okręgowy będzie badał czy umorzenie było zasadne. Także nie cieszę się na zapas, bo SO może wszystko zmienić Smutny


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 14-07-2020

Z takim podejściem sukcesów nie wróżę. Ja bym się cieszył ze komora nie ma.


RE: Alektum capital - Niki - 14-07-2020

(14-07-2020, 08:53:07)Mariuszd37 napisał(a): Z takim podejściem sukcesów nie wróżę. Ja bym się cieszył ze komora nie ma.

Ależ podejście jest dobre. Tylko zasadę mam taką, że cieszę się dopiero kiedy mam przed sobą prawomocny wygrany wyrok Oczko


RE: Alektum capital - MarwPL - 14-07-2020

(14-07-2020, 08:32:25)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 18:01:07)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 11:23:02)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 11:14:45)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 10:50:02)Niki napisał(a): Tak, już mam zażalenie.

A czy wraz z zażaleniem dołączyli prawidłowe dokumenty wykazujące umocowanie?
Nic dodatkowego nie załączali. Generalnie chodzi o to, że Sąd stwierdził, że z przedłożonego rejestru handlowego Kantonu Zug nie wynika, aby osoba udzielająca pełnocmocnictwa była uprawniona do reprezentacji powoda. Oni zaś wskazali, że przy rubryce rodzaj podpisu widnieje informacja, że jest to podpis samodzielny. Niby wszystko było tłumaczone przez tłumacza przysięgłego, więc odpis z rejestru handlowego jest po polsku i po niemiecku i mówią że nic innego nie mogą przedłożyć, no bo prawo szwajcarskie ma tylko te rejestry. I się zastanawiam czy faktycznie było złe umocowanie, czy sąd nie ogarnął. Myślałam, że może ktoś miał do czynienia z podobną sprawą?

Każdy sąd ocenia dowody według własnego uznania.
Twój sąd stwierdził, że dokumenty złożone do akt sprawy nie pozwalają na potwierdzenie prawidłowego umocowania i miał do tego prawo.
Wiem, że miał do tego prawo, ale Powód wniósł zażalenie. Chciałabym na nie jakoś odpowiedzieć, ale właściwie nie wiem jak.

(13-07-2020, 19:45:22)Mariuszd37 napisał(a): Nie cieszysz się?

Nie, bo to jeszcze nic nie znaczy. Wnieśli od tego zażalenie i teraz Sąd Okręgowy będzie badał czy umorzenie było zasadne. Także nie cieszę się na zapas, bo SO może wszystko zmienić Smutny

Napisz tylko w odpowiedzi na zażalenie, że w całości popierasz stanowisko sądu, że faktycznie z dokumentów przedłożonych przez powoda nie wynika prawidłowe umocowanie pełnomocnika powoda.
Wnosisz też o obciążenie powoda kosztami postępowania zażaleniowego.
Pamiętaj wysłać odpowiedź na zażalenie w terminie.


RE: Alektum capital - Niki - 14-07-2020

(14-07-2020, 09:08:59)MarwPL napisał(a):
(14-07-2020, 08:32:25)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 18:01:07)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 11:23:02)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 11:14:45)MarwPL napisał(a): A czy wraz z zażaleniem dołączyli prawidłowe dokumenty wykazujące umocowanie?
Nic dodatkowego nie załączali. Generalnie chodzi o to, że Sąd stwierdził, że z przedłożonego rejestru handlowego Kantonu Zug nie wynika, aby osoba udzielająca pełnocmocnictwa była uprawniona do reprezentacji powoda. Oni zaś wskazali, że przy rubryce rodzaj podpisu widnieje informacja, że jest to podpis samodzielny. Niby wszystko było tłumaczone przez tłumacza przysięgłego, więc odpis z rejestru handlowego jest po polsku i po niemiecku i mówią że nic innego nie mogą przedłożyć, no bo prawo szwajcarskie ma tylko te rejestry. I się zastanawiam czy faktycznie było złe umocowanie, czy sąd nie ogarnął. Myślałam, że może ktoś miał do czynienia z podobną sprawą?

Każdy sąd ocenia dowody według własnego uznania.
Twój sąd stwierdził, że dokumenty złożone do akt sprawy nie pozwalają na potwierdzenie prawidłowego umocowania i miał do tego prawo.
Wiem, że miał do tego prawo, ale Powód wniósł zażalenie. Chciałabym na nie jakoś odpowiedzieć, ale właściwie nie wiem jak.

(13-07-2020, 19:45:22)Mariuszd37 napisał(a): Nie cieszysz się?

Nie, bo to jeszcze nic nie znaczy. Wnieśli od tego zażalenie i teraz Sąd Okręgowy będzie badał czy umorzenie było zasadne. Także nie cieszę się na zapas, bo SO może wszystko zmienić Smutny

Napisz tylko w odpowiedzi na zażalenie, że w całości popierasz stanowisko sądu, że faktycznie z dokumentów przedłożonych przez powoda nie wynika prawidłowe umocowanie pełnomocnika powoda.
Wnosisz też o obciążenie powoda kosztami postępowania zażaleniowego.
Pamiętaj wysłać odpowiedź na zażalenie w terminie.

Czyli nie muszę wielce tej odpowiedzi argumentować?


RE: Alektum capital - MarwPL - 14-07-2020

(14-07-2020, 09:10:44)Niki napisał(a):
(14-07-2020, 09:08:59)MarwPL napisał(a):
(14-07-2020, 08:32:25)Niki napisał(a):
(13-07-2020, 18:01:07)MarwPL napisał(a):
(13-07-2020, 11:23:02)Niki napisał(a): Nic dodatkowego nie załączali. Generalnie chodzi o to, że Sąd stwierdził, że z przedłożonego rejestru handlowego Kantonu Zug nie wynika, aby osoba udzielająca pełnocmocnictwa była uprawniona do reprezentacji powoda. Oni zaś wskazali, że przy rubryce rodzaj podpisu widnieje informacja, że jest to podpis samodzielny. Niby wszystko było tłumaczone przez tłumacza przysięgłego, więc odpis z rejestru handlowego jest po polsku i po niemiecku i mówią że nic innego nie mogą przedłożyć, no bo prawo szwajcarskie ma tylko te rejestry. I się zastanawiam czy faktycznie było złe umocowanie, czy sąd nie ogarnął. Myślałam, że może ktoś miał do czynienia z podobną sprawą?

Każdy sąd ocenia dowody według własnego uznania.
Twój sąd stwierdził, że dokumenty złożone do akt sprawy nie pozwalają na potwierdzenie prawidłowego umocowania i miał do tego prawo.
Wiem, że miał do tego prawo, ale Powód wniósł zażalenie. Chciałabym na nie jakoś odpowiedzieć, ale właściwie nie wiem jak.

(13-07-2020, 19:45:22)Mariuszd37 napisał(a): Nie cieszysz się?

Nie, bo to jeszcze nic nie znaczy. Wnieśli od tego zażalenie i teraz Sąd Okręgowy będzie badał czy umorzenie było zasadne. Także nie cieszę się na zapas, bo SO może wszystko zmienić Smutny

Napisz tylko w odpowiedzi na zażalenie, że w całości popierasz stanowisko sądu, że faktycznie z dokumentów przedłożonych przez powoda nie wynika prawidłowe umocowanie pełnomocnika powoda.
Wnosisz też o obciążenie powoda kosztami postępowania zażaleniowego.
Pamiętaj wysłać odpowiedź na zażalenie w terminie.

Czyli nie muszę wielce tej odpowiedzi argumentować?

Możesz odpowiedz napisać w dwóch zdaniach.


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 14-07-2020

I psychologicznie odpowiedzialność się podzieli, sędziemu prościej będzie odpalić zażalenie jak 2 osoby tak myślą.


RE: Alektum capital - grabi_en - 14-07-2020

(14-07-2020, 11:33:42)Mariuszd37 napisał(a): I psychologicznie odpowiedzialność się podzieli, sędziemu prościej będzie odpalić zażalenie jak 2 osoby tak myślą.

Mariusz Duży uśmiech


RE: Alektum capital - Mariuszd37 - 14-07-2020

A nie.. Tak korpo działają, a sąd to też korpo.


RE: Alektum capital - Tomek90 - 29-11-2020

Hej
Pierwsza sprawa w SR , chciałem spłacić jak zawsze po umorzeniu , czekałem na uprawomocnienie, a tu zonk, patrze e-mail z portalu inf. ze wpłynęła sprawa Alektum za Finbo (z epu 5013zl) teraz mam pytanie czy czekać na wyrok i spokojnie to zapłacić  czy się bronić, z tym że  nie ma podstaw,bo niespłacone nic. Czy muszę wnioskować o dostęp do sprawy, bo nic nie widzę poza tym, że SPRAWA W TOKU. Mam przed sobą wniosek, na portalu należy wpisać: sąd rejonowy Białystok, wydział wpisałem mam problem z repertorium , są następujące symbole : 1Co,C,C-upr, Co, Nc,Ns ? , myslalem ze Nc ale w sumie nie wiem , moge was prosic o pomoc?
edit: juz wiem przeciez przy numerze sprawy jest Nc heheh