BezNakazu.pl
Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) (/showthread.php?tid=24)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wonder_Woman - 11-09-2018

Też kupuję w Auchan, albo w Kauflandzie
Czasem w biedrze
Ale czasami zeby to wszystko jakoś ogarnąć, to kombinuje tak, aż czacha mi dymi


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Biedronka 24 - 11-09-2018

(11-09-2018, 12:56:00)Wonder_Woman napisał(a):
(10-09-2018, 19:36:47)Biedronka 24 napisał(a): Cieszę się bo, w czwartek po pracy idę na inwentaryzację, zawsze to wpadnie 100 zł, niby mało, ale jednak Uśmiech

Super, zawsze to coś  Uśmiech człowiek ma wrażenie, że coś robi

Dokładnie

(11-09-2018, 17:05:07)Wonder_Woman napisał(a): Na dwie osoby, to sądzę, że przy mega oszczędzaniu można jakoś przeżyć za tysiaka
Bo wiesz, ja tam mogę zjeść sam chleb i popić wodą, jak będzie trzeba, ale dzieci to już inna kwestia

Dokładnie, mój syn niestety jest wybredny jeśli chodzi o jedzenie, i cuduję mu to naleśniki to tosty i jakoś leci. Nauczyłam się nie kupować jedzenia na zapas. Najpierw ma zniknąć wszystko z lodówki, potem robię zakupy, bo często było tak, że wyrzucałam jedzenie.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Anis - 12-09-2018

No ja się staram nie narzekać bo póki nie mamy dzieci to ja mogę biedować i jakoś mnie to strasznie nie dotyka.
Też pracuję w biurze a po robocie sprzątam i jakoś mi to strasznie nie uwłacza, trudno - muszę zagryźć zęby bo siedzeniem w domu to nic nie zdziałam


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wonder_Woman - 12-09-2018

I dobrze, ze nie uwłacza, bo to nie jest nic co mogłoby uwłaczać
Ważne, że robisz co możesz, żeby poprawić swoją sytuacje


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 15-09-2018

Dostałam gruszki, upiekę placek. Znalazłam przepis trzeba tylko kruche ciasto i budyń, a i pół szklanki wiórek kokosowych (te mam to nie muszę kupować).


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wonder_Woman - 15-09-2018

Ja budyń dziś zrobię i galaretkę owocową z brzoskwiniami
Tanio, rodzina będzie mieć deser, a lodówka będzie wyglądała na bardziej zapełnioną


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Katisia 77 - 15-09-2018

No widzisz, dobry pomysł z tą galaretką też zrobię. Pogoda brzydka więc pewno dzieciaki w domu zostaną. A to znaczy że lodówka zostanie wyczyszczona.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wonder_Woman - 15-09-2018

Jeszcze jak mam, to daje banana pokrojonego w plasterki Uśmiech
PS zrobiłam te ciasteczka maślane grabien, tydzień temu
Fajne są Uśmiech


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 15-09-2018

Magdalenki

mąka 1szklanka plus do op
masło 80g
mleko 1/3 szklanki
cukier 1/2 szklanki
jajka 2
proszek do pieczenia 2 płaskie łyżeczki
cytryna 1
sól szczypta
cukier puder do posypania

Tradycyjny, lotaryński przepis na puszyste, wilgotne biszkopciki w kształcie muszelek.
Jaja ubić z cukrem aż do całkowitego rozpuszczenia cukru. Cytrynę wyszorować, zetrzeć skórkę. Masło rozpuścić. Dodać do jaj masło, pół łyżeczki soku z cytryny, przesianą mąkę wymieszaną z solą i proszkiem do pieczenia oraz startą skórkę cytrynową. Wymieszać. Jeśli masa jest za gęsta (powinna mieć konsystencję gęstej śmietany) dodać mleko. Posmarować foremkę masłem przy pomocy pędzelka, oprószyć mąką. Napełniać wgłębienia w jednej części foremki, zamknąć drugą częścią. Piec 20 minut w piekarniku nagrzanym do temp 180 C. Ostudzić, wyjąć z foremek. Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.

Uwaga, potrzebna będą foremki do magdalenek. Z podanej proporcji można upiec ok. 20 magdalenek.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 15-09-2018

Kurze przeróżne foremki mam, a tych nie.