BezNakazu.pl
Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) (/showthread.php?tid=24)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mariuszd37 - 02-04-2020

A tu moj przepis:

1) weź mielone,
2) usmaż
3) zjedz z chlebemUśmiech

Zazdroszcze Wam umiejetnosci.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 02-04-2020

To ja idę robić mielone, ale dodam bułkę, jajko, cebulę i przyprawy sól i pieprz.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 02-04-2020

(02-04-2020, 12:55:49)Mariuszd37 napisał(a): A tu moj przepis:

1) weź mielone,
2) usmaż
3) zjedz z chlebemUśmiech

Zazdroszcze Wam umiejetnosci.

Przesadzasz Oczko Wystarczy tylko chcieć. Moi obaj synowie gotują!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mariuszd37 - 02-04-2020

Też gotuję ale proste rzeczy, te przepisy wyglądają jak smok wawelski nawet nie wiem czy bym się odwazyl


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 02-04-2020

(02-04-2020, 14:50:53)Mariuszd37 napisał(a): Też gotuję ale proste rzeczy, te przepisy wyglądają jak smok wawelski nawet nie wiem czy bym się odwazyl

Długi opanowałeś, a przepis jest  łatwiejszy, jasny i przejrzysty - więcej wiary w siebie i dla takich jak Ty przepis jest tłumaczony krok po kroku.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 05-04-2020

Idą święta i trzeba coś zrobić:


składniki: chleb tostowy 2 op., serek philadelphia 850g, śmietana 36% 200 g, chrzan tarty 1 łyżka, ogórek 2 szt., łosoś wędzony 200 g, jajko na twardo 3 szt. zielony pieprz marynowany 2 łyżeczki, czosnek 1 ząbek, korniszon 6 szt., koperek 1 pęczek, cytryna 1 szt., sól, pieprz,

wykonanie: ogórka obrać i zetrzeć na tarce, odcisnąć. kilka plasterków łososia zostawić do dekoracji. Koper, jajka i korniszony drobno posiekać. Do serka dodać śmietanę wymieszać i podzielić na 4 części. Do pierwszej dodać łososia, połowę koperku i pieprz marynowany. Do drugiej ogórki, koper i czosnek. Do trzeciej jajka i korniszony. Do czwartej chrzan. Masy doprawić do smaku. Chleb okroić ze skórki, ułożyć pierwszą warstwę i posmarować masą jajeczną, kolejna warstwa chleba i smarujemy masą łososiową, trzecią warstwę chleba smarujemy masą ogórkową, czwartą smarujemy masą chrzanową i nią też smarujemy boki. Podajemy schłodzone po ok 4h.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 11-04-2020

Tak mało składników, a taka pyszna. Wciąga na maksa. Spróbujcie ?
Składniki:
Makaron orzo, ryżowy 2 opakowania po 250g
Puszka kukurydzy
1 kg pieczarek startych na tarce i smażonych na maśle
Sól, pieprz, majonez i tajny składnik,czyli maggi. Ona musi być, gdyż daje ten smak ?



RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 25-04-2020

GOLASY ?uwielbiam ich smak. Ziemniaki gotujemy, pod koniec gotowania dodajemy kasze gryczana(proporcje wedle uznania). Jeśli ktoś lubi dużo kaszy to tak od serca?Odlewamy wodę, ziemniaki z kasza trzeba zmieszać i poczekać aż ostygną. Dodajemy cebulkę zarumieniona na patelni, jeśli ktoś lubi to też dużo i na koniec dajemy twaróg półtłusty. Ja dałam tutaj 2 kostki twarogu i około 300 g kaszy gryczanej. Wszystko mieszamy razem i formujemy takie kotleciki i wstawiamy do piekarnika na 180-200 stopni około godziny. Podaje  ze śmietaną.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mariuszd37 - 25-04-2020

To ja się dziś zadowolę jedzonkiem że słoiczka nie mam na nic siły, pogoda średnia, może niedługo wrócę do pracy taka mam nadzieję


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 20-05-2020

MIĘTA
Przepis na najpyszniejsze w świecie mojito! Robiłam je w zeszłym roku w tym muszę polować na miętę ?
a może ma jej ktoś za dużo i chciałby się podzielić ? ??


*1l wody
*1kg cukru
*1 kwasek cytrynowy (20g)

*garść mięty
*1 cytrynę
Mięte (liście) wrzucić do garnka + pokrojoną w plasterki cytrynę.
W osobnym garnku zagotować wodę + cukier + kwasek. Wrzątkiem zalać miętę z cytrynką. Zostawić tak pod przykryciem min 24h.
Przecedzić całość przez sitko. Ja rozlewając do słoików przecedzam raz jeszcze przez małe sitko. Można również przez jakąś gazę bądź pieluchę tak aby pozbyć się paproszków.
Gotowy soczek pasteryzujemy ok 10min.
Latem idealne np z wodą gazowaną a zimą zamiast cukru do herbatki ?
Ps. jeśli macie dużo mięty róbcie od razu x3 albo x5 Wiem co mówię! ?