BezNakazu.pl
Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) (/showthread.php?tid=24)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 03-12-2019

Sałatka szwabska z mortadeli


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 06-12-2019

Naleśniki na majonezie:


https://www.przy-garach.pl/nalesniki-na-majonezie/?fbclid=IwAR1H_I-N0U_6qthtk0vwyT76NTC1oQSx-ypWeMKEHd_4Vo4uQNO01kW8ijM


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 06-01-2020

[font=Verdana]ciasto - MICHAŁEK (tylko mnie nie zabijcie, że drogie)

Długo zastanawiałam się nad tym ciastem i w końcu zrobiłam
Ciasto Michałek pycha ???
Biszkopt
7 jajek (w temp. pokojowej)
3/4 szklanki cukru
2/3 szklanki mąki pszennej
3 łyżki kakao
4 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
Masa
500 ml śmietanki 36%
500 g serka mascarpone
3 łyżki nutelli ( ja nie miałam i nie dałam )
250 g cukierków Michałków
Bita śmietana
500 ml śmietanki 36%
3 łyżki cukru pudru
1 łyżka żelatyny rozpuszczona w 2 łyżkach gorącej wody (przestudzona)
Dodatkowo
1/2 słoiczka dżemu z czarnej porzeczki
1/2 szklanki mocnej, gorzkiej kawy do nasączenia ( u mnie woda z cytryną )
ok. 200 g cukierków Michałków do dekoracji
Wykonanie:
Żółtka oddzieliłam od białek. Białka wlałam do miski, dodałam szczyptę soli i ubijałam, gdy białka zaczęły się pienić dodałam cukier i miksowałam dalej do uzyskania sztywnej piany. Następnie zmniejszyłam obroty miksera i wmiksowałam do piany kolejno żółtka, proszek do pieczenia, mąkę ziemniaczaną, przesianą mąkę pszenną i kakao. Całość miksowałam tylko do połączenia składników. Dno blachy o wymiarach 22×33 cm wyłożyłam papierem do pieczenia (boków nie natłuszczałam) i przełożyłam do niej ciasto. Blachę z ciastem wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 170 stopni (grzanie góra i dół) i piekłam 35 minut. Upieczony biszkopt wyjęłam z piekarnika i zostawiłam w blaszce do całkowitego wystudzenia. Wystudzony biszkopt obkroiłam od boków blaszki, wyjęłam, zdjęłam papier ze spodu ciasta i przekroiłam biszkopt na dwa blaty.
Schłodzoną śmietankę wlałam do miski i ubijałam mikserem, gdy śmietanka zaczęła gęstnieć dodałam w kilku partiach serek mascarpone i nutellę, zmiksowałam do połączenia składników. Na koniec wmieszałam do kremu starte na tarce cukierki Michałki.
Następnie przygotowałam bitą śmietanę. Schłodzoną śmietankę wlałam do miski i ubijałam, gdy śmietanka zaczęła gęstnieć dodałam cukier puder i zmiksowałam. Do ubitej śmietany, wlałam rozpuszczoną żelatynę i zmiksowałam do połączenia składników.
Gdy wszystkie elementy miałam już gotowe, złożyłam ciasto.
Blaszkę, w której piekł się biszkopt wyłożyłam papierem do pieczenia, na spodzie ułożyłam blat biszkoptu, nasączyłam go kawą, a następnie posmarowałam dżemem z czarnej porzeczki, na dżemie wyłożyłam krem z Michałkami i przykryłam go drugim blatem biszkoptu, który również nasączyłam kawą i wyłożyłam na nim bitą śmietanę. Wierzch ciasta posypałam pokrojonymi na kawałki cukierkami Michałkami.
Gotowe ciasto wstawiłam do lodówki na dwie godziny.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - AnowiB - 06-01-2020

A biszkoptem nie rzucasz o podłogę?bo ja zawsze po wyjęciu z piekarnika spuszczam go z wys.30 cm na podłogę.Przepis ciekawy,muszę się skusić bo ostatnio wzięło mnie na pieczenie.Zrobiłam zakwas,był pierwszy chleb,wczoraj bułi maślane a dziś na kolację kazerki.Nie samymi długami w końcu się żyje.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 06-01-2020

(06-01-2020, 15:29:36)AnowiB napisał(a): A biszkoptem nie rzucasz o podłogę?bo ja zawsze po wyjęciu z piekarnika spuszczam go z wys.30 cm na podłogę.Przepis ciekawy,muszę się skusić bo ostatnio wzięło mnie na pieczenie.Zrobiłam zakwas,był pierwszy chleb,wczoraj bułi maślane a dziś na kolację kazerki.Nie samymi długami w końcu się żyje.

Nie tylko ja uciekam przed długami do kuchni Duży uśmiech


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - AnowiB - 06-01-2020

Po mnie ponoć widać Język Mąż stwierdził,że coś szersza się zrobiłam.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 06-01-2020

A ja się cieszę, że ktoś korzysta z przepisów, bo czasami mam wrażenie, że sama z sobą piszę.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 06-01-2020

(06-01-2020, 17:52:53)grabi_en napisał(a): A ja się cieszę, że ktoś korzysta z przepisów, bo czasami mam wrażenie, że sama z sobą piszę.

Ja korzystam. Na święta zrobiłam schsb w herbacie!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 25-02-2020

Ciasto czosnkowe z ziołami i serem. W połączeniu z barszczem to po prostu niebo w gębie.
Korzystna kombinacja sera, ziół, czosnku oraz delikatnego ciasta jest po prostu idealna na zwykły lunch lub uroczysty obiad. A w połączeniu z barszczem to po prostu niebo w gębie!

Ciasto z ziołami i serem

składniki
  • 300 ml ciepłego mleka
  • 500 g mąki
  • 11 g suchych drożdży
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 łyżeczka soli
  • 4 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 pęczek koperku
  • 1 główka czosnku
  • 200 g masła
  • 200 g sera
Prostokątna forma do pieczenia ciast o rozmiarach 25 х 11 cm

Przygotowanie

Wlej ciepłe mleko do miski, dodaj drożdże oraz cukier, wszystko dobrze wymieszaj. Zatem przykryj folią spożywczą i pozostaw na 10 minut.

Następnie zdejmij folię, znowu wymieszaj i dodaj przesianą mąkę. Przed ugniataniem ciasta wsyp na stół 300-350 gramów mąki, a resztę mąki stopniowo dodawaj na stół podczas zagniatania ciasta.

Następnie przełóż ciasto do miski, wlej oliwę z oliwek. Teraz zagniataj ciasto. Następnie przykryj go folią i pozostaw na 1 godzinę.
W międzyczasie koperek należy posiekać za pomocą blendera, dodać masło, a potem dobrze wymieszać.

Teraz rozwałkuj ciasto bardzo cienko i posmaruj nadzieniem po całej jego powierzchni.

Zroluj ciasto z nadzieniem. Rolkę należy przeciąć wzdłuż na 2 części. Zatem splataj warkocz, a następnie połącz ze sobą jego końce.

Przełóż uformowane ciasto do formy, uprzednio wysmarowanej olejem.

Całość należy posypać tartym serem, zatem przykryć ręcznikiem i pozostawić na 30 minut.
Teraz wstaw ciasto do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Czas pieczenia ciasta to 30–35 minut.
To wszystko. Ciasto czosnkowe z serem jest gotowe. Życzę wszystkim smacznego!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 02-04-2020

PLACKI Z MŁODEJ KAPUSTY
Placki z młodej kapusty smażone na oleju roślinnym – to doskonały pomysł na śniadanie. Albowiem zwykłą kapustę znajdziemy prawie w każdej lodówce. Ogólnie rzecz biorąc, placki z młodej kapusty pod względem wyglądu i smaku najbardziej podobne do placków ziemniaczanych, albowiem przygotowuje się je w podobny sposób, oczywiście poza drobnymi wyjątkami.
Placki z młodej kapusty to niedrogie rozwiązanie na obiad, a równocześnie nie jest to wysokokaloryczne danie. Nawiasem mówiąc, również osoby stosujące diety wegetariańskie mogą wziąć pod uwagę ten oryginalny przepis!


SKŁADNIKI
  • 400 g białej kapusty

  • 200 ml kefiru

  • 3–4 łyżki mąki

  • jajko

  • cebula

  • 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia

  • 2 łyżki oleju roślinnego do smażenia

  • Sól i pieprz do smaku

Przygotowanie
Przekrój kapustę na pół za pomocą noża, a zatem posiekaj za pomocą noża do warzyw lub szatkownicy. W rezultacie powinnaś dostać 400 g posiekanej kapusty.
Kapustę należy umieścić w wygodnym pojemniku, a następnie dobrze utłuc rękami, a zatem posolić.
Cebulę zetrzyj na tarce o grubych oczkach, a następnie dodaj do kapusty. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Do tego samego pojemnika dodaj kefir, jajko, mąkę oraz proszek do pieczenia. Ponownie wszystko wymieszaj. Masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietany.

Do mieszanki dodaj przyprawy (sól i pieprz), a zatem ponownie dobrze wymieszaj. Odstaw ciasto na 7 minut.

Wlej na patelnię olej, a zatem rozgrzej go na ogniu. Gdy olej będzie gorący, użyj dużej łyżki, aby rozłożyć porcje kapuścianej masy na patelni. Zrób to w ten sam sposób, jak zwykle rozkładasz placki ziemniaczane.