BezNakazu.pl
Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) (/showthread.php?tid=24)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 14-11-2018

(14-11-2018, 21:40:43)uspokajaczka napisał(a): Widzę, że kuchnia dłużnika ma się bardzo dobrze.
Mam pytanie do Mila1  ile wynosi kwotowo masło własnej produkcji. Proszę o podaniem gram i złotówki?

Ważyć nie ważyłam, ale cała miseczka z 1l śmietany za 6zł. Czyli więcej niż kostka sklepowego. A smak nieporównywalny!
A z tego co zostaje np. racuchy!

(14-11-2018, 21:44:13)qwertyytrewq napisał(a): O! Przypomniałam sobie  o schabie w kminku.
0,5kg schabu wieprzowego bez kości
4 cebulę białe
2 łyżeczki  kminku
Liść  laurowy
Sól  i pieprz do smaku
Schab umyc,osuszyc i pokroić  w plastry centymetrowe.
Nie tłuc jak na schabowe, obtoczyć  w mące. Zrumienić  na patelni. W między czasie pokroić cebulkę  w piórka. Usmazony schab przełożyć  do rondelka, na mięso wyłożyć pokrojoną  cebulkę. Na mięso i cebulę  wlać  wodę  by kotlety były przykryte cieczą.  Dodać listek,dusić  do momentu miękkości cebulki i schabu(kontrolować  ilosc sosu)w połowie gotowania dodać  sól pieprz i kminek.
Podawać  z ziemniaczkami i mizeria albo buraczkamiUśmiech

Ja bym zjadła, a młody nie lubi duszonegp Smutny


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - qwertyytrewq - 15-11-2018

A może pierś z kurczaka w cieście nalesnikowym?


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 15-11-2018

(15-11-2018, 14:34:52)qwertyytrewq napisał(a): A może pierś  z kurczaka w cieście nalesnikowym?

To robię cały czas. No bo jest drobiożerca. Tzn. kurczaka na różne sposoby!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Anis - 15-11-2018

fajny przepis to też piersi z kurczaka, do tego zupa cebulowa w proszku plus smietanka, polać wszystko i do pieca Uśmiech
Można podawać z ryżem, jest bardzo sycące i smaczne Uśmiech


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 17-11-2018

(14-11-2018, 21:40:43)uspokajaczka napisał(a): Widzę, że kuchnia dłużnika ma się bardzo dobrze.
Mam pytanie do Mila1  ile wynosi kwotowo masło własnej produkcji. Proszę o podaniem gram i złotówki?

Kupiłam śmietanę wiejską i nastawiłam na masło. Tym razem zważę ile tego będzie!
Juź wiem! Ukręciłam 33 dag masła z 1l śmietany za 6zł!


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 17-11-2018

Danie za 2 - 4 złotych

Pieczona kacza szyja, nadziewana pikantnym farszem kaszanym.

Pieczone, nadziewane szyje kacze lub z innego drobiu, są pyszne. Można je nadziewać różnymi farszami, takimi które lubimy. Ja zrobiłam z farszem z kasz, gryczanej i jęczmiennej z dodatkiem sosu z ostrych papryczek, który bardzo lubimy. Koszt takiego dania nie przekracza 2-4 złotych, warto zrobić bo jest po prostu PYCHA [Obrazek: 1f642.png]:)


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 17-11-2018

(17-11-2018, 12:46:48)grabi_en napisał(a): Danie za 2 - 4 złotych

Pieczona kacza szyja, nadziewana pikantnym farszem kaszanym.

Pieczone, nadziewane szyje kacze lub z innego drobiu, są pyszne. Można je nadziewać różnymi farszami, takimi które lubimy. Ja zrobiłam z farszem z kasz, gryczanej i jęczmiennej z dodatkiem sosu z ostrych papryczek, który bardzo lubimy. Koszt takiego dania nie przekracza 2-4 złotych, warto zrobić bo jest po prostu PYCHA [Obrazek: 1f642.png]:)

Z jednej strony skóra związana, a z drugiej?


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 17-11-2018

(17-11-2018, 13:55:20)Mila1 napisał(a):
(17-11-2018, 12:46:48)grabi_en napisał(a): Danie za 2 - 4 złotych

Pieczona kacza szyja, nadziewana pikantnym farszem kaszanym.

Pieczone, nadziewane szyje kacze lub z innego drobiu, są pyszne. Można je nadziewać różnymi farszami, takimi które lubimy. Ja zrobiłam z farszem z kasz, gryczanej i jęczmiennej z dodatkiem sosu z ostrych papryczek, który bardzo lubimy. Koszt takiego dania nie przekracza 2-4 złotych, warto zrobić bo jest po prostu PYCHA [Obrazek: 1f642.png]:)

Z jednej strony skóra związana, a z drugiej?

Można zszyć z jednej i drugiej strony.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - grabi_en - 18-11-2018

[attachment=64]
burak

Burak, ser żółty i orzechy włoskie do tego czosnek i majonez ???super połączenie ??spróbujcie
✔️burak gotowany
✔️trochę sera żółtego
✔️trochę orzechów włoskich
✔️sól, pieprz
✔️trochę majonezu
Burak pokroić w kostkę, ser zetrzeć na dużych oczkach, orzechy włoskie posiekać. Dodać przyprawy i majonez, wszystko wymieszać ?


.


RE: Sposoby oszczędzania, czyli jak przewegetować miesiąc :) - Mila1 - 19-11-2018

(17-11-2018, 12:30:02)Mila1 napisał(a):
(14-11-2018, 21:40:43)uspokajaczka napisał(a): Widzę, że kuchnia dłużnika ma się bardzo dobrze.
Mam pytanie do Mila1  ile wynosi kwotowo masło własnej produkcji. Proszę o podaniem gram i złotówki?

Kupiłam śmietanę wiejską i nastawiłam na masło. Tym razem zważę ile tego będzie!
Już wiem! Ukręciłam 33 dag masła z 1l śmietany za 6zł!