BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - Krysia15 - 17-10-2018

Czytam te wszystkie wasze rady i porady i opisze wam sytuację mojej siostry . Moja siostra ma kilku komorników . Z pensji zabiera jej tylko jeden komornik tj. 340 zł bo kwota wolna od zajęcia komorniczego to około 1540 zł . Komornicy z innego regionu kraju przekazali swoje nakazy do zapłaty do komornika który zajął jej konto . Uważam że walka z sądami to bez sensu. Kilka chwilówek sąd jej oddalił. Resztę musi zapłacić . Sama nie wie ile lat to potrwa . Mówi że śpi spokojnie , rodzina wie co ma zrobić po jej śmierci .


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 17-10-2018

(17-10-2018, 20:31:27)krystynaduda53@interia.pl napisał(a): Czytam te wszystkie wasze rady i porady i  opisze wam sytuację  mojej siostry . Moja siostra ma kilku komorników . Z pensji zabiera jej tylko jeden  komornik tj. 340 zł bo kwota wolna od zajęcia komorniczego to około 1540 zł . Komornicy z innego regionu kraju  przekazali swoje nakazy do zapłaty  do komornika który zajął jej konto . Uważam że walka z sądami to bez sensu. Kilka chwilówek sąd jej oddalił. Resztę musi zapłacić . Sama nie wie ile lat to potrwa . Mówi że śpi spokojnie , rodzina wie co ma zrobić po jej śmierci .

Być może Twoja siostra poczuła się zrezygnowana i dlatego odpuściła sobie obronę przed sądem. Wielu z nas tutaj  ma zbyt wiele do stracenia, aby odpuścić sobie walkę z lichwą. Mamy rodziny, dzieci małe lub duże, majątki w postaci mieszkania, domu, auta i w naszej sytuacji będzie skutkowało utratą dorobku całego życia.


RE: rok - walki z długami - An1981 - 17-10-2018

(17-10-2018, 21:36:34)grabi_en napisał(a):
(17-10-2018, 20:31:27)krystynaduda53@interia.pl napisał(a): Czytam te wszystkie wasze rady i porady i  opisze wam sytuację  mojej siostry . Moja siostra ma kilku komorników . Z pensji zabiera jej tylko jeden  komornik tj. 340 zł bo kwota wolna od zajęcia komorniczego to około 1540 zł . Komornicy z innego regionu kraju  przekazali swoje nakazy do zapłaty  do komornika który zajął jej konto . Uważam że walka z sądami to bez sensu. Kilka chwilówek sąd jej oddalił. Resztę musi zapłacić . Sama nie wie ile lat to potrwa . Mówi że śpi spokojnie , rodzina wie co ma zrobić po jej śmierci .

Być może Twoja siostra poczuła się zrezygnowana i dlatego odpuściła sobie obronę przed sądem. Wielu z nas tutaj  ma zbyt wiele do stracenia, aby odpuścić sobie walkę z lichwą. Mamy rodziny, dzieci małe lub duże, majątki w postaci mieszkania, domu, auta i w naszej sytuacji będzie skutkowało utratą dorobku całego życia.

Święte słowa grabien. Też  mam chwilę  załamania żeby odpuścić, ale nie NIE dam im tej satysfakcji.


RE: rok - walki z długami - Łukasz_G - 17-10-2018

(05-10-2018, 07:18:40)grabi_en napisał(a):
(04-10-2018, 21:43:11)Mila1 napisał(a): Po jakiej przegranej! Tego nie bierzemy pod uwagę!

xxxxxxx to jednak potrafi zbudować atmosferę cyt.
"ID Finance robi dramatyczne błędy wytaczając powództwa. Podkreślam dramatyczne. Do tego nie potrafią udowadniać tych roszczeń, jest masa braków... Przegrywają te sprawy jedną za drugą"


To akurat prawda. Widziałem kilka pozwów od Moneyman. Piszą np w pozwie, że w dniu 01-01-2018 pozwanemu została przelana pożyczka, a w umowie jak byk jest napisane, że:


""Z uwagi na okoliczność, że zawarcie niniejszej Umowy pożyczki ratalnej następuje w wykonaniu zawartej pomiędzy Stronami Umowy odnowienia nr 1 z dnia 01-12-17, IDF nie dokona na rzecz Pożyczkobiorcy wypłaty powyżej wskazanej kwoty Pożyczki, co nie zwalnia Pożyczkobiorcy z obowiązku zwrotu na rzecz IDF kwoty Pożyczki wraz z wszelkimi należnymi kosztami wskazanymi w Warunkach udzielenia pożyczki ratalnej.”

 Skomentowałem to tak (sprzeciw pisała kumplowi firma Connectum  i teraz próbujemy to jakoś odkręcić):

"stan faktyczny na podstawe którego Powód żąda zapłaty jawi się jako wyimaginowany i stworzony przez Powoda na potrzebę tego procesu. Nie moga być podstawą wysuwania żądań wobec Pozwanego wyprodukowane w komputerowym edytorze tekstu rzekome dokumenty które o niczym nie świadczą."



RE: rok - walki z długami - Mila1 - 18-10-2018

O znowu ta chora firma! Ulubieńcy Grabien!


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-10-2018

(18-10-2018, 06:45:32)Mila1 napisał(a): O znowu ta chora firma! Ulubieńcy Grabien!

Wszystkich, ale to wszystkich będę przestrzegała przed nimi.

(17-10-2018, 23:27:59)Łukasz_G napisał(a):
(05-10-2018, 07:18:40)grabi_en napisał(a):
(04-10-2018, 21:43:11)Mila1 napisał(a): Po jakiej przegranej! Tego nie bierzemy pod uwagę!

xxxx to jednak potrafi zbudować atmosferę cyt.
"ID Finance robi dramatyczne błędy wytaczając powództwa. Podkreślam dramatyczne. Do tego nie potrafią udowadniać tych roszczeń, jest masa braków... Przegrywają te sprawy jedną za drugą"


To akurat prawda. Widziałem kilka pozwów od Moneyman. Piszą np w pozwie, że w dniu 01-01-2018 pozwanemu została przelana pożyczka, a w umowie jak byk jest napisane, że:


""Z uwagi na okoliczność, że zawarcie niniejszej Umowy pożyczki ratalnej następuje w wykonaniu zawartej pomiędzy Stronami Umowy odnowienia nr 1 z dnia 01-12-17, IDF nie dokona na rzecz Pożyczkobiorcy wypłaty powyżej wskazanej kwoty Pożyczki, co nie zwalnia Pożyczkobiorcy z obowiązku zwrotu na rzecz IDF kwoty Pożyczki wraz z wszelkimi należnymi kosztami wskazanymi w Warunkach udzielenia pożyczki ratalnej.”

 Skomentowałem to tak (sprzeciw pisała kumplowi firma Connectum  i teraz próbujemy to jakoś odkręcić):

"stan faktyczny na podstawe którego Powód żąda zapłaty jawi się jako wyimaginowany i stworzony przez Powoda na potrzebę tego procesu. Nie moga być podstawą wysuwania żądań wobec Pozwanego wyprodukowane w komputerowym edytorze tekstu rzekome dokumenty które o niczym nie świadczą."
Wiem, że robią błędy Money Man, ale ja mam przez  Connectum tak skopany sprzeciw, że wszędzie gdzie tylko się da będę pisała - nie brać ich, a teraz mam już 3 termin rozprawy bo skoro mam napisane, że nie podważam, że wzięłam, a oni nie udowodnili, że wzięłam, to teraz sędzia szuka dowodu na to , że wzięłam.


RE: rok - walki z długami - Anis - 18-10-2018

No ta firma to jest masakra.
Pamiętam jak dziś kiedy trafiłam na nich w internecie i wydawali mi się jedynym ratunkiem.
Tylko dlatego że nie miałam kasy nie weszłam z nimi w kontakt.

Zaczęli mówić że za prowadzenie moich spraw muszę zapłacić 1200 zł miesięcznie.
taki abonament.
Coś mi to przypomina.....


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-10-2018

(18-10-2018, 07:50:59)Anis napisał(a): No ta firma to jest masakra.
Pamiętam jak dziś kiedy trafiłam na nich w internecie i wydawali mi się jedynym ratunkiem.
Tylko dlatego że nie miałam kasy nie weszłam z nimi w kontakt.

Zaczęli mówić że za prowadzenie moich spraw muszę zapłacić 1200 zł miesięcznie.
taki abonament.
Coś mi to przypomina.....

Ja im nie płaciłam abonamentu tylko zapłaciłam im jednorazowo kwotę jaka zażądali i byłam przekonana, że obsługa przewiduje okres 3 lat, ale wciskali mi, że się musiała przesłyszeć bo umowa opiewała na 4  m-ce , później mi przedłużyli jeszcze o 2 m-ce, ale ile mi już zrobili złego, bo na poczaąktu do wszystkich chwilówek wysłałam pismo o rozłożenie na raty i do tego mam 5 sprzeciwów skopanych.


RE: rok - walki z długami - Mariuszd37 - 18-10-2018

Było minęło, teraz już lepiej będzie.
Ciagle sie uczymy i wiemy bardziej co robic/


RE: rok - walki z długami - Mila1 - 18-10-2018

(18-10-2018, 19:06:47)Mariuszd37 napisał(a): Było minęło, teraz już lepiej będzie.
Ciagle sie uczymy i wiemy bardziej co robic/

Ale nadal jesteśmy jak te dzieci we mgle...