BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY LATA- walki z długami - Mila1 - 28-06-2022

(28-06-2022, 14:55:47)grabi_en napisał(a): Visset - zabłysnął, muszę się śpieszyć coby zdążyć na czas, tylko po co wycofali się z sądu.
cyt.
"Wobec braku reakcji na polubowne propozycje Wierzyciela (płatności ratalne, częściowe umorzenia, restrukturyzacja zobowiązania) dotyczące rozliczenia zobowiązania  nr POR997943 , wzywamy do osobistego stawiennictwa w Kancelarii Prawnej Pożyczkodawcy w Poznaniu, ul. Piekary 12/6.
Wizyta ma dotyczyć złożenia wyjaśnień na temat braku dobrowolnej spłaty pożyczki i podpisanie oświadczenia, że odmawia Pani zwrotu należnych Wierzycielowi pieniędzy, wynikających wprost z zawartej przez obie Strony umowy.
Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku i przyjmuje Interesantów w godz. 10.00-15.00.
W celu ustalenia innych godzin/terminu wizyty, należy bezzwłocznie się kontaktować.
Na stawiennictwo oczekujemy do dnia 30.06.2022 roku".

Tankuj i jedź!


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - Mariuszd37 - 29-06-2022

Kiedyś jeździli dziś każą by przyjechać. Dobrze że nie każą na ul. Ćwiartki 3/4


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 29-06-2022

Nigdzie się nie wybieram, bo nie mam zamiaru dokładać paliwa do tego długu, a swoją drogą mają coraz bardziej wymyślne zastraszanie dłużnika, co chwilę mi przypominają, że zrobili aktualizację BIK - już dawno się pogodziłam, że nic nie dostanę i chociaż mi długi nie rosną tylko maleją, albo straszą prokuratorem - już jedna chwilówka - tak to zrobiła, mam przetarty szlak. Zgadza się jeździli, nawet u mnie byli.


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 29-06-2022

Zamęczą mnie:
Przypominamy, że do jutra, tj. 30.06.2022 r. oczekujemy na Pani osobiste stawiennictwo w Kancelarii Prawnej Pożyczkodawcy w Poznaniu, ul. Piekary 12/6.
Bądź przynajmniej częściowe rozlicznie zobowiązania nr xxxxxxxx.
Wizyta ma dotyczyć złożenia wyjaśnień na temat braku dobrowolnej spłaty pożyczki i podpisanie oświadczenia, że odmawia Pani zwrotu należnych Wierzycielowi pieniędzy, wynikających wprost z zawartej przez obie strony umowy.

Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku i przyjmuje Interesantów w godz. 10.00-15.00.


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 30-06-2022

Przynajmniej 2 razy w miesiącu aktualizują mój BIG - takie mają prawo,a ja nie mam zamiaru brać żadnej pożyczki.

Dzień Dobry,

Informacja w sprawie przebiegu postępowania w zakresie opóźnień w spłacie pożyczki xxxxx zawartej za pośrednictwem Visset.pl

Dokonano cyklicznej aktualizacji salda Pani zadłużenia, wynikającego z zawartej, niespłaconej pożyczki w rejestrach dłużników Biuro Informacji Gospodarczych (BIG).

Aktualizacja informacji w rejestrach dłużników ma na celu ochronę rynku finansowego przed nierzetelnymi klientami. (np. skutkuje odmową udzielenia pożyczki, kredytu, leasingu, sprzedaży ratalnej, itp.)

Zachęcamy do spłaty zadłużenia lub przystąpienia do propozycji UGODY w zakresie spłaty. Ustalenie warunków spłaty na tym etapie możliwe jest na dogodnych warunkach.

W tym celu oczekujemy wiadomości zwrotnej lub kontaktu telefonicznego w godz. 8-20 pod nr telefonu 616494946.

Do czasu ustalenia sposoby spłaty długu działania w sprawie Pani zobowiązania nie ulegają zawieszeniu.


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 06-07-2022

Już myślałam, że będą pisać jaka to ja nie odpowiedzialna jestem, że miałam czas do końca czerwca i do nich dojechać, a oni jak zwykle szablon przysłali:

Szanowni Państwo,
Uprzejmię informujemy, że zgodnie z zawartą przez Panią umową poręczenia, w związku z nieregulowaniem zobowiązania względem Pożyczkodawcy, tj. VISSET sp. z o.o. z tytułu umowy pożyczki, Pani zobowiązanie względem VISSET sp. z o.o., zostało zrealizowane przez Poręczyciela.

Wobec powyższego informujemy, że aktualnie jesteście Państwo obowiązani do uregulowania należności z tytułu umowy poręczenia w bieżącej kwocie xxxxx zł, na rzecz Invesystem sp. z o.o.

Nadto, informujemy, iż zgodnie z treścią umowy poręczenia, przyznany Pani Rabat, o którym mowa w umowie poręczenia został anulowany, wobec czego jesteście Państwo obowiązani do uregulowania należności z tytułu Prowizji w związku z udzielonym Poręczeniem w wysokości Kosztów Maksymalnych, zgodnie z treścią OWU.

Szczegóły zobowiązania znajdzie Pani w profilu klienta, po zalogowaniu na visset.pl

W imieniu Invesystem sp. z o.o. bezzwłocznie oczekujemy spłaty zobowiązania.

W przypadku trudności w jednorazowej spłacie zadłużenia, oczekujemy pilnego kontaktu, w sprawie ustalenia warunków spłaty pod numerem telefonu: 616 494 946.


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 07-07-2022

No proszę jacy hojni - stawiają dojazd ;-)
Nie odnotowano Pani stawiennictwa w Kancelarii Pożyczkodawcy.
Pomimo braku nadesłanego oświadczenia o odmowie dobrowolnego rozliczania zadłużenia, wynikającego z zawartej umowy nr xxxxxxx, nie zaksięgowano również żadnej wpłaty.
Do dnia 11.07.2022 r. oczekujemy wpłaty min. 10% wartości aktualnego zobowiązania.
W przypadku braku wpłaty, należy potwierdzić aktualny adres zamieszkania, aby Wierzyciel mógł zaplanować przyjazd Pracownika Terenowego po odbiór pieniędzy.

Jednocześnie zawiadamiamy, że w przypadku osobistego stawiennictwa w Kancelarii, koszty dojazdu do Wierzyciela zostaną odjęte od salda zadłużenia.


RE: ROK, DWA, TRZY, CZTERY, PIĘĆ LAT- walki z długami - grabi_en - 13-09-2022

jakie podejście psychologiczne:

Informujemy, że  Pani dotychczasowa postawa w zakresie zobowiązania finansowego, zgodnego z zawartą Umową xxxxxxx, stanowi świadome utrudnianie Wierzycielowi odzyskania należnych mu pieniędzy.
Zwracam uwagę, że Strony zawartej Umowy zobowiązane są do realizacji świadczeń wskazanych w ich treści.
Pożyczkodawca zrealizował swoje zobowiązanie, przekazując na wskazany przez Panią rachunek bankowy kwotę pożyczki, natomiast Pani z tytułu udzielonej pożyczki, zobowiązany(a) jest do zapłaty na rzecz Pożyczkodawcy kwoty do zwrotu, wynikającej z Umowy Pożyczki.
Jednak od xxxx dni (tu jest data czterocyfrowa), do chwili obecnej nie została oddana własność Spółki. Takie działanie jest zwodniczym procederem, z uwagi na niewykonanie przez  Panią warunków Umowy.
Bez względu na  Pani dotychczasowe intencje, oczekujemy przynajmniej na dokonanie częściowej wpłaty do dnia 16.09.2022 roku.
W szczególności, aby nie powodować powstawania dodatkowych kosztów zobowiązania i ustalić warunki spłaty, które będzie Pani w sanie wypełnić.


RE: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - grabi_en - 24-11-2022

Aż mi ciarki przeszły jak to przeczytałam - jaka to ja jestem nie odpowiedzialna....

Analizując dotychczasową współpracę, a  w szczególności brak terminowego rozliczenia zobowiązania xxxxxxxx Pożyczkodawca przede wszystkim oceniał, czy nie doprowadził(a) Pani do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększył(a) jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.
Zawierając Umowę Pożyczki nie miał(a) Pani wyobrażenia co do skutku, jakim jest brak spłaty, pomimo że powinien (powinna)  Pani je mieć.
Rażące niedbalstwo rozumiane jest natomiast jako niezachowanie elementarnych zasad prawidłowego zachowania w danej sytuacji. Zgodnie z postanowieniem Sądu Odwoławczego w  Bydgoszczy z 05.07.2018 r. wyrażono pogląd, że „każda osoba fizyczna zaciągając zobowiązanie powinna ocenić nie tylko swoje obecne możliwości bieżącego wykonywania zobowiązań, w tym dochody i oszczędności, ale również, wybiegając w przyszłość, dokonywać swego rodzaju prawdopodobnej antycypacji przyszłej swojej sytuacji.”
Biorąc pod uwagę stan faktyczny niniejszej sprawy, Pożyczkodawca uznał, że w  Pani sprawie zachodzi przesłanka tak zwanego rażącego niedbalstwa. Bowiem każdy podmiot zaciągający zobowiązanie musi przewidywać możliwość spłaty długów w przyszłości w kontekście majątku i dochodów, i należy to do elementarnej staranności. Zaciąganie zobowiązania przy zaniedbaniu właściwej oceny możliwości jego spłaty jest właśnie takim działaniem. Zachowanie, kiedy zaciągnął (zaciągnęła) Pani pożyczkę przekraczając swoje możliwości zarobkowe lub w sytuacji braku perspektyw na poprawę aktualnej sytuacji kwalifikuje to jako popełnienie tego czynu.
Mając na uwadze niespłacony przez Panią dług, informujemy, że w przypadku braku natychmiastowego podjęcia współpracy z Wierzycielem w zakresie jego spłaty, przy spełnieniu odpowiednich przesłanek, Wierzyciel rozpatrzy skierowanie do sądu pozwu wraz z wnioskiem o ukaranie, wskazując że dotychczasowe działanie nie jest co prawda winą umyślną, ale wypełnia znamiona rażącego niedbalstwa.


RE: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Mariuszd37 - 24-11-2022

Niestety nie zrozumiałem tego tekstu.