BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - MarwPL - 06-05-2020

(06-05-2020, 10:40:12)grabi_en napisał(a): Ale za drugą II instancję było 450 zł, czyli dalej się nie zgadza!!! bo 4949,98 + 450 = 5399,98 a ja zapłaciłam przeszło 5200 (nie mam przy sobie, dowodu spłaty) nie wskazuję kwoty nadania klauzuli bo 120 zł zapłaciłam oddzielnie.
Maatko, kiedy to się skończy, jeszcze wystąpić o sprostowanie postanowienia, bo pewnie dłużnik ma kasę i niech pisze, bo oczywiście trzeba to wysłać listem poleconym - ile mam na to dni - dzisiaj odebrałam polecony z poczty?

A nie prościej złożyć skargę na komornika i zapłacić 50 zł?

Masz rację.
Ale skoro masz dwa dowody przelewów do wierzyciela, w których kwota zgadza się z treścią tytułów wykonawczych, to ja bym już nic nie robił.
Jeśli wpadną na pomysł egzekucji z II instancji, to dopiero wtedy będzie Ci przysługiwać prawo veta.
Okażesz się dowodami wpłat, swoim wyliczeniem, potrąceniem kosztów na pierwszą egzekucję i już.
Problem w tym, że na postanowieniu komornika nie zgadza się kwota, a komornik może sprostować oczywistą omyłkę pisarską, co nie jest tożsame z błędem matematycznym.
Nie możesz zaskarżyć kwoty w postanowieniu, bo skargę się składa na czynności komornika.

(06-05-2020, 12:29:05)grabi_en napisał(a): Znalazłam mój dowód wpłaty i zapłaciłam na poczet Taniego Kredytu:
1) na 5278,89 zł
2) na 120,00 zł

I teraz tak jeżeli wierzyciel domagał się 4949,88 - pewnie z 1 klauzulą wykonalności czyli w tym 120 zł
A ja łącznie wpłaciłam 5398,89 minus 4949,88 = 449,01 czyli brakuje 90 groszy do kwoty 450 zł za II instancję i teraz żeby się nie okazało, że będę miała komornika za 90 groszy i ona mnie znów skasuje na 500 złotych!!!.

A miałam zwrócić 2875 pożyczki, a wyszło prawie 2 razy więcej.

Na dzień kiedy otrzymał wpłatę zgadzała się kwota?
Jeśli się zgadzała, to nie ma żadnych 90 groszy, a temat jest zamknięty.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - MarwPL - 06-05-2020

(06-05-2020, 12:56:38)MarwPL napisał(a):
(06-05-2020, 10:40:12)grabi_en napisał(a): Ale za drugą II instancję było 450 zł, czyli dalej się nie zgadza!!! bo 4949,98 + 450 = 5399,98 a ja zapłaciłam przeszło 5200 (nie mam przy sobie, dowodu spłaty) nie wskazuję kwoty nadania klauzuli bo 120 zł zapłaciłam oddzielnie.
Maatko, kiedy to się skończy, jeszcze wystąpić o sprostowanie postanowienia, bo pewnie dłużnik ma kasę i niech pisze, bo oczywiście trzeba to wysłać listem poleconym - ile mam na to dni - dzisiaj odebrałam polecony z poczty?

A nie prościej złożyć skargę na komornika i zapłacić 50 zł?

Masz rację.
Ale skoro masz dwa dowody przelewów do wierzyciela, w których kwota zgadza się z treścią tytułów wykonawczych, to ja bym już nic nie robił, bo nie ma bardzo co z tym zrobić.
Jeśli wpadną na pomysł egzekucji z II instancji, to dopiero wtedy będzie Ci przysługiwać prawo podniesienia bezzasadności egzekucji w związku z wygaśnięciem roszczenia przed wszczęciem egzekucji.
Okażesz się dowodami wpłat, swoim wyliczeniem, potrąceniem kosztów na pierwszą egzekucję i już.
Problem w tym, że na postanowieniu komornika nie zgadza się kwota, a komornik może sprostować oczywistą omyłkę pisarską, co nie jest tożsame z błędem matematycznym.
Nie możesz zaskarżyć kwoty w postanowieniu, bo skargę się składa na czynności komornika.
Dla pewności sprawdź w papierach od komornika, a powinien Ci przysłać ksero wyroku z klauzulą, czy klauzula była nadana na dwa wyroki, czy tylko na wyrok sądu rejonowego.

(06-05-2020, 12:29:05)grabi_en napisał(a): Znalazłam mój dowód wpłaty i zapłaciłam na poczet Taniego Kredytu:
1) na 5278,89 zł
2) na 120,00 zł

I teraz tak jeżeli wierzyciel domagał się 4949,88 - pewnie z 1 klauzulą wykonalności czyli w tym 120 zł
A ja łącznie wpłaciłam 5398,89 minus 4949,88 = 449,01 czyli brakuje 90 groszy do kwoty 450 zł za II instancję i teraz żeby się nie okazało, że będę miała komornika za 90 groszy i ona mnie znów skasuje na 500 złotych!!!.

A miałam zwrócić 2875 pożyczki, a wyszło prawie 2 razy więcej.

Na dzień kiedy NextCup otrzymał wpłatę Twoją, to zgadzała się kwota się co do grosza.
Wobec czego nie ma żadnych 90 groszy zadłużenia, a temat jest zamknięty.



RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 07-05-2020

W papierach od komornika mam tylko jeden wyrok z klauzulą wykonalności z Sadu Rejonowego, od samego początku w jego wyliczeniach brakowało kwoty 450 zł za wyrok z Sądu Okręgowego, dlatego będę pisała pismo do komornika o uszczegółowienie postanowienia o moją wpłatę, drążę temat bo boję się, że wierzyciel teraz zrobi mi egzekucje o 450 zł do którego brakuje 99 groszy i mnie ponownie skasuje komornik na 500 zł - bo z nim nie będzie dyskusji dostanie od wierzyciela kolejny wyrok na 450 zł z klauzulą i natychmiast mi wszystko zablokuje, więc pieniądze dla siebie weźmie, a ja ponownie zapłacę 450 zł + 120 zł za klauzulę, bo brakuje 99 groszy, przecież ona umorzyła postępowanie egzekucyjne na kwotę którą wskazał wierzyciel, a nie na kwotę która ja wpłaciłam.
Dopłacić te 99 groszy????? - Wpłaciłam 5398,89 minus 4949,889 (to co wskazał wierzyciel) = 449,01 czyli brakuje 99 groszy - do kwoty 450 zł
Dla mnie temat NIE jest ZAMKNIĘTY!!! bo jak się czyta postanowienie komornika to wynika z niego, że ja wpłaciłam tyle ile sobie zażyczył wierzyciel, co odbiega od prawdy i moich dowodów wpłaty.
Ja nie chcę zęby komornik prostował swoje postanowienie o błąd pisarski - bo takiego nie zrobiła tylko USZCZEGÓŁOWIŁ o moja wpłatę - podając jej kwotę oraz niech poda jak wyliczyła zobowiązanie, gdyż w chwili spłacania jego zgadzało mi się co do grosza, po mnie liczyły jeszcze 2 osoby w tym księgowa z mojej pracy, a teraz brakuje 99 groszy do kwoty 450 zł, więc ktoś musiał zrobić błąd i ja muszę się tego dowiedzieć, oczywiście kopię pisma daje również do wierzyciela - coby wszyscy mieli zajęcie.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - MarwPL - 07-05-2020

(07-05-2020, 06:18:28)grabi_en napisał(a): W papierach od komornika mam tylko jeden wyrok z klauzulą wykonalności z Sadu Rejonowego, od samego początku w jego wyliczeniach brakowało kwoty 450 zł za wyrok z Sądu Okręgowego, dlatego będę pisała pismo do komornika o uszczegółowienie postanowienia o moją wpłatę, drążę temat bo boję się, że wierzyciel teraz zrobi mi egzekucje o 450 zł do którego brakuje 99 groszy i mnie ponownie skasuje komornik na 500 zł - bo z nim nie będzie dyskusji dostanie od wierzyciela kolejny wyrok na 450 zł z klauzulą i natychmiast mi wszystko zablokuje, więc pieniądze dla siebie weźmie, a ja ponownie zapłacę 450 zł + 120 zł za klauzulę, bo brakuje 99 groszy, przecież ona umorzyła postępowanie egzekucyjne na kwotę którą wskazał wierzyciel, a nie na kwotę która ja wpłaciłam.
Dopłacić te 99 groszy????? - Wpłaciłam 5398,89 minus 4949,889 (to co wskazał wierzyciel) = 449,01 czyli brakuje 99 groszy - do kwoty 450 zł
Dla mnie temat NIE jest ZAMKNIĘTY!!! bo jak się czyta postanowienie komornika to wynika z niego, że ja wpłaciłam tyle ile sobie zażyczył wierzyciel, co odbiega od prawdy i moich dowodów wpłaty.
Ja nie chcę zęby komornik prostował swoje postanowienie o błąd pisarski - bo takiego nie zrobiła tylko USZCZEGÓŁOWIŁ o moja wpłatę - podając jej kwotę oraz niech poda jak wyliczyła zobowiązanie, gdyż w chwili spłacania jego zgadzało mi się co do grosza, po mnie liczyły jeszcze 2 osoby w tym księgowa z mojej pracy, a teraz brakuje 99 groszy do kwoty 450 zł, więc ktoś musiał zrobić błąd i ja muszę się tego dowiedzieć, oczywiście kopię pisma daje również do wierzyciela - coby wszyscy mieli zajęcie.

To wystąp do komornika z wnioskiem o przedłożenie szczegółowego wyliczenia, jak ustalił kwotę wskazaną w postanowieniu o ustaleniu kosztów postępowania egzekucyjnego.
Można przypuszczać, że wpisał kwotę jaką wskazał mu wierzyciel, bez jej sprawdzania pod względem zgodności z treścią wyroków i datą wpływu do wierzyciela.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 07-05-2020

Ponieważ do Komornika wysłałam wiadomość e-mailem informując ją, że listem poleconym wysyłam do niej pismo o skorygowanie postanowienia, a ta błyskawicznie zareagowała udzielając mi takiej odpowiedzi:
Szanowna Pani,

       Ja nie prowadziłam postępowania w zakresie kwoty 450,00 zł gdyż
wierzyciel o nią nie wnosił przy wszczęciu postępowania. W związku z
powyższym nie mogłam wprowadzić wpłaty wierzyciela na kwotę przekraczającą
egzekwowane roszczenie. Komornik jest związany wnioskiem wierzyciela. W
związku z powyższym uważam, iż postanowienie jest wydane prawidłowo.
       Na marginesie pragnę wskazać, iż ani komornik ani wierzyciel nie
kwestionuje dokonaj przez Panią wpłaty. Wierzyciel potwierdził wpływ środków
w kwocie 5398,89 zł, a komornik zakończył postępowanie wobec spłaty
zadłużenia bezpośrednio wierzycielowi.
    Jeżeli nie zgadza się Pani z treścią postanowienia przysługuje Pani
skarga na czynność komornika o czym została Pani pouczona w postanowieniu.

Z poważaniem

Komornik Sądowy

Złożę na nią skargę jak mi nie skoryguje Postanowienia i jak nie wykaże jak policzyła odsetki karne. Nie interesuje mnie, że narobiłam jej dodatkowej pracy!!!!


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 07-05-2020

A żeby na nich wymusić - podjęcie decyzji, napiszę dodatkowe pismo do Pełnomocnika wierzyciela, żeby mi wystawił zaświadczenie, że mam spłaconą pożyczkę i nic im nie zalegam. Uśmiech


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 21-05-2020

Kto mi doradzi, kto mi pomoże? Duży uśmiech

Dostałam zwrotu 300% w porównaniu do roku ubiegłego z Urzędu Skarbowego - w całej wysokości 6 zł i się zastanawiam jak mądrze zainwestować, żeby tą zacną kwotę rozmnożyć, długów raczej za to nie spłacę, ale może jakiś interesik, biznesik. 
Ktoś coś? Duży uśmiech


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mila1 - 21-05-2020

(16-04-2020, 14:20:41)grabi_en napisał(a): Wyrok z Sądu Okręgowego z ULTIMO:

(21-05-2020, 20:34:51)grabi_en napisał(a): Kto mi doradzi, kto mi pomoże? Duży uśmiech

Dostałam zwrotu 300% w porównaniu do roku ubiegłego z Urzędu Skarbowego - w całej wysokości 6 zł i się zastanawiam jak mądrze zainwestować, żeby tą zacną kwotę rozmnożyć, długów raczej za to nie spłacę, ale może jakiś interesik, biznesik. 
Ktoś coś? Duży uśmiech
Kup sobie lody Duży uśmiech zainwestuj w smak.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mariuszd37 - 21-05-2020

Będzie na opłatę za konto.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 22-05-2020

(21-05-2020, 21:27:40)Mila1 napisał(a):
(21-05-2020, 20:34:51)grabi_en napisał(a): Kto mi doradzi, kto mi pomoże? Duży uśmiech

Dostałam zwrotu 300% w porównaniu do roku ubiegłego z Urzędu Skarbowego - w całej wysokości 6 zł i się zastanawiam jak mądrze zainwestować, żeby tą zacną kwotę rozmnożyć, długów raczej za to nie spłacę, ale może jakiś interesik, biznesik. 
Ktoś coś? Duży uśmiech
Kup sobie lody Duży uśmiech zainwestuj w smak.
Super pomysł - dziękuję, nawet jestem skłonna dołożyć 10 zł i kupić sobie w Biedronce lody o smaku słonego karmela - na upał jak znalazł.