BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - windykowana - 24-01-2020

(21-01-2020, 18:53:38)grabi_en napisał(a): Tani Kredyt przegrany w Apelacji! U mnie Apelacja trwała 4 m-ce.
Czy ktoś ma namiary na NextCap Ventures, najbardziej mnie interesuje poczta e-mailowa, w internecie nie znalazłam.

dlaczego przegrałaś tani kredyt


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mariuszd37 - 24-01-2020

Bo estoński ci nawet przetlumacza


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 24-01-2020

(24-01-2020, 00:47:01)windykowana napisał(a):
(21-01-2020, 18:53:38)grabi_en napisał(a): Tani Kredyt przegrany w Apelacji! U mnie Apelacja trwała 4 m-ce.
Czy ktoś ma namiary na NextCap Ventures, najbardziej mnie interesuje poczta e-mailowa, w internecie nie znalazłam.

dlaczego przegrałaś tani kredyt

Maja mocne papiery w sądzie i wyciągnęli wszystkie moje pisma o raty, a tam do nich miałam 2 pisma o raty i za każdym razem odmowa. Dzwoniłam do mecenasa wierzyciela, ale on powtarzał jak katarynka - wierzyciel nie wyraża zgody na raty - pomimo, że zaproponowałam większe niż dostanie komornik.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mariuszd37 - 24-01-2020

Ja pół żartem powiem, że oni więcej wydają na obsługę tej sprawy niż sam WPS.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 12-02-2020

Nie tylko walka z długami oprząta nasze życie, ale nie ma nic gorszego niż walka o życie, kiedyś tu pisałam, że koleżance są potrzebne pieniądze na ratowanie życie dziecka (mojego chrześniaka) i taka do Was gorąca prośba o przekazanie 1% podatku.
KRS: 0000270809
w rubryce informacje uzupełniające (bardzo ważne!) należy:
wpisać nazwisko oraz numer członkowski  nadany przez Fundację - Chabior, 12836

Wszystkim dziękuje za przekazanie 1% podatku w zeznaniu PIT.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mariuszd37 - 12-02-2020

Niech wygra o życie.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 06-03-2020

VEGA - Szybka Moneta
Postanowienie o umorzeniu dochodzenia - Prokuratura Rejonowa Kraków
co piszą:
Przestępstwo z art 286 § 1 k.k. polega na doprowadzeniu innej osoby, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania. W realiach analizowanej sprawy nie można twierdzić, jakoby jakkolwiek działanie xxxxx xxxxxx mogły zostać uznane jako intencjonalne wprowadzenie pożyczkodawcy w błąd. Wskazać należy, iż jej ogólna sytuacja finansowa była (a przynajmniej mogła być) znana drugiej stronie umowy. Vega sp. z o.o,. dysponowała bowiem dokumentem potwierdzającym wysokość dochodów uzyskiwanych przez podejrzana w m-cu kwietniu 2017 roku. Spółka nie zażądała przedłożenia analogicznego dokumentu za m-c maj.  tj. bezpośrednio przez zawarciem umowy będącej przedmiotem niniejszego postępowania. Niezależnie od tego, sam fakt otrzymania wniosku o pozyczkę w wysokości xxxx bezpośrednio po uregulowaniu i to z trzydniowym opóźnieniem, poprzedniej tego typu zaległości winien być dla podmiotu prowadzącego  profesjonalną działalność w sektorze finansowym wystarczającą ilustracją sytuacji materialnej klienta.
Nadto jak należy wnioskować choćby z treści § 2 pkt 2 umowy ramowej udzielenia pożyczek gotówkowych (w danej chwili Pożyczkobiorca może mieć udzieloną tylko jedną Pożyczkę, a kolejna Pożyczka może zostać udzielona jedynie wówczas, gdy poprzednia zostanie całkowicie spłacona, łącznie z wszelkimi należnościami ubocznymi, odsetkami i kosztami) działalność pożyczkodawcy przewidywała ryzyko polegające na zaciągnięciu kolejnego zobowiązania zaraz po zaspokojeniu poprzedniego.
Wreszcie, podejrzana nie wyartykułowała jakiegokolwiek zapewnienia o tym, że nie ma ona problemów z płynnością finansową. Reasumując w dniu xxx xxxx xxxx prawdopodobnie miała świadomość niestabilności własnej sytuacji finansowej, niemniej wszelkie dane wskazujące na ową niestabilność znajdowały się również w posiadaniu Vegi, co musi prowadzić do wniosku o dekompletacji znamienia "wprowadzenia w błąd" o którym mowa w art 286 §1 k.k.
Z powyższych rozważań wynika, że niniejsza sprawa ma charakter przede wszystkim cywilnoprawny. Pamiętać bowiem należy, że sam fakt braku wywiązania się z zobowiązania nie może przesądzać o realizacji znamion oszustwa. Nadto nie można pomijać, że xxxx xxxx nie unikała kontaktu z wierzycielem.  Nieuprawnione jest zatem formułowanie tezy o konieczności "automatycznego" przyjmowania po stronie dłużnika celu oszukania kontrahenta. Tym bardziej, że nawet stwierdzenie zamiaru wynikowego nie jest dla bytu omawianego występku wystarczające. Nie sposób więc podzielić stanowiska pokrzywdzonej spółki, jakoby de fakco samo opóźnienie w spłacie pożyczki rodziło po stronie klientka odpowiedzialność karną za przestępstwo oszustwa. Właściwym instrumentem do dochodzenia ewentualnie naruszonych prawa winno być toczące się postępowanie cywilne o zapłatę.
W związku  z powyższym dochodzenie przeciwko xxx xxxx  należało umorzyć z uwagi na fakt , że nie wyczerpała ona znamion czynu zabronionego, a co za tym idzie - nie popełniła zarzucanego jej przestępstwa.

Sumując to - dochodzę do wniosku, że wierzyciel zatrudnił organa ścinana - jako tanią windykację Policje i Prokuraturę (czy tanią no nie wiem bo to są organy utrzymywane z naszych podatków).


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - Mariuszd37 - 06-03-2020

Jupi, przynajmniej na tej płaszczyźnie spokoj


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 06-03-2020

(06-03-2020, 13:56:13)Mariuszd37 napisał(a): Jupi, przynajmniej na tej płaszczyźnie spokoj

Sprawy karnej uniknęłam, a w poniedziałek dowiem się co tam złożyli nowego w sprawie - bo wybieram się do sądu i znając  moje słynne pisma o raty pewnie będę bulić, bo mój sąd jakoś mało przychylny jest, ale z drugiej strony przecież dostałam tą kasę i chyba żadna łaska żeby ją zwrócić.


RE: ROK, DWA LATA- walki z długami - grabi_en - 12-03-2020

Tani Kredyt - spłaciłam i pomogła mi w tym rodzina.
Do dnia dzisiejszego nie dostałam od nich odpowiedzi (NexCap), a pisałam 2 razy łącznie z przetłumaczeniem na ich język, czy wyrażają zgodę na raty - ani pocałuj się pani w nos, Pełnomocnik który reprezentował ich w SR - powtarzał jak "zdarta płyta" - wierzyciel nie wyraża zgody na spłatę długu w ratach.
A dzisiaj dalsza batalia - czy wystąpili o klauzule wykonalności wyroku i czy ją dostali - bo jeżeli tak to jeszcze muszę to pokryć, a wyrok w Sadzie Okręgowym zapadł 23 grudnia.
Oj ciężka ta dola dłużnika.