BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - grabi_en - 15-07-2019

Inkaso Kredytowe za VIA SMS złożyło pozew do EPU i 700zł zrobiło się 2 890,65 zł.
Nic mi nie pozostaje jak tylko obrona.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 16-07-2019

Getback!! - mam ich jako nowego wierzyciela za VIVUSA.
Wpadł na nowy pomysł, a mianowicie wysłali do mnie sms z zapytaniem
"Czy dostałam przesyłkę".
Nigdy nikt mnie się nie pytał czy czy otrzymałam przesyłkę.
Nie ma mowy nie odezwę się, pewnie mnie sprawdzają czy mam czynny telefon - bo się do mnie dodzwonić nie mogą. Nie mogą bo nie odbieram.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 16-07-2019

(16-07-2019, 11:15:50)grabi_en napisał(a): Getback!! - mam ich jako nowego wierzyciela za VIVUSA.
Wpadł na nowy pomysł, a mianowicie wysłali do mnie sms z zapytaniem
"Czy dostałam przesyłkę".
Nigdy nikt mnie się nie pytał czy czy otrzymałam przesyłkę.
Nie ma mowy nie odezwę się, pewnie mnie sprawdzają czy mam czynny telefon - bo się do mnie dodzwonić nie mogą. Nie mogą bo nie odbieram.

a ja dostałam sms z zaw.,że mam do odbioru przesyłkę, a nic nie zamawiałam i nie wiem, co o tym myśleć, zobaczę na poczcie , co to jest i najwyżej nie odbiorę


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 17-07-2019

Tak się dzisiaj zastanowiłam, że minęły mi dwa lata od momentu zaprzestania całkowitej spłaty i taki mam wynik:
na chwile obecną:
- 2 sprawy w EPU w rozpatrzeniu,
- 6 spraw w SR w rozpatrzeniu,
- 1 wygraną sprawę,
- 1 umorzenie w SR,
- 1 apelację w rozpatrzeniu,
- kilkanaście chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - czyli nie ma pozwu ani w EPU, ani w SR,
- 6 chwilówek osobiście spłaconych.


Do tych wszystkich co panikują i boją się komornika  upływa naprawdę bardzo dużo czasu zanim wejdzie komornik na pobory lub konto - do chwili obecnej jeszcze go nie mam.
Na każdym etapie wychodzenia z długów towarzyszą inne emocje, ja chyba dopiero teraz dochodzę do siebie po paraliżu myślowym i ruchowym. Mam spokojniejsze myśli i przebłyski, że nawet jak będę miała komornika - to i tak nie będzie to koniec świata, grunt, żeby zdrowie było - bo jak ono jest to wszystko toczy się do przodu.


RE: rok - walki z długami - AnowiB - 17-07-2019

I ja mam takie same przemyślenia.Grunt to zdrowie,czas i życie ucieka i szkoda go marnować na zadręczanie się.Nic to nie zmieni a wręcz przeciwnie.Żyję z widmem długów i widmem komornika ale zaczynam żyć w miarę normalnie.Dlugi kiedyś spłacę a czasu i zdrowia nikt mi nie zwróci.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 17-07-2019

(17-07-2019, 10:46:48)grabi_en napisał(a): Tak się dzisiaj zastanowiłam, że minęły mi dwa lata od momentu zaprzestania całkowitej spłaty i taki mam wynik:
na chwile obecną:
- 2 sprawy w EPU w rozpatrzeniu,
- 6 spraw w SR w rozpatrzeniu,
- 1 wygraną sprawę,
- 1 umorzenie w SR,
- 1 apelację w rozpatrzeniu,
- kilkanaście chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - czyli nie ma pozwu ani w EPU, ani w SR,
- 6 chwilówek osobiście  spłaconych.


Do tych wszystkich co panikują i boją się komornika  upływa naprawdę bardzo dużo czasu zanim wejdzie komornik na pobory lub konto - do chwili obecnej jeszcze go nie mam.
Na każdym etapie wychodzenia z długów towarzyszą inne emocje, ja chyba dopiero teraz dochodzę do siebie po paraliżu myślowym i ruchowym. Mam spokojniejsze myśli i przebłyski, że nawet jak będę miała komornika - to i tak nie będzie to koniec świata, grunt, żeby zdrowie było - bo jak ono jest to wszystko toczy się do przodu.
A które chwilówki nie poszły do sądu? Bo ja po 7 mcach mam połowę chwilówek w sądach i 6 nz i jeszcze żadnej nie splacilam u mnie w tych sądach idzie expresowo


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 17-07-2019

(17-07-2019, 17:12:34)windykowana napisał(a):
(17-07-2019, 10:46:48)grabi_en napisał(a): Tak się dzisiaj zastanowiłam, że minęły mi dwa lata od momentu zaprzestania całkowitej spłaty i taki mam wynik:
na chwile obecną:
- 2 sprawy w EPU w rozpatrzeniu,
- 6 spraw w SR w rozpatrzeniu,
- 1 wygraną sprawę,
- 1 umorzenie w SR,
- 1 apelację w rozpatrzeniu,
- kilkanaście chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - czyli nie ma pozwu ani w EPU, ani w SR,
- 6 chwilówek osobiście  spłaconych.


Do tych wszystkich co panikują i boją się komornika  upływa naprawdę bardzo dużo czasu zanim wejdzie komornik na pobory lub konto - do chwili obecnej jeszcze go nie mam.
Na każdym etapie wychodzenia z długów towarzyszą inne emocje, ja chyba dopiero teraz dochodzę do siebie po paraliżu myślowym i ruchowym. Mam spokojniejsze myśli i przebłyski, że nawet jak będę miała komornika - to i tak nie będzie to koniec świata, grunt, żeby zdrowie było - bo jak ono jest to wszystko toczy się do przodu.
A które chwilówki nie poszły do sądu? Bo ja po 7 mcach mam połowę chwilówek w sądach i 6 nz i jeszcze żadnej nie splacilam u mnie w tych sądach idzie expresowo

Boję się napisać, bo jak to uczynię to nie chcę, żeby zadziałało prawo "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Dzisiaj nie miałam czasu liczyć ile nie poszło i kto nie złożył pozwu, bo w pierwszej kolejności wykonywałam czynności za które dostaję wynagrodzenie. Bądź cierpliwa na pewno napisze jak mina trzy lata - bo wtedy dług będzie przedawniony.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 22-07-2019

Miałam Wam napisać o zdarzeniu, które miało miejsce w piątek, ale byłam tak zapracowana, że nie miałam czasu wystukać kilku liter na klawiaturze.
Miałam połączenie przez infolinię w pracy, a tam tekst:
- Mam dla pani poufną informację - myślę sobie dziwne, ale dosłownie za chwilę proszę podać pesel i od razu wiedziałam, że to jakaś chwilówka.
- Nie jestem zainteresowana poufną wiadomością, Dziękuje i Do widzenia.
U nas dzwoniąc na Infolinię ludkowie muszą powiedzieć w jakiej sprawie dzwonią, bo jak mnie łączą to zawsze wiem w jakiej sprawie będzie rozmowa. Oczywiście wszystkie rozmowy są nagrywane u nas.

Bądźcie czujni i zdecydowani.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 22-07-2019

Dostałam zwykłym listem do domu, że mój dług w wysokości 8.75771 przechodzi na Universe 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.
Zbywca wierzytelności: GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. (Getback).
Pierwotny wierzyciel: Visus Finance sp. z o.o.
Data złożenia pozwu 14.11.2018 r.
To dobrze czy źle?
Dali mi propozycję żebym im wpłaciła 525,46 zł   i zawarła ugodę w sprawie i ustalenia  miesięcznych rat dostosowanych do wysokości mojego długu - to odpada bo nie mam zamiaru uznawać długu i na tym etapie jak mam sprawę w sądzie się dogadywać - poczekam co się wydarzy!.


RE: rok - walki z długami - MarwPL - 22-07-2019

(22-07-2019, 12:46:30)grabi_en napisał(a): Dostałam zwykłym listem do domu, że mój dług w wysokości 8.75771 przechodzi na Universe 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.
Zbywca wierzytelności: GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. (Getback).
Pierwotny wierzyciel: Visus Finance sp. z o.o.
Data złożenia pozwu 14.11.2018 r.
To dobrze czy źle?
Dali mi propozycję żebym im wpłaciła 525,46 zł   i zawarła ugodę w sprawie i ustalenia  miesięcznych rat dostosowanych do wysokości mojego długu - to odpada bo nie mam zamiaru uznawać długu i na tym etapie jak mam sprawę w sądzie się dogadywać - poczekam co się wydarzy!.

Universe 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, to w gruncie rzeczy ten sam właściciel i zarządca.
W praktyce odbywa się tak, że Vivus sprzedaje wierzytelności na rzecze GetPro, a GetPro tego samego dnia zbywa wierzytelności na rzecz Universe 3.
Mamy również sprawy po tych cesjach.
Wpłacając 525,46 zł uznajesz dług, nie wiedząc jakie są warunki proponowanej ugody.
Jest to raczej zabieg na uznanie długu, ponieważ Vivus przekazuję im szczątkowe dowody w sprawie.