BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - Mila1 - 12-06-2019

(12-06-2019, 11:59:48)grabi_en napisał(a):
(12-06-2019, 11:37:17)Anastazja86 napisał(a): Nie rozumiem po co na policję?

Przecież to proste, żeby mieć biało na czarnym, że przyznaję się do otrzymania pożyczki, bo oni nie udowodnią zawarcia tej ostatniej pożyczki, tylko nie jestem oskarżona o wyłudzenie, a o to, że może jestem poszkodowana w sprawie. Moja odpowiedź będzie krótka - nie jestem poszkodowana w sprawie.
Dlatego trzeba się we wszystko wczytać i uważać  na jakie pytania się odpowiada, bo słowa mają ogromne znaczenie.   Ponadto chwilówki zdają sobie sprawę, że dłużnicy masowo nie chodzą do sądu i nie ma z tego żadnych konsekwencji, więc wpadli na pomysł, żeby przesłuchanie robiła Policja i dostarczała zeznania do sprawy i tu ogromne ma znaczenie o co jesteśmy oskarżeni, żeby za dużo nie powiedzieć i samemu sobie nie zaszkodzić.
Jak zawsze: zważaj na słowa, bo mogą być użyte przeciwko tobie Wywracanie oczami


RE: rok - walki z długami - windykowana - 13-06-2019

(11-06-2019, 18:51:10)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 12:36:31)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 11:49:17)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 07:38:20)grabi_en napisał(a): Po analizie akt sprawy w SR:
Szybka Moneta - Vega
Akt sprawy nie dostałam bo były jeszcze na Policji w Krakowie (dlatego, że tam ma siedzibę Vega) a wieczorem na Portalu Informacyjnym Sądów - przekazano sprawę na Policję do mojej miejscowości i pewnie dostanę wezwanie na przesłuchanie.
Credit. pl 
Pełnomocnik powoda złożył pismo o przedłużenie terminu oraz że został przedstawiony oryginał wydruku z Rejestru Handlowego, które załączono ponownie.
Mieli czas do końca  maja i więcej nic po tym terminie nie złożyli.

Ja też mam Szybką Monetę , podpisałam umowy, czyli lepiej zacząć spłacać bo na policję zgłaszają?

Tak lepiej spłać tą chwilówkę, bo składają zawiadomienie na Policję, że skoro nie ja (dla mnie to taka asekuracja - bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wypierał nie wnioskowałam, nie dostałam - bo wystarczy IP komputera i można ze sprawy cywilnej mieć sprawę karną) to może jestem pokrzywdzona i ktoś się podszył i wkradł się z domowników na mój komputer i zawnioskował o pożyczkę. Zeznania z przesłuchania na Policji wnioskują o dołączeni do akt sprawy do SR
Nigdzie w odpowiedzi do SR nie mam napisane, że pożyczki nie dostałam, myślę, że to taka taktyka tej firmy pożyczkowej, że w przypadku braku udowodnienia zawarcia umowy lub braku innego dokumentu, dłużnik sam się przyznaje, że dostał i sąd ma jasną sytuację Winna  i ma ODDAĆ.

a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 12:36:31)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 11:49:17)windykowana napisał(a): Ja też mam Szybką Monetę , podpisałam umowy, czyli lepiej zacząć spłacać bo na policję zgłaszają?

Tak lepiej spłać tą chwilówkę, bo składają zawiadomienie na Policję, że skoro nie ja (dla mnie to taka asekuracja - bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wypierał nie wnioskowałam, nie dostałam - bo wystarczy IP komputera i można ze sprawy cywilnej mieć sprawę karną) to może jestem pokrzywdzona i ktoś się podszył i wkradł się z domowników na mój komputer i zawnioskował o pożyczkę. Zeznania z przesłuchania na Policji wnioskują o dołączeni do akt sprawy do SR
Nigdzie w odpowiedzi do SR nie mam napisane, że pożyczki nie dostałam, myślę, że to taka taktyka tej firmy pożyczkowej, że w przypadku braku udowodnienia zawarcia umowy lub braku innego dokumentu, dłużnik sam się przyznaje, że dostał i sąd ma jasną sytuację Winna  i ma ODDAĆ.

a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

a mogę spłacać np po 200zł żeby widzieli że się ne uchylam

Wcale jej nie spłaciłam - bo za doże tego mam żeby to ogarnąć a wypłata i dorabianie kasy nie starcza, nie wiem jak oni się zachowują przy cząstkowej spłacie.
a  na kiedy miałaś termin spłaty

(12-06-2019, 11:59:48)grabi_en napisał(a):
(12-06-2019, 11:37:17)Anastazja86 napisał(a): Nie rozumiem po co na policję?

Przecież to proste, żeby mieć biało na czarnym, że przyznaję się do otrzymania pożyczki, bo oni nie udowodnią zawarcia tej ostatniej pożyczki, tylko nie jestem oskarżona o wyłudzenie, a o to, że może jestem poszkodowana w sprawie. Moja odpowiedź będzie krótka - nie jestem poszkodowana w sprawie.
Dlatego trzeba się we wszystko wczytać i uważać  na jakie pytania się odpowiada, bo słowa mają ogromne znaczenie.   Ponadto chwilówki zdają sobie sprawę, że dłużnicy masowo nie chodzą do sądu i nie ma z tego żadnych konsekwencji, więc wpadli na pomysł, żeby przesłuchanie robiła Policja i dostarczała zeznania do sprawy i tu ogromne ma znaczenie o co jesteśmy oskarżeni, żeby za dużo nie powiedzieć i samemu sobie nie zaszkodzić.

to kaplica, bo jak każda poleci na policję, to już nic się nie wygra


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 13-06-2019

(13-06-2019, 08:30:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 18:51:10)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 12:36:31)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 11:49:17)windykowana napisał(a): Ja też mam Szybką Monetę , podpisałam umowy, czyli lepiej zacząć spłacać bo na policję zgłaszają?

Tak lepiej spłać tą chwilówkę, bo składają zawiadomienie na Policję, że skoro nie ja (dla mnie to taka asekuracja - bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wypierał nie wnioskowałam, nie dostałam - bo wystarczy IP komputera i można ze sprawy cywilnej mieć sprawę karną) to może jestem pokrzywdzona i ktoś się podszył i wkradł się z domowników na mój komputer i zawnioskował o pożyczkę. Zeznania z przesłuchania na Policji wnioskują o dołączeni do akt sprawy do SR
Nigdzie w odpowiedzi do SR nie mam napisane, że pożyczki nie dostałam, myślę, że to taka taktyka tej firmy pożyczkowej, że w przypadku braku udowodnienia zawarcia umowy lub braku innego dokumentu, dłużnik sam się przyznaje, że dostał i sąd ma jasną sytuację Winna  i ma ODDAĆ.

a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 12:36:31)grabi_en napisał(a): Tak lepiej spłać tą chwilówkę, bo składają zawiadomienie na Policję, że skoro nie ja (dla mnie to taka asekuracja - bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wypierał nie wnioskowałam, nie dostałam - bo wystarczy IP komputera i można ze sprawy cywilnej mieć sprawę karną) to może jestem pokrzywdzona i ktoś się podszył i wkradł się z domowników na mój komputer i zawnioskował o pożyczkę. Zeznania z przesłuchania na Policji wnioskują o dołączeni do akt sprawy do SR
Nigdzie w odpowiedzi do SR nie mam napisane, że pożyczki nie dostałam, myślę, że to taka taktyka tej firmy pożyczkowej, że w przypadku braku udowodnienia zawarcia umowy lub braku innego dokumentu, dłużnik sam się przyznaje, że dostał i sąd ma jasną sytuację Winna  i ma ODDAĆ.

a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

a mogę spłacać np po 200zł żeby widzieli że się ne uchylam

Wcale jej nie spłaciłam - bo za dużo tego mam żeby to ogarnąć a wypłata i dorabianie kasy nie starcza, nie wiem jak oni się zachowują przy cząstkowej spłacie.
a  na kiedy miałaś termin spłaty

(12-06-2019, 11:59:48)grabi_en napisał(a):
(12-06-2019, 11:37:17)Anastazja86 napisał(a): Nie rozumiem po co na policję?

Przecież to proste, żeby mieć biało na czarnym, że przyznaję się do otrzymania pożyczki, bo oni nie udowodnią zawarcia tej ostatniej pożyczki, tylko nie jestem oskarżona o wyłudzenie, a o to, że może jestem poszkodowana w sprawie. Moja odpowiedź będzie krótka - nie jestem poszkodowana w sprawie.
Dlatego trzeba się we wszystko wczytać i uważać  na jakie pytania się odpowiada, bo słowa mają ogromne znaczenie.   Ponadto chwilówki zdają sobie sprawę, że dłużnicy masowo nie chodzą do sądu i nie ma z tego żadnych konsekwencji, więc wpadli na pomysł, żeby przesłuchanie robiła Policja i dostarczała zeznania do sprawy i tu ogromne ma znaczenie o co jesteśmy oskarżeni, żeby za dużo nie powiedzieć i samemu sobie nie zaszkodzić.

to kaplica, bo jak każda poleci na policję, to już nic się nie wygra
Szyba Moneta termin spłaty 15.06.2017 rok, czyli jestem 728 dni po terminie, generalnie wszystko miałam do spłaty w 2017 roku i to na przełomie maja-czerwca-lipca.
Dosłownie za chwilę będę miała dwa lata od wymagalności spłaty chwilówek.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 14-06-2019

(13-06-2019, 13:50:59)grabi_en napisał(a):
(13-06-2019, 08:30:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 18:51:10)grabi_en napisał(a):
(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a):
(11-06-2019, 12:36:31)grabi_en napisał(a): Tak lepiej spłać tą chwilówkę, bo składają zawiadomienie na Policję, że skoro nie ja (dla mnie to taka asekuracja - bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wypierał nie wnioskowałam, nie dostałam - bo wystarczy IP komputera i można ze sprawy cywilnej mieć sprawę karną) to może jestem pokrzywdzona i ktoś się podszył i wkradł się z domowników na mój komputer i zawnioskował o pożyczkę. Zeznania z przesłuchania na Policji wnioskują o dołączeni do akt sprawy do SR
Nigdzie w odpowiedzi do SR nie mam napisane, że pożyczki nie dostałam, myślę, że to taka taktyka tej firmy pożyczkowej, że w przypadku braku udowodnienia zawarcia umowy lub braku innego dokumentu, dłużnik sam się przyznaje, że dostał i sąd ma jasną sytuację Winna  i ma ODDAĆ.

a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

(11-06-2019, 14:48:42)windykowana napisał(a): a kiedy przestałaś spłacać szybką monetę

a mogę spłacać np po 200zł żeby widzieli że się ne uchylam

Wcale jej nie spłaciłam - bo za dużo tego mam żeby to ogarnąć a wypłata i dorabianie kasy nie starcza, nie wiem jak oni się zachowują przy cząstkowej spłacie.
a  na kiedy miałaś termin spłaty

(12-06-2019, 11:59:48)grabi_en napisał(a):
(12-06-2019, 11:37:17)Anastazja86 napisał(a): Nie rozumiem po co na policję?

Przecież to proste, żeby mieć biało na czarnym, że przyznaję się do otrzymania pożyczki, bo oni nie udowodnią zawarcia tej ostatniej pożyczki, tylko nie jestem oskarżona o wyłudzenie, a o to, że może jestem poszkodowana w sprawie. Moja odpowiedź będzie krótka - nie jestem poszkodowana w sprawie.
Dlatego trzeba się we wszystko wczytać i uważać  na jakie pytania się odpowiada, bo słowa mają ogromne znaczenie.   Ponadto chwilówki zdają sobie sprawę, że dłużnicy masowo nie chodzą do sądu i nie ma z tego żadnych konsekwencji, więc wpadli na pomysł, żeby przesłuchanie robiła Policja i dostarczała zeznania do sprawy i tu ogromne ma znaczenie o co jesteśmy oskarżeni, żeby za dużo nie powiedzieć i samemu sobie nie zaszkodzić.

to kaplica, bo jak każda poleci na policję, to już nic się nie wygra
Szyba Moneta termin spłaty 15.06.2017 rok, czyli jestem 728 dni po terminie, generalnie wszystko miałam do spłaty w 2017 roku i to na przełomie maja-czerwca-lipca.
Dosłownie za chwilę będę miała dwa lata od wymagalności spłaty chwilówek.
a moja sytuacja jest taka, czyli tragiczna, mam 32 pożyczki w tym kilka ratalnych, przestałam spłacać w grudniu 2018, mam jeszcze spore kredyty bankowe, które spłacam i kredyt mieszkaniowy z partnerem ,też spłacany, jak policzyłam w grudniu ile do spłaty tych pozabankowych ,to wyszło mi 170tys ,nic z tego nie spłaciłam i nic nie odłożyłam. W sr wiszą już 3, jedna od 26 kwietnia, i 2 całkiem świeże. W epu pierwsze było lime, ale epu ich odrzuciło i teraz jest umorzenie czyli wycofali się, drugie credilo i uzyskali nakaz, ale wysłałam sprzeciw i czekam na nich w sr i z nimi się przegrywa, masakra. W epu mam 3 nowe. Mam też kilka cesji. Prowadzę działalność, zeszły rok był fatalny , ten nie lepszy, 3 mce zmarnowałam, bo próbowałam pracować w innym miejscu i kaplica. teraz podejmuję działania, by więcej zarabiać , ale branża jest trudna. Nie mogę nikomu powiedzieć o mojej sytuacji, bo rodzice staruszki i tak się martwią, partner już ma mnie dosyć, bo też mi kasę dawał. Jestem u kresu , chciałabym się rozpłynąć we mgle, tak, żeby mnie już nie było


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 14-06-2019

Windykowana, rozumiem Twoją sytuację, ale tu nikomu nie jest lekko, każdy kombinuje jak może, aby tylko z tych długów wyjść. Crediolo raczej będziesz miała przegrane. Przejdzie Ci stan niemocy tak jak i każdemu przechodzi, tych wszystkich etapów związanych z długami nie ominiesz. Ja najpierw byłam w panice, później każdą jedną złotówkę oddawałam na długi łącznie z tym, że szkoda mi było wydać kasę na lody, a teraz mam całkiem inne podejście, czyli najpierw ja(ale w granicach rozsądku), więc lody w tym roku już zjadłam Uśmiech, a później długi.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-06-2019

Jutro mam wyznaczony termin 3 posiedzenia VEGI - Szybka Moneta i pewnie znów będzie odroczona, bo Policja  do jutra nie zdąży mnie przesłuchać.
Sprawa nie uzyskała nakazu zapłaty w EPU - 15.11.2017
20 grudnia 2018 roku wpłynęła do SR.
Na poczcie w chwili obecnej leży list polecony z Komendy Policji z mojej miejscowości do odbioru, oczywiście odbiorę w ostatnim możliwym terminie.


RE: rok - walki z długami - Anastazja86 - 19-06-2019

Grabien ja Cię podziwiam. Wydajesz mi się taka spokojna w tym wszystkim. Ja to się trzęse jak skrzynkę na listy otwieram... u nas listonosz przychodzi z rana więc czekam na niego do ok 10. Nawet na zakupy nie idę . Dopiero jak się upewnie że nic nie przyniósł to zaczynam funkcjonować .


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 19-06-2019

(19-06-2019, 01:21:56)Anastazja86 napisał(a): Grabien ja Cię podziwiam.  Wydajesz mi się taka spokojna w tym wszystkim. Ja to się trzęse  jak skrzynkę na listy otwieram... u nas listonosz przychodzi z rana więc czekam na niego  do ok 10. Nawet na zakupy nie idę . Dopiero jak się upewnie  że nic nie przyniósł to zaczynam funkcjonować .

Najbardziej się bałam i boję o swój dorobek życia (mieszkanie, dom z działką), ale idą korzystne zmiany dla dłużników, że lichwa nie będzie mogła zabrać tych dóbr jeżeli wartość długu nie pokrywa wartości nieruchomości. Mam tylko pytanie, czy te długi będą się sumowały i zbierały w całość, ale nawet jak mi przyjdzie wszystkiego łącznie spłacać 20 tys. zł to i tak nie zsumuje się z wartością mojego majątku.
Mój okres paniki i obwiniania siebie co ja zrobiłam już mi minął, teraz jestem skupiona na obronie tego co nie zdążyłam spłacić i przeciąganie tego ile się da.
Ja za chwilę będę miała dwa lata tej  walki z długami i uwierz mi z czasem człowiek się uodparnia i widzi dla siebie światełko w tunelu, są chwile słabości i rezygnowania ze wszystkiego, nie jeżdżę na żadne wypady wakacyjne, weekendowe, nie stołuję się w żadnych knajpkach, nawet jak u nas w barku był  i pewnie dalej jest chłodnik za 7,50 to sobie przeliczyłam, że ja za te pieniądze chłodnik ugotuję sobie na dwa dni. Jednym słowem wszystko przeliczam i oszczędzam na czym się da.
Powtarzają te wieści korzystne w TVN24 oraz to, że lichwa może udzielać pożyczki na max 45% procent, a miesięczne na 22%, a w skali roku odsetki mogą wynosić tylko 10% w skali roku, w dzisiejszej Rzeczpospolitej to jest komentowane oraz, że kara dla lichwy będzie od 2 do 5 lat więzienia.
Nawet nie jest mi przykro, że nie pojechałam nad morze z grupą osób którą a jeździłam zawsze, umiem sobie przetłumaczyć, że moim priorytetem jest inny cel - długi, a morze sobie obejrzałam w internecie, pewnie kiedyś jak to wszystko minie - gdzieś wyjadę mam mnóstwo zaproszeń i na pewno z jakieś propozycji skorzystam aby było tanio i oszczędnie.
Kiedyś nie dopuszczałam do myśli,że rachunki mogę zapłacić później tylko że muszę zapłacić je na czas, a teraz każdy skrupulatnie sprawdzam - wykrywam błędy i zaraz je reklamuję i jak muszę coś przedłużyć to się ostro targuję na obniżenie abonamentu i tak zeszłam z telewizji internetu i telefonu stacjonarnego w mieszkaniu, a teraz toczę boje na obniżenie r-ku za komórkę, telewizję i internet na działce. To samo z ratami bankowymi, ale staram się mieć 1 ratę do tyłu. Można - można.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 19-06-2019

(19-06-2019, 08:27:41)grabi_en napisał(a):
(19-06-2019, 01:21:56)Anastazja86 napisał(a): Grabien ja Cię podziwiam.  Wydajesz mi się taka spokojna w tym wszystkim. Ja to się trzęse  jak skrzynkę na listy otwieram... u nas listonosz przychodzi z rana więc czekam na niego  do ok 10. Nawet na zakupy nie idę . Dopiero jak się upewnie  że nic nie przyniósł to zaczynam funkcjonować .

Najbardziej się bałam i boję o swój dorobek życia (mieszkanie, dom z działką), ale idą korzystne zmiany dla dłużników, że lichwa nie będzie mogła zabrać tych dóbr jeżeli wartość długu nie pokrywa wartości nieruchomości. Mam tylko pytanie, czy te długi będą się sumowały i zbierały w całość, ale nawet jak mi przyjdzie wszystkiego łącznie spłacać 20 tys. zł to i tak nie zsumuje się z wartością mojego majątku.
Mój okres paniki i obwiniania siebie co ja zrobiłam już mi minął, teraz jestem skupiona na obronie tego co nie zdążyłam spłacić i przeciąganie tego ile się da.
Ja za chwilę będę miała dwa lata tej  walki z długami i uwierz mi z czasem człowiek się uodparnia i widzi dla siebie światełko w tunelu, są chwile słabości i rezygnowania ze wszystkiego, nie jeżdżę na żadne wypady wakacyjne, weekendowe, nie stołuję się w żadnych knajpkach, nawet jak u nas w barku był  i pewnie dalej jest chłodnik za 7,50 to sobie przeliczyłam, że ja za te pieniądze chłodnik ugotuję sobie na dwa dni. Jednym słowem wszystko przeliczam i oszczędzam na czym się da.
Powtarzają te wieści korzystne w TVN24 oraz to, że lichwa może udzielać pożyczki na max 45% procent, a miesięczne na 22%, a w skali roku odsetki mogą wynosić tylko 10% w skali roku, w dzisiejszej Rzeczpospolitej to jest komentowane oraz, że kara dla lichwy będzie od 2 do 5 lat więzienia.
Nawet nie jest mi przykro, że nie pojechałam nad morze z grupą osób którą a jeździłam zawsze, umiem sobie przetłumaczyć, że moim priorytetem jest inny cel - długi, a morze sobie obejrzałam w internecie, pewnie kiedyś jak to wszystko minie - gdzieś wyjadę mam mnóstwo zaproszeń i na pewno z jakieś propozycji skorzystam aby było tanio i oszczędnie.
Kiedyś nie dopuszczałam do myśli,że rachunki mogę zapłacić później tylko  że muszę zapłacić je na czas, a teraz każdy skrupulatnie sprawdzam - wykrywam błędy i zaraz je reklamuję i jak muszę coś przedłużyć to się ostro targuję na obniżenie abonamentu i tak zeszłam z telewizji internetu i telefonu stacjonarnego w mieszkaniu, a teraz toczę boje na obniżenie r-ku za komórkę, telewizję i internet na działce. To samo z ratami bankowymi, ale staram się mieć 1 ratę do tyłu. Można - można.
a ile masz tego długu łącznie z bankami


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 19-06-2019

Windykowana,
nie umiem Ci odpowiedzieć na te pytanie, bo całą wiedzę mam w pracy, a obecnie przebywam na urlopie, ale i tak zaliczam się do miana dłużników.
Tak szczerze to nie wiem po co Ci ta wiedza - no chyba, że chcesz za mnie spłacić - to rozumiem.