BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - grabi_en - 29-05-2019

A oto i wyrok:


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 30-05-2019

Historia wczorajszej sprawy w SR.
Prokura  - Chwilówkomat


Pożyczka VI. 2017 roku
17 stycznia 2019 roku wpłynął pozew  do SR.
Kruk mnie windykował (XII.2017 do III.2018, a później kupił dług 22.02.2018 - powiadamiają).
Kruk pisze, że kieruje sprawę na drogą sądową i zazwyczaj równocześnie pokazuje się z tą wiadomością na Portalu Informacyjnym

26 kwietnia - 1 posiedzenie SR
29 maja - 2 posiedzenie  SR i od razu wyrok, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, gdyż mój sąd słynie z zamykania i otwierania sprawy oraz z pomagania wierzycielowi, tym bardziej, że sprawa była o godzinie 9.50, a u mnie przeważnie wyroki są o godz. 15 lub 15.15.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 30-05-2019

Jakby to było na początku mojej drogi z długami - to pewnie bez namysłu bym skorzystała, a tak muszę zostawić bez odpowiedzi - bo zbieram kasę na przegraną, ale z drugiej strony jak pięknie podchodzą dłużnika. Mam ich za NetCredit lub InCredit (jedną sprawę mam w SR, a druga nie uzyskała nakazu zapłaty. Nie chce mi się teraz dochodzić, czy to jest ugoda w sprawie tej co mam w SR, czy ta co nie ma nakazu.
POZYTYWNA INFORMACJA w sprawie xxxxxxxx !
 
 
 
Szanowna Pani!
 
 
Z przyjemnością informujemy, że Intrum Sp. z o.o. rozkłada wierzytelności na raty.
 
 
 
W sprawie ustalenia szczegółów spłaty zadłużenia w ratach prosimy o kontakt telefoniczny
 
pod numer 225766065, 223669065 lub poprzez formularz „Wnioskuję o raty” dostępny na stronie www.intrum.pl
 
 
 
Jeśli chcesz od razu przejść do formularza kliknij poniżej:
 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
 
Z poważaniem
Dział Ratalny Intrum Sp. z o.o.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 31-05-2019

(23-05-2019, 21:01:06)windykowana napisał(a):
(16-05-2019, 10:36:35)grabi_en napisał(a): Filarum  - Kancelaria PFW
następni mnie straszą weryfikacją kwalifikacji czynu z art.286 Kodeksu Karnego. Tylko jakie wyłudzenia jak to nie jest  moja pierwsza u nich pożyczka.

A ile miesięcy nie spłaca Pani Filarum, bo też ich mam, rozumiem że nie poszli jeszcze do sądu?

(23-05-2019, 16:32:38)KacperK napisał(a):
(23-05-2019, 16:01:23)windykowana napisał(a):  to straszne, bo ja też mam Tani Kredyt i 30 innych chwilówek i jak czytam na forum ,to chyba trudno coś wygrać,jestem przerażona



Myślałam , że jak sprawa trafia do sr, to długo trwa, zanim się nią zajmą, a tymczasem mam pierwszą sprawę w sr, Eques Debitum poszedł od razu do sr i wpłynęło 26 kwietnia, a 21 maja wysłali  wezwanie do uzupełnienia braków

Czas rozpatrzenia pozwu uzależnione jest od obłożenia sędziego prowadzącego sprawę, wezwanie do uzupełnienia braków nie przesądza o szybkości rozpatrzenia i wydania końcowego wyroku, czyli  jest to normalna procedura.
Wygodniej jest wydać wezwanie o uzupełnieniu dowodów na których powód opiewa swoje roszczenie, niż gdyby w sprawie nic się nie działo.
Nie przeżywaj tak mocno - jedynie co mogę doradzić to pilotuj sprawę poprzez baczne obserwowanie Portalu Informacyjnego Sądu, a skup się  na zarabianiu pieniędzy.
Tani Kredyt perfekcyjnie składa dowody w Sądzie. To jest przeciwnik z którym ciężko wygrać.  Można zawsze w planie spłat wybrać tą chwilówkę w obowiązkowej kolejce do spłaty.\\

dziękuję, a w ogóle można z kimś wygrać, jeżeli faktycznie się nie spłaciło

(15-05-2019, 10:20:02)grabi_en napisał(a): Prawie po dwóch latach trochę statystyki z moich spraw:
W EPU 13 wierzycieli złożyło pozwy  gdzie  6 razy złożyli ponownie
Umorzono - 11
Przekazano do sądu właściwego - 4
Brak podstaw do wydania nakazu - 4
Na chwilę obecną ZERO spraw w EPU.
W Sadzie Rejonowym na chwilę obecną mam w rozpatrywaniu 6 spraw z wyznaczonymi terminami posiedzeń sądu.
3 to sprawy oczekujące na rozpatrzenie
1 sprawę mam wygraną
1 sprawę mam przegraną - do której się pisze wniosek o apelację (tu czekam za informacją, czy mój Pełnomocnik widzi szansę - czy już muszę natychmiast zbierać pieniądze).
Wiele chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - ale nie ma co się jeszcze cieszyć bo dopiero za rok im się przedawni termin dochodzenia długu - będę dobrej myśli.
a ile chwilówek Pani w tym czasie spłaciła
a ile chwilówek Pani miała w momencie kiedy nie mogła już Pani ich spłacic


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 31-05-2019

Windykowana - oto pełna historia o filarum!
VI.2017 rok - pożyczka
dokonałam 7 spłat w ratach po trzech m-cach od chwili zaprzestania spłaty dostałąm zwykłym listem wezwanie do zapłaty z Filarum.
Po m-cu TAXAT wysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Problem polega na tym, że z moich wyliczeń powinnam im dodpłacić 736,28, a oni żądają 2.303,10

10 stycznia 2019 roku e-mailem zawiadomiono mnie o przeniesieniu wierzytelności na rzecz Recoverso RMC OU,
Windykuje mnie
Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW informuje o przekazaniu do obsługi prawnej wierzytelności wobec RECOVERSO RMC z tytułu pożyczki FILARUM,
gdzie systemem codziennie dostaję wiadomość o treści:
Dokumenty dłużne (Umowa Pożyczki) zostały zakwalifikowane do przesłania do e-sądu w Lublinie, tj. Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Do zadłużenia doliczone zostaną koszty sądowe wraz z kosztami zastępstwa procesowego.

W EPU nic nie ma.
Jeszcze chyba zadałaś pytanie ile pożyczek nie spłacałam, dużo wystarczająco dużo, żeby mieć powody do strachu.
Na chwilą obecną mam 6 spłaconych, 2 wygrane, więc z tej długiej listy zeszło mi 8 chwilówek.
Pewnie moja sytuacja by wyglądała inaczej, ale spłacam 5 banki i tego staram się pilnować - chociaż z tym różnie bywa, jeżeli mam zaległości to do 1 raty.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 06-06-2019

(31-05-2019, 10:05:22)grabi_en napisał(a): Windykowana - oto pełna historia o filarum!
VI.2017 rok - pożyczka
dokonałam 7 spłat w ratach po trzech m-cach od chwili zaprzestania spłaty dostałąm zwykłym listem wezwanie do zapłaty z Filarum.
Po m-cu TAXAT wysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Problem polega na tym, że z moich wyliczeń powinnam im dodpłacić 736,28, a oni żądają 2.303,10

10 stycznia 2019 roku e-mailem zawiadomiono mnie o przeniesieniu wierzytelności na rzecz Recoverso RMC OU,
Windykuje mnie
Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW informuje o przekazaniu do obsługi prawnej wierzytelności wobec RECOVERSO RMC z tytułu pożyczki FILARUM,
gdzie systemem codziennie dostaję wiadomość o treści:
Dokumenty dłużne (Umowa Pożyczki) zostały zakwalifikowane do przesłania do e-sądu w Lublinie, tj. Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Do zadłużenia doliczone zostaną koszty sądowe wraz z kosztami zastępstwa procesowego.

W EPU nic nie ma.
Jeszcze chyba zadałaś pytanie ile pożyczek nie spłacałam, dużo wystarczająco dużo, żeby mieć powody do strachu.
Na chwilą obecną mam 6 spłaconych, 2 wygrane, więc z tej długiej listy zeszło mi 8 chwilówek.
Pewnie moja sytuacja by wyglądała inaczej, ale spłacam 5 banki i tego staram się pilnować - chociaż z tym różnie bywa, jeżeli mam zaległości to do 1 raty.
dzięki za wyczerpujące info, z mojej długiej listy 32 pożyczek jest zero spłaconych, bo spłacam też banki ,jednym słowem masakra


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 06-06-2019

Windykowana,
spróbuj zawiesić lub zmniejszyć raty bankowe, mnie się tak udało w Aliorze nie musiałam spłacać przez 3 m-ce, a w Sandanter przez 6 m-cy i za tą kwotę pospłacaj najmniejsze pożyczki. Trzeba działać - nie płakać, nie rozczulać się nad sobą a pisać o zawieszenie rat,i zmniejszenie rat może Ci się nie uda za pierwszym razem, ale za 2 lub 3 ta opcja jest możliwa, tylko nie pisz w uzasadnieniu, że wpadłaś w spiralę długów bo na dzień dobry dostaniesz odmowę, jak chcesz pismo do banku odezwij się do mnie na pocztę prywatną którą mam na swoim profilu na forum.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 07-06-2019

Dzisiaj do mnie po raz kolejny zadzwoniło Intrum i tak mnie wkurzyli, że im powiedziałam, że jak jeszcze raz do mnie zadzwonią do pracy - czego im nie wolno czynić, to zrobię taką zadymę, że mnie popamiętają. Osły jak nie rozumieją to co do nich mówię to odczują to po kieszeni, u mnie w pracy są wszystkie rozmowy rejestrowane, więc udowodnienie im, że ja mówię nie wolno Wam dzwonić do mnie do pracy, a oni kolejny raz łamią przepis muszą odczuć po kieszeni - więcej nie będę się powtarzać. Jak się nie moga do mnie dodzwonić bo nie odbieram są sms, poczta e-mail, poczta Polska. Koniec grzeczności z mojej strony.


RE: rok - walki z długami - Mila1 - 07-06-2019

(07-06-2019, 22:25:15)grabi_en napisał(a): Dzisiaj do mnie po raz kolejny zadzwoniło Intrum i tak mnie wkurzyli, że im powiedziałam, że jak jeszcze raz do mnie zadzwonią do pracy - czego im nie wolno czynić, to zrobię taką zadymę, że mnie popamiętają. Osły jak nie rozumieją to co do nich mówię to odczują to po kieszeni, u mnie w pracy są wszystkie rozmowy rejestrowane, więc udowodnienie im, że ja mówię nie wolno Wam dzwonić do mnie do pracy, a oni kolejny raz łamią przepis muszą odczuć po kieszeni - więcej nie będę się powtarzać. Jak się nie moga do mnie dodzwonić bo nie odbieram są sms, poczta e-mail, poczta Polska. Koniec grzeczności z mojej strony.

Też ich mam, ale nie wiem czy próbują dzwonić do pracy Smutny


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 08-06-2019

(07-06-2019, 22:39:31)Mila1 napisał(a):
(07-06-2019, 22:25:15)grabi_en napisał(a): Dzisiaj do mnie po raz kolejny zadzwoniło Intrum i tak mnie wkurzyli, że im powiedziałam, że jak jeszcze raz do mnie zadzwonią do pracy - czego im nie wolno czynić, to zrobię taką zadymę, że mnie popamiętają. Osły jak nie rozumieją to co do nich mówię to odczują to po kieszeni, u mnie w pracy są wszystkie rozmowy rejestrowane, więc udowodnienie im, że ja mówię nie wolno Wam dzwonić do mnie do pracy, a oni kolejny raz łamią przepis muszą odczuć po kieszeni - więcej nie będę się powtarzać. Jak się nie moga do mnie dodzwonić bo nie odbieram są sms, poczta e-mail, poczta Polska. Koniec grzeczności z mojej strony.

Też ich mam, ale nie wiem czy próbują dzwonić do pracy Smutny
Ja rozumiem, że jestem im winna pieniądze, ale o czym ja mam z nimi rozmawiać jak 1 sprawę od roku mam w SR i mój Pełnomocnik mówi, że nic od nich nie dostał, a z 2 się wycofali na etapie EPU. Policzyłam  ile razy do mnie dzwonili do pracy ale w 10 się zmieszczą, ja mam o tyle dobrze bo mam telefon bezpośrednio do swojego pokoju do tego siedzę sama i mnie nie krępuje, że im mówię od razu do widzenia i że nie wolno im do mnie dzwonić.