BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - KacperK - 23-05-2019

(23-05-2019, 16:01:23)windykowana napisał(a):  to straszne, bo ja też mam Tani Kredyt i 30 innych chwilówek i jak czytam na forum ,to chyba trudno coś wygrać,jestem przerażona



Myślałam , że jak sprawa trafia do sr, to długo trwa, zanim się nią zajmą, a tymczasem mam pierwszą sprawę w sr, Eques Debitum poszedł od razu do sr i wpłynęło 26 kwietnia, a 21 maja wysłali  wezwanie do uzupełnienia braków

Czas rozpatrzenia pozwu uzależnione jest od obłożenia sędziego prowadzącego sprawę, wezwanie do uzupełnienia braków nie przesądza o szybkości rozpatrzenia i wydania końcowego wyroku, czyli  jest to normalna procedura.
Wygodniej jest wydać wezwanie o uzupełnieniu dowodów na których powód opiewa swoje roszczenie, niż gdyby w sprawie nic się nie działo.
Nie przeżywaj tak mocno - jedynie co mogę doradzić to pilotuj sprawę poprzez baczne obserwowanie Portalu Informacyjnego Sądu, a skup się na zarabianiu pieniędzy.
Tani Kredyt perfekcyjnie składa dowody w Sądzie. To jest przeciwnik z którym ciężko wygrać.  Można zawsze w planie spłat wybrać tą chwilówkę w obowiązkowej kolejce do spłaty.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 23-05-2019

(16-05-2019, 10:36:35)grabi_en napisał(a): Filarum  - Kancelaria PFW
następni mnie straszą weryfikacją kwalifikacji czynu z art.286 Kodeksu Karnego. Tylko jakie wyłudzenia jak to nie jest  moja pierwsza u nich pożyczka.

A ile miesięcy nie spłaca Pani Filarum, bo też ich mam, rozumiem że nie poszli jeszcze do sądu?

(23-05-2019, 16:32:38)KacperK napisał(a):
(23-05-2019, 16:01:23)windykowana napisał(a):  to straszne, bo ja też mam Tani Kredyt i 30 innych chwilówek i jak czytam na forum ,to chyba trudno coś wygrać,jestem przerażona



Myślałam , że jak sprawa trafia do sr, to długo trwa, zanim się nią zajmą, a tymczasem mam pierwszą sprawę w sr, Eques Debitum poszedł od razu do sr i wpłynęło 26 kwietnia, a 21 maja wysłali  wezwanie do uzupełnienia braków

Czas rozpatrzenia pozwu uzależnione jest od obłożenia sędziego prowadzącego sprawę, wezwanie do uzupełnienia braków nie przesądza o szybkości rozpatrzenia i wydania końcowego wyroku, czyli  jest to normalna procedura.
Wygodniej jest wydać wezwanie o uzupełnieniu dowodów na których powód opiewa swoje roszczenie, niż gdyby w sprawie nic się nie działo.
Nie przeżywaj tak mocno - jedynie co mogę doradzić to pilotuj sprawę poprzez baczne obserwowanie Portalu Informacyjnego Sądu, a skup się  na zarabianiu pieniędzy.
Tani Kredyt perfekcyjnie składa dowody w Sądzie. To jest przeciwnik z którym ciężko wygrać.  Można zawsze w planie spłat wybrać tą chwilówkę w obowiązkowej kolejce do spłaty.\\

dziękuję, a w ogóle można z kimś wygrać, jeżeli faktycznie się nie spłaciło

(15-05-2019, 10:20:02)grabi_en napisał(a): Prawie po dwóch latach trochę statystyki z moich spraw:
W EPU 13 wierzycieli złożyło pozwy  gdzie  6 razy złożyli ponownie
Umorzono - 11
Przekazano do sądu właściwego - 4
Brak podstaw do wydania nakazu - 4
Na chwilę obecną ZERO spraw w EPU.
W Sadzie Rejonowym na chwilę obecną mam w rozpatrywaniu 6 spraw z wyznaczonymi terminami posiedzeń sądu.
3 to sprawy oczekujące na rozpatrzenie
1 sprawę mam wygraną
1 sprawę mam przegraną - do której się pisze wniosek o apelację (tu czekam za informacją, czy mój Pełnomocnik widzi szansę - czy już muszę natychmiast zbierać pieniądze).
Wiele chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - ale nie ma co się jeszcze cieszyć bo dopiero za rok im się przedawni termin dochodzenia długu - będę dobrej myśli.
a ile chwilówek Pani w tym czasie spłaciła


RE: rok - walki z długami - KacperK - 23-05-2019

iwindykowana



dziękuję, a w ogóle można z kimś wygrać, jeżeli faktycznie się nie spłaciło


Proszę.
Pierwsza sprawa wygrana w tym poście została wygrana bez spłaty żadnej złotówki.
Można wygrać i wygrywamy, ale to w dużej mierze zależy co powód ma na dłużnika, czyli  jakie dowody w sądzie przedłoży powód i udowodni  dłużnikowi: m.in. rozmowy telefoniczne, korespondencja papierowa czy przez przekaźnik internetowy, zawarta ugoda, wpłaty dłużnika.
Wiele z tych firm robi postępy i wyciąga wnioski z przegranych spraw, ale też i wiele Sądów pomaga powodowi. Skromnie mówiąc to nie jest w obecnych przepisach rolą Sądu, ale wiele z nich działa na utartym schemacie obowiązującym w poprzednich przepisach, co nawet autora tegoż wątku o tym dzisiaj napisała.


RE: rok - walki z długami - windykowana - 24-05-2019

(23-05-2019, 22:12:25)KacperK napisał(a): iwindykowana



dziękuję, a w ogóle można z kimś wygrać, jeżeli faktycznie się nie spłaciło


Proszę.
Pierwsza sprawa wygrana w tym poście została wygrana bez spłaty żadnej złotówki.
Można wygrać i wygrywamy, ale to w dużej mierze zależy co powód ma na dłużnika, czyli  jakie dowody w sądzie przedłoży powód i udowodni  dłużnikowi: m.in. rozmowy telefoniczne, korespondencja papierowa czy przez przekaźnik internetowy, zawarta ugoda, wpłaty dłużnika.
Wiele z tych firm robi postępy i wyciąga wnioski z przegranych spraw, ale też i wiele Sądów pomaga powodowi. Skromnie mówiąc to nie jest w obecnych przepisach rolą Sądu, ale wiele z nich działa na utartym schemacie obowiązującym w poprzednich przepisach, co nawet autora tegoż wątku o tym dzisiaj napisała.

dziękuję za odpowiedź, jest nieciekawie jednym słowem, skoro sąd pomaga powodowi,jestem załamana


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 24-05-2019

Windykowana
A ile miesięcy nie spłaca Pani Filarum, bo też ich mam, rozumiem że nie poszli jeszcze do sądu?

Zostało mi do spłaty 700 złotych do kapitału, a oni chcą 2331 codziennie teraz dostaję wiadomość systemową o treści
"Szanowni Państwo,
Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW informuje o przekazaniu do obsługi prawnej wierzytelności wobec RECOVERSO RMC z tytułu pożyczki FILARUM.
Dokumenty dłużne (Umowa Pożyczki) zostały zakwalifikowane do przesłania do e-sądu w Lublinie, tj. Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Do zadłużenia doliczone zostaną koszty sądowe wraz z kosztami zastępstwa procesowego".
Nie jestem w stanie CI odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystkie papiery mam w pracy, ale pewnie będzie z rok.

Windykowana
a ile chwilówek Pani w tym czasie spłaciła

Spłaciłam 5: Hapi, Ferratum, Wandoo, Wonga, SMS365 oraz spłacałam VIASMS, Filarum, Chwilówkomat, London
Chwilówkomat mnie sprzedał i obecnie mam powództwo w SR z Prokury.Wniosek jak coś zaczynamy spłacać to płacimy do końca- bo jak widać chwilówka mnie sprzedała, niepotrzebnie dzieliłam pieniądze na 4 chwilówki, jednak jest lepszy plan obrania jednej i spłacać ją do końca.
VIASMS przesyła jeszcze propozycje ugody o treści:
Szanowni Państwo,
z uwagi na brak ustaleń i opóźnienie w spłacie pożyczki oraz zaawansowany etap sprawy
przygotowaliśmy dla Państwa specjalne warunki spłaty umożliwiające wyjście z długu. W tym celu należy skontaktować się z opiekunem sprawy
w firmie Inkaso Kredytowe sp z o.o


RE: rok - walki z długami - windykowana - 24-05-2019

(24-05-2019, 07:19:05)grabi_en napisał(a): Windykowana
A ile miesięcy nie spłaca Pani Filarum, bo też ich mam, rozumiem że nie poszli jeszcze do sądu?

Zostało mi do spłaty 700 złotych do kapitału, a oni chcą 2331 codziennie teraz dostaję wiadomość systemową o treści
"Szanowni Państwo,
Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW informuje o przekazaniu do obsługi prawnej wierzytelności wobec RECOVERSO RMC z tytułu pożyczki FILARUM.
Dokumenty dłużne (Umowa Pożyczki) zostały zakwalifikowane do przesłania do e-sądu w Lublinie, tj. Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Do zadłużenia doliczone zostaną koszty sądowe wraz z kosztami zastępstwa procesowego".
Nie jestem w stanie CI odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystkie papiery mam w pracy, ale pewnie będzie z rok.

Windykowana
a ile chwilówek Pani w tym czasie spłaciła

Spłaciłam 5: Hapi, Ferratum, Wandoo, Wonga, SMS365 oraz spłacałam VIASMS, Filarum, Chwilówkomat, London
Chwilówkomat mnie sprzedał i obecnie mam powództwo w SR z Prokury.Wniosek jak coś zaczynamy spłacać to płacimy do końca- bo jak widać chwilówka mnie sprzedała, niepotrzebnie dzieliłam pieniądze na 4 chwilówki, jednak jest lepszy plan obrania jednej i spłacać ją do końca.
VIASMS przesyła jeszcze propozycje ugody o treści:
Szanowni Państwo,
z uwagi na brak ustaleń i opóźnienie w spłacie pożyczki oraz zaawansowany etap sprawy
przygotowaliśmy dla Państwa specjalne warunki spłaty umożliwiające wyjście z długu. W tym celu należy skontaktować się z opiekunem sprawy
w firmie Inkaso Kredytowe sp z o.o
dziękuję za odpowiedź, a czy Pani coś wygrała w sądzie?
 J a też o mały włos nie podjęłam współpracy z Conectum, ale jak przemyślałam na trzeźwo ich propozycje, to zrezygnowałam na szczęście.  I nie rozmawiam z windykacją ani nie piszę próśb do chwilówek. Ale też jeszcze nie zaczęłam spłacać żadnej chwilówki, bo mam kredyty


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 25-05-2019

Windykowana
dziękuję za odpowiedź, a czy Pani coś wygrała w sądzie?

Tak mam wygrany MoneyMan - ID Finance, ale to wszystko jest opisane w tym wątku.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 29-05-2019

Dzisiaj miałam posiedzenie Sądu w sprawie Chwilówkomatu z powództwa  Prokury mam wygraną  sprawę  i miałam wpłacone dwie raty. Informacja z Portalu Informacyjnego Sadu.
O jak się cieszę.
Dziękuję BN.


RE: rok - walki z długami - kasia5744 - 29-05-2019

Gratulacje. Bardzo miło czyta się takie informacje


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 29-05-2019

(29-05-2019, 20:35:59)kasia5744 napisał(a): Gratulacje. Bardzo miło czyta się takie informacje

Wstawię wyrok jak go obrobię.