BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - Mila1 - 07-05-2019

(07-05-2019, 20:03:23)grabi_en napisał(a): Wygląda na to że mój sąd uwinął się w m-c na uzasadnienie wyroku z  Taniego Kredytu.
Sąd Rejonowy wxxxxxx I Wydział Cywilny doręcza Pani/Panu - jako stronie -
pełnomocnikowi odpis wyroku z dnia 09/04/2019 roku wraz z uzasadnieniem.
Dla tych co nie mają pojęcia. W Sądzie Apelacyjnym widzę tylko pismo przewodnie jakie dostaje mój Pełnomocnik, który w wersji papierowej dostaje do siebie pismo wraz z uzasadnieniem, które zostało wysłane 6 maja, czyli więcej nic nie wiem!

Przyjdzie czas to się dowiesz jakie jest uzasadnienie. Oby było się do czego przyczepić.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 08-05-2019

I co ja mam o tym myśleć dot. VIA SMS?

Szanowni Państwo,Informuję, że wierzyciel przygotowuje sprawy do postępowania sądowego, ja 
chciałabym się upewnić, czy dodatkowe koszty sądowe w sprawie są Państwu 
potrzebne. Jeśli uważają Państwo,ze polubowna spłata należności za dobre 
rozwiązanie, zapraszam jeszcze do współpracy. Dane do przelewu oraz aktualne 
saldo znajdą Państwo w załączniku maila.Pierwsza wpłata (20% 
salda) i przesłanie potwierdzenia na adres e-mail pozwoli mi zatrzymać sprawę. Proponuję ustalić plan spłaty korzystny dla obu stron.


RE: rok - walki z długami - Biedronka 24 - 08-05-2019

(08-05-2019, 22:04:19)grabi_en napisał(a): I co ja mam o tym myśleć dot. VIA SMS?

Szanowni Państwo,Informuję, że wierzyciel przygotowuje sprawy do postępowania sądowego, ja 
chciałabym się upewnić, czy dodatkowe koszty sądowe w sprawie są Państwu 
potrzebne. Jeśli uważają Państwo,ze polubowna spłata należności za dobre 
rozwiązanie, zapraszam jeszcze do współpracy. Dane do przelewu oraz aktualne 
saldo znajdą Państwo w załączniku maila.Pierwsza wpłata (20% 
salda) i przesłanie potwierdzenia na adres e-mail pozwoli mi zatrzymać sprawę. Proponuję ustalić plan spłaty korzystny dla obu stron.
Ty nie miałaś już ich w sądzie?


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 09-05-2019

(08-05-2019, 23:26:25)Biedronka 24 napisał(a):
(08-05-2019, 22:04:19)grabi_en napisał(a): I co ja mam o tym myśleć dot. VIA SMS?

Szanowni Państwo,Informuję, że wierzyciel przygotowuje sprawy do postępowania sądowego, ja 
chciałabym się upewnić, czy dodatkowe koszty sądowe w sprawie są Państwu 
potrzebne. Jeśli uważają Państwo,ze polubowna spłata należności za dobre 
rozwiązanie, zapraszam jeszcze do współpracy. Dane do przelewu oraz aktualne 
saldo znajdą Państwo w załączniku maila.Pierwsza wpłata (20% 
salda) i przesłanie potwierdzenia na adres e-mail pozwoli mi zatrzymać sprawę. Proponuję ustalić plan spłaty korzystny dla obu stron.
Ty nie miałaś już ich w sądzie?
Z moich wyliczeń wynika, że mam ich spłaconych do kapitału, ale dzisiaj zrobię skany i wyślę Pełnomocnikowi nich sam oceni moje dowody w sprawie. gdyż ma odmienne zdanie niż otrzymałam radę z innego forum. Oni tak piszą co jakiś czas, że już idą do sądu, a teraz taka propozycja.
Po konsultacji z moim Pełnomocnikiem mam poważny problem, gdyż ma odmienne zdanie od "najlepszego znawcy długów", wygląda na to, że przedłużenia z innych pożyczek nie wchodzą i nie mogą się zaliczyć na poczet obecnego zobowiązania, niby logiczne bo nowy wierzyciel nabył moje zobowiązanie tylko do ostatniej niespłaconej pożyczki, czyli pewnie będę musiała iść z nowym wierzycielem w ugodę (ale jeszcze pomyślę) a pierwotnego wierzyciela pozwać do sądu o zwrot przedłużeń. W tym wszystkim najbardziej mnie wkurza, że jesteśmy tumanieni, czemu to ma służyć - domyślam się!


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 09-05-2019

Credit.pl - sprawa odroczona (6 raz) do 26 czerwca.
Pełnomocnik powoda złożył pismo o przedłużenie terminu do 30 maja na uzupełnienie dowodów w sprawie - na co SR mu wyraził zgodę pod rygorem pominięcia w przypadku nie wywiązania się w terminie.
Wynika z tego, że mój sąd kolejny raz pomaga powodowi.


RE: rok - walki z długami - Anis - 09-05-2019

(09-05-2019, 12:42:51)grabi_en napisał(a): Credit.pl - sprawa odroczona (6 raz) do 26 czerwca.
Pełnomocnik powoda złożył pismo o przedłużenie terminu do 30 maja na uzupełnienie dowodów w sprawie - na co SR mu wyraził zgodę pod rygorem pominięcia w przypadku nie wywiązania się w terminie.
Wynika z tego, że mój sąd kolejny raz pomaga powodowi.

mój sąd rejonowy też zasądza jak leci wszystko : (
Trace nadzieję że coś wygram Smutny


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 13-05-2019

Dzwoniąc dzisiaj do swojego SR byłam przekonana, że sprawa z powództwa Ultimo (która odbyła się 10 maja) będzie odroczona - tradycyjnie do  minimum 4 razy, a tam niespodzianka 22 maja będzie ogłoszony wyrok, gdyż sprawa została przez sędziego zamknięta. I teraz są dwie możliwości albo sąd oddali powództwo bo powód nie wykazał wypłaty pożyczki, ale przysądzi mi kapitał pożyczki i jak będzie te drugie to oczywiście apelacja.
Wygląda na to, że powód nie uzupełnił tego, do czego go SR zobowiązał a mianowicie:
Sekretariat Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w xxxxxx w sprawie z powództwa
Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. przeciwko xxxxxx xxxxxxxx o zapłatę,
zgodnie z zarządzeniem Sędziego z dnia 08.04.2019 r. zobowiązuje do podania jakie
poszczególne kwoty, jak wyliczone składają się na dochodzoną pozwem kwotę, w jakiej
wysokości łącznie wpłat dokonała pozwana i jak zostały one zaliczone (na poczet których
należności, z jakich tytułów, w jakich kwotach) – w terminie 7 dni pod rygorem pominięcia.


RE: rok - walki z długami - Julieta13 - 13-05-2019

(13-05-2019, 13:46:52)grabi_en napisał(a): Dzwoniąc dzisiaj do swojego SR byłam przekonana, że sprawa z powództwa Ultimo (która odbyła się 10 maja) będzie odroczona - tradycyjnie do  minimum 4 razy, a tam niespodzianka 22 maja będzie ogłoszony wyrok, gdyż sprawa została przez sędziego zamknięta. I teraz są dwie możliwości albo sąd oddali powództwo bo powód nie wykazał wypłaty pożyczki, ale przysądzi mi kapitał pożyczki i jak będzie te drugie to oczywiście apelacja.
Wygląda na to, że powód nie uzupełnił tego, do czego go SR zobowiązał a mianowicie:
Sekretariat Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w xxxxxx w sprawie z powództwa
Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. przeciwko xxxxxx xxxxxxxx o zapłatę,
zgodnie z zarządzeniem Sędziego z dnia 08.04.2019 r. zobowiązuje do podania jakie
poszczególne kwoty, jak wyliczone składają się na dochodzoną pozwem kwotę, w jakiej
wysokości łącznie wpłat dokonała pozwana i jak zostały one zaliczone (na poczet których
należności, z jakich tytułów, w jakich kwotach) – w terminie 7 dni pod rygorem pominięcia.

Trzymam kciuki, mam przeczucie, że Ultimo obejdzie się smakiem.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 15-05-2019

Prawie po dwóch latach trochę statystyki z moich spraw:
W EPU 13 wierzycieli złożyło pozwy  gdzie  6 razy złożyli ponownie
Umorzono - 11
Przekazano do sądu właściwego - 4
Brak podstaw do wydania nakazu - 4
Na chwilę obecną ZERO spraw w EPU.
W Sadzie Rejonowym na chwilę obecną mam w rozpatrywaniu 6 spraw z wyznaczonymi terminami posiedzeń sądu.
3 to sprawy oczekujące na rozpatrzenie
1 sprawę mam wygraną
1 sprawę mam przegraną - do której się pisze wniosek o apelację (tu czekam za informacją, czy mój Pełnomocnik widzi szansę - czy już muszę natychmiast zbierać pieniądze).
Wiele chwilówek do chwili obecnej nic nie zrobiło - ale nie ma co się jeszcze cieszyć bo dopiero za rok im się przedawni termin dochodzenia długu - będę dobrej myśli.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 16-05-2019

Filarum  - Kancelaria PFW
następni mnie straszą weryfikacją kwalifikacji czynu z art.286 Kodeksu Karnego. Tylko jakie wyłudzenia jak to nie jest moja pierwsza u nich pożyczka.