BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-03-2019

Byłam dzisiaj w SR zapoznać się z aktami sprawy i chwilówki przedkładają wszystko co tylko jest związane z dłużnikiem e-maile, pisma o raty, sms i e-mail  wypłacenia pożyczki, rejestrację dłużnika na profilu ze wszystkimi danymi.
Vega- Szybka Moneta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na Policję w Krakowie uszczegóławiając wszystko co posiadała na mnie łącznie z IP komputera.
I to co u nich wyczytałam:
W przypadku gdyby sąd uznał, że dowody i wyjaśnienia złożone w sprawie cywilnej nie są wystarczające do wydania wyroku zasądzającego, wówczas wnoszę o zawieszenia postępowania  do rozstrzygnięcia sprawy karnej i przeprowadzenia wówczas dowodu z dokumentów  załączonych w aktach sprawy karnej, w szczególności z zeznań, świadków oraz orzeczeń wydanych w sprawie. Powód jednak nie chce przedłużać postępowania jeżeli nie będzie to konieczne dla wydania wyroku zasądzającego. W sprawie zostało zawieszone toczące  postępowanie egzekucyjne.


RE: rok - walki z długami - Biedronka 24 - 18-03-2019

(18-03-2019, 20:39:52)grabi_en napisał(a): Byłam dzisiaj w SR zapoznać się z aktami sprawy i chwilówki przedkładają wszystko co tylko jest związane z dłużnikiem e-maile, pisma o raty, sms i e-mail  wypłacenia pożyczki, rejestrację dłużnika na profilu ze wszystkimi danymi.
Vega- Szybka Moneta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na Policję w Krakowie uszczegóławiając wszystko co posiadała na mnie łącznie z IP komputera.
I to co u nich wyczytałam:
W przypadku gdyby sąd uznał, że dowody i wyjaśnienia złożone w sprawie cywilnej nie są wystarczające do wydania wyroku zasądzającego, wówczas wnoszę o zawieszenia postępowania  do rozstrzygnięcia sprawy karnej i przeprowadzenia wówczas dowodu z dokumentów  załączonych w aktach sprawy karnej, w szczególności z zeznań, świadków oraz orzeczeń wydanych w sprawie. Powód jednak nie chce przedłużać postępowania jeżeli nie będzie to konieczne dla wydania wyroku zasądzającego. W sprawie zostało zawieszone toczące  postępowanie egzekucyjne.

Czyli co? Mają być toczone dwie sprawy? Nie rozumiem tych sądowych sformułowań.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-03-2019

To wygląda tak, skoro mój Pełnomocnik im zarzuca, że dostatecznie nie wykazali zawarcia brania pożyczki, to oni idą w 2 stronę i wysyłają zawiadomienie na Policję, żeby ta mnie przesłuchała, bo może ktoś się podszył pod mój komputer i może nie tylko ja z niego korzystam - logiczne.
Ale nie dają za wygraną i przedkładają wszystko co na mnie mają, czyli wygenerowany mój wniosek o pożyczkę, wiadomość z sms, że ja dostałam, potwierdzenie przyznania pożyczki na mój adres e-mail, mój IP komputera + do tego moje pismo o raty.
Czy się wystraszyłam - nie bardzo, jak sędzia uzna, że trzeba zawiesić postępowanie - bo z dowodów nie wynika, że dostałam pożyczkę - to wtedy zawiesza postępowanie i cała akcja przenosi się na Policję - jak Prokurator uzna, że sprawa jest godna pochylenia - do czasu ustalenia - czy dostałam ją, czy nie.
A tak swoją drogą jak mi ukradli bramę i furtkę na działce to Prokurator po 4 dniach umorzył postępowanie ze względu na brak wykrycia sprawcy i znikomą szkodliwość - więc czekam co się wydarzy.


RE: rok - walki z długami - Biedronka 24 - 18-03-2019

(18-03-2019, 21:07:48)grabi_en napisał(a): To wygląda tak, skoro mój Pełnomocnik im zarzuca, że dostatecznie nie wykazali zawarcia brania pożyczki, to oni idą w 2 stronę i wysyłają zawiadomienie na Policję, żeby ta mnie przesłuchała, bo może ktoś się podszył pod mój komputer i może nie tylko ja z niego korzystam - logiczne.
Ale nie dają za wygraną i przedkładają wszystko co na mnie mają, czyli wygenerowany mój wniosek o pożyczkę, wiadomość z sms, że ja dostałam, potwierdzenie przyznania pożyczki na mój adres e-mail, mój IP komputera + do tego moje pismo o raty.
Czy się wystraszyłam - nie bardzo, jak sędzie uzna, że trzeba zawiesić postępowanie - bo z dowodów nie wynika, że dostałam pożyczkę - to wtedy zawiesza postępowanie i cała akcja przenosi się na Policję - jak Prokurator uzna, że sprawa jest godna pochylenia - do czasu ustalenia - czy dostałam ją, czy nie.
A tak swoją drogą jak mi ukradli bramę i furtkę na działce  to Prokurator po 4 dniach umorzył postępowanie ze względu na brak wykrycia sprawcy i znikomą szkodliwość - więc czekam co się wydarzy.

Oby wszystko się ułożyło po Twojej myśli. Ja też ich mam, ale narazie w EPU, jednym słowem najlepiej byłoby ich spłacić wcześniej....


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-03-2019

Wychodzę z założenia, że wszystkiego nie wygram i liczę na przegrane - oby ich jak najmniej.
Decyzja należy do Ciebie, ale jak jesteś słaba psychicznie i to nie jest na Twoje nerwy - to zalecam spłacić. Oczywiście nie mam zamiaru kłamać na przesłuchaniu, ale nie omieszkam powiedzieć, że to powód musi wykazać, że tą pożyczkę dostałam.


RE: rok - walki z długami - Biedronka 24 - 18-03-2019

(18-03-2019, 21:19:22)grabi_en napisał(a): Wychodzę z założenia, że wszystkiego nie wygram i liczę na przegrane - oby ich jak najmniej.
Decyzja należy do Ciebie, ale jak jesteś słaba psychicznie i to nie jest na Twoje nerwy  - to zalecam spłacić. Oczywiście nie mam zamiaru kłamać na przesłuchaniu, ale nie omieszkam powiedzieć, że to powód musi wykazać, że tą pożyczkę dostałam.

Mam 4500 zł do spłaty, masakra.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 18-03-2019

(18-03-2019, 21:29:49)Biedronka 24 napisał(a):
(18-03-2019, 21:19:22)grabi_en napisał(a): Wychodzę z założenia, że wszystkiego nie wygram i liczę na przegrane - oby ich jak najmniej.
Decyzja należy do Ciebie, ale jak jesteś słaba psychicznie i to nie jest na Twoje nerwy  - to zalecam spłacić. Oczywiście nie mam zamiaru kłamać na przesłuchaniu, ale nie omieszkam powiedzieć, że to powód musi wykazać, że tą pożyczkę dostałam.

Mam 4500 zł do spłaty, masakra.

Faktycznie, ja 3800 + koszt za sprawę. Trudno.
Skoro mnie pozwali to czekam co się wydarzy, może moje scenariusze będą inne niż sędziego, zobaczymy - ja ich mam teraz 8 maja.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 19-03-2019

Mam taką zasadę, żeby sobie nie psuć humoru - to nigdy nie odbieram korespondencji w piątek z poczty i nigdy nie otwieram listów tego samego dnia  ze skrzynki pocztowej.
Otwieram rano listy z Intrum (dawniej Lindorff) a tam:
UWAGA!
WIERZYCIEL POSADA NAKAZ ZAPŁATY (sprawa dotyczy NetCredit)
i tu podają numer sprawy z EPU - wszystko się zgadza tylko zapomnieli napisać, że posiadają NIE SKUTECZNY NAKAZ ZAPŁATY, gdyż poszedł sprzeciw i sprawa w SR
i tu trochę dat
chwilówka wzięta w połowie roku 2017 roku
EPU  - 6.07.2018
Data prawomocności 13.09.2018
Data wpływy do SR 17.09.2018
Do chwili obecnej nie ma terminu rozprawy.
Jest tylko różnica 200 złotych z tym co mam w SR a co chcą w piśmie.


I co ciekawe na końcu tego pisma wystraszającego:
"W przypadku braku płatności, Wierzyciel może po uzyskaniu klauzuli wykonalności podjąć decyzję o przekazaniu sprawy do komornika sądowego co może skutkować dalszymi konsekwencjami (egzekucja komornicza, zajęcie wynagrodzenia, renty lub emerytury, zablokowanie środków zgromadzonych na rachunkach bankowych, licytacja nieruchomości).
Do tego czasu istnieje możliwość zawarcia porozumienia, które będzie miało na celu odstąpienia od w/w działań.[/b]

 I tak się straszy nieświadomych dłużników.


RE: rok - walki z długami - Larreta - 19-03-2019

(18-03-2019, 21:07:48)grabi_en napisał(a): To wygląda tak, skoro mój Pełnomocnik im zarzuca, że dostatecznie nie wykazali zawarcia brania pożyczki, to oni idą w 2 stronę i wysyłają zawiadomienie na Policję, żeby ta mnie przesłuchała, bo może ktoś się podszył pod mój komputer i może nie tylko ja z niego korzystam - logiczne.
Ale nie dają za wygraną i przedkładają wszystko co na mnie mają, czyli wygenerowany mój wniosek o pożyczkę, wiadomość z sms, że ja dostałam, potwierdzenie przyznania pożyczki na mój adres e-mail, mój IP komputera + do tego moje pismo o raty.
Czy się wystraszyłam - nie bardzo, jak sędzia uzna, że trzeba zawiesić postępowanie - bo z dowodów nie wynika, że dostałam pożyczkę - to wtedy zawiesza postępowanie i cała akcja przenosi się na Policję - jak Prokurator uzna, że sprawa jest godna pochylenia - do czasu ustalenia - czy dostałam ją, czy nie.
A tak swoją drogą jak mi ukradli bramę i furtkę na działce  to Prokurator po 4 dniach umorzył postępowanie ze względu na brak wykrycia sprawcy i znikomą szkodliwość - więc czekam co się wydarzy.

To Szybka moneta tak się broni?


RE: rok - walki z długami - uspokajaczka - 19-03-2019

(19-03-2019, 13:04:12)Larreta napisał(a):
(18-03-2019, 21:07:48)grabi_en napisał(a): To wygląda tak, skoro mój Pełnomocnik im zarzuca, że dostatecznie nie wykazali zawarcia brania pożyczki, to oni idą w 2 stronę i wysyłają zawiadomienie na Policję, żeby ta mnie przesłuchała, bo może ktoś się podszył pod mój komputer i może nie tylko ja z niego korzystam - logiczne.
Ale nie dają za wygraną i przedkładają wszystko co na mnie mają, czyli wygenerowany mój wniosek o pożyczkę, wiadomość z sms, że ja dostałam, potwierdzenie przyznania pożyczki na mój adres e-mail, mój IP komputera + do tego moje pismo o raty.
Czy się wystraszyłam - nie bardzo, jak sędzia uzna, że trzeba zawiesić postępowanie - bo z dowodów nie wynika, że dostałam pożyczkę - to wtedy zawiesza postępowanie i cała akcja przenosi się na Policję - jak Prokurator uzna, że sprawa jest godna pochylenia - do czasu ustalenia - czy dostałam ją, czy nie.
A tak swoją drogą jak mi ukradli bramę i furtkę na działce  to Prokurator po 4 dniach umorzył postępowanie ze względu na brak wykrycia sprawcy i znikomą szkodliwość - więc czekam co się wydarzy.

To Szybka moneta tak się broni?
Tak, to Szybka Moneta wynika to z wątku #281.