BezNakazu.pl
ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ROK, 2, 3, 4, 5, 6 - walki z długami (/showthread.php?tid=2)



RE: rok - walki z długami - grabi_en - 22-12-2018

(22-12-2018, 15:01:21)Łukasz_G napisał(a):
Cytat:Conectum - ma swój sposób na oddłużanie, pewnie jak każda firma, która się tym zajmuje z tą różnicą, że oni wychodzą z założenia w moim odczuciu wzięłaś to musisz spłacić i dlatego tak piszą sprzeciwy.Szkoda mi teraz tej kasy za usługę i za znaczki pocztowe.
Oni mają sposób na biznes, a nie na oddłużanie. Jeśli ktoś ma 22 otwarte chwilówki i do każdego ta firemka wyśle pismo w imieniu dłużnika z litanią o raty, to jakim cudem nagle owy dłużnik znajdzie kasę, aby co miesiąc płacić 22 raty?  
Jakie oni mają pojęcie o pisaniu pism procesowych, sprzeciwów, gdzie piszą "niezaprzeczalnym faktem jest to, że pozwany wziął pożyczkę". To po jaką cholerę ten sprzeciw, to niech dłużnik lepiej spłaci kwotę z nakazu z mniejszymi kosztami. Gdzie jakieś podważanie choćby zapisom umowy o ogromnej prowizji, klauzulach niedozwolonych.
Kolega korzystał z ich usług. Wysłali w jego imieniu po jednym liście z tą durną prośbą o raty, przekazali mu informacje, że jego umowy są co do joty zgodne z ustawą o kredycie konsumenckim, najlepiej podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym po cesji, a założenie konta w e-sądzie to kardynalny błąd.   Całość kosztowała ponad dwa tysiące złotych. Przecież to jakaś kpina

Zgadzam się w 100%, ale w panice człowiek - dłużnik myśli nie racjonalnie, ale ja im zadałam te pytanie przecież mnie nie stać na raty gdyby wszyscy mi się zgodzili. Dostałam odpowiedź, ale wyraża Pani chęć spłaty a to będzie bardzo pomocne w sądzie przy obronie - teraz to ja ja też wiem - jaką to mi miało przynieść korzyść - szkoda energii na nich. Naprawdę nikomu nie polecam z korzystania z usług Concentum.
Dla jasności - oni nic nie wysyłają, wszelkie koszta wysyłki ponosi dłużnik.


RE: rok - walki z długami - Łukasz_G - 22-12-2018

(22-12-2018, 15:07:57)grabi_en napisał(a):
(22-12-2018, 15:01:21)Łukasz_G napisał(a):
Cytat:Conectum - ma swój sposób na oddłużanie, pewnie jak każda firma, która się tym zajmuje z tą różnicą, że oni wychodzą z założenia w moim odczuciu wzięłaś to musisz spłacić i dlatego tak piszą sprzeciwy.Szkoda mi teraz tej kasy za usługę i za znaczki pocztowe.
Oni mają sposób na biznes, a nie na oddłużanie. Jeśli ktoś ma 22 otwarte chwilówki i do każdego ta firemka wyśle pismo w imieniu dłużnika z litanią o raty, to jakim cudem nagle owy dłużnik znajdzie kasę, aby co miesiąc płacić 22 raty?  
Jakie oni mają pojęcie o pisaniu pism procesowych, sprzeciwów, gdzie piszą "niezaprzeczalnym faktem jest to, że pozwany wziął pożyczkę". To po jaką cholerę ten sprzeciw, to niech dłużnik lepiej spłaci kwotę z nakazu z mniejszymi kosztami. Gdzie jakieś podważanie choćby zapisom umowy o ogromnej prowizji, klauzulach niedozwolonych.
Kolega korzystał z ich usług. Wysłali w jego imieniu po jednym liście z tą durną prośbą o raty, przekazali mu informacje, że jego umowy są co do joty zgodne z ustawą o kredycie konsumenckim, najlepiej podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym po cesji, a założenie konta w e-sądzie to kardynalny błąd.   Całość kosztowała ponad dwa tysiące złotych. Przecież to jakaś kpina

Zgadzam się w 100%, ale w panice człowiek - dłużnik myśli nie racjonalnie, ale ja im zadałam te pytanie przecież mnie nie stać na raty gdyby wszyscy mi się zgodzili. Dostałam odpowiedź, ale wyraża Pani chęć spłaty a to będzie bardzo pomocne w sądzie przy obronie - teraz to ja ja też wiem - jaką to mi miało przynieść korzyść - szkoda energii na nich. Naprawdę nikomu nie polecam z korzystania z usług Concentum.


Właśnie taki jest model zarabiania przez "firmy oddłużeniowe" - wykorzystać niewiedzę i nieświadomość dłużnika, żeby pod przykrywką profesjonalizmu i znajomości tematu zaproponować usługi za gruby hajs, które w rzeczywistości nie pomogą dłużnikowi w wyjściu z długów, a je tylko powiększą.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 22-12-2018

(22-12-2018, 15:13:30)Łukasz_G napisał(a):
(22-12-2018, 15:07:57)grabi_en napisał(a):
(22-12-2018, 15:01:21)Łukasz_G napisał(a):
Cytat:Conectum - ma swój sposób na oddłużanie, pewnie jak każda firma, która się tym zajmuje z tą różnicą, że oni wychodzą z założenia w moim odczuciu wzięłaś to musisz spłacić i dlatego tak piszą sprzeciwy.Szkoda mi teraz tej kasy za usługę i za znaczki pocztowe.
Oni mają sposób na biznes, a nie na oddłużanie. Jeśli ktoś ma 22 otwarte chwilówki i do każdego ta firemka wyśle pismo w imieniu dłużnika z litanią o raty, to jakim cudem nagle owy dłużnik znajdzie kasę, aby co miesiąc płacić 22 raty?  
Jakie oni mają pojęcie o pisaniu pism procesowych, sprzeciwów, gdzie piszą "niezaprzeczalnym faktem jest to, że pozwany wziął pożyczkę". To po jaką cholerę ten sprzeciw, to niech dłużnik lepiej spłaci kwotę z nakazu z mniejszymi kosztami. Gdzie jakieś podważanie choćby zapisom umowy o ogromnej prowizji, klauzulach niedozwolonych.
Kolega korzystał z ich usług. Wysłali w jego imieniu po jednym liście z tą durną prośbą o raty, przekazali mu informacje, że jego umowy są co do joty zgodne z ustawą o kredycie konsumenckim, najlepiej podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym po cesji, a założenie konta w e-sądzie to kardynalny błąd.   Całość kosztowała ponad dwa tysiące złotych. Przecież to jakaś kpina

Zgadzam się w 100%, ale w panice człowiek - dłużnik myśli nie racjonalnie, ale ja im zadałam te pytanie przecież mnie nie stać na raty gdyby wszyscy mi się zgodzili. Dostałam odpowiedź, ale wyraża Pani chęć spłaty a to będzie bardzo pomocne w sądzie przy obronie - teraz to ja ja też wiem - jaką to mi miało przynieść korzyść - szkoda energii na nich. Naprawdę nikomu nie polecam z korzystania z usług Concentum.


Właśnie taki jest model zarabiania przez "firmy oddłużeniowe" - wykorzystać niewiedzę i nieświadomość dłużnika, żeby pod przykrywką profesjonalizmu i znajomości tematu zaproponować usługi za gruby hajs, które w rzeczywistości nie pomogą dłużnikowi w wyjściu z długów, a je tylko powiększą.

Też mnie boli fakt, ze zamiast pomóc dłużnikowi - to wpędzają dłużnika w większe problemy i pozbawiają go gotówki.
Przykre jest to, że te firmy wykorzystują biedną sytuację dłużnika i ciągną kasę ile się da od nieświadomego dłużnika, gdyż dłużnik zaufał, zawierzył w profesjonalizm firmy oddłużeniowej.


RE: rok - walki z długami - Mariuszd37 - 22-12-2018

Na tym baazuja oszusci


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 28-12-2018

Mam następny termin nowej sprawy tym razem Tani Kredyt - NextCap  i tu się okazuje, że sprawa była dwa razy w EPU i nie widzieli podstaw do wydania nakazu zapłaty. Z tego co widzę, że to u mnie trwa mniej więcej rok zanim sprawa trafia na wokandę.


RE: rok - walki z długami - AnowiB - 28-12-2018

Ja chyba z tanim kredytem też poczekam na sąd.Też mam taką samą cesję ale na profilu moja resztówka pożyczki pomimo cesji nadal widnieje jako aktywna.Zadzwoniłam dziś do nich a facet pyta ma pani komornika bo pożyczka jest długo przeterminowana.Spytałam a skąd ten komornik miał się wziąść jak nie było nawet sądu.Zwątpił bo chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał.Nie potrafił też wyjaśnić dlaczego po cesji ta pożyczka nadal u nich widnieje jako aktywna.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 28-12-2018

(28-12-2018, 17:09:29)AnowiB napisał(a): Ja chyba z tanim kredytem też poczekam na sąd.Też mam taką samą cesję ale na profilu moja resztówka pożyczki pomimo cesji nadal widnieje jako aktywna.Zadzwoniłam dziś do nich a facet pyta ma pani komornika bo pożyczka jest długo przeterminowana.Spytałam a skąd ten komornik miał się wziąść jak nie było nawet sądu.Zwątpił bo chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał.Nie potrafił też wyjaśnić dlaczego po cesji ta pożyczka nadal u nich widnieje jako aktywna.

O jakie cesji piszesz?


RE: rok - walki z długami - AnowiB - 28-12-2018

O cesji z taniego do tej next cap.Dostałam poleconym ,że TK mnie sprzedał i nowym wierzycielem jest właśnie next cap.A na profilu w TK nadal figuruje moja pożyczka jako aktywna.Po cesji chyba powinna być zamknięta.


RE: rok - walki z długami - Mariuszd37 - 28-12-2018

Ich profil tego nie ogarnia. Cesja to dobra wiadomosc.


RE: rok - walki z długami - grabi_en - 28-12-2018

(28-12-2018, 18:42:28)AnowiB napisał(a): O cesji z taniego do tej next cap.Dostałam poleconym ,że TK mnie sprzedał i nowym wierzycielem jest właśnie next cap.A  na profilu w TK nadal figuruje moja pożyczka jako aktywna.Po cesji chyba powinna być zamknięta.

Weszłam na swój profil i dalej mam ją również aktywną 504 dni po terminie.
I teraz jak czytam pozew to wnoszą o:
1. rozpatrzenie rozprawy pod nieobecność strony powodowej.
2. Przeprowadzenie dowodów z:
    - umowy pożyczki nr ... z dnia wraz z ramową umową pożyczki i formularzem informacyjnym,
    - umowy sprzedaży wierzytelności,
    - przelewu pożyczki nr z dnia,
    - wezwania strony pozwanej z dnia...

No cóż mam nadzieję, że czegoś nie podłączą lub się na czymś machną. Oczywiście BN mnie wyprostował cyt.
" to że EPU, a raczej jeden ze 130 referendarzy nie widział podstaw do wydania nakazu zapłaty, w żaden sposób nie przesądza o powodzeniu sprawy w rejonie.W rejonie siedzi inny ludzik i to on dopiero widzi dowody i zarzuty w sprawie"
nie pozostaje nic innego jak czekać za papierami z SR, bo sprawę mam już wyznaczoną na 12.02.br jestem ciekawa czy sąd zdąży.