BezNakazu.pl
Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! (/showthread.php?tid=1125)

Strony: 1 2


Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Margoe - 15-09-2020

Kochani,
Za pewne takich wątków jest tu mnóstwo, ale przyznaję, że fizycznie nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego. Wpadłam w pętlę kredytową, która zbiegła się z rozwodem po 16 latach małżeństwa. Desperackie płacenie długów co miesiąc skończyło się dla mnie brakiem jedzenia, błaganiem o pieniądze znajomych i w efekcie szpitalem psychiatrycznym oraz próbą samobójczą.  Smutny Od dwóch miesięcy zalegam z ratami, ponieważ płacenie ich wszystkich pozbawia mnie całkiem środków do życia. Płacę tylko pożyczki domowe (2 szt), bo mnie okropnie nękają i nachodzą w domu. Windykacja nie daje mi żyć... zablokowałam większość telefonów, ale oni i tak znajdują co i rusz nowe sposoby na kontakt. Moje zadłużenie jest skomplikowane, ponieważ 2 kredyty bankowe mam wspólne z byłym mężem, 1 kredyt bankowy osobisty, które razem wynoszą obecnie 110 tyś. Do tego moje chwilówki około 40 tyś razem. Zarabiam 2500 zł i mam rentę 780 zł, ponieważ przebyłam 3 udary.
Teraz moje pytania:
– jak długo można zwlekać i nie odbierać powiadomień od windykacji? 10 października przygotowujemy wniosek o upadłość. Dam radę tyle, dopóki komornik mi nie wlezie?
– czy dobrym pomysłem jest przelewanie wynagrodzenia na inne konto?
Firma Loan Me straszy mnie wypowiedzeniem umowy, a za chwile przysyłają prośbę o kontakt i szansę na ostatnie polubowne załatwienie sprawy. Happi oddało mnie firmie windykacyjnej Rudy Consulting.. okropnie się boję, że nie dam rady z tym do momentu ewentualnego ogłoszenia upadłości.
Leczę się, biorę bardzo dużo leków, czekam na miejsce na terapię (miałam problem z hazardem i mam zaburzenia osobowości + nerwica). Poradźcie proszę co robić...

Pozdrawiam ciepło


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - MarwPL - 15-09-2020

(15-09-2020, 15:01:25)Margoe napisał(a): Kochani,
Za pewne takich wątków jest tu mnóstwo, ale przyznaję, że fizycznie nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego. Wpadłam w pętlę kredytową, która zbiegła się z rozwodem po 16 latach małżeństwa. Desperackie płacenie długów co miesiąc skończyło się dla mnie brakiem jedzenia, błaganiem o pieniądze znajomych i w efekcie szpitalem psychiatrycznym oraz próbą samobójczą.  Smutny Od dwóch miesięcy zalegam z ratami, ponieważ płacenie ich wszystkich pozbawia mnie całkiem środków do życia. Płacę tylko pożyczki domowe (2 szt), bo mnie okropnie nękają i nachodzą w domu. Windykacja nie daje mi żyć... zablokowałam większość telefonów, ale oni i tak znajdują co i rusz nowe sposoby na kontakt. Moje zadłużenie jest skomplikowane, ponieważ 2 kredyty bankowe mam wspólne z byłym mężem, 1 kredyt bankowy osobisty, które razem wynoszą obecnie 110 tyś. Do tego moje chwilówki około 40 tyś razem. Zarabiam 2500 zł i mam rentę 780 zł, ponieważ przebyłam 3 udary.
Teraz moje pytania:
– jak długo można zwlekać i nie odbierać powiadomień od windykacji? 10 października przygotowujemy wniosek o upadłość. Dam radę tyle, dopóki komornik mi nie wlezie?
– czy dobrym pomysłem jest przelewanie wynagrodzenia na inne konto?
Firma Loan Me straszy mnie wypowiedzeniem umowy, a za chwile przysyłają prośbę o kontakt i szansę na ostatnie polubowne załatwienie sprawy. Happi oddało mnie firmie windykacyjnej Rudy Consulting.. okropnie się boję, że nie dam rady z tym do momentu ewentualnego ogłoszenia upadłości.
Leczę się, biorę bardzo dużo leków, czekam na miejsce na terapię (miałam problem z hazardem i mam zaburzenia osobowości + nerwica). Poradźcie proszę co robić...

Pozdrawiam ciepło

Witaj na naszym forum.
Odpowiedz na Twoje pytanie jest bardzo prosta.
Jeśli na pewno idziesz w październiku w upadłość konsumencką, to nie ma żadnego znaczenia czy unikasz kontaktu z windykatorami, czy nie.
Możesz śmiało odbierać telefony i grzecznie im mówić, że będziesz ogłaszać upadłość konsumencką i ich zabiegi już nic nie zmienią.
Czy masz już jakieś wyroki lub nakazy zapłaty, że pytasz o komornika?
Bo ja nie masz, to i komornik nie przyjdzie.
Do czasu jak nie będziesz mieć prawomocnego nakazu zapłaty lub wyroku zasądzającego nie ma potrzeby przekazywać wynagrodzenia na obcy rachunek bankowy.
Jeśli ktoś Cię straszy wypowiedzeniem umowy, a idziesz w upadłość, to czym się przejmujesz?
A no i jeśli chodzi o windykatorów, to nie masz się czego obawiać.
Gdyby nadal byli natrętni i Cię zastraszali zgłoś sprawę na policję.


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Margoe - 15-09-2020

Nie mam żadnych nakazów ani wyroków póki co. Jedynie przyszło jedno wezwanie do zapłaty z firmy Euroloan. Na EPU też nie ma nic. Bardzo fajnie, że jest takie forum. Dla mnie to kopalnia wiedzy Uśmiech dziękuję za przyjęcie.


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - MarwPL - 15-09-2020

(15-09-2020, 17:10:50)Margoe napisał(a): Nie mam żadnych nakazów ani wyroków póki co. Jedynie przyszło jedno wezwanie do zapłaty z firmy Euroloan. Na EPU też nie ma nic. Bardzo fajnie, że jest takie forum. Dla mnie to kopalnia wiedzy Uśmiech dziękuję za przyjęcie.

Cała przyjemność po naszej stronie :-)


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Mariuszd37 - 15-09-2020

WitajUśmiech


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Margoe - 20-09-2020

Kochani,
Dostałam rozwiązanie umowy pożyczki z Loan Me. Gdzieś tu widziałam wątek o tej firmie, ale coś nie mogę go znaleźć. Czy to prawda, że mam 6 tygodni na spłatę tego, zanim sprawa trafi do sądu?


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - grabi_en - 20-09-2020

Tu masz ten wątek:
https://forum.beznakazu.pl/showthread.php?tid=886&pid=12630&highlight=Loan+Me#pid12630


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - MarwPL - 21-09-2020

(20-09-2020, 14:51:18)Margoe napisał(a): Kochani,
Dostałam rozwiązanie umowy pożyczki z Loan Me. Gdzieś tu widziałam wątek o tej firmie, ale coś nie mogę go znaleźć. Czy to prawda, że mam 6 tygodni na spłatę tego, zanim sprawa trafi do sądu?

Czy pożyczka w LoanMe była pożyczką pierwszą, czy refinansującą z wypłatą dodatkowej kwoty?
Nie ma 6 tygodni, raczej 6 miesięcy lub dłużej, jeśli LoanMe sprzeda wierzytelność.
Powinnaś pomyśleć o przekształceniu tej umowy w tzw. kredyt darmowy.


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - Margoe - 21-09-2020

Była refinansującą i zawarta z tym NewCall.


RE: Walka z wierzycielami a przygotowania do upadłości – POMOCY! - MarwPL - 21-09-2020

(21-09-2020, 10:44:34)Margoe napisał(a): Była refinansującą i zawarta z tym NewCall.

A czy na pożyczkę od NewCall wyrażałaś zgodę?