BezNakazu.pl
Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sankcja Kredytu darmowego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Jak zgłosić i kiedy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? (/showthread.php?tid=98)



Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Łukasz_G - 03-11-2018

[Obrazek: 45263626_1959575444098145_90962753045020...e=5C42840B]


Przypuśćmy, że umowa jest dziurawa i zarzucacie pożyczkobiorcy kilka-kilkanaście braków, lub błędnych informacji materializujących sankcję kredytu darmowego, lub ogólnie wadliwość umowy. Można oczywiście wysłać jedną obszerną reklamację, za potwierdzeniem odbioru i czekać na odpowiedź. Jest jednak trochę lepszy sposób. Mianowicie rozbicie reklamacji na kilka różnych zgłoszeń, wysyłka części drogą mailową i części drogą tradycyjną.

Przykład: Umowa na 10 000 zł, pozadosetkowe koszty wynoszą 100% pożyczonego kapitału. 7 braków materialiuzujących sankcję kredytu darmowego. Razem można wysłać co najmniej 8 reklamacji:
- siedem reklamacji w której zarzucacie po jednym braku z umowy
- jedna reklamacja z protestem dotyczącym wysokości kosztów pozaodsetkowych (albo np dwie jedna z oprotestowaniem wysokości opłaty przygotowaczej, druga w której kwestionujecie opłatę administracyjną) 

Można jeszcze wymyślić inne zgłoszenia:
- wadliwość formy zawarcia umowy (brak formy pisemnej)
- pozorne refinansowanie, przez co umowa jest nieważna

itp

Razem: 11 zgłoszeń reklamacyjnych [Obrazek: 1f603.png]

i teraz każdą wysyłacie po kolei mailowo (każdego dnia po jednej), zostawiając np jedną dwie na koniec tygodnia i taką ślecie poleconym. Wysyłka w czwartek, zapewne będzie w piątek u pożyczkodawcy i być może zdarzy się tak, że list zostanie rzucony w kąt i dopiero w poniedziałek zostanie przyjęty do odpowiedniego działu (jako, że weekendy w takich spółkach udzielających pożyczek są zazwyczaj wolne). 

Pożyczkodawca ma obowiązek odpowiedzieć na KAŻDE zgłoszenie oddzielnie. I jeśli w mailu nie zawrzecie informacji, że zgadzacie się na wysyłkę odpowiedzi drogą elektroniczną (a oczywiście nie zawrzecie), to pożyczkodawca nie ma prawa odpowiedzieć mailowo. Odpowiedź mailowa równa się braku odpowiedzi [Obrazek: 1f642.png]

Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji mówi w art. 9, że: "Art. 8. W przypadku niedotrzymania terminu określonego w art. 6, a w określonych przypadkach terminu określonego w art. 7, reklamację uważa się za rozpatrzoną zgodnie z wolą klienta."

Czy ten sposób działa? 

Działa i to jak [Obrazek: 1f603.png]:Pewien bank nie zdołał zmieścić się w terminie (właśnie przez, to że reklamacja przyszła w piątek do banku), jedna chwilówka zaatakowana dwudziestoma mailami odpowiedziała chyba tylko na trzy, a jeszcze inna spółka na wszystkie zgłoszenia mailowo odpowiedziała, ale nie drogą tradycyjną : -) Przykładów można mnożyć. Oczywiście wszystkie chwilówki są uparte, ale Rzecznik Finansowy działa już w temacie. 

I co najlepsze - niektóre te reklamacje to były kompletne bzdury [Obrazek: 1f603.png]:W sensie, że zarzuty nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. No ale jeśli zarzut miał ręce i nogi, to pożyczkodawca ma zawsze 30 dni na wyprowadzenie z błędu [Obrazek: 1f609.png]Oczywiście nie możecie zażądać rekompensaty w wysokości miliona złotych za straty moralne, ale jeśli reklamacja będzie dotyczyła zamiany pożyczki w bezkosztową, to brak odpowiedzi pożyczkodawcy bardzo Was zbliży do anulowania wszystkich kosztów [Obrazek: 1f642.png]



RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Mariuszd37 - 03-11-2018

Teoretycznie tak.


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Kaśka - 28-04-2019

Panie Mariuszu jak się zakończyła sprawa z Credit Agricole?Składał Pan jakieś oświadczenia do tych firm pożyczkowych?Udało sie coś zadzaiałać?Może Pan coś napisać jak się to potoczyło?Jaklbym pospłacała sam kapitał to może jeszcze jakoś miałabym szanse na wyjście z pętli.Czytałam jednak i zdania są podzielone


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Mariuszd37 - 29-04-2019

Nijak, nie uznali jak się odważę będę czekał na sąd.


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - MarDu - 15-04-2021

Panie Łukaszu, czy pomógłby mi Pan przygotować skd dla umowy z Mondeo? Jestem całkiem "zielona" w tych sprawach; od roku jakoś sama próbuję wyjść z pętli kredytów i chwilówek. Dopiero niedawno trafiłam na to forum. 
Chciałam jeszcze zapytać o spłacone już pożyczki - w sumie (tak wynika z mojego raportu bik) w ciągu 60 miesięcy spłaciłam 31 pożyczek na łączną kwotę 81 tys. Większość z nich spłacałam przed czasem - czasem było to kilka miesięcy, czasem pół roku, albo więcej. Zawsze, albo sprawdzałam na swoim profilu ile pozostało do spłaty, albo pisałam z prośbą o tę informację do pożyczkodawcy (m.in. Inkredit, Provident, Hapi, Zaplo, Ferratum) - i podaną kwotę spłacałam. Czy powinnam złozyć wniosek do tych firm o zwrot części odsetek i prowizji? A jeśli tak, to czy wystarczy ogólne pismo - czy muszę podać nr umowy, czas spłaty itp?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.



RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Mariuszd37 - 15-04-2021

Skontaktuj się z Panem Markiem.


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - MarDu - 15-04-2021

(15-04-2021, 19:41:26)Mariuszd37 napisał(a): Skontaktuj się z Panem Markiem.

Przepraszam, bo jestem tu całkiem nowa - i nie wiem z którym? (wiem, że to może być denerwujące, bo jak ktoś jest dłużej na forum to już pewnie zna i kojarzy użytkowników, ja niestety dopiero zaczynam, niestety - bo gdybym trafiła tu rok, dwa lata wcześniej to moja sytuacja byłaby zapewne dużo lepsza, ale - lepiej późno niż później)


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - Mila1 - 16-04-2021

(15-04-2021, 22:02:08)MarDu napisał(a):
(15-04-2021, 19:41:26)Mariuszd37 napisał(a): Skontaktuj się z Panem Markiem.

Przepraszam, bo jestem tu całkiem nowa - i nie wiem z którym? (wiem, że to może być denerwujące, bo jak ktoś jest dłużej na forum to już pewnie zna i kojarzy użytkowników, ja niestety dopiero zaczynam, niestety - bo gdybym trafiła tu rok, dwa lata wcześniej to moja sytuacja byłaby zapewne dużo lepsza, ale - lepiej późno niż później)

Bez Nakazu- masz kontakt podany na górze Uśmiech


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - grabi_en - 16-04-2021

(15-04-2021, 22:02:08)MarDu napisał(a):
(15-04-2021, 19:41:26)Mariuszd37 napisał(a): Skontaktuj się z Panem Markiem.

Przepraszam, bo jestem tu całkiem nowa - i nie wiem z którym? (wiem, że to może być denerwujące, bo jak ktoś jest dłużej na forum to już pewnie zna i kojarzy użytkowników, ja niestety dopiero zaczynam, niestety - bo gdybym trafiła tu rok, dwa lata wcześniej to moja sytuacja byłaby zapewne dużo lepsza, ale - lepiej późno niż później)

Lepiej późno, niż wcale, Pan Marek ma nick MarwPL i jak wejdziesz w jego profil masz na niego namiary, lub jak napisała Miła1 na górze forum po prawej stronie.


RE: Jak oprotestować wady umowy pożyczki? - MarDu - 16-04-2021

(16-04-2021, 07:15:38)grabi_en napisał(a):
(15-04-2021, 22:02:08)MarDu napisał(a):
(15-04-2021, 19:41:26)Mariuszd37 napisał(a): Skontaktuj się z Panem Markiem.

Przepraszam, bo jestem tu całkiem nowa - i nie wiem z którym? (wiem, że to może być denerwujące, bo jak ktoś jest dłużej na forum to już pewnie zna i kojarzy użytkowników, ja niestety dopiero zaczynam, niestety - bo gdybym trafiła tu rok, dwa lata wcześniej to moja sytuacja byłaby zapewne dużo lepsza, ale - lepiej późno niż później)

Lepiej późno, niż wcale, Pan Marek ma nick MarwPL i jak wejdziesz w jego profil masz na niego namiary, lub jak napisała Miła1 na górze forum po prawej stronie.

Dziękuję!