BezNakazu.pl
Dwóch różnych komorników - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Komornicy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Co może komornik (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Dwóch różnych komorników (/showthread.php?tid=861)

Strony: 1 2


Dwóch różnych komorników - Załamana - 03-08-2020

Witam. Dziś trzecie zajecie komornicze. 2 pierwsze przez komornika z mojego rejonu trzecie od komornika z Łodzi. Obaj zajęli konto i wynagrodzenie. Co mam teraz zrobić? Nie dostałam jeszcze papierów za to trzecie zajecie tylko widzę na koncie. Dzwonić tam jutro czy czekać?


RE: Dwóch różnych komorników - Mariuszd37 - 03-08-2020

Nic. Totalnie nic, zrób popcorn i obserwuj co dostaniesz od nich.


RE: Dwóch różnych komorników - grabi_en - 03-08-2020

(03-08-2020, 18:26:09)Załamana napisał(a): Witam. Dziś trzecie zajecie komornicze. 2 pierwsze przez komornika z mojego rejonu trzecie od komornika z Łodzi. Obaj zajęli konto i wynagrodzenie. Co mam teraz zrobić? Nie dostałam jeszcze papierów za to trzecie zajecie tylko widzę na koncie. Dzwonić tam jutro czy czekać?

Ale czemu tak przeżywasz, komornicy ustawią się w kolejkę - bo masz zbieg egzekucji i nie zabiorą Ci więcej niż mogą.


RE: Dwóch różnych komorników - MarwPL - 03-08-2020

(03-08-2020, 18:26:09)Załamana napisał(a): Witam. Dziś trzecie zajecie komornicze. 2 pierwsze przez komornika z mojego rejonu trzecie od komornika z Łodzi. Obaj zajęli konto i wynagrodzenie. Co mam teraz zrobić? Nie dostałam jeszcze papierów za to trzecie zajecie tylko widzę na koncie. Dzwonić tam jutro czy czekać?

Jeśli kolejny komornik rozpocznie egzekucje do składnika majątku już zajętego, to następuje tzw. zbieg egzekucji i sprawę przejmie komornik właściwy, czyli ten który był pierwszy lub ma swój rewir w miejscu Twojego miejsca zamieszkania.
To czy komornikiem właściwym będzie ten dla Twojego miejsca zamieszkania lub ten który wszczął egzekucję pierwszy zależy do którego majątku nastąpił zbieg.


RE: Dwóch różnych komorników - Załamana - 03-08-2020

(03-08-2020, 18:56:57)grabi_en napisał(a):
(03-08-2020, 18:26:09)Załamana napisał(a): Witam. Dziś trzecie zajecie komornicze. 2 pierwsze przez komornika z mojego rejonu trzecie od komornika z Łodzi. Obaj zajęli konto i wynagrodzenie. Co mam teraz zrobić? Nie dostałam jeszcze papierów za to trzecie zajecie tylko widzę na koncie. Dzwonić tam jutro czy czekać?

Ale czemu tak przeżywasz, komornicy ustawią się w kolejkę - bo masz zbieg egzekucji i nie zabiorą Ci więcej niż mogą.

Nie wiem sama. To nowa sytuacja dla mnie. Mam już egzekucję z wynagrodzenia i zablokowane konta ale złożyłam wniosek o ich odblokowanie s piątek więc teoretycznie ten drugi może mi na koncie zostać (choć nie planuje aby na nie wpływały inne środki poza 500+). Muszę trochę zluzowac no oszaleje...

(03-08-2020, 19:11:26)MarwPL napisał(a):
(03-08-2020, 18:26:09)Załamana napisał(a): Witam. Dziś trzecie zajecie komornicze. 2 pierwsze przez komornika z mojego rejonu trzecie od komornika z Łodzi. Obaj zajęli konto i wynagrodzenie. Co mam teraz zrobić? Nie dostałam jeszcze papierów za to trzecie zajecie tylko widzę na koncie. Dzwonić tam jutro czy czekać?

Jeśli kolejny komornik rozpocznie egzekucje do składnika majątku już zajętego, to następuje tzw. zbieg egzekucji i sprawę przejmie komornik właściwy, czyli ten który był pierwszy lub ma swój rewir w miejscu Twojego miejsca zamieszkania.
To czy komornikiem właściwym będzie ten dla Twojego miejsca zamieszkania lub ten który wszczął egzekucję pierwszy zależy do którego majątku nastąpił zbieg.

Chodzi o wynagrodzenie i konta bankowe więc ten pierwszy będzie właściwym czyli x mojego miejsca zamieszkania bo pierwszy wszczął egzekucję.


RE: Dwóch różnych komorników - grabi_en - 03-08-2020

Ochłoń, ja wiem, że łatwo doradzać, ale nie masz wpływu i nic tu nie wymyślisz, komornicy będą na Twoich poborach i kontach bankowych dopóki nie spłacisz zobowiązania.


RE: Dwóch różnych komorników - Mariuszd37 - 03-08-2020

Jedyne co zrób to znajdź konto gdzie ci 500 plus nie ruszą.
A reszta, jestes tylko widzem, nie masz się czym przejmować.
Komornicy się dogadają, kasa jest w depozycie, po co to rozkminiać bez potrzeby.


RE: Dwóch różnych komorników - grabi_en - 06-08-2020

A ja mam taką prośbę, jakbyś dokładnie napisała po jakim czasie od wyroku weszli Ci komornicy na pobory i konto bankowe?
U mnie z Taniego Kredytu było to 3 mce bo wyrok był pod koniec grudnia, a komornik wszedł w marcu.


RE: Dwóch różnych komorników - Załamana - 06-08-2020

(06-08-2020, 06:27:37)grabi_en napisał(a): A ja mam taką prośbę, jakbyś dokładnie napisała po jakim czasie od wyroku weszli Ci komornicy na pobory i konto bankowe?
U mnie z Taniego Kredytu było to 3 mce bo wyrok był pod koniec grudnia, a komornik wszedł w marcu.

Pierwszy byl Poli Invest. Wyrok w II instancji oddalający 13.02.2020 a komornik 07.07.2020 zajął konto i pobory.
Potem ZOEFIN (BigCredit). Oddalenie apelacji 03.06.2020 a komornik 28.07.2020 na koncie i poborach.
No i trzeci IFA (MoneyMan). Wyrok W II instancji 03.02.2020 a komornik 03.08.2020 na koncie, jeszcze do pracy nic nie przyszło.
W sumie na obecną chwile zajęć mam na ponad 16 tys.


RE: Dwóch różnych komorników - Załamana - 06-08-2020

dostalam pismo od tego drugiego komornika nie z mojego rejonu. wzywa mnie do zlozenia wykazu majatku i jest pismo o zajęciu do US, nie ma nic o zajęciu kont a są zajete. I jedna rzecz mnie zastanawia. Jako pierwszy sposob wyegzekwowania dlugu sa podane ruchomosci potem wynagrodzenie, konto itd. czy to znaczy, że od tego zacznie?
I co teraz, czy mam do niego dzwonic, że juz mam zajęcia komornicze czy do mojego komornika, ze dostałam pismo od innego komornika?