BezNakazu.pl
visset.pl - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: visset.pl (/showthread.php?tid=839)

Strony: 1 2


visset.pl - grabi_en - 29-07-2020

Ja z nimi nie mogę, notorycznie dzwonią do pracy i stale przesyłają swoje maile o tym żeby im spłacić, aż zajrzałam do teczki, a tam  data 12.05.2017 - wzięcia pożyczki, więc generalnie termin 3 lat już im minął, ale jak to mówi Mariusz - sprawę w sądzie masz wygraną, ale dług dalej istnieje i mogą Cie nękać. Tylko żeby chcieli iść jeszcze do tego sądu, bo gdzie się nie czyta - to nikt ich nie widział w sądzie.


RE: visset.pl - Anis - 29-07-2020

(29-07-2020, 07:19:51)grabi_en napisał(a): Ja z nimi nie mogę, notorycznie dzwonią do pracy i stale przesyłają swoje maile o tym żeby im spłacić, aż zajrzałam do teczki, a tam  data 12.05.2017 - wzięcia pożyczki, więc generalnie termin 3 lat już im minął, ale jak to mówi Mariusz - sprawę w sądzie masz wygraną, ale dług dalej istnieje i mogą Cie nękać. Tylko żeby chcieli iść jeszcze do tego sądu, bo gdzie się nie czyta - to nikt ich nie widział w sądzie.

Grabien do Twojej pracy dzwonią ? Ja tak miałam z szybką gotówką.
Wyślij do nich e-mail z reklamacją:
Witam z tej strony twoje imie i nazwisko prosze o usunięcie numeru do mojego pracodawcy z systemu windykacyjnego poniewaz numer tu podajesz swój nr komórkowy jest jedynym moim numerem kontaktowym i na ten numer prosze kierowac kontakt z moja osoba i prosze o zaprzestanie nękania pracowników zakładu pracy w której pracuje telefonami w sprawie mojej osoby a już tym bardziej ujawniania danych spraw wasz pracownik poinformował osoby 3 o mojej sprawie wyniku czego nadszarpnięta została moja godnosc
mam nadzieję ze ten proceder zostanie zakończony.

I tyle. ja jeszcze postraszyłam prokuraturą i od razu odpisali że numer do pracodawcy został usunięty z ich systemu.


RE: visset.pl - grabi_en - 03-08-2020

Płakać nie będę - bo to oni nie pierwsi i pewnie nie ostatni, ciekawa jestem poddali się, czy dalej mnie będą męczyć - zamiast iść do sądu, chociaż teraz mnie sądem straszą - czy oni nie potrafią liczyć, że dług jest przedawniony, a oto co od nich dostałam:

POWIADOMIENIE O DOKONANIU WPISU DO
ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Zgodnie z Ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530), zwaną dalej Ustawą, informujemy o przekazaniu informacji gospodarczej o Pani zobowiązaniu, stwierdzonym umową pożyczki gotówkowej nr xxxxxxx, które na dzień 03.08.2020 r. wynosi xxxxxxx zł.
do ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., z siedzibą w Warszawie i adresem: 00-807 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 100.



Jednocześnie przypominamy, że dłużnicy notowani w Rejestrze Dłużników ERIF, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Informacja o Pani zadłużeniu upubliczniona będzie w rejestrze ERIF do dnia zapłaty lub do 6 lat od dnia wymagalności zobowiązania lub stwierdzenia roszczenia.
Usunięcie danych z rejestru jest możliwe tylko po całkowitej spłacie należności wobec INVESYSTEM Sp. z o.o.
Jednocześnie przypominamy o prowadzonym wobec Pani postępowaniu windykacyjnym, którego konsekwencją w przypadku braku spłaty zadłużenia będzie wszczęcie postępowania sądowego, co z kolei pociągnie za sobą dodatkowe koszty w postaci kosztów postępowania sądowego oraz kosztów zastępstwa procesowego, a dalej również i kosztów egzekucyjnych, w tym kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniu egzekucyjnym.
Dodatkowo nadmieniamy, że po uzyskaniu tytułu wykonawczego (nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności) INVESYSTEM Sp. z o.o będzie uprawniona do wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wpisu Pani osoby do rejestru dłużników niewypłacalnych Krajowego Rejestru Sądowego.
Aby uregulować zadłużenie proszę o zalogowanie się w profilu klienta na stronie www.visset.pl i dokonanie wpłaty wskazanej sumy zadłużenia, lub kontakt kontakt@invesystem.pl lub 61 649 49 46.
Biuro informacji gospodarczej może ujawniać informacje gospodarcze o zobowiązaniach konsumentów: innym biurom informacji gospodarczej, rejestrom bankowym utworzonym na podstawie przepisów prawa bankowego, zagranicznym rejestrom kredytowym mającym siedzibę na terenie państw należących do UE i EFTA oraz Szwajcarii, organom państwowym wymienionym w ustawie, w związku z prowadzonymi postępowaniami, podmiotom, które zawarły z biurem umowę o udostępnianie informacji gospodarczych i posiadają upoważnienie konsumenta oraz wystąpiły do biura z wnioskiem o ujawnienie informacji w terminie 30 dni od udzielenia upoważnienia. Na podstawie informacji otrzymanych od biura, a także w przypadku odmowy udzielenia upoważnienia, kredytodawca lub usługodawca może odmówić zawarcia umowy z konsumentem lub zawrzeć ją na warunkach mniej korzystnych (art. 22 i 24 ustawy).

Uzyskałam od BN, że mamy do czynienia z DŁUGIEM NATURALNYM i zagłębiłam się w internecie i oto co wyczytałam.

Najprościej rzecz ujmując dług naturalny to taki dług, który wciąż istnieje, ale wierzyciel nie może już skorzystać z przymusu państwowego (czytaj: egzekucji komorniczej), aby go wyegzekwować. Wierzyciel może liczyć już tylko na dobrowolną spłatę zadłużenia przez dłużnika.

Dług staje się naturalny właśnie w przypadku upływu terminu przedawnienia. Mamy wówczas prawo powołać się przed sądem (najczęściej w sprzeciwie od nakazu zapłaty) na zarzut przedawnienia, a ten oddali powództwo. Bez orzeczenia sądowego komornik nie będzie prowadził postępowania egzekucyjnego.

Podsumowując – fatycznie przedawnienie długu nie prowadzi do jego umorzenia. Skutkuje jedynie brakiem możliwości jego przymusowego ściągnięcia. Dług oficjalnie nadal istnieje, a dobrowolna spłata przez dłużnika będzie w świetle prawa niepodważalna.

Choć trudno uwierzyć, to jest też dobra strona tego, że po powołaniu się na przedawnienie dług nadal oficjalnie istnieje. Po stronie dłużnika nie dochodzi do wzbogacenia i nie musi on z tego powodu opłacać podatku.


RE: visset.pl - Mariuszd37 - 03-08-2020

Skoro nigdy więcej nie weźmiemy pożyczki to co za różnica gdzie nas wpiszą.


RE: visset.pl - MarwPL - 03-08-2020

(03-08-2020, 12:28:35)grabi_en napisał(a): Płakać nie będę - bo to oni nie pierwsi i pewnie nie ostatni, ciekawa jestem poddali się, czy dalej mnie będą męczyć - zamiast iść do sądu, chociaż teraz mnie sądem straszą - czy oni nie potrafią liczyć, że dług jest przedawniony, a oto co od nich dostałam:

POWIADOMIENIE O DOKONANIU WPISU DO
ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Zgodnie z Ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530), zwaną dalej Ustawą, informujemy o przekazaniu informacji gospodarczej o Pani zobowiązaniu, stwierdzonym umową pożyczki gotówkowej nr xxxxxxx, które na dzień 03.08.2020 r. wynosi xxxxxxx zł.
do ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., z siedzibą w Warszawie i adresem: 00-807 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 100.



Jednocześnie przypominamy, że dłużnicy notowani w Rejestrze Dłużników ERIF, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Informacja o Pani zadłużeniu upubliczniona będzie w rejestrze ERIF do dnia zapłaty lub do 6 lat od dnia wymagalności zobowiązania lub stwierdzenia roszczenia.
Usunięcie danych z rejestru jest możliwe tylko po całkowitej spłacie należności wobec INVESYSTEM Sp. z o.o.
Jednocześnie przypominamy o prowadzonym wobec Pani postępowaniu windykacyjnym, którego konsekwencją w przypadku braku spłaty zadłużenia będzie wszczęcie postępowania sądowego, co z kolei pociągnie za sobą dodatkowe koszty w postaci kosztów postępowania sądowego oraz kosztów zastępstwa procesowego, a dalej również i kosztów egzekucyjnych, w tym kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniu egzekucyjnym.
Dodatkowo nadmieniamy, że po uzyskaniu tytułu wykonawczego (nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności) INVESYSTEM Sp. z o.o będzie uprawniona do wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wpisu Pani osoby do rejestru dłużników niewypłacalnych Krajowego Rejestru Sądowego.
Aby uregulować zadłużenie proszę o zalogowanie się w profilu klienta na stronie www.visset.pl i dokonanie wpłaty wskazanej sumy zadłużenia, lub kontakt kontakt@invesystem.pl lub 61 649 49 46.
Biuro informacji gospodarczej może ujawniać informacje gospodarcze o zobowiązaniach konsumentów: innym biurom informacji gospodarczej, rejestrom bankowym utworzonym na podstawie przepisów prawa bankowego, zagranicznym rejestrom kredytowym mającym siedzibę na terenie państw należących do UE i EFTA oraz Szwajcarii, organom państwowym wymienionym w ustawie, w związku z prowadzonymi postępowaniami, podmiotom, które zawarły z biurem umowę o udostępnianie informacji gospodarczych i posiadają upoważnienie konsumenta oraz wystąpiły do biura z wnioskiem o ujawnienie informacji w terminie 30 dni od udzielenia upoważnienia. Na podstawie informacji otrzymanych od biura, a także w przypadku odmowy udzielenia upoważnienia, kredytodawca lub usługodawca może odmówić zawarcia umowy z konsumentem lub zawrzeć ją na warunkach mniej korzystnych (art. 22 i 24 ustawy).

Uzyskałam od BN, że mamy do czynienia z DŁUGIEM NATURALNYM i zagłębiłam się w internecie i oto co wyczytałam.

Najprościej rzecz ujmując dług naturalny to taki dług, który wciąż istnieje, ale wierzyciel nie może już skorzystać z przymusu państwowego (czytaj: egzekucji komorniczej), aby go wyegzekwować. Wierzyciel może liczyć już tylko na dobrowolną spłatę zadłużenia przez dłużnika.

Dług staje się naturalny właśnie w przypadku upływu terminu przedawnienia. Mamy wówczas prawo powołać się przed sądem (najczęściej w sprzeciwie od nakazu zapłaty) na zarzut przedawnienia, a ten oddali powództwo. Bez orzeczenia sądowego komornik nie będzie prowadził postępowania egzekucyjnego.

Podsumowując – fatycznie przedawnienie długu nie prowadzi do jego umorzenia. Skutkuje jedynie brakiem możliwości jego przymusowego ściągnięcia. Dług oficjalnie nadal istnieje, a dobrowolna spłata przez dłużnika będzie w świetle prawa niepodważalna.

Choć trudno uwierzyć, to jest też dobra strona tego, że po powołaniu się na przedawnienie dług nadal oficjalnie istnieje. Po stronie dłużnika nie dochodzi do wzbogacenia i nie musi on z tego powodu opłacać podatku.

Wyjątkiem będzie, jeśli sąd oddali powództwo z uwagi na przedawnienie roszczenie, jak również z tytułu np. braku wykazania legitymacji czynnej lub biernej albo wykazania wysokości roszczenia.
Wtedy wyrokiem sądu zadłużenie przedawnione również nie zostało wykazane co do zasady oraz co do wysokości i nie ma długu naturalnego należnego wierzycielowi występującego z roszczeniem.
Wszystko się rozbija o uzasadnienie wyroku.


RE: visset.pl - Mariuszd37 - 04-08-2020

Dobrze rozumiem że przy przedawnieniu po sądzie długu nie ma i ma zniknąć z KRD?


RE: visset.pl - Załamana - 04-08-2020

A od jakiego momentu liczy się bieg przedawnienia?


RE: visset.pl - grabi_en - 04-08-2020

(04-08-2020, 07:28:40)Załamana napisał(a): A od jakiego momentu liczy się bieg przedawnienia?

3 lata od daty wymagalności spłaty pożyczki, czyli jak wzięłam 12.05. 2017 to termin spłaty był po 30 dniach czyli 11.06.2017 roku, więc w dniu 11.06.2020 minęło im 3 lata


RE: visset.pl - Załamana - 04-08-2020

Mnie dzis strasza windykatorem terenowym. Już był raz rok temu ale mnie nie zastał.


RE: visset.pl - MarwPL - 05-08-2020

(04-08-2020, 07:28:40)Załamana napisał(a): A od jakiego momentu liczy się bieg przedawnienia?

Od 9 lipca 2018 roku zmienił się sposób liczenia okresu przedawnienia dla roszczeń nowych i już wymagalnych.
Ustawodawca wprowadził zasadę, że np. dla umowy pożyczki trzyletni okres przedawnienia liczy się w pełnych latach kalendarzowych.
Np. umowa pożyczki wymagalna 4 sierpnia 2018 roku, przedawni się dopiero 31 grudnia 2021 roku, a nie jak dotychczas 4 sierpnia 2021 roku.
Art. 5 ust. 1 ustawy nowelizującej stanowi, że do roszczeń powstałych przed dniem wejścia w życie ustawy nowelizującej i w tym dniu jeszcze nieprzedawnionych („długów zaległych”) stosuje się od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej przepisy nowe.