BezNakazu.pl
Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? (/showthread.php?tid=69)

Strony: 1 2 3


Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Łukasz_G - 29-09-2018

Powód 1:  Firma oddłużeniowa całkowicie spartoli Ci obronę w sądzie.


Poniżej macie zrzut z sprzeciwu (napisany na podstawie pozwu do epu...). Typowe kopiuj wklej, uzasadnienie nie mające jakiegokolwiek związku ze sprawą. Pomijamm już fakt, że do epu pisze się bardzo ogólny sprzeciw, bo jak można merytorycznie odpowiedzieć na twierdzenia powoda, jeśli nie widziało się dowodów na oczy? Poza tym ta prośba o rozłożenie długu na raty....

[Obrazek: 9bf9dd4b4ee70.png]



Rozwiązanie:


Powierzajcie swoje sprawy ekspertom,którzy znają się na obronie procesowej i którzy nie skasują Was za poradę telefoniczną, w której usłyszycie, że jednak obrona nie jest zasadna.

->>  http://www.beznakazu.pl






Powód 2: Firma oddłużeniowa wplącze Cię w jeszcze większe długi.


Mailuje z kilkoma dłużnikami, którzy mają większe lub mniejsze problemy (czekam aż kilka się tutaj zarejestrujeUśmiech ) i zobaczcie, co mi ostatnio napisała.

"Nigdy Ci nie pisałam o tym, ale ponad rok temu popełniłam chyba najgorszy błąd mojego życia. W sytuacji kiedy już byliśmy skrajanie załamani naszymi długami szukałam pomocy w sieci i natknęłam się na firmę xxxxx, która proponowała konsolidację chwilówek w postaci kredytów bankowych. Mój mąż mimo zaległości w chwilówkach miał na tamtą chwilę czysty BIK i za pośrednictwem tej firmy wziął na spłatę chwilówek trzy kredyty. Jeden w SKOK, mBank-u i w Santander. Firma xxxxxx zainkasowała za pośrednictwo coś ponad 17 tyś. złotych i to byli jedyni wygrani.To było dodatkowo głupie, bo okazało się, że te pieniądze nie wystarczą na spłatę wszystkich zobowiązań. W ten sposób pociągnęłam moją rodzinę jeszcze bardziej na dno"



[b]Rozwiązanie:[/b]

Niech Wam nie przyjdzie w ogóle na myśl konsolidacja chwilówek kolejnym kredytem.  Wystarczy obrać plan spłaty, a długi prędzej czy później znikną :Uśmiech A Wy nie będziecie musieli płacić kolejnych odsetek i prowizji bankowi.

  

Powód 3: Firma oddłużeniowa zamiast Ci pomóc, stanie się Twoim koszmarem.


I tutaj kolejny przykład z życia wzięty.


"Szanowny Panie,

Niestety, ale od dwóch miesięcy nie odnotowliśmy Pana wpłat na poczet umowy, którą Pan zawarł z naszą kancelarią. Proszę o kontakt, gdyż brak wywiązania się z zapisów umowy będzie wiązał się z egzekwowaniem należności na drodze sądowej (...)"

Przypominam Wam to coś? No właśnie, takich sms dłużnik dostaje całe mnóstwo. Od Armady i innych Vexów  :Uśmiech

Rozwiązanie:

Jeśli i Wam się coś takiego przytrafiło, to jak najszybciej przerwijcie współpracę z firmą oddłużeniową i nie marnujcie pieniędzy.  Wystarczy, że na forum BezNakazu opiszecie swoją sytuację, a forumowicze pokażą Wam możliwe wyjścia z problemów. Całkowicie za darmo! 




Powód 4: Złote rady firmy oddłużeniowej wyprowadzą Was w maliny. 


Niech poniższy screen z wiadomości mailowej będzie dla Was przykładem, co ci "eksperci" potrafią doradzić. Chodziło tutaj o założenie konto na http://www.e-sad.gov.pl.  

[Obrazek: 5292742d24b33.png]


Rozwiązanie:


Na forum  BezNakazu znajdziecie dział, w którym krok po kroku opisane jest jak założyć konto w epu. Tak, należy takie konto założyć i mieć rękę na pulsie. 


Miłego weekendu!


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - grabi_en - 29-09-2018

W zupełności się z Tobą zgadzam, niestety ja też jestem wpakowana po uszy po nie udane transakcje typu raty i kto to zrobił firma, która chwali się skutecznym oddłużaniem, ale już przy wysyłaniu wniosków pisze do nich, że gdyby nawet te firmy wszystkie mi wyraziły zgodę na ratę po 100 zł to i tak nie jestem tego w stanie pociągnąć jednorazowo i oczywiście w sprzeciwie mam napisane , dłuznik nie podważa faktu zaciągnięcia chwilówki - to tak jak człowiek wpada w panikę i chce się ratować a funduje sobie kamień na szyję. Jak ktoś się chce dowiedzieć co to za firma chętnie udzielę odpowiedzi priw tylko po to, żeby nie utopić się jak ja to zrobiłam - stanowczo odradzam jej doradztwo i powierzanie jakichkolwiek spraw. Po błądzeniu w internecie i zachłystaniem się każdej skutecznej pomocy, zdecydowałam się tu zostać, bo  BN nie obiecuje mi wszystkich wygranych - mam tego świadomość, ale może zminimalizuje swoje długi.


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mariuszd37 - 29-09-2018

Skas to znam co wkleiles :/


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mila1 - 29-09-2018

Też mam taką nadzieję, chociaż nie korzystałam z usług "wątpliwej" pomocy w oddłużaniu, ale łykałam wszystkie "rady" na pewnym forum. Nie wiedzìałam, bałam się i wydawało mi się, że dobrze robię. Człowiek w stresie wszystkiego się czepi. Dopiero , gdy uspokoi emocje zaczyna myśleć w miarę logicznie i nie na wariata. Zły


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mariuszd37 - 29-09-2018

Ja wiem jedno, ze w tej materii czytasz cos wydaje ci sie logiczne ale jestes w blędzie.
Niedawno zmarnowałem dwa dni, znalazłem podstawe byłem pewien że to co czytam
dla normalnego człowieka jest oczywiste, ale nie.
Odpuszczam sobie bełkot prawniczy, nic z tego nie rozumiem i nie zamierzam
wystaczy mi w zarysie to rozumiec.


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mila1 - 29-09-2018

Dlatego lepiej swoje sprawy powierzyć tym co się znają i stąd nasza tu obecność.


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mariuszd37 - 29-09-2018

Uwierz mi próbowałem,
myslalem ze mozna to ogarnac, ze sila woli, czytania ustaw, forum to zrozumiem
ale nie da sie..to co czytasz i jest normalne dla sądu i prawników jest na odwrót.
A połowy (sposób myślenia ) i tak nie pojmuję.


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mila1 - 29-09-2018

Wierzę Ci, dla mnie to też czarna magia! Nawet nie próbuję dochodzić, bo stwierdzam, że jestem ograniczona


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mariuszd37 - 29-09-2018

Wiesz..ja rozumiem ten system w zarysie, sprzeciwy komu placic komu nie
Ale sie poddalem a naprawde chcialem to zrozumiec, poczulem sie jak ....
jak po 2 dniach spedzonych nad ustawa rozmawiam z kims kto sie zna i mowi mi
ze jednak to co innego oznacza, no k..a dlaczego?
Odkad dalem sobie spokoj i dalem to komus kto sie na tym zna
mam mniej nerwow, spokojniejszy jestem.
Nawet jak ta osoba pisze sprzeciw to nie chce go widziec na oczy, sprawdzam
tylko w sr czy dotarl albo epu.


RE: Dlaczego nie warto korzystać z usług firm oddłużeniowych? - Mila1 - 29-09-2018

Ja też oddałam swój los w pewne ręce. Podziwiam prawników, że oni się w tym wyznają!