BezNakazu.pl
komunikat - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sądy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: Obsługa Informacyjnego Portalu Apelacyjnego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: komunikat (/showthread.php?tid=678)



komunikat - grabi_en - 14-03-2020

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli w sądach od 13 do 31 marca 2020 r. przesuwane będą terminy rozpraw w postępowaniach, które nie mają naglącego charakteru.


RE: komunikat - Mariuszd37 - 14-03-2020

Ciekawe tylko co z ogłoszeniem wyroków?


RE: komunikat - MarwPL - 15-03-2020

(14-03-2020, 19:50:07)Mariuszd37 napisał(a): o
Ciekawe tylko co z ogłoszeniem wyroków?

Ogłaszanie wyroków powinno się odbywać normalnie.


RE: komunikat - windykowana - 15-03-2020

(14-03-2020, 19:50:07)Mariuszd37 napisał(a): Ciekawe tylko co z ogłoszeniem wyroków?

Też nie będzie bo miałam mieć 19 i odwołane


RE: komunikat - Mariuszd37 - 15-03-2020

W sumie...gdzie się spieszyć, starczy mi narazie.


RE: komunikat - AnowiB - 15-03-2020

Ja mam rozprawę 2 kwietnia.


RE: komunikat - Mariuszd37 - 15-03-2020

MiałaśUśmiech


RE: komunikat - grabi_en - 12-05-2020

Sytuacja prawna w związku z istniejącą pandemią koronawirusa jest niezwykle dynamiczna. Można powiedzieć, że przepisy zmieniają się z dnia na dzień. Obowiązujące już tzw. tarcze antykryzysowe są na bieżąco nowelizowane. 30 kwietnia Sejm uchwalił tzw. tarczę antykryzysową 3.0. Zmienia ona ponad 40 ustaw, w tym specustawę z 2 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z przeciwdziałaniem Covid-19 oraz jej nowelizację z 31 marca, zwaną tarczą antykryzysową. W tarczy 3 znajdują się między innymi zmiany dla wymiaru sprawiedliwości dotyczące terminów, a za sprawą autopoprawki regulacje wprowadzające tzw. e-rozprawy. Przewiduje się uchylenie art. 15zzs dotyczącego zawieszenia i wstrzymania rozpoczęcia biegu terminów sądowych i procesowych. Oznacza to, że - tak jak postulowali i adwokaci, i radcy prawni - terminy te będą biegły dalej. Rozszerzony został również katalog spraw pilnych.

Są też propozycje zmian do prawa o ustroju sądów powszechnych. Zgodnie z jedną z nich, minister sprawiedliwości w drodze rozporządzenia ma określić sposób zaprojektowania, wdrożenia, eksploatacji, integracji i rozwoju systemu teleinformatycznego, który będzie obsługiwać postępowania sądowe.


RE: komunikat - Mariuszd37 - 12-05-2020

Jest też przepis, że jak posiadasz dziecko bądź niepracującego partnera to kwota wolna wzrasta o 25% w stosunku do 2600 brutto.
Narazie utknęło w Senacie, a wiedząc że złośliwie przemielą z miesiąc to pewnie w czerwcu coś z tego będzie.
Ciekawe jak to będzie, pewnie narazie dlatego Sądy ostrożnie nie wychylają się za 15 maja.


RE: komunikat - Mila1 - 12-05-2020

(12-05-2020, 19:35:35)Mariuszd37 napisał(a): Jest też przepis, że jak posiadasz dziecko bądź niepracującego partnera to kwota wolna wzrasta o 25% w stosunku do 2600 brutto.
Narazie utknęło w Senacie, a wiedząc że złośliwie przemielą z miesiąc to pewnie w czerwcu coś z tego będzie.
Ciekawe jak to będzie, pewnie narazie dlatego Sądy ostrożnie nie wychylają się za 15 maja.

U mnie jedna pod koniec maja, druga 1.06- więc nie przesadzałabym z tym wychylaniem  Płacz