BezNakazu.pl
Pomoc z chwilówkami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Pomoc z chwilówkami (/showthread.php?tid=63)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 11-09-2019

Wakacje się skończyły więc w epu zaczęli pracować. Przez wakacje nazbierało mi się w epu aż 6 spraw. Wczoraj w dwóch zapadła decyzja o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu do rejonu a dzisiaj w jednej ze spraw pojawił się nakaz zapłaty.

Do tego przez wakacje przyszły dwa nakazy zapłaty z rejonu.

Dzieje się. Jednak zauważyłam, że za chwilę minie mi rok od kad przestałam zaciągać chwilówki i wychodzić z tego bagna.


RE: Pomoc z chwilówkami - grabi_en - 11-09-2019

(11-09-2019, 09:30:07)kasia5744 napisał(a): Wakacje się skończyły więc w epu zaczęli pracować. Przez wakacje nazbierało mi się w epu aż 6 spraw. Wczoraj w dwóch zapadła decyzja o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu do rejonu a dzisiaj w jednej ze spraw pojawił się nakaz zapłaty.

Do tego przez wakacje przyszły dwa nakazy zapłaty z rejonu.

Dzieje się. Jednak zauważyłam, że za chwilę minie mi rok od kad przestałam zaciągać chwilówki i wychodzić z tego bagna.

Na poczatku wydaje nam się, że to tak szybko się toczy, widmo komornika dosłownie mamy za m-c czasu i że pewnie wszyscy dostaną nakazy zapłaty - no bo jak to pożyczyliśmy pieniądze - to i oddać wypada, a tu się okazuje,że to nie jest takie oczywiste i nie zawsze im się zgadzają papiery i że można sobie spokojnie zaplanować plan spłat i pomału wychodzić z tych długów.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 23-09-2019

Dostałam dzisiaj kolejny nakaz zapłaty w Epu z prokury. W sumie to mam mieszane uczucia. Z 6 spraw z wakacji mam jeszcze jedną niezakresloną i wyszły z tego 2 nakazy zapłaty.


RE: Pomoc z chwilówkami - grabi_en - 23-09-2019

(23-09-2019, 13:29:19)kasia5744 napisał(a): Dostałam dzisiaj kolejny nakaz zapłaty w Epu z prokury. W sumie to mam mieszane uczucia. Z 6 spraw z wakacji mam jeszcze jedną niezakresloną i wyszły z tego 2 nakazy zapłaty.

To, że dostałaś nakaz zapłaty nie oznacza od razu przegranej w SR, widocznie jakiś referendarz był przemęczony i klepnął nakaz zapłaty, albo nie budziło nic jego zastrzeżeń, ja też miałam Prokurę ale bezpośrednio złożyli pozwy w SR, liczy się to co przedłożą w SR jakimi Zabłysną dokumentami, ale żeby do tego doszło musisz najpierw wnieś sprzeciw od nakazu - chociaż nie wiem czy to już nie idzie po zmianie ustawy.


RE: Pomoc z chwilówkami - MarwPL - 23-09-2019

(23-09-2019, 13:29:19)kasia5744 napisał(a): Dostałam dzisiaj kolejny nakaz zapłaty w Epu z prokury. W sumie to mam mieszane uczucia. Z 6 spraw z wakacji mam jeszcze jedną niezakresloną i wyszły z tego 2 nakazy zapłaty.

Prokura przegrywa i czasami wygrywa sprawy.
Nie wdasz się w spór, to nie będziesz wiedzieć, czy mogłaś wygrać.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 23-09-2019

Wiem. Czekam teraz aż mi przysla nakaz i będziemy walczyć.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 24-09-2019

Dzisiaj odebrałam nakaz zapłaty z rejonu z powództwa prokury za zaplo. Spojrzałam na datę i pozew został złożony w lipcu więc idzie wszystko chyba jeszcze starymi przepisami. Jest to moja największa pożyczka


RE: Pomoc z chwilówkami - MarwPL - 24-09-2019

(24-09-2019, 16:44:41)kasia5744 napisał(a): Dzisiaj odebrałam nakaz zapłaty z rejonu z powództwa prokury za zaplo. Spojrzałam na datę i pozew został złożony w lipcu więc idzie wszystko chyba jeszcze starymi przepisami. Jest to moja największa pożyczka

To Ty podejmujesz decyzje, czy spłacasz, czy bronisz się w tej sprawie.
Masz czas na decyzje przez 14 dni.
Nowe przepisy w zakresie kc i kpc zmieniające sposób postępowania przed sądem wchodzą później.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 24-09-2019

Wiem, że sama muszę podjąć decyzję dlatego jutro wyślę do Pana dokumenty.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 29-11-2019

Dzisiaj odebrałam pismo z poczty z informacją z sądu Rejonowego, że pozwala mnie inkaso kredytowe za via SMS. Przejrzałam dokumenty i wszystkie umowy i wezwania do spłaty są z innymi danymi. Zgadza się tylko imię i nazwisko ? mam nadzieję, że mi to pomoze