BezNakazu.pl
Pomoc z chwilówkami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Pomoc z chwilówkami (/showthread.php?tid=63)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Pomoc z chwilówkami - Mila1 - 07-05-2019

(07-05-2019, 20:27:59)zawiedziona napisał(a):
(07-05-2019, 19:44:41)kasia5744 napisał(a): Niestety nie

No własnie zaobserwowałam raz ,że szybciej lecą do sądu,dwa nie sprzedają .Wycwanili się niestety.To dotyczy wszystkich chwilówek .

Cóż poradzić? Oni też się niestety uczą Płacz


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 22-05-2019

Dzisiaj Provident złożył w epu ponownie wniosek o wydanie nakazu zapłaty.


RE: Pomoc z chwilówkami - grabi_en - 22-05-2019

(22-05-2019, 11:30:51)kasia5744 napisał(a): Dzisiaj Provident złożył w epu ponownie wniosek o wydanie nakazu zapłaty.

Liczą na wydanie nakazu zapłaty i może przegapisz tak ważny dokument - nie wniesiesz sprzeciwu i dostaną klauzę wykonalności i biegusiem polecą do komornika, a tu niespodzianka dłużnik, wie, że ma pilnować swoich spraw i składać stosowne pisma w odpowiednim momencie mieszcząc się w terminie. Chyba nawet ostatnio na forum BN wstawiał wygraną z Providentem.


RE: Pomoc z chwilówkami - KacperK - 22-05-2019

(22-05-2019, 11:30:51)kasia5744 napisał(a): Dzisiaj Provident złożył w epu ponownie wniosek o wydanie nakazu zapłaty.

Czy to stanowi jakiś problem? - jak dla mnie normalna procedura - domagają się zwrotu pożyczonych pieniędzy, poprzez stosowanie dostępnych legalnych  metod.
Wierzyciel ma prawo składać tyle razy pozew - ile chce i to zazwyczaj dzieje się po to, bo liczą na uzyskanie nakazu zapłaty lub, że dłużnik się wystraszy.
Dłużnikowi przysługuje wniesienie sprzeciwu i zazwyczaj dłużnicy z tego korzystają w celu oddalenia sprawy zapłaty na później,  chroniąc się jednoczenie przed zajęciem komorniczym, ewentualnie zawsze można rozważyć spłatę całego zadłużenia dochodzonego pozwem wraz z kosztami sądowymi.
Jak mogę coś doradzić to najpierw należy się bronić przed roszczeniem, a później ewentualnie po przegranej próbować z wierzycielem zawrzeć ugodę w spłacie zadłużenia.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 22-05-2019

Nie jest problemem to, że złożyli ponownie pozew. Chciałam poinformować tylko innych użytkowników forum o tym jak się zachował w moim przypadku Provident. Co będzie dalej to zobaczymy.


RE: Pomoc z chwilówkami - KacperK - 22-05-2019

(22-05-2019, 15:43:53)kasia5744 napisał(a): Nie jest problemem to, że złożyli ponownie pozew. Chciałam poinformować tylko innych użytkowników forum o tym jak się zachował w moim przypadku Provident. Co będzie dalej to zobaczymy.
Rozumiem, ale też chciałem przekazać pomocną wiedzę w tym zakresie , gdyż myślałem, że jesteś już spanikowana, zagubiona i nie wiesz jaką "furtkę obrony" wybrać.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 22-05-2019

Dziękuję za chęć pomocy. Tym razem to juz mi chyba nawet ciśnienie nie skoczylo


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 27-05-2019

Dzisiaj dwa razy odwiedziła mnie kobieta z Kruka. Raz mnie nie było i otworzyła jej moja partnerka i powiedziała jej tylko, że mnie nie ma. Nie chciała jej zdradzić co ja sprowadza i powiedziała, że przyjedzie później. Nie było mnie jednak ponownie. Napisałam jej tylko SMS, że nie życzę sobie aby mnie nachodzila i telefonowala.


RE: Pomoc z chwilówkami - Monika_00 - 27-05-2019

(27-05-2019, 20:25:32)dkasia5744 napisał(a): Dzisiaj dwa razy odwiedziła mnie kobieta z Kruka. Raz mnie nie było i otworzyła jej moja partnerka i powiedziała jej tylko, że mnie nie ma. Nie chciała jej zdradzić co ja sprowadza i powiedziała, że przyjedzie później. Nie było mnie jednak ponownie. Napisałam jej tylko SMS, że nie życzę sobie aby mnie nachodzila i telefonowala.

Mnie a raczej rodziców nawiedziło dwóch Panów. Moja mama powiedziała, że nie mieszkam z nimi od dawna i tyle.
W tym samym czasie jeden z nich zadzwonił do mnie na tel, stwierdziłam, ze nie życzę sobie nachodzenia rodziców. Od tej pory cisza.


RE: Pomoc z chwilówkami - KacperK - 28-05-2019

(27-05-2019, 20:25:32)kasia5744 napisał(a): Dzisiaj dwa razy odwiedziła mnie kobieta z Kruka. Raz mnie nie było i otworzyła jej moja partnerka i powiedziała jej tylko, że mnie nie ma. Nie chciała jej zdradzić co ja sprowadza i powiedziała, że przyjedzie później. Nie było mnie jednak ponownie. Napisałam jej tylko SMS, że nie życzę sobie aby mnie nachodzila i telefonowala.
Nie ma co się dziwić, że  windykacja odwiedza dłużnika  w końcu to ich praca, Kruk zazwyczaj jeździ jak nabył dług. Skoro nie podjęłaś próby ugody w spłacie, spodziewaj się niebawem pozwu w Sądzie Rejonowym.