BezNakazu.pl
Pomoc z chwilówkami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Pomoc z chwilówkami (/showthread.php?tid=63)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 25-09-2018

Witam, jestem nowa na formum ale juz mialam okazje zapoznać się z różnymi wątkami. Mam problem z chwilówkami oraz pożyczkami ratalnymi. Kwota mojego zobowiązania wynosi w sumie z kredytami bankowymi na ok 150 tys zlotych.
Chce wyjść z pętli zadłużenia i dlatego zaprzestałam brania kolejnych chwilówek na spłatę innych zobowiązań. Potrzebuję jednak porady jak zacząć spłacać te zobowiązania. Czy robić drobne wpłaty na każdą chwilówkę czy spłacać pojedyńczo jedną do końca.

Poniżej zamieszczam informacje szczegółowe dotyczące moich zobowiązań:
Nazwa, kwota wyplacona, kwota wplacona, czy byly przedluzenia, kwota wyliczona do splaty
Vivus, 6900, 0, tak, 8015,30,
Latwy kredyt, 2800, 200, nie, 3370
Credit.pl, 4000, 0, nie, 5000
Smart pozyczka, 5000, 0, nie, 6201,99
Pozyczka plus, 6000, 0, nie, 6893,56
Chwilowkomat, 4000, 0, nie, 5131,30
Filarum, 4500, 0, nie, 5767,90
Szybka gotowka, 2600, 0, nie, 3335
Viasms, 4000, 0, nie, ok 4400
Extraportfel, 6000, 0, byly refinansowania na kwote ok 5300, 7675,18
Kuki, 5000, 1400, tak ok 600zl, 5376

Pozyczki ratalne:
Hapi, 3000, 402,03, nie, 4422, na 12 rat, zostalo 11
Incredit zostalo 6484.25, 10000 zl na 12 rat, zostalo 8
Provident, zostalo 6475, 7000 na 24 miesiace, mam uruchomione wakacje kredytowe po splacie 3 rat
Zaplo, 9700, 1192.58, nie, 20273.25, 36 miesiace, spłacone 2 raty
Ferratum, 6000, 4770, nie, 11468.21, 6000 na 24 raty splacone 10 rat

Dodatkowo posiadam kredyty bankowe w ktorych staram sie obnizyc raty z ok 1200 zl do ok 800 przynajmniej.

W sumie mam dochody na poziomie ok 5000. Po odjeciu wszystkich moich zobowiazan i rat kredytow bankowych chcialabym splacac ok 1600zl do 2000zl chwilowek miesiecznie.

Poza kuki i latwy kredyt nic nie jest po uplywie terminu splaty. Te dwie chwilowki sa po terminie ok 4 dni


Niestety ale rozliczenie nadpłat z chwilówek już wykorzystałam. Kredyt mam jeden tylko ubezpieczony dobrowolnie. A przedłużenia robiłam w extraportfel na kwote ponad 5000 w sumie (przedluzenia z kilku pozyczek), kuki ( jedno przedluzenie na 600 zl) oraz w vivus (byly to drobne kwoty lacznie na ok 500 zl).

Nie biore już kolejnych chwilówek. Prosze jednak o informacje od której chwilówki najlepiej zacząć spłate aby mieć jak najmniejsze konsekwencje.


RE: Pomoc z chwilówkami - uspokajaczka - 25-09-2018

Dzień Dobry
Proszę uzupełnij o kwoty przedłużeń i refinansowań.
Pozdrawiam - już to analizuję.

Pilnuj rat w bankach. Nie rób żadnych drobnych wpłat, przyjmij zasadę, że spłacasz jedną chwilówkę do końca czyli kapitał tyle ile wzięłaś + 14% za użytkowanie pożyczki i tak po kolei z każdą.
Zaplo, ferratum, pewnie kwalifikuje się do obalenia w sądzie - za duże koszty prowizji.
Nie pisz o żadne raty, sama wpłacaj tytułując spłata kapitału pożyczki numer i pesel, bo w przypadku jak trafi sprawa do sadu to skrupulatnie to wierzyciel wykorzysta.
Pytanie czy masz dobrowolnie ubezpieczone kredyty bankowe?

Z tego co widzę, sumy chwilówek masz dość wysokie, więc podejrzewam, że ta przygoda trwa jakiś czas, czy pisałaś do wszystkich chwilówek o rozliczenie ich za wcześniejszą spłatę - bo na pewno tak było. Pismo o treści poniżej wysyłasz e-mailem, zrób sobie listę i odhaczaj kto Ci udzielił odpowiedzi i zwrócił pieniądze. Może Ci się zebrać całkiem niezła suma.
Dzień dobry,
w związku z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim proszę o zwrot wszystkich opłat w związku z wcześniejszą spłatą pożyczek branych w firmie (nazwa firmy) w latach ((kiedy) Kilkukrotnie brałam u Państwa pożyczki i często spłacałam je przed wymaganym terminem, a NIGDY nie otrzymałam zwrotu części odsetek czy PROWIZJI. Jest to niezgodne z przepisami prawa i w przypadku braku reakcji na poniższą wiadomość będę zmuszoną złożyć skargę do Rzecznika Finansowego, UOKiK oraz podjąć odpowiednie kroki prawne. Proszę o zwrot odsetek oraz prowizji wraz z należnymi odsetkami na nr konta: (nr konta)
Z poważaniem
(imię, nazwisko,pesel)

Generalna zasada wszystkim chwilówkom mówisz kategorycznie nie, gdyż w ten sposób nie pomniejszasz swoje długu tylko go powiększasz.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 25-09-2018

Dzięki za odpowiedź. Niestety ale rozpiczenie nadpłat z chwilówek już wykorzystałam. Kredyt mam jeden tylko ubezpieczony. A przedłużenia robiłam w extraportfel na kwote ponad 5000 w sumie (przedluzenia z kilku pozyczek), kuki ( jedno przedluzenie na 600 zl) oraz w vivua (byly to drobnw kwoty lacznie na ok 500 zl).

Nie biore już kolejnych chwilówek. Prosze jednak o informacje od której chwilówki najlepiej zacząć spłate aby mieć jak najmniejsze konsekwencje.


RE: Pomoc z chwilówkami - uspokajaczka - 25-09-2018

Proszę zrób edycję swojego postu, pod paskiem swojego tekstu masz kartkę papieru z długopisem i napisem "edytuj ten post"' - jak najedziesz kursorem. Wybacz ale trudno zbierać pojedyncze informacje w całość - lepiej to zrobić w jednym miejscu.

Czy te ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne, czy obligatoryjne?

Szybka Gotówkę zostaw sobie na sam koniec do spłaty - prawie nikt ich nie widział w sądzie - tylko nie daj się skusić na ich refinansowania, gdyż to są zmarnowane pieniądze i ratują Cie tylko na m-c ciszy.

Chyba masz też i ratalne chwilówki, których nie rozpisałaś?

Dopłać do Kuki 3tys + 14% za użytkowanie pożyczki i odłóż ją a/a.
Ekstra portfel dopłać 700 zł + 14% i a/a
smart pożyczka
Łatwy Kredyt,
Credit.pl
I tak nie unikniesz sądu i tak, staraj się spłacać kapitał pożyczki czyli tyle ile wzięłaś + 14% i czekaj za sądem, nie rozmawiaj z windykacja, nic z nimi nie uzgadniaj, odbieraj wszystkie listy i je segreguj i przypisuj do danej chwilówki pilnuj listów poleconych i pisz datę na kopercie kiedy odebrałaś list z poczty.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 25-09-2018

Bardzo dziękuję za rady. Zaczynam więc spłacać kuki. Dodatkowo wyedytowalam post w sprawie pożyczek ratalnych.


RE: Pomoc z chwilówkami - uspokajaczka - 25-09-2018

(25-09-2018, 10:56:39)kasia5744 napisał(a): Bardzo dziękuję za rady. Zaczynam więc spłacać kuki. Dodatkowo wyedytowalam post w sprawie pożyczek ratalnych.

Wstrzymaj się jeszcze przyjdzie dwóch Moderatorów i pewnie wyrażą swoje zdanie i spojrzenie co do Twoich zobowiązań i wcale nie musi się pokrywać moja opinia z ich.


RE: Pomoc z chwilówkami - Łukasz_G - 25-09-2018

Cytat:Vivus, 6900, 0, tak, 8015,30,

Przedłużenie - temat dla sądu, może być oddalenie całkowite, może być cesja. Ja bym tego nie spłacał. 

Cytat:Smart pozyczka, 5000, 0, nie, 6201,99
Pozyczka plus, 6000, 0, nie, 6893,56

Zostaw to - będzie cesja do Deltawise, obrona w sądzie wskazana 

Cytat:Chwilowkomat, 4000, 0, nie, 5131,30

Wydaje mi się, że oni sprzedają długi do Prokury, a wtedy obrona w sądzie wskazana jak najbardziej (te ich dowody to jakaś kpina.  Ze w ogole sąd wydaje nakaz na ich podstawie to szok)

Cytat:Szybka gotowka, 2600, 0, nie, 3335

Zostaw to - nic w sądzie nie udowodnią, obrona jak najbardziej wskazana 
Cytat:Extraportfel, 6000, 0, byly refinansowania na kwote ok 5300, 7675,18

Refinansowania - obrona w sądzie. Ja tam bym nic wpłacał. Albo sprzedadzą do RRM Ltd, albo do Prokury.  Już im wystarczająco wpłaciłaś kasy Uśmiech 

Cytat:Kuki, 5000, 1400, tak ok 600zl, 5376

Jesli po przedłużeniu pożyzki masz tą samą umowę, to przekroczone zostały koszty pozaodsetkowe - czyli sankcja kredytu darmowego się kania. 

Cytat:Hapi, 3000, 402,03, nie, 4422, na 12 rat, zostalo 11

Jak nie będziesz spłacała, sprzedzą dług do Ultimo, a z tym BezNakazu powinno sobie w sądzie spokojnie poradzić 

Cytat:Incredit zostalo 6484.25, 10000 zl na 12 rat, zostalo 8

Tu będzie cesja do Netcredit, obrona w sądzie 

Cytat:Provident, zostalo 6475, 7000 na 24 miesiace, mam uruchomione wakacje kredytowe po splacie 3 rat

Spłać kapitał i reklamuj, albo broń się w sądzie. Czasami się zgadzają na spłatę kapitału + 10 %. 

Cytat:Zaplo, 9700, 1192.58, nie, 20273.25, 36 miesiace, spłacone 2 raty

Zostaw to, niech w sądzie udawadniają sobie zasadność prowizji.  A jak nie spłacisz, to istnieje szansa, że sprzedzą do Prokury (Kruk). Wię to odpadnie. 

Cytat:Ferratum, 6000, 4770, nie, 11468.21, 6000 na 24 raty splacone 10 rat

Tutaj można zarówno złożyć reklamację i oprotestować wady pozyczki i wysokich kosztów, jak i bronić się w sądzie.  Poza tym może pójść cesja do Prokury. 

Cytat:Filarum, 4500, 0, nie, 5767,90

Będzie cesja do recoverso, z nimi w sądzie obrona wskazana jak najbardziej 

Cytat:Credit.pl, 4000, 0, nie, 5000

U mnie 1,5 roku idą do sądu. Czekam cierpliwie. 


Szczerze? To te dwa koła odkładaj do skarpety i broń się przed roszczeniami w sądzie Uśmiech Zbudujesz sobie konkretną poduszkę finansową w razie jakiś przegranych. Takie kwoty chwilowek świadczą o tym, że to nie są Twoje pierwsze pożyczki i zapewne chwilówki będą nieumiejętnie wykazywać fakt zawaria umowy, czy też posprzedają te zobowiązania dalej. Ogarnij temat Providenta, bo z tego co widziałem pozwy ich to dobrze udowodnione mają te roszczenia. 

Ogarniaj sobie te kredyty bankowe i niech to będzie priorytet. Może podziel tą kasę, którą miałabyś przeznaczyć na spłatę chwilowek na nadpłatę kredytu w banku i odkładaj np tylko 50 % w ramach tej poduszki finansowej.  Czasami umowy bankowe są bardziej dziurawe, niż chwilówek.  Powalcz o restrukturyzację, może jakaś reklamaja z skd i brak odpowiedzi ze strony banku (ostatnio Credit Agriqole zamulił i wysłał odp w 32 dniu Duży uśmiech


Jeśli chodzi o chwilówki poniżej czyli Via SMS i Łatwy Kredyt, to nie wiem, bo nie mialem z nimi do czynienia i nie widziałem umów. Ale zapewne są dziurawe i też słabo będzie z udowodnieniem czegokolwiek.

Viasms, 4000, 0, nie, ok 4400
Latwy kredyt, 2800, 200, nie, 3370

Oczywiście nie traktuj tego jako wiążącej Ciebie opinii i kierunku postępowania, ale ja na Twoim miejscu bym właśnie tak zrobił :Uśmiech Tak czy siak, Twoja sytuacja nie jest beznadziejna. Głowa do góry.  Jak już będziesz miala nakreślony plan, to pójdzie już z górki!


RE: Pomoc z chwilówkami - uspokajaczka - 25-09-2018

Przedmówca ma rację, zamiast spłacać - odkładaj pieniądze - na wypadek przegranej - będziesz miała rezerwę finansową do zapłacenia. Czekamy jeszcze za opinią najważniejszego Moderatora MarwPL, który jednocześnie broni w sądzie.


RE: Pomoc z chwilówkami - kasia5744 - 25-09-2018

Hejku dziekuje Wam za tak wyczerpujace odpowiedzi ?. Musze wiec uzbroic sie w cierpliwosc i opanowanie. Prosze jeszcze tylko o info czy procesy bede miala w sadzie w moim miejscu zamieszkania czy tam gdzie jest siedziba danej firmy?


RE: Pomoc z chwilówkami - MarwPL - 25-09-2018

(25-09-2018, 08:39:05)kasia5744 napisał(a): Witam, jestem nowa na formum ale juz mialam okazje zapoznać się z różnymi wątkami. Mam problem z chwilówkami oraz pożyczkami ratalnymi. Kwota mojego zobowiązania wynosi w sumie z kredytami bankowymi na ok 150 tys zlotych.
Chce wyjść z pętli zadłużenia i dlatego zaprzestałam brania kolejnych chwilówek na spłatę innych zobowiązań. Potrzebuję jednak porady jak zacząć spłacać te zobowiązania. Czy robić drobne wpłaty na każdą chwilówkę czy spłacać pojedyńczo jedną do końca.

Poniżej zamieszczam informacje szczegółowe dotyczące moich zobowiązań:
Nazwa, kwota wyplacona, kwota wplacona, czy byly przedluzenia, kwota wyliczona do splaty
Vivus, 6900, 0, tak, 8015,30,
Latwy kredyt, 2800, 200, nie, 3370
Credit.pl, 4000, 0, nie, 5000
Smart pozyczka, 5000, 0, nie, 6201,99
Pozyczka plus, 6000, 0, nie, 6893,56
Chwilowkomat, 4000, 0, nie, 5131,30
Filarum, 4500, 0, nie, 5767,90
Szybka gotowka, 2600, 0, nie, 3335
Viasms, 4000, 0, nie, ok 4400
Extraportfel, 6000, 0, byly refinansowania na kwote ok 5300, 7675,18
Kuki, 5000, 1400, tak ok 600zl, 5376

Pozyczki ratalne:
Hapi, 3000, 402,03, nie, 4422, na 12 rat, zostalo 11
Incredit zostalo 6484.25, 10000 zl na 12 rat, zostalo 8
Provident, zostalo 6475, 7000 na 24 miesiace, mam uruchomione wakacje kredytowe po splacie 3 rat
Zaplo, 9700, 1192.58, nie, 20273.25, 36 miesiace, spłacone 2 raty
Ferratum, 6000, 4770, nie, 11468.21, 6000 na 24 raty splacone 10 rat

Dodatkowo posiadam kredyty bankowe w ktorych staram sie obnizyc raty z ok 1200 zl do ok 800 przynajmniej.

W sumie mam dochody na poziomie ok 5000. Po odjeciu wszystkich moich zobowiazan i rat kredytow bankowych chcialabym splacac ok 1600zl do 2000zl chwilowek miesiecznie.

Poza kuki i latwy kredyt nic nie jest po uplywie terminu splaty. Te dwie chwilowki sa po terminie ok 4 dni


Niestety ale rozliczenie nadpłat z chwilówek już wykorzystałam. Kredyt mam jeden tylko ubezpieczony dobrowolnie. A przedłużenia robiłam w extraportfel na kwote ponad 5000 w sumie (przedluzenia z kilku pozyczek), kuki ( jedno przedluzenie na 600 zl) oraz w vivus (byly to drobne kwoty lacznie na ok 500 zl).

Nie biore już kolejnych chwilówek. Prosze jednak o informacje od której chwilówki najlepiej zacząć spłate aby mieć jak najmniejsze konsekwencje.

Witaj.
Twoje zadłużenie jest jak najbardziej do ogarnięcia.

Proszę napisz które pożyczki były brane przez internet, telefon, podpisane własnoręcznie.

Które pożyczki były brane tylko pierwszy raz?

Każda pożyczka brana przez internet przynajmniej dwa razy będzie mieć problemy w obronieniu się w sądzie na okoliczność zawarcia umowy pożyczki.

Lendon, Extraportfel przynajmniej raz refinansowane jeszcze nigdy nie wygrali z nami w sądzie.
Zaplo ilekroć zaczęliśmy reprezentować klienta w sądzie ucieka z sądu( cofa powództwo).
Vivus powinien się wyłożyć na fakcie zawarcia umowy pożyczki.
Przykładów można mnożyć wiele.

Pytanie bardzo ważne- gdybyś teraz zaprzestała spłat chwilówek i parabanków, a spłacała tylko bankowe kredyty, to ile miesięcznie jesteś w stanie odkładać???

Nie masz drobnych pożyczek, a więc pomysł ze spłatą czegokolwiek teraz nie jest do końca dobry.
Musisz zacząć zbierać pieniądze na spłaty po wyrokach(z obroną procesową to przynajmniej za rok coś się pojawi).
Sąd wyda trzy rodzaje wyroków- zasądzający całość(mało prawdopodobne z uwagi na gigantyczne prowizje i opłaty), zasądzający pozostały do spłaty kapitał, oddalający powództwo w całości(czyli nic nie spłacasz) i ten trzeci rodzaj wyroku jest najczęściej spotykany w naszej pracy.
Jeśli teraz wolne środki będziesz kierować na spłaty, to w przypadku pozwania przez kilka chwilówek plan legnie.
Decyzja o zaprzestaniu spłacania i systematycznym odkładaniu musi być świadoma i konsekwentna.
Nie można dać się zastraszyć windykacji, żadnych deklaracji spłaty, ani podpisywanie ugód (listownie, mailowo czy telefonicznie).

Przemyśl to.

(25-09-2018, 12:33:35)kasia5744 napisał(a): Hejku dziekuje Wam za tak wyczerpujace odpowiedzi ?. Musze wiec uzbroic sie w cierpliwosc i opanowanie. Prosze jeszcze tylko o info czy procesy bede miala w sadzie w moim miejscu zamieszkania czy tam gdzie jest siedziba danej firmy?

Sąd zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego każdą sprawę przeprowadzi w miejscu Twojego zamieszkania.
Na większości spraw nie będziesz musiała być, jak nie na żadnej.
Wszystko ogarnie za Ciebie pełnomocnik ze stosowną wiedzą w zakresie tego rodzaju spraw, jeśli takiego wybierzesz.