BezNakazu.pl
Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sankcja Kredytu darmowego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Ogólnie o SKD (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Sankcja kredytu darmowego w praktyce (/showthread.php?tid=62)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Łukasz_G - 24-09-2018

Czas na temat na forum, w którym każdy będzie mógł opisać swoje sukcesy związane z sankcją kredytu darmowego.  

Wklejajcie posty wg poniższego schematu:


Pożyczkodawca:

Kwota odzyskana:

Krótki opis:




Pożyczkodawca:  Kameleon Pożyczki

Kwota odzyskana:   1870 zł

Krótki opis:   Rolowana pożyczka od ponad roku, pożyczone 1000 zł i comiesięczna wpłata w wysokośi 200-300 zł, która nie ruszała nawet kapitału.  Jedna reklamaja zamknęła sprawę, pożyczkodawca nie wysilił się w odpowiedzi i jednym zdaniem oznajmił, iż jego wzorzec umowny jest wadliwy Uśmiech


Pożyczkodawca: Incredit

Kwota odzyskana: 2260 zł

Krótki opis: W reklamacji pożyczkobiorca zarzucił całą masę braków, ale Incredit uznał tylko jeden zarzut (co nie znaczy, że reszta nie była zasadna).


Pożyczkodawca:  Solven (polozyczka.pl)

Kwota odzyskana: 796,05 zł

Krótki opis: Standardowa zagrywka pożyczkodawcy -  nasza umowa jest zgodna z prawem, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniem klienta, który spłacał dotychczas wzięte pożyczki bla bla... uznajemy reklamację Duży uśmiech  Umowa oczywiście była wadliwa, ale nie napisali tego wprost, bo by poszli z torbami.


Pożyczkodawca: Knaven sp. z o. o.  (wowcredit.pl)

Kwota odzyskana:  125 zł

Krótki opis: W wypadku, gdy pożyczkodawca nie uzna Waszego oświadczenia o sankcji kredytu darmowego, to warto się wtedy wspomóc wnioskiem do Rzecznika Finansowego Uśmiech

Choć cała procedura trwa dobre kilka miesięcy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że reklamacja po interwencji RF będzie uznana zgodnie z Waszą wolą.

Pamiętajcie też, że pod sankcję nie podlegają odsetki za opóźnienie, a tylko wszystkie opłaty i prowizje wyszczególnione w umowie oraz oczywście odsetki pobierane od kapitału Uśmiech


Pożyczkodawca:  Kreditech (Monedo Now)

Kwota odzyskana: około 8000 zł

Krótki opis:  Kreditech to uparty pożyczkodawca, bo często na podstawie tych samych przesłanek nie uznaje reklamacji - tutaj jednak wszystko poszło szybko i sprawnie Uśmiech


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Anis - 24-09-2018

Kreditech (Pandamoney) to jedyny pożyczkodawca który uznawał moje comiesięczne wpłaty na przedłużenie i pomniejszał kwotę pożyczki do spłaty o tą właśnie kwotę, u nich te pieniądze nie szły w błoto a na faktyczną spłatę.

Bardzo przydatny post, dzięki !


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Mariuszd37 - 24-09-2018

Ja juz jestem 2500 do przodu w kredytach chwilowkach, z tą roznicą ze czekam na sąd, a to że nie uznali to mam gdzieś.


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Łukasz_G - 27-09-2018

Kolejny sukces z udziałem sankcji kredytu darmowego. Dzisiaj MoneyMan zwrócić 607 zł niezależnie pobranych świadczeń: ) wrzuce potem pisma i opiszę sytuację.


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Mariuszd37 - 27-09-2018

Sukcesem jest obrona w sądzie, SKD i jak trzeba godzenie się z wierzycielem, jak rowniez wystepowanie o zwrot przedluzen.
Wszystko razem pod kontrola kogos kto sie na tym zna.


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Łukasz_G - 10-10-2018

Kolejne sukcesy Uśmiech


Capital Service -Kredyt OK, po dwóch obszernych reklamacjach (na pierwszą odpowiedzieli negatywnie, to trzeba było im co nieco jeszcze wytłumaczyć). Koniec z windykacją terenową i telefonami do pracy. A na konto rzekomego dłużnika trafilo ponad pięć stówek. 


Zaliczka.pl  -  tu potrzeba było jednej reklamacji i potem jednego wezwania do zapłaty.


[Obrazek: d8c3dccbf40a3.png]

[Obrazek: 3e2a6f1e15854.png]


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Łukasz_G - 12-10-2018

Poniżej pismo od Kredyt Ok. Nawet się nie wysili. Uznali całą moją argumentacją za słuszną Uśmiech


[Obrazek: 6e1773500c604.jpg]


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Mariuszd37 - 12-10-2018

Oby niedlugo tu z credit agricole moj wyladował heheUśmiech


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Łukasz_G - 12-10-2018

Trzymam kciuki Mariusz. Jak nie odpowiedzą pozytywnie na nasze ostatnie pismo, to uruchomimy Rzecznika Finansowego Uśmiech


RE: Sankcja kredytu darmowego w praktyce - Anastazja86 - 13-10-2018

Mi monedo now nie uznali. Może powinnam napisać raz jeszcze. Albo poprosić prawnika? Mnie mieli gdzieś..