BezNakazu.pl
sądy - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: żale i problemy związane z długami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: sądy (/showthread.php?tid=619)



sądy - windykowana - 06-02-2020

Gdzieś przeczytałam, że jak sąd widzi, że ktoś ma kilka, kilkanaście chwilówek w sądzie, to na początku można wygrać , ale potem  sąd daje wiarę powodowi, co o tym sądzicie


RE: sądy - grabi_en - 06-02-2020

Sąd to urząd i nie może opierać się na domysłach tylko na DOWODACH w sprawie jakie przekładają dwie strony.


RE: sądy - MarwPL - 06-02-2020

(06-02-2020, 12:59:10)windykowana napisał(a): Gdzieś przeczytałam, że jak sąd widzi, że ktoś ma kilka, kilkanaście chwilówek w sądzie, to na początku można wygrać , ale potem  sąd daje wiarę powodowi, co o tym sądzicie

Wszystko zależy od kilku czynników.
1. wielkość sądu,
2. ilość sędziów orzekających,
3. przestrzeganie przez sąd obowiązującego prawa.
Ujmując wszystko razem, jak sędziowie w twoim sądzie wydają wyroki zgodnie z literą prawa, a w szczególności uznają tzw. ciężar dowodu, to możesz mieć i pięćdziesiąt spraw, a w tych w których wierzyciel nie udowodnił istotnych faktów wygrasz.


RE: sądy - Mariuszd37 - 06-02-2020

No właśnie.


RE: sądy - grabi_en - 06-02-2020

A ja mam pytanie o sądach , ale innego pokroju, jeżeli nie zgadzamy się z wyrokiem - bo nie jest korzystny dla dłużnika, to czy to coś nam da - jak zwrócimy się z wnioskiem czy sędzia został prawidłowo powołany przez Krajową Radę Sądownictwa, gdyż niektórzy sędziowie w kraju nie orzekają bo zostali źle powołani w ich mniemaniu?


RE: sądy - windykowana - 06-02-2020

(06-02-2020, 13:13:57)MarwPL napisał(a):
(06-02-2020, 12:59:10)windykowana napisał(a): Gdzieś przeczytałam, że jak sąd widzi, że ktoś ma kilka, kilkanaście chwilówek w sądzie, to na początku można wygrać , ale potem  sąd daje wiarę powodowi, co o tym sądzicie

Wszystko zależy od kilku czynników.
1. wielkość sądu,
2. ilość sędziów orzekających,
3. przestrzeganie przez sąd obowiązującego prawa.
Ujmując wszystko razem, jak sędziowie w twoim sądzie wydają wyroki zgodnie z literą prawa, a w szczególności uznają tzw. ciężar dowodu, to możesz mieć i pięćdziesiąt spraw, a w tych w których wierzyciel nie udowodnił istotnych faktów wygrasz.

dziękuję za odp


RE: sądy - windykowana - 07-02-2020

mam SVEA w SR i dzisiaj sprawdziłam , nie wydali nakazu zapłaty w trybie posiedzenie, jak zawsze tylko od razu jest wyznaczony termin rozprawy, co o tym myśleć?


RE: sądy - MarwPL - 07-02-2020

(07-02-2020, 08:39:04)windykowana napisał(a): mam SVEA w SR i dzisiaj sprawdziłam , nie wydali nakazu zapłaty w trybie posiedzenie, jak zawsze tylko od razu jest wyznaczony termin rozprawy, co o tym myśleć?

Wydanie nakazu zapłaty przez SR to nic nadzwyczajnego.
Otrzymasz nakaz do domu i będziesz mieć 14 dni na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty.
Na szczęście w umowie z InCredit oraz AdCredit jest tyle dziur, że do tej pory przegrali wszystkie sprawy.

(06-02-2020, 14:17:50)grabi_en napisał(a): A ja mam pytanie o sądach , ale innego pokroju, jeżeli nie zgadzamy się z wyrokiem - bo nie jest korzystny dla dłużnika, to czy to coś nam da - jak zwrócimy się z wnioskiem czy sędzia został prawidłowo powołany przez Krajową Radę Sądownictwa, gdyż niektórzy sędziowie w kraju nie orzekają bo zostali źle powołani w ich mniemaniu?

Masz trzy opcje:
1. Sędzia orzekający zignoruje Twój wniosek.
2. Sędzia podejmie wniosek i przedłuży to postępowanie.
3. Po takim wniosku masz większe szanse na przegranie pozostałych sprawy przed swoim sądem.


RE: sądy - windykowana - 07-02-2020

(07-02-2020, 10:06:20)MarwPL napisał(a):
(07-02-2020, 08:39:04)windykowana napisał(a): mam SVEA w SR i dzisiaj sprawdziłam , nie wydali nakazu zapłaty w trybie posiedzenie, jak zawsze tylko od razu jest wyznaczony termin rozprawy, co o tym myśleć?

Wydanie nakazu zapłaty przez SR to nic nadzwyczajnego.
Otrzymasz nakaz do domu i będziesz mieć 14 dni na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty.
Na szczęście w umowie z InCredit oraz AdCredit jest tyle dziur, że do tej pory przegrali wszystkie sprawy.


Ale SR nie wydał nakazu zapłaty tylko od razu wyznaczył rozprawę na 5 marca , a ja nie dostałam żadnychdokumentów

(06-02-2020, 14:17:50)grabi_en napisał(a): A ja mam pytanie o sądach , ale innego pokroju, jeżeli nie zgadzamy się z wyrokiem - bo nie jest korzystny dla dłużnika, to czy to coś nam da - jak zwrócimy się z wnioskiem czy sędzia został  prawidłowo powołany  przez Krajową Radę Sądownictwa, gdyż niektórzy sędziowie w kraju nie orzekają bo zostali źle powołani w ich mniemaniu?

Masz trzy opcje:
1. Sędzia orzekający zignoruje Twój wniosek.
2. Sędzia podejmie wniosek i przedłuży to postępowanie.
3. Po takim wniosku masz większe szanse na przegranie pozostałych sprawy przed swoim sądem.