BezNakazu.pl
Pozew za pożyczkę od Vivus i kolejna wyrok wygrywający - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Główny (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wygrane i przegrane (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=80)
+--- Wątek: Pozew za pożyczkę od Vivus i kolejna wyrok wygrywający (/showthread.php?tid=615)



Pozew za pożyczkę od Vivus i kolejna wyrok wygrywający - MarwPL - 01-02-2020

Pan Paweł dostał do domu sądowy nakaz zapłaty i w pierwszej kolejności stwierdził-nic się z tym nie da zrobić, trzeba całość zapłacić.
Sprzeciwiła się temu jego żona, która już w 2016 roku była naszą klientką i wygrała z nami sprawę z pożyczki z Lendon.
Pan Paweł za namową swojej żony przekazał nam otrzymaną przesyłkę z sądu z nakazem zapłaty, a nasi prawnicy zaczęli analizować pozew i załączniki do niego.
Diagnoza była jedna: należy się bronić.
Wniesiony skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty doprowadzić do wyznaczenia przez sąd terminu rozprawy, na której zapadł wyrok.
Ostatecznie sąd podzielił nasze argumenty, wydając wyrok oddalający powództwo w całości.
Udowadniamy, że warto się bronić przed sądem z pomocą profesjonalistów.


vivus- czy warto dochodzic - terka - 01-02-2020

Od  2016 r  pobieralam od visusa pozyczki - staralam sie zawsze w terminie splacac  - ale nie ktore refinansowalam. Tak jak wedlug moich wyliczen ogolnie wzielam po podsumowaniu 15400- splacilam 17769zl- czy  moga cos zwrocic.


RE: vivus- czy warto dochodzic - grabi_en - 01-02-2020

(01-02-2020, 13:11:07)terka napisał(a): Od  2016 r  pobieralam od visusa pozyczki - staralam sie zawsze w terminie splacac  - ale nie ktore refinansowalam. Tak jak wedlug moich wyliczen ogolnie wzielam po podsumowaniu 15400- splacilam 17769zl- czy  moga cos zwrocic.

Ze spłata pożyczek do tyłu to raczej sami z siebie nic nie zwrócą, jedynie to możesz sama im wytoczyć powództwo, natomiast jeżeli miałaś przedłużenie (bo Vivus ma przedłużenia) na ostatniej pożyczce - to nie dopłacasz tego co wpłaciłaś i czekasz za sądem.


RE: vivus- czy warto dochodzic - MarwPL - 01-02-2020

(01-02-2020, 13:11:07)terka napisał(a): Od  2016 r  pobieralam od visusa pozyczki - staralam sie zawsze w terminie splacac  - ale nie ktore refinansowalam. Tak jak wedlug moich wyliczen ogolnie wzielam po podsumowaniu 15400- splacilam 17769zl- czy  moga cos zwrocic.

Wszystko zależy ile w kwocie 2369 zł jest: odsetek, prowizji za udzielenie pożyczki i opłat za tzw. przedłużenia lub refinansowania.
Jeśli wyliczysz dokładną kwotę za przedłużenia i refinansowania, to powinnaś pisemnie wezwać Vivus do zapłaty tej kwoty wyznaczając termin spłaty np. 7 lub 14 dni.
Przedłużenia i refinansowania są zazwyczaj próbą ominięcia ustawy o odsetkach maksymalnych i tzw. ukrytą lichwą, czyli świadczeniem nienależnym Vivus-owi.
Jeśli Vivus odmówi Ci wypłaty tej kwoty, to powinnaś zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego lub od razu wnieść pozew do sądu o zapłatę świadczenia nienależnego, czyli bezpodstawnego wzbogacenia.


RE: vivus- czy warto dochodzic - terka - 01-02-2020

(01-02-2020, 13:19:04)MarwPL napisał(a):
(01-02-2020, 13:11:07)terka napisał(a): Od  2016 r  pobieralam od visusa pozyczki - staralam sie zawsze w terminie splacac  - ale nie ktore refinansowalam. Tak jak wedlug moich wyliczen ogolnie wzielam po podsumowaniu 15400- splacilam 17769zl- czy  moga cos zwrocic.

Wszystko zależy ile w kwocie 2369 zł jest: odsetek, prowizji za udzielenie pożyczki i opłat za tzw. przedłużenia lub refinansowania.
Jeśli wyliczysz dokładną kwotę za przedłużenia i refinansowania, to powinnaś pisemnie wezwać Vivus do zapłaty tej kwoty wyznaczając termin spłaty np. 7 lub 14 dni.
Przedłużenia i refinansowania są zazwyczaj próbą ominięcia ustawy o odsetkach maksymalnych i tzw. ukrytą lichwą, czyli świadczeniem nienależnym Vivus-owi.
Jeśli Vivus odmówi Ci wypłaty tej kwoty, to powinnaś zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego lub od razu wnieść pozew do sądu o zapłatę świadczenia nienależnego, czyli bezpodstawnego wzbogacenia.

Oj to dla mnie za trudne- jesze mam posplacane i tez refinansowane smart wonga pozyczka plus efino kuki hapi - netcredit - a czy ktos by mi pomogl -ale nikt z rodziny - umow juz nie mam tylko przelewz w banku

Oj to dla mnie za trudne- jesze mam posplacane i tez refinansowane smart wonga pozyczka plus efino kuki hapi - netcredit - a czy ktos by mi pomogl -ale nikt z rodziny - umow juz nie mam tylko przelewz w banku


RE: Pozew za pożyczkę od Vivus i kolejna wyrok wygrywający - ultra - 07-02-2020

(01-02-2020, 10:44:35)MarwPL napisał(a): Pan Paweł dostał do domu sądowy nakaz zapłaty i w pierwszej kolejności stwierdził-nic się z tym nie da zrobić, trzeba całość zapłacić.
Sprzeciwiła się temu jego żona, która już w 2016 roku była naszą klientką i wygrała z nami sprawę z pożyczki z Lendon.
Pan Paweł za namową swojej żony przekazał nam otrzymaną przesyłkę z sądu z nakazem zapłaty, a nasi prawnicy zaczęli analizować pozew i załączniki do niego.
Diagnoza była jedna: należy się bronić.
Wniesiony skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty doprowadzić do wyznaczenia przez sąd terminu rozprawy, na której zapadł wyrok.
Ostatecznie sąd podzielił nasze argumenty, wydając wyrok oddalający powództwo w całości.
Udowadniamy, że warto się bronić przed sądem z pomocą profesjonalistów.

super Uśmiech