BezNakazu.pl
Zerrwanie umowy tmobile a kara - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: żale i problemy związane z długami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Zerrwanie umowy tmobile a kara (/showthread.php?tid=604)

Strony: 1 2


Zerrwanie umowy tmobile a kara - Mariuszd37 - 19-01-2020

Witam

Mam dylemat, zainstalowałem sobie orange kablowego ale mam jeszcze umowe na rok tmobile radiowe.
Czy jak wypowiem umowe i pojdzie do Sądu jest szansa by tą karę umowną uwalić, by się rozeszło po kościach?


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - grabi_en - 19-01-2020

(19-01-2020, 11:29:31)Mariuszd37 napisał(a): Witam

Mam dylemat, zainstalowałem sobie orange kablowego ale mam jeszcze umowe na rok tmobile radiowe.
Czy jak wypowiem umowe i pojdzie do Sądu jest szansa by tą karę umowną uwalić, by się rozeszło po kościach?

A dlaczego nie wypowiedziałeś umowy wcześniej?, wszystko masz napisane w umowie, T-Mobile idzie do EPU, będą chcieli od Ciebie kasę.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - Mariuszd37 - 19-01-2020

To to wiem, tylko jaka szansa by jej nie dostali, musze cos zdecydować.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - grabi_en - 19-01-2020

(19-01-2020, 11:47:42)Mariuszd37 napisał(a): To to wiem, tylko jaka szansa by jej nie dostali, musze cos zdecydować.

Trzeba było wcześniej przeczytać umowę i wypowiedzieć ją prawidłowo - Ciebie takich rzeczy  nie trzeba uczyć, a nie Ty najpierw robisz, a później myślisz i szukasz sposobu na wykiwanie wierzyciela.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - Mariuszd37 - 19-01-2020

To sie dogadaliśmy...
Ja o zupie...

OD nowa:
1) Mam aktywną umowę z T Mobile do grudnia 2020,
2) Mam aktywna umowe z firma Orange od stycznia 2020,
3) Mam chęć wypowiedzieć tą umowę gdyż nie chce płacić 50 zł - dotyczy umowy z T-Mobile
4) Chce sie dowiedziec czy jak ja wypowiem to jest szansa by nie placic kary umownej jak pojda do sadu HIPOTETYCZNIE
5) Jeszcze nic nie wypowiedzialem

Czy jeszcze cos jest niejasne?




4)


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - grabi_en - 19-01-2020

(19-01-2020, 12:28:33)Mariuszd37 napisał(a): To sie dogadaliśmy...
Ja o zupie...

OD nowa:
1) Mam aktywną umowę z T Mobile do grudnia 2020,
2) Mam aktywna umowe z firma Orange od stycznia 2020,
3) Mam chęć wypowiedzieć tą umowę gdyż nie chce płacić 50 zł - dotyczy umowy z T-Mobile
4) Chce sie dowiedziec czy jak ja wypowiem to jest szansa by nie placic kary umownej jak pojda do sadu HIPOTETYCZNIE
5) Jeszcze nic nie wypowiedzialem

Czy jeszcze cos jest niejasne?




4)

A może tak na spokojnie przeczytaj umowę, pewnie wszystko w niej masz wyklarowane.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - Mariuszd37 - 19-01-2020

A gdy jest kara, to czy w sądzie można ją obalić?
Abonament do wypowiedzenia bym zapłacił.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - grabi_en - 19-01-2020

(19-01-2020, 13:27:22)Mariuszd37 napisał(a): A gdy jest kara, to czy w sądzie można ją obalić?
Abonament do wypowiedzenia bym zapłacił.

Ja bym to przeliczyła, czy lepiej nie płacić i niech wierzyciel Cię pozwie, czy zapłacić kare i mieć spokój.


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - Mariuszd37 - 19-01-2020

I moje pytanie brzmi:"Czy można uniknąć kary, czy jest ona zgodna z prawem"?
W sytuacji gdy pójdzie T-Mobile do Sądu?


RE: Zerrwanie umowy tmobile a kara - MarwPL - 20-01-2020

(19-01-2020, 11:29:31)Mariuszd37 napisał(a): Witam

Mam dylemat, zainstalowałem sobie orange kablowego ale mam jeszcze umowe na rok tmobile radiowe.
Czy jak wypowiem umowe i pojdzie do Sądu jest szansa by tą karę umowną uwalić, by się rozeszło po kościach?


Sprawdź w umowie, czy masz karę umowną za zerwanie przed czasem umowy, a jeśli tak, to w jakiej wysokości i za co dokładnie.
W sprawach o kary umowne ze świadczenia usług telekomunikacyjnych, czy wygrasz, czy nie głównie będzie zależeć od błędów popełnionych przez drugą stronę, a jeśli druga strona błędów nie popełni, to prawdopodobnie przegrasz.
A nie lepiej było poczekać do końca umowy i dopiero zmienić dostawcę usług?