BezNakazu.pl
Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: żale i problemy związane z długami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. (/showthread.php?tid=573)



Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - Devotional - 09-01-2020

Witam. Mam pożyczkę w Kokos. Nie zapłaciłem jednej raty w terminie 20 dni i dostałem na maila o SMS wiadomość o wypowiedzeniu umowy i że mam wpłacić w ciągu 14 dni. Nie jest tak że zgodnie z prawem termin po wypowiedzeniu to 30 dni? Jak się loguje na swój profil to nadal mam aktywne konto i w opcji splac ratę mam całą pozostałą kwotę do spłaty ale jak kliknę na to to mogę wpisać dowolną sumę to wpłaty. O co tu chodzi?


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - grabi_en - 09-01-2020

(09-01-2020, 15:30:26)Devotional napisał(a): Witam. Mam pożyczkę w Kokos. Nie zapłaciłem jednej raty w terminie 20 dni i dostałem na maila o SMS wiadomość o wypowiedzeniu umowy i że mam wpłacić w ciągu 14 dni. Nie jest tak że zgodnie z prawem termin po wypowiedzeniu to 30 dni? Jak się loguje na swój profil to nadal mam aktywne konto i w opcji splac ratę mam całą pozostałą kwotę do spłaty ale jak kliknę na to to mogę wpisać dowolną sumę to wpłaty. O co tu chodzi?

Ten warunek wypowiedzenia powinieneś mieć podany w umowie pożyczki.


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - Mariuszd37 - 09-01-2020

Szukajcie a znajdziecie.


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - MarwPL - 10-01-2020

(09-01-2020, 15:30:26)Devotional napisał(a): Witam. Mam pożyczkę w Kokos. Nie zapłaciłem jednej raty w terminie 20 dni i dostałem na maila o SMS wiadomość o wypowiedzeniu umowy i że mam wpłacić w ciągu 14 dni. Nie jest tak że zgodnie z prawem termin po wypowiedzeniu to 30 dni? Jak się loguje na swój profil to nadal mam aktywne konto i w opcji splac ratę mam całą pozostałą kwotę do spłaty ale jak kliknę na to to mogę wpisać dowolną sumę to wpłaty. O co tu chodzi?

BlueMedia, czyli właściciel Kokos.pl listem poleconym prześle Ci pisemne wypowiedzenie umowy pożyczki w imieniu wszystkich pożyczkodawców.
Pytanie czy ktoś to podpisze, a zazwyczaj tak nie jest.
Inwestorzy Kokos.pl nie są przedsiębiorcami i nie obejmuje ich ustawa o kredycie konsumenckim wobec czego 14 dni to termin umowny.
Jeśli pozwie Cię któryś z inwestorów, który nie ma pojęcia jak należy udowodnić roszczenie (a większość nie ma), to masz bardzo duże szanse na wygranie tej sprawy przed sądem.
Wszystko rozbije się się o dwa kluczowe dowody.
Część inwestorów da sobie spokój i wcale Cię nie pozwie.
Ty decydujesz, czy spłacisz czy poczekasz na sąd.


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - Devotional - 10-01-2020

(10-01-2020, 10:05:11)MarwPL napisał(a):
(09-01-2020, 15:30:26)Devotional napisał(a): Witam. Mam pożyczkę w Kokos. Nie zapłaciłem jednej raty w terminie 20 dni i dostałem na maila o SMS wiadomość o wypowiedzeniu umowy i że mam wpłacić w ciągu 14 dni. Nie jest tak że zgodnie z prawem termin po wypowiedzeniu to 30 dni? Jak się loguje na swój profil to nadal mam aktywne konto i w opcji splac ratę mam całą pozostałą kwotę do spłaty ale jak kliknę na to to mogę wpisać dowolną sumę to wpłaty. O co tu chodzi?

BlueMedia, czyli właściciel Kokos.pl listem poleconym prześle Ci pisemne wypowiedzenie umowy pożyczki w imieniu wszystkich pożyczkodawców.
Pytanie czy ktoś to podpisze, a zazwyczaj tak nie jest.
Inwestorzy Kokos.pl nie są przedsiębiorcami i nie obejmuje ich ustawa o kredycie konsumenckim wobec czego 14 dni to termin umowny.
Jeśli pozwie Cię któryś z inwestorów, który nie ma pojęcia jak należy udowodnić roszczenie (a większość nie ma), to masz bardzo duże szanse na wygranie tej sprawy przed sądem.
Wszystko rozbije się się o dwa kluczowe dowody.
Część inwestorów da sobie spokój i wcale Cię nie pozwie.
Ty decydujesz, czy spłacisz czy poczekasz na sąd.
Dziękuję Panie Marku za odpowiedź. To moja pierwsza sprawa u Pana, wysłałem umowę do Pana w tym tygodniu. Pożyczyłem 6000 tys, splacilem 15 rat po 413 zł czyli w sumie 6195zl. Czyli czekać za listem a po 21 czekac co dalej bo kapitał splacilem. IP


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - MarwPL - 10-01-2020

(10-01-2020, 13:44:15)Devotional napisał(a):
(10-01-2020, 10:05:11)MarwPL napisał(a):
(09-01-2020, 15:30:26)Devotional napisał(a): Witam. Mam pożyczkę w Kokos. Nie zapłaciłem jednej raty w terminie 20 dni i dostałem na maila o SMS wiadomość o wypowiedzeniu umowy i że mam wpłacić w ciągu 14 dni. Nie jest tak że zgodnie z prawem termin po wypowiedzeniu to 30 dni? Jak się loguje na swój profil to nadal mam aktywne konto i w opcji splac ratę mam całą pozostałą kwotę do spłaty ale jak kliknę na to to mogę wpisać dowolną sumę to wpłaty. O co tu chodzi?

BlueMedia, czyli właściciel Kokos.pl listem poleconym prześle Ci pisemne wypowiedzenie umowy pożyczki w imieniu wszystkich pożyczkodawców.
Pytanie czy ktoś to podpisze, a zazwyczaj tak nie jest.
Inwestorzy Kokos.pl nie są przedsiębiorcami i nie obejmuje ich ustawa o kredycie konsumenckim wobec czego 14 dni to termin umowny.
Jeśli pozwie Cię któryś z inwestorów, który nie ma pojęcia jak należy udowodnić roszczenie (a większość nie ma), to masz bardzo duże szanse na wygranie tej sprawy przed sądem.
Wszystko rozbije się się o dwa kluczowe dowody.
Część inwestorów da sobie spokój i wcale Cię nie pozwie.
Ty decydujesz, czy spłacisz czy poczekasz na sąd.
Dziękuję Panie Marku za odpowiedź. To moja pierwsza sprawa u Pana, wysłałem umowę do Pana w tym tygodniu. Pożyczyłem 6000 tys, splacilem 15 rat po 413 zł czyli w sumie 6195zl. Czyli czekać za listem a po 21 czekac co dalej bo kapitał splacilem. IP

Kapitał już jest spłacony, to teraz przed sądem byłaby broniona zasadność opłat pozaodsetkowych.
Pan podejmuje decyzję, czy coś dopłaca, skoro to co Pan dostał, już Pan spłacił.


RE: Czas po wypowiedzeniu umowy na spłatę zobowiązania. - Mariuszd37 - 11-01-2020

Zastanów się może nad SKD jak jest coś.