BezNakazu.pl
Chwilowki co dalej? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Chwilowki co dalej? (/showthread.php?tid=57)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 29-12-2019

Tak po pierwsze to w SR byla sprawa zaoczna ze nawet nik o nich chyba nie informuje a bylam w sadzie i babka mnie w blad wprowadzila ale juz po ptakach .
A mozna z windykacja ustalac raty i czy sie zgodza za sochocredit mam recoverso nie wiem czy do nich pisac i ze splata po czesci nie wiem czy placic do sohocredit czy do nich .
Miloan mam niby taxtat wplacam na kato miloan i dlug mi sie zmniejsza na stronie.jestes dluzej w tych sprawach jak mozesz poradzic gdzie wplacac


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 30-12-2019

Wybacz Asiu ale nie rozumiem co piszesz, za dużo w tym chaosu i emocji - ekspresji.
Sprubuj spokojnie na zimno napisac


RE: Chwilowki co dalej? - MarwPL - 30-12-2019

(28-12-2019, 18:26:08)joanna310 napisał(a): Marw.pl
Dziekuje za wyczerpujaca wiadomosc wlasnie czytam to forum i jedni pisza zeby pisac o rozlozenie o raty drudzy nie i jest metlik w glowie.
Obecnie splacam te mniejsze jedna i do zera.potem nastepna
do zera obecnie znalazlam antychwilowke i napisalam do nich .
Z pomoca .Wiem ze trzeba czasu zeby splacic te chwilowki.
A prosze mi napisac niektozy pisza zeby splacic do kapitalu i jak to dalej wyglada .ja obecnie splacam Miloan i pisze za kazdym razem splata na kapital i pesel wzielam u nich 1500zl do splaty bylo ponad1900zl obecnie na profilu pisze kapital 1456zl prowizja 0zl .odsetki 0zl a splacilam juz 500zl to wzieli te piniadze na odsetki i prowizje.
A jezeli jestem w trakcje splacania a. Sprawa okazuje sie ze jest w sadzie to dlaczego sad zazadza koszty za sprawe od kwoty ktora byla do splaty np 1200zl a tak naprawde pozostalo do splaty np 200zl co tu zrobic w tedy

Panie Marwa mam jeszcze pytanie.
Teoretycznie gdy sie sprawe przegra to jak w tedy podjac sie rozmowy z wierzycielem.czy pisac do nich o rozlozenie na raty czy pisze to w moim imieniu adwokat.
Prosze o dobra rade na przyszlosc.

Wybrałaś do spłaty Miloan, a on akurat przegrywa praktycznie każdą sprawę, bo ma kiepskie papiery w sądzie, a sam nie pozywa, tylko sprzedaje wierzytelności do firm skupujących długi.
Sposób spłaty do kapitału, jest o tyle dobry, że w sądzie bronimy tylko opłat i prowizji, lub jeśli była cesja, to zarzucamy brak przejścia praw na nowego wierzyciela. Jeśli wpłacałaś na kapitał lub suma wpłat pokrywa się z kapitałem i odsetkami, to nie ważne jak wierzyciel rozliczył Twoje wpłaty, dale masz spłaconą kwotę otrzymaną.
Jeśli dokonałaś spłaty w czasie kiedy pozew już był w sądzie, to przyjmuje się, że uznałaś powództwo, a sama spłata dokonała się w czasie trwania procesu, czyli sąd prawidłowo zasądza koszty również od kwoty spłaconej w toku procesu.
Gdy sprawa jest przegrana, to u nas po przegranej, to dłużnik sam kontaktuje się z wierzycielem w sprawie rat.
Ma to o tyle dużą znaczenie, że wierzyciel nie użyje argumentu, że masz kasę na opłacanie pełnomocnika do negocjowania spłat w ratach.
Pomyśl, wierzyciel ma wyrok, z którym może iść do komornika, a Twój pełnomocnik występuje o raty.
Z doświadczenia wiem, że dłużnik ma większe szanse na ugadanie się na raty jak sam zadzwoni lub napisze, niż za niego zrobi to pełnomocnik lub jakaś firma zajmująca się oddłużaniem.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 30-12-2019

Dziekuje za wypowiedz
Obralam Miloan poniewaz wiem ze dam rade ja splacic bo jest kwota kapitalu 1500zl plus ich koszty.
Tylko splacam im i pisze kapital splata nr pozyczki i pesel wplacilam juz 500zl a oni policzyli to na odsetki i prowizje bo tam mam wpisane 0
A kapital dalej 1500zl to dobrze robia nie znam sie na tym.
A panie Marku mam w extraportfel u nich 5000zl z ich odsetkami byla cesja jeszcze przed czesja wplacilam refinansowanie ponad1000zl.dalej wplacilam100zl i nic jux nie place to vex teraz pisze mi meile zostawic to.
Sochocredit raz pisze taxat raz recovery wzielam3000zl a oni chca 4000zl
Zylion w epu pisze umozone prawomocne byl vex
Splacac tu cos po woli


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 30-12-2019

Umorzenie - to nie oznacza, że ponownie wierzyciel nie złoży pozwu, pewnie będzie składał tyle razy aż uzyska nakaz zapłaty.
Tak robi większość chwilówek, że im wpłacasz i piszesz spłata kapitału, a oni księgują sobie pieniądze gdzie popadnie, w takiej sytuacji jak uznasz, że ich spłaciłaś - czekasz za sądem.


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 30-12-2019

A w sądzie podnosisz spłatę kapitału i inne rzeczy


RE: Chwilowki co dalej? - MarwPL - 30-12-2019

(30-12-2019, 13:03:17)joanna310 napisał(a): Dziekuje za wypowiedz
Obralam Miloan poniewaz wiem ze dam rade ja splacic bo jest kwota kapitalu 1500zl plus ich koszty.
Tylko splacam im i pisze kapital splata nr pozyczki i pesel wplacilam juz 500zl a oni policzyli to na odsetki i prowizje bo tam mam wpisane 0
A kapital dalej 1500zl to dobrze robia nie znam sie na tym.
A panie Marku mam w extraportfel u nich 5000zl z ich odsetkami byla cesja jeszcze przed czesja wplacilam refinansowanie ponad1000zl.dalej wplacilam100zl i nic jux nie place to vex teraz pisze mi meile zostawic to.
Sochocredit raz pisze taxat raz recovery wzielam3000zl a oni chca 4000zl
Zylion w epu pisze umozone prawomocne byl vex
Splacac tu cos po woli

Więc tak.
Z Miloan spłać do kapitału i resztę zostaw, pod warunkiem, że nie będzie cesji do np. RK Recovery lub innej firmy.
Extraportfel jak było refinansowanie, to bym radził zostawić.
Owszem tworzą dowody i potrafią wygrać, ale my wiemy, że ich refinansowanie to fikcja, a część sądów się jeszcze na to nabiera.
Sochocredit na bardzo wiele błędów w umowie pożyczki. Na 99% sprzedadzą Cię do nowego wierzyciela.
Jeśli Zylion ma umorzenie, to za chwilę wniesie kolejny pozew, a jak wpłacić po wniesieniu pozwu, to uznasz powództwo.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie co spłacasz, a co czeka na sąd.
Piszę, tak, bo nie wiesz jakie wyroki wyda Twój sąd.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 30-12-2019

Za Miloan pisze do mnie Taxat prosi o katakt ale ja nie pisxe nic tylko splacam .
A co z tym zylionem moze zaczac go wplacac teraz po trochu .czy obrac sohocredit bo pisze mi recovery.Bo nie mam obecnie takiej kwoty3000zl jaki byl kapital .
Napewno wiem ze musze cos obrac zeby zaczac splacac i posowac sie do przodu .


RE: Chwilowki co dalej? - Mila1 - 30-12-2019

(30-12-2019, 20:00:48)joanna310 napisał(a): Za Miloan pisze do mnie Taxat prosi o katakt ale ja nie pisxe nic tylko splacam .
A co z tym zylionem moze zaczac go wplacac teraz po trochu .czy obrac sohocredit bo pisze mi recovery.Bo nie mam obecnie takiej kwoty3000zl jaki byl kapital .
Napewno wiem ze musze cos obrac zeby zaczac splacac i posowac sie do przodu .

Ostateczna decyzja zawsze należy do dłużnika. Pomyśl i podejmij decyzję Oczko


RE: Chwilowki co dalej? - MarwPL - 30-12-2019

(30-12-2019, 20:00:48)joanna310 napisał(a): Za Miloan pisze do mnie Taxat prosi o katakt ale ja nie pisxe nic tylko splacam .
A co z tym zylionem moze zaczac go wplacac teraz po trochu .czy obrac sohocredit bo pisze mi recovery.Bo nie mam obecnie takiej kwoty3000zl jaki byl kapital .
Napewno wiem ze musze cos obrac zeby zaczac splacac i posowac sie do przodu .

Zaczynamy od spłat pożyczek najmniejszych i takich co najczęściej szybko idą same do sądu.
Oczywiście nie ma złotego środka, ale na forum jest dużo informacji kto i jak radzi sobie w sądzie z pożyczkodawców.
Jeśli nie wiesz, to zadzwoń jutro do nas i szybko omówimy co spłacać jako pierwsze.
Ja Ci mogę zasugerować, a decyzje podejmiesz Sama.