BezNakazu.pl
Chwilowki co dalej? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Chwilowki co dalej? (/showthread.php?tid=57)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 28-12-2019

Tylko obrona Pełnomocnika i przychylny sędzia, ale gdy masz chwilówkę w sądzie to jej już nie spłacasz tylko czekasz co się wydarzy. Skoro tak mało zarabiasz, to ja bym obrała jedną chwilówkę do spłaty i spłaciła ją do końca, później następną i następną, nie cykaj tej kasy po trochu na wszystkie, bo będziesz miała wszystkie w sądzie.


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 28-12-2019

I z przyznaniem się do dlugu


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 28-12-2019

(28-12-2019, 19:52:27)Mariuszd37 napisał(a): I z przyznaniem się do dlugu

Dokładnie tak, jakakolwiek Twoja wpłata na chwilówkę i jej nie spłacenie, masz na bank przegraną sprawę w sądzie, gdyż to jest uznanie długu, to tak samo jak Twoje pisma o raty. - jesteś na pozycji straconej - bo wierzyciel to skrupulatnie wykorzysta w sądzie - dlatego nie rozmawiamy z windykacją, nie piszemy e-maili i wpłacamy pieniądze na swoje zobowiązanie z głową, a nie jak popadnie.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 29-12-2019

Czyli robic tak splacac jedna i do zera .jak w trakcje pojdzie do sadu ina to sie bronic i tak dalej.
A jak splacam chwilowke i ona jest juz w sadzie to dopiero dowiaduje sie jak przychodzi nakaz o co w tedy mam nie splacac dalej bo ja ja w tedy splacam i rozliczam sie tylko z kosztami procesowymi tak mialam z poli placilam im a oni nie wycofali sie z sadu i potem mi kazali tylko zaplacic za koszta sadowe.
A mam pytanie od czego to zalezy jak piszecie zeby nie wplacac do kazdej po czesci bo pojda do sadu ja myslalam ze jak bede wplacac choc cos to widza ze jest chec splaty.
A tam gdzie sa cesje i do sadu nie poszli jeszcze to nie wplacac na nie.
Sochocredit teraz sie odzywa raz przez taxtat raz z dicowers cos takiego to windykacja pisza ze mozna sie porozumiec i co tu wplacac na kato sochocredit czy gdzie


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 29-12-2019

(29-12-2019, 10:16:50)joanna310 napisał(a): Czyli robic tak splacac jedna i do zera .jak w trakcje pojdzie do sadu ina to sie bronic i tak dalej.
A jak splacam chwilowke i ona jest juz w sadzie to dopiero dowiaduje sie jak przychodzi nakaz o co w tedy mam nie splacac dalej bo ja ja w tedy splacam i rozliczam sie tylko z kosztami procesowymi tak mialam z poli placilam im a oni nie wycofali sie z sadu i potem mi kazali tylko zaplacic za koszta sadowe.
A mam pytanie od czego to zalezy jak piszecie zeby nie wplacac do kazdej po czesci bo pojda do sadu ja myslalam ze jak bede wplacac choc cos to widza ze jest chec splaty.
A tam gdzie sa cesje i do sadu nie poszli jeszcze to nie wplacac na nie.
Sochocredit teraz sie odzywa raz przez taxtat raz z dicowers cos takiego to windykacja pisza ze mozna sie porozumiec i co tu wplacac na kato sochocredit czy gdzie

Pierwszą rzecz którą musi zrobić dłużnik to pozakładać sobie konta w EPU i Sądzie Apelacyjnym dla Twojej miejscowości i to skrupulatnie obserwować, wtedy wiesz, kto Cię pozwał, a kto nie.
Jeżeli przeznaczasz np. 1000 zł na spłatę - to chyba lepiej w dwa lub trzy m-ce ogarnąć jedną chwilówkę do zera, niż cykać tą kasę po 100 zł na każdą.


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 29-12-2019

A później i tak pójdą po całości do komornika.
Albo pisać cuda do sądu jakieś przeciwegzekucyjne itp.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 29-12-2019

Mam w epu a w sadzie apelacyjnym tez zalozylam lecz nie wiem jak tam sie sprawdza sprawy cos mi nie wychodzi .Dlatego obieram jedna i splacam .wiem ze nie wszystkie ida do epu wala tez od razu do SR
A zapytam sie bo jestescie wiecej juz na forum jezeli wplaca sie to co pozyczylas i plus14 procent to jak to w tedy w sadzie biora pod uwage mimo ze jest np chwilowka splacana po terminie.
Ja w filarum mam na 21 miesiecy splacam 9 i juz brakuje mi wplaty 1 raty i kapital 4000zl splacony

Jeżeli przeznaczasz np. 1000 zł na spłatę - to chyba lepiej w dwa lub trzy m-ce ogarnąć jedną chwilówkę do zera, niż cykać tą kasę po 100 zł na każdą. Piszesz tak a jak sie okaze ze w trakcje splaty i tak pojda do sadu to tez moga przedstawic ze uznalas dlug tylko mysle ze jak wplaca sie na ta jedna a nie po trochu to w sadzie moga uznac ta jedna a z reszty jak pojda o tym samym czasie to zawsze mozna zlozyc sprzeciw mam racje czy nie

Grabi_en a ty jak splacasz swoje chwilowki .piszesz o rozlozenie na raty.niektorzy pisza zeby sie dogadywac inni zeby nie pisac i placic swoim tepem wiec nigdy nie wiemy czy sie zgodza na raty.Ja napisalam do alfa kredyt ze moge placic po 250zl i sie zgodzili place co miesiac mam ich hanogram splat.sohocredit napisalo mi ze moj dlug jest w dokowers cos takiego i zeby z nimi sie dogadywac nie pisalam bo nie wiem czy pisac czy sie zgodza czy pojda zaraz do sadu po moim zapytaniu o raty .

Mam takie chwilowki do splaty
Miloan niecale 1500zl 10stycznia cala splace
Credit star wzielam 3250 zl do splaty 4350zl wplacilam 150zl
Extra portfel 5000zl z ich odsetkami jest tu cesja nie splacam tu raz wplacilam 100zl i refinansowanie1000zl
Zylion 3745zl bylo w epu umozenie prawomocne
Latwy kredyt z odsetkami 3900
Sohocredit wziete3000zl do splaty4000zl raz pisze meile taxtat raz recoverso nic nie wplacalam
Jak radzicie jak tu zaczac wplacac od czego napewno teraz obejme Miloan
Prucz tego w sadzie odwolalam sie od nakazu za
Szybka gotowka
Pozyczka plus
Chwilowkomat
Mony man
Reszte juz po splacalam
Jak.frezel.zaliczka.kredyt1000.vivus.solven.net credit juz za mna po splacie


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 29-12-2019

Miałam taką cudowna pomoc prawną, że napisała do wszystkich moich chwilówek o raty, a teraz jakakolwiek sprawa nie jest w sadzie są wyciągane moje pisma. Nie piszemy o raty tylko spłacamy sami, jeszcze tego nie zrozumiałaś, że pismo o raty to uznanie długu i jesteś (ale nie musisz) być na pozycji przegranej w sądzie.
Zadzwoń do Sadu Rejonowego i się dowiedz czy masz jakieś pozwy i niech CI podadzą sygnaturę akt, później wystąp o dostęp do tych akt. Nie będziesz widziała tak sprawy jak w EPU - tam jest inny układ, ale sama poprzez próbę błędów i prób nauczysz się tego portalu obsługiwać.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 29-12-2019

Zadzwonie ale juz raz robilam to pani mi powiedziala ze tyle u mnie juz bylo spraw ze nie sposob jej zobaczyc.oraz mnie w blad wprowadzila poniewaz kazala mi napisac pismo i dowod wplaty ze splacilam pozyczke a potem gdy przyszedl nakaz zaplaty zadzwonilam do sadu to powiedziala ze nie widziala ze sprawa sie w ten dzien odbyla zaocznie co papierw jej przywiozlam i musialam koszty procesowe204zl zaplacic .

A fa forum wyczytalam ze jak obejme sobie jedna chwilowke i ona pojdzie w trakcje splat do sadu to bede miala uznana jedna i dlatego odradzaja splat na kazda po trochu bo w tedy kazda moze byc uznana .
A to pisanie do wierzycieli o raty to jest ryzyk kwizyt poniewaz nigdy nie wiemy co napisza ja napisalam do alfa kredyt i bez problemu dostalam. A jak do zaliczki napisalam to 450zl chcieli na chyba 4 raty ale wplacalam im tyle ile moglam czesto i do sadu nie poszli a jak mi pisali ze pojda do sadu to im napisalam ze zanim sprawa sie odbedzie to juz ich splace i odposcili mam juz ich za soba.
A z tych chwilowek ktore wyzej napisalam ktore sa najgorsze

Nie pisze juz o raty a jak przeczytam ich meile to do kosza ida.tylko za sochocredit recoverso mi napisalo prosze o pesel imie i nazwisko i zgode na meil i im napisalam bo nie napisali o co chodzi a ja niewiedzialam co to i podalam nie wiem czy dobrze dlatego chyba obiore ich za miloan


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 29-12-2019

(29-12-2019, 19:01:31)joanna310 napisał(a): Zadzwonie ale juz raz robilam to pani mi powiedziala ze tyle u mnie juz bylo spraw ze nie sposob jej zobaczyc.oraz mnie w blad wprowadzila poniewaz kazala mi napisac pismo i dowod wplaty ze splacilam pozyczke a potem gdy przyszedl nakaz zaplaty zadzwonilam do sadu to powiedziala ze nie widziala ze sprawa sie w ten dzien odbyla zaocznie co papierw jej przywiozlam i musialam koszty procesowe204zl zaplacic .

Normalnie Cię zbyła bo jak podajesz PESEL to otwiera się Twoja strona ze sprawami, leniwa była i wyczuła, że się nie orientujesz i się Ciebie pozbyła, ale w poniedziałek każdy Sąd Rejowy pracuje dłużej - po prostu się przejdź do sądu i się dowiesz jakie masz sprawy w Sadzie Rejonowym.
Co do spłaty pożyczki, a pozwaniem do sadu - to typowe działanie - windykacja robi swoje, a wierzyciel swoje, dlatego wszelkiego uzgodnienia na papierze, ode mnie Credilo też chciało kasę za pozew, ale mi tak podnieśli ciśnienie, że powiedziałam po moim trupie, a im nie zapłacę bo wywiązałam się z rat jakie ustaliłam na piśmie z windykacją.
Wiesz gdzie popełniłaś błąd,? trzeba było do nich nie dzwonić tylko sobie wydrukować e-maile iść na rozprawę do SR przedłożyć dowody w sądzie i byś nawet złotówki nie zapłaciła - dlatego nie bronimy się sami na etapie SR tylko zatrudniamy Pełnomocnika.
Ja twardo stałam przy swoim stanowisku, że chwilówkę spłaciłam i żadnych kosztów sądowych nie będę pokrywała i czekam na sprawę.