BezNakazu.pl
Chwilowki co dalej? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Chwilowki co dalej? (/showthread.php?tid=57)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 03-12-2018

Przynajmniej nauczysz sie z nami chodzic po gorach.


RE: Chwilowki co dalej? - Mila1 - 03-12-2018

(03-12-2018, 06:32:03)Mariuszd37 napisał(a): Przynajmniej nauczysz sie z nami chodzic po gorach.

Jeśli będzie chciała Huh


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 03-12-2018

(03-12-2018, 15:39:45)Mila1 napisał(a):
(03-12-2018, 06:32:03)Mariuszd37 napisał(a): Przynajmniej nauczysz sie z nami chodzic po gorach.

Jeśli będzie chciała Huh

Jak ją zacznie mocno gnębić windykacja i dostanie stos pism, to się szybko obudzi i nie będzie jej wstyd, że ma tyle długów, tylko biegiem będzie szukała pomocy.
Naprawdę zachęcamy każdego do uczestnictwa w forum, gdyż łatwiej jest na poczatku ustalić plan spłat, spokojnie podpowiedzieć, niż później działać pod naciskiem windykacji przez dłużnika
My tu nie jesteśmy od oceniania, kto ma takie długi i dlaczego w nie wpadł, bo również dobrze bym mogła sobie zadać te pytanie.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 27-12-2019

Witam
Czytajac te forum napewno mozna sie wymienic swoimi doswiadczeniami i sie nauczyc od innych osob.
Ja mam tez chwilowki i borykam sie z nimi czesto mysle .zrywam sie w nocy ale coz.
Mam pytania i prosze o rady.
Czy warto pisac do wierzycieli o rozlozenie na raty np do latwy kredyt.zylion.miloan.
Czy wplacac np jedna i do zeta
A co z tymi co cesjie sa.
A jeszcze jedno jezeli dostane nakaz zaplaty czy za kazdym nakazem sie odwolac
Prosze o rady jak postepowac z tymi chwilowkami


RE: Chwilowki co dalej? - MarwPL - 27-12-2019

(27-12-2019, 14:59:06)joanna310 napisał(a): Witam
Czytajac te forum napewno mozna sie wymienic swoimi doswiadczeniami i sie nauczyc od innych osob.
Ja mam tez chwilowki i borykam sie z nimi czesto mysle .zrywam sie w nocy ale coz.
Mam pytania i prosze o rady.
Czy warto pisac do wierzycieli o rozlozenie na raty np do latwy kredyt.zylion.miloan.
Czy wplacac np jedna i do zeta
A co z tymi co cesjie sa.
A jeszcze jedno jezeli dostane nakaz zaplaty czy za kazdym nakazem sie odwolac
Prosze o rady jak postepowac z tymi chwilowkami

Jeśli napiszesz o raty, to w sądzie wierzyciel użyje Twojego pisma jako dowód na okoliczność skutecznego zawarcia umowy pożyczki, czyli pozbywasz się już jednego ważnego argumentu przed sądem.
Musisz wziąć pod uwagę, że zdecydowana większość wierzycieli nie wyraża zgody na raty polubownie przed sądem, a Twoją prośbę użyje przeciwko Tobie w postępowaniu sądowym.
Mam taką jedną klientkę z Wrocławia, co udało się się wygrać wszystkie sprawy(w tym dwie sąd zasądził tylko niespłacony kapitał),a dwie przegrała całe, ponieważ poprzednia firma, która jej pomagała wysłała do tych dwóch przegranych chwilówek w jej imieniu prośby o rozłożenie na raty zadłużenia i to przesądziło, że sąd uznał, że uznała całe roszczenia.
Co do sprzeciwów, to Ty podejmujesz decyzję od których chcesz się odwołać, a od których nie. Jeśli masz na spłatę i nie chcesz się bronić, to nie wnoś sprzeciwu i w terminie 14 dni od otrzymania nakazu spłać kwotę z nakazu plus odsetki i koszty procesu.
My wiemy, że jak się chce wyjść z zadłużenia to większość nakazów, jak nie wszystkie należy skarżyć. Zawsze po odebraniu nakazu powinnaś skontaktować się z osobą która Cię reprezentuje, powiedzieć że masz nakaz zapłaty z konkretnej umowy pożyczki, a osoba która siedzi w takich sprawach doradzi Ci czy wnosić sprzeciw, czy spłacić.
Zasada jest prosta, jak jest cesji i duże koszty pożyczki to wnosimy sprzeciw.
Jak sąd zasądził pożyczkodawcy tylko niespłacony kapitał i koszty procesu to lepiej spłacić i iść dalej przez życie.
Aczkolwiek złotego środka na to czy wnosić czy nie, nikt Ci nie poda, bo każda sprawa jest inna.


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 27-12-2019

(27-12-2019, 14:59:06)joanna310 napisał(a): Witam
Czytajac te forum napewno mozna sie wymienic swoimi doswiadczeniami i sie nauczyc od innych osob.
Ja mam tez chwilowki i borykam sie z nimi czesto mysle .zrywam sie w nocy ale coz.
Mam pytania i prosze o rady.
Czy warto pisac do wierzycieli o rozlozenie na raty np do latwy kredyt.zylion.miloan.
Czy wplacac np jedna i do zeta
A co z tymi co cesjie sa.
A jeszcze jedno jezeli dostane nakaz zaplaty czy za kazdym nakazem sie odwolac
Prosze o rady jak postepowac z tymi chwilowkami

Czy warto pisac do wierzycieli o rozlozenie na raty ...
Tak, jeżeli masz pewność, że te raty spłacisz - bo w przeciwnym wypadku wierzyciel Twoje pismo wykorzysta w sądzie, nie spodziewaj się, że to będą małe raty zazwyczaj to oscyluje około 500 zł/rata. Nie spodziewaj się, że po jednym Twoim piśmie wierzyciel wyrazi zgodę na raty.

Czy wplacac np jedna i do zeta...
To jest o wiele lepsza opcja obierasz sobie daną chwilówkę na celownik i spłacasz ją systematycznie do zera.

A jeszcze jedno jezeli dostane nakaz zaplaty czy za kazdym nakazem sie odwolac...
Tak za każdym razem trzeba wnieść sprzeciw bo w innym przypadku wierzyciel dostanie prawomocny nakaz zapłaty z którym pobiegnie do komornika.


RE: Chwilowki co dalej? - Mariuszd37 - 27-12-2019

Przecież pisze beznakazu więc naturalnie warto się odwołać. Lepiej spłacać do zera po kolei


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 28-12-2019

Marw.pl
Dziekuje za wyczerpujaca wiadomosc wlasnie czytam to forum i jedni pisza zeby pisac o rozlozenie o raty drudzy nie i jest metlik w glowie.
Obecnie splacam te mniejsze jedna i do zera.potem nastepna
do zera obecnie znalazlam antychwilowke i napisalam do nich .
Z pomoca .Wiem ze trzeba czasu zeby splacic te chwilowki.
A prosze mi napisac niektozy pisza zeby splacic do kapitalu i jak to dalej wyglada .ja obecnie splacam Miloan i pisze za kazdym razem splata na kapital i pesel wzielam u nich 1500zl do splaty bylo ponad1900zl obecnie na profilu pisze kapital 1456zl prowizja 0zl .odsetki 0zl a splacilam juz 500zl to wzieli te piniadze na odsetki i prowizje.
A jezeli jestem w trakcje splacania a. Sprawa okazuje sie ze jest w sadzie to dlaczego sad zazadza koszty za sprawe od kwoty ktora byla do splaty np 1200zl a tak naprawde pozostalo do splaty np 200zl co tu zrobic w tedy

Panie Marwa mam jeszcze pytanie.
Teoretycznie gdy sie sprawe przegra to jak w tedy podjac sie rozmowy z wierzycielem.czy pisac do nich o rozlozenie na raty czy pisze to w moim imieniu adwokat.
Prosze o dobra rade na przyszlosc.


RE: Chwilowki co dalej? - grabi_en - 28-12-2019

Po przegranej w Sądzie Rejonowym masz jeszcze możliwość złożenia apelacji - jeżeli Twój Pełnomocnik uzna, że warto o nią składać - bo SR nie wnikliwie rozpatrzył jego zarzuty, idąc na korzyść powodowi. I dopiero jak wyczerpiesz wszystkie instancje odwoławcze - prowadzisz rozmowę z powodem, czyli z tą firmą która złożyła pozew do sądu i sama proponujesz wysokość raty i albo pójdą Ci na rękę, albo nie, ale warto rozmawiać żeby nie mieć komornika.
Zasada skoro walczymy - to do samego końca - do wyczerpania możliwości procesowych.


RE: Chwilowki co dalej? - joanna310 - 28-12-2019

A czytajac dzis troche wypowiedzi .napewno zauwazylam ze sa rozne wypowiedzi i troche mnie zaniepokoilo czy dobrze robie splacajac chwilowki kazda do zera.
Mimo ze juz mam w sadzie szybka gotowke.mony man.pozyczke plus.
Ale do splaty mam jeszcze:
Miloan niecale1500zl
Tani kredyt 3800zl
Zylion 3700zl umozyli w epu
Extraportfel 5000zl tam u nich wyszlo refinansowalam 1000zl i byla tu cesja
Jedni pisza ze nie beda placic dopiero po sadzie inni ze placa gdy sie w sadzie pokaza to juz mniej bedzie do splaty.
To jak tu naprawde postepowac.
Czy placac chwilowke okaze sie ze przyjdzie nakaz z SR to mozna sie odwolac czy juz nie
A filarrum obecnie splacam wzielam 4000zl splacilam 9rat i jak wplace jeszcze ostatnia rate to juz wyjdzie splata 4000zl to jak im doplace 14procent do ostatniej raty to jak pojda do sadu to co mnie za to czeka.

A jak to wyglada w sadzie jak w chwilowke sie splaci co sie wzielo czyli kapital plus 14procent
To jakie da wyroki