BezNakazu.pl
Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek (/showthread.php?tid=554)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 20-06-2020

(20-06-2020, 11:31:25)joanna310 napisał(a): Ale zaplo sam wystawia pit i idzie do urzedu.
Mi tak zrobili przy rozliczeniu juz ich mialam w systemie urzedu jak sie rozliczalam.Widoczny byl ich Pit i 2 z zakladu pracy

Ty jak zwykle mieszasz wszystko, dłużnik pisze o Vivusie, a Ty o Zaplo, i nie idzie do urzędu tylko wysyła PIT do urzędu, chyba, że idzie w tym sensie, że jest widoczny w systemie, ale skoro oni uznają to jako dochód to TY też musisz dostać PIT, żeby wiedzieć co ująć w rozliczeniu.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 20-06-2020

Na szczescie lub nieszczescie ;p Splacone juz 14tys
Zostalo sie jeszcze 7 chwilowek i koncowka kredytu ;p jeszcze z 8 miechow zabawy z tym wszystkim. I nadzieja ze sie uwolnie od tego gno** w ktory sam sie wpakowalem ;p

Narazie jeden nakaz od lex actum lendon na ktory w pn wysle sprzeciw wedlug wzoru. Jak sprzeciw wejdzie to tylko czekac na sad zobaczymy co z tego bedzie refinans byl wiec trza byc dobrej mysli i mysle ze dzieki pomocy marw cos sie ugra. Kasa na to odlozona ale moze ugra sie lepiej

Grabi nie nazywajmy sie tak nie ladnie ;pp "Dluznik" jak windykator heheh. Oczko


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 20-06-2020

A mnie zostało 3 tygodnie do 3 lat - jak wzięłam ostatnią pożyczkę i kto się spóźni jego strata - bo wszędzie będę miała przedawnienie, chyba, że im się będzie doliczał termin od 31 marca do 24 maja z okazji pandemii i zawieszenia terminów urzędowych - tego jeszcze nie wiem, ale skoro terminy zostały odwieszone od 24 maja to powinno być ich pełno w EPU, a u mnie czysto.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 20-06-2020

A pytanie grabi przerwanie biegu przedawnienia co powoduje ? Sprawa w epu zlozona przerywa bieg przedawnienia czy cos innego jak to sie wszystko ma.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 20-06-2020

(20-06-2020, 13:08:06)Beli10 napisał(a): A pytanie grabi przerwanie biegu przedawnienia co powoduje ? Sprawa w epu zlozona przerywa bieg przedawnienia czy cos innego jak to sie wszystko ma.

Tak przerywa bieg.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - MarwPL - 20-06-2020

(20-06-2020, 13:08:06)Beli10 napisał(a): A pytanie grabi przerwanie biegu przedawnienia co powoduje ? Sprawa w epu zlozona przerywa bieg przedawnienia czy cos innego jak to sie wszystko ma.

Przepis mówi, że przerwanie biegu przedawnienia następuje z chwilą wniesienia pozwu do sądu. Jednocześnie umorzenie postępowania postrzegane jest przez prawo, że postępowanie umorzone traktuje się za niebyłe.
Nie mniej jednak Sąd Najwyższy przyjął, że wytoczenie powództwa w elektronicznym postępowaniu upominawczym zakończonym umorzeniem postępowania na podstawie art. 505 § 1 k.p.c. przerywa bieg terminu przedawnienia.
Oznacza to, że umarzając postępowanie, nie zostają unicestwione materialne skutki wniesienia pozwu.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Mariuszd37 - 20-06-2020

Przerwania chyba by nie było tylko przy wycofaniu pozwu z epu


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 11-07-2020

Odnosnie lendon sprzeciw wszedl ale nie wiem co oznacza punkt 2 i 3 z postanowienia odnosnie umorzeniu nakazu. Bo to ze do rejonu teraz to wiem


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 11-07-2020

(11-07-2020, 14:54:37)Beli10 napisał(a): Odnosnie lendon sprzeciw wszedl ale nie wiem co oznacza punkt 2 i 3 z postanowienia odnosnie umorzeniu nakazu. Bo to ze do rejonu teraz to wiem

Moim zdaniem chcieli zakończyć całą sprawę w EPU i chcieli Cie obciążyć całymi kosztami, ale nie spodziewali się, że zareagujesz poprzesz wniesienie sprzeciwu. Brawo TY i nie oni są do oceniania czy masz płacić czy nie tylko sąd.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 11-07-2020

Tylko czemu w 2 pisze ze oddalic wniosek stronu pozwanej o zasadzenie kosztow. Ja takiego wnioski w sprzeciwie nie skladalem... myslalem ze jak traci moc to idzie poprostu do rejonu.
Wiec juz w sumie nie wiem weszlo tak ale co bede mial jakies koszty do epu... tak jak i druga strona? Czy ocb