BezNakazu.pl
Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek (/showthread.php?tid=554)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 19-11-2019

Jak w temacie znacie to chyba wszyscy na forum.

Chwilowki bralem od kilku dobrych lat zaczelo sie oczywiscie od pierwszej wszystkie zawsze byly splacane na czas bądz przed terminem. Badz refinansowane

Na ta chwile poddałem sie jest tego zbyt wiele i nie mam już poprostu jak tego splacic. Zarobki okolice 5000+ bez umowy o prace bez majatku podpisanego na mnie w razie komornika maks w miesiacu na chwilowki 2tys czasami wiecej

Moje zobowiązania wobec chwilowek na dzień dzisiejszy do tego dochodzi kredyt w santander ktory jest zawsze splacany na 1 miejscu w kwocie 650zl miesiac


Lendon 26.10.2019 2367 (300wplacone) 2256 zostalo

Sloan 25.10.2019 3000 (200 wplacone) 2800

Provident 12000 raty po 500zl   5x wplacone do wykorzystania 4 miesiace bez

Pozyczka plus 2873 29.11.2019 termin nie minal

Smart pozyczka 3500 (po terminie powiekszyli na 3847 niby) 13.11.2019 (200 wplacone)

Szybka gotowka 520zl 10.11.2019 na automatyczne przedluzenie poszla rezygnacja z umowy jest to 1 pozyczka

Finbo 3200-4000 splata 3.11.2019 wplacone 200 (3817)


Chcialbym jakos z tego wyjsc wiem ze daliscie sobie rade badz dalej sie z firmami toczycie. Jak to wszystko mniej wiecej wyglada co robic. Telefony sa niemal ze codziennie po kilkanascie od firm po terminie wiekszosci nie odbieram jak zdazy sie ze odbiore mowie poprostu ze na ta chwile nie mam. Najbardziej pogania lendon i szybka gotowka z wszystkich tych firm, reszta da sie przezyc. Nie mam zablokowanych kont chwilowkowych na ta chwile mam do wszystkiego wglad jak i do wszystkich wykonanych przelewow. Jakie podjac kroki aby nie wkopac sie bardziej po uszy. Oczywscie nie biore juz zadnej pozyczki nie wchodzi to w gre

Jesli cos jest tu zle wpisane badz cos potrzeba edytuje


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 19-11-2019

Mój drogi 1 błąd po co odbierasz telefony . Telefon wycisz - oni tylko chcą kasę, a jak jej nie masz to jej nie stworzysz - proste. Tylko nagrają rozmowę, która później przedłożą w sądzie i po co Ci to?
Pytanie chcesz coś spłacać bo sadząc po wysokości zarobków możesz się sprężyć?
Wiele z tych chwilówek zostanie sprzedane, wiele upadnie w sądzie.
I teraz musisz się zastanowić, czy chcesz walczyć z nimi do końca czyli w sadzie?


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - MarwPL - 19-11-2019

(19-11-2019, 16:03:28)Beli10 napisał(a): Jak w temacie znacie to chyba wszyscy na forum.

Chwilowki bralem od kilku dobrych lat zaczelo sie oczywiscie od pierwszej wszystkie zawsze byly splacane na czas bądz przed terminem. Badz refinansowane

Na ta chwile poddałem sie jest tego zbyt wiele i nie mam już poprostu jak tego splacic. Zarobki okolice 5000+ bez umowy o prace bez majatku podpisanego na mnie w razie komornika maks w miesiacu na chwilowki 2tys czasami wiecej

Moje zobowiązania wobec chwilowek na dzień dzisiejszy do tego dochodzi kredyt w santander ktory jest zawsze splacany na 1 miejscu w kwocie 650zl miesiac


Netcredit 29.10.2019 2500 (300wplacone) 2227 zostalo

Lendon 26.10.2019 2367 (300wplacone) 2256 zostalo

Vivus 15.11.2019 6000 (200wplacone) 5800 zostalo

Sloan 25.10.2019 3000 (200 wplacone) 2800

Provident 12000 raty po 500zl   5x wplacone do wykorzystania 4 miesiace bez splaty

Filarum 3200 27 dni po terminie (wplacone 500zl) 2720

Wandoo 4000 3dni po terminie (200 wplacone) (3800)

Pozyczka plus 2873 29.11.2019 termin nie minal

Smart pozyczka 3500 (po terminie powiekszyli na 3847 niby) 13.11.2019 (200 wplacone)

Alfakredyt 15.11.2019 wziete 3000-3562 zwrot (200 wplacone) 3362

Szybka gotowka 520zl 10.11.2019 na automatyczne przedluzenie poszla rezygnacja z umowy jest to 1 pozyczka

Extraportfel.pl 3000-3637 13.11.2019 wplacone 200 (3437)

Finbo 3200-4000 splata 3.11.2019 wplacone 200 (3817)


Chcialbym jakos z tego wyjsc wiem ze daliscie sobie rade badz dalej sie z firmami toczycie. Jak to wszystko mniej wiecej wyglada co robic. Telefony sa niemal ze codziennie po kilkanascie od firm po terminie wiekszosci nie odbieram jak zdazy sie ze odbiore mowie poprostu ze na ta chwile nie mam. Najbardziej pogania lendon i szybka gotowka z wszystkich tych firm, reszta da sie przezyc. Nie mam zablokowanych kont chwilowkowych na ta chwile mam do wszystkiego wglad jak i do wszystkich wykonanych przelewow. Jakie podjac kroki aby nie wkopac sie bardziej po uszy. Oczywscie nie biore juz zadnej pozyczki nie wchodzi to w gre

Jesli cos jest tu zle wpisane badz cos potrzeba edytuje

Na początku proponowałbym:
1. Odciąć się całkiem od windykacji, ale to całkiem,
2. Ustalić stałą kwotę, którą będziesz co miesiąc odkładał sumiennie,
3. Poszukać sobie pomocy prawnej zajmującej się takimi tematami i ustalić z nią priorytety(co do spłacenia, a co do walki przed sądem),
4. Utworzyć sobie konta na EPU i Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych,
5. Wdrożyć plan wyjścia z zadłużenia i spać spokojnie.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 19-11-2019

Mysle ze chcialbym to w ciagu 1roku maks 2 lata splacic tylko pytanie jak zaczac pierwsze kroki telefonow nie odbieram juz od tyg zadnych. Jedyne odebrane od lendon, sz.gotowka, wandoo, netcredit . Wiem blad sprawy w sadzie ewent jakby byly jakos mnie zbytnio nie zmartwia. I tak nie ma z czego sciagnac w wypadku przegranej. Nie mam w tym doswiadczenia dlatego trafilem tutaj Oczko Ktore pozyczki z tych zawartych olac bardziej a z ktorymi sie pospieszyc. Bo ktoras sprawa skonczy sie w sadzie napewno, ale ktorych firm ustrzegac sie bardziej i splacic jako 1


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 19-11-2019

(19-11-2019, 16:44:37)Beli10 napisał(a): Mysle ze chcialbym to w ciagu 1roku maks 2 lata splacic tylko pytanie jak zaczac pierwsze kroki telefonow nie odbieram juz od tyg zadnych. Jedyne odebrane od lendon, sz.gotowka, wandoo, netcredit . Wiem blad sprawy w sadzie ewent jakby byly jakos mnie zbytnio nie zmartwia. I tak nie ma z czego sciagnac w wypadku przegranej. Nie mam w tym doswiadczenia dlatego trafilem tutaj Oczko  Ktore pozyczki z tych zawartych olac bardziej a z ktorymi sie pospieszyc. Bo ktoras sprawa skonczy sie w sadzie napewno, ale ktorych firm ustrzegac sie bardziej i splacic jako 1

Obieramy jedną chwilówkę na celownik i spłacamy ją w ratach, ale do końca, ja bym zaczęła od najmniejszych do spłaty i tak postępujesz z każdą po kolei. Przestań odbierać telefony od wszystkich! A z którymi się wygrywa, mamy tu watek wygrane przegrane w sądzie - poczytaj sam będziesz wiedział.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - MarwPL - 19-11-2019

(19-11-2019, 16:44:37)Beli10 napisał(a): Mysle ze chcialbym to w ciagu 1roku maks 2 lata splacic tylko pytanie jak zaczac pierwsze kroki telefonow nie odbieram juz od tyg zadnych. Jedyne odebrane od lendon, sz.gotowka, wandoo, netcredit . Wiem blad sprawy w sadzie ewent jakby byly jakos mnie zbytnio nie zmartwia. I tak nie ma z czego sciagnac w wypadku przegranej. Nie mam w tym doswiadczenia dlatego trafilem tutaj Oczko Ktore pozyczki z tych zawartych olac bardziej a z ktorymi sie pospieszyc. Bo ktoras sprawa skonczy sie w sadzie napewno, ale ktorych firm ustrzegac sie bardziej i splacic jako 1

To nie jest takie proste aby to ustalić.
Raczej większość spraw skończy się w sądzie, ale nie wiesz kiedy i czy będzie Cię pozywać pożyczkodawca, czy nowy wierzyciel po cesji.
Dlatego tak jak pisałem poszukaj sobie odpowiedniej pomocy prawnej, przekaż jej szczegółowe dane, kiedy, jak zawierałeś umowę, co spłaciłeś, ile razy brałeś, czy jakieś z jakiejś umowy odstąpiłeś w ustawowym terminie.
Dopiero tak poukładane umowy można zacząć spłacać.
Też zależy gdzie masz swój sąd rejonowy, z wieloletniego doświadczenia możemy już po samym sądzie rejonowym i okręgowym przypuszczać, czy masz większe czy mniejsze szanse na wygrywanie.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 19-11-2019

Zduńska wola wiec sad chyba okregowy. Kogo polecic mozecie w wojewodztwie lodzki aby to jakos poszlo ? Ktos z tych rejonow.
Wiekszosc pozyczek zawarta przez internet bez podpisywania umow, 2 sa telefonicznie

Czy istnieje mozliwosc odzyskania refinansowan od firm typu vivus w juz zakonczonych wczesniej pozyczkach. Bo z tego co tu czytam duzo ludzi sklada takie pisma do tych firm. A z refinansowan moglo by sie sporo zwrotu odzyskac.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - grabi_en - 19-11-2019

(19-11-2019, 17:13:15)Beli10 napisał(a): Zduńska wola wiec sad chyba okregowy. Kogo polecic mozecie w wojewodztwie lodzki aby to jakos poszlo ? Ktos z tych rejonow.
Wiekszosc pozyczek zawarta przez internet bez podpisywania umow, 2 sa telefonicznie

To nie ważne skąd jest Pełnomocnik, bo to wszystko odbywa się za biurka - musisz wybrać pomoc skuteczną, rzetelną i profesjonalną, a taka osoba do Ciebie pisze o nicku MarwPL. - najlepiej zadzwoń do Pana Marka telefon masz na górze i sobie wymieńcie swoje spostrzeżenia.


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Mila1 - 19-11-2019

(19-11-2019, 17:13:15)Beli10 napisał(a): Zduńska wola wiec sad chyba okregowy. Kogo polecic mozecie w wojewodztwie lodzki aby to jakos poszlo ? Ktos z tych rejonow.
Wiekszosc pozyczek zawarta przez internet bez podpisywania umow, 2 sa telefonicznie

Czy istnieje mozliwosc odzyskania refinansowan od firm typu vivus w juz zakonczonych wczesniej pozyczkach. Bo z tego co tu czytam duzo ludzi sklada takie pisma do tych firm. A z refinansowan moglo by sie sporo zwrotu odzyskac.

To nie musi być ktoś od Ciebie z miasta. Na górze masz mapkę to możesz zobaczyć jak np. my jesteśmy porozrzucani po Polsce, a mamy tę samą pomoc prawną Duży uśmiech


RE: Wpadłem w spirale dlugów chwilówek - Beli10 - 19-11-2019

Okej ogarne wszystkie papiery wszystkie umowy, refinansowania i rzeczy z konta. I odezwe sie do Pana Marka jak mowicie dzieki Oczko Mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobra droga, jest to poczatek wszystkiego wiec trzeba wkoncu zaczac myslec logicznie ?‍♂️ i skorzystac z pomocy osob w tym siedzacych od lat Oczko