BezNakazu.pl
Vex - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Windykacja (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Moje doświadczenia z windykatorami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Wątek: Vex (/showthread.php?tid=55)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Vex - grabi_en - 14-11-2018

(14-11-2018, 13:27:40)AnowiB napisał(a): No własnie,to tak jak ze zwrotami za wcześniejszą spłatę.Mało kto wie i tak nas kroją....

Chyba nie tylko to, bo i przedłużenia i refinansowania są do wygrania w sądzie, a też mało osób o tym wie.


RE: Vex - AnowiB - 17-01-2019

Wczoraj po powrocie z pracy przyszła sąsiadka i mówi,że szukał mnie jakiś facet .Miał tablet i coś tam pisał.Pytał tylko kiedy może mnie zastać i nic więcej.Wieczorem sprawdziłam czy nie ma nic w skrzynce ale nic nie było.Dopiero rano była koperta,bez nadawcy..w środku był list od vex-a.Na maila też dziś dostałam od nich wiadomość,ze byli i mnie nie zastali.Nie sądzę aby to był ktoś osobiście z vexa,raczej ktoś z okolicy.


RE: Vex - Mila1 - 17-01-2019

(17-01-2019, 21:06:06)AnowiB napisał(a): Wczoraj po powrocie z pracy przyszła sąsiadka i mówi,że szukał mnie jakiś facet .Miał tablet i coś tam pisał.Pytał tylko kiedy może mnie zastać i nic więcej.Wieczorem sprawdziłam czy nie ma nic w skrzynce ale nic nie było.Dopiero rano była koperta,bez nadawcy..w środku był list od vex-a.Na maila też dziś dostałam od nich wiadomość,ze byli i mnie nie zastali.Nie sądzę aby to był ktoś osobiście z vexa,raczej ktoś z okolicy.

Też tak myślę.Ja też miałam kiedyś karteczķę z numerem telefonu od nich. I wiem, że przyniósł ją ktoś z najbliższej okolicy. To było jakoś latem i tylko raz.


RE: Vex - Mariuszd37 - 18-01-2019

Jamamzasade, nie list polecony tonie istnieje.


RE: Vex - AnowiB - 18-01-2019

Chyba vex oddał mnie spowrotem do lex-a.Dostałam dziś od nich sms ,że w najbliższym czasie zostanie skierowany pozew do sądu.


RE: Vex - Mila1 - 18-01-2019

(18-01-2019, 19:55:30)AnowiB napisał(a): Chyba vex oddał mnie spowrotem do lex-a.Dostałam dziś od nich sms ,że w najbliższym czasie zostanie skierowany pozew do sądu.

Ciekawe, ile u nich trwa najbliższy czas Uśmiech


RE: Vex - Łukasz_G - 19-01-2019

Pamiętajcie, że VEX został ostatnio ukarany przez UOKiK. Jak Was nękają wydzwanianiem do sąsiadów, to poniżej wzór pisma, które można do nich wysłać Uśmiech


Cytat: 
 
Twoje dane
 
VEX
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
 
 
Wezwanie do zaprzestania naruszeń prawa
 
 
 
Niniejszym, działając w imieniu własnym, żądam natychmiastowego przerwania kontaktowania się z osobami trzecimi (telefony do pracy, telefony do moich sąsiadów) w celu windykacji należności dotyczącej zobowiązania zaciągniętego przeze mnie za pośrednictwem portalu internetowego lendon.pl.
 
Takie działanie stanowi naruszenie mojej prywatności poprzez przekazywanie osobom nieuprawnionym, w sposób pośredni informacji o samym fakcie zadłużenia. W przypadku kontaktu z osobami trzecimi w moim miejscu pracy, windykatorzy spółki Vex podają m.in. jej nazwę, co umożliwia zweryfikowanie, jaką działalnością zajmuje się VEX i w jakim celu poszukuje oznaczonej osoby. Przedmiotowy sposób windykacji narusza, po pierwsze, obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej z zachowaniem staranności zawodowej, która w przypadku windykacji powinna być rozumiana jako dbałość o zapewnienie dyskrecji w poszukiwaniu kontaktu z dłużnikiem. Po drugie, opisane działania VEX, poprzez zaangażowanie osób trzecich, które mają pośredniczyć w nawiązaniu kontaktu z windykatorem, naruszają obowiązek poszanowania godności dłużnika oraz jego prawa do ochrony prywatności.
 
Nadto, spółka VEX może działać tylko i wyłącznie w granicach umowy powierzenia danych, zgodnie z RODO. Art 28 RODO przewiduje katalog obligatoryjnych zapisów umowy powierzenia, m. in. rodzaj danych osobowych.
 
Wojewódzki Sądu Administracyjny w Krakowie w wyroku z dnia 11 października 2013 r. (II SA/Kr 682/13) stwierdził, że podanie numeru telefonu i adresu poczty internetowej stanowi podanie danych osobowych w rozumieniu art. 6 ust. 1-3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), ponieważ te dane pozwalają na szybkie zidentyfikowanie konkretnej osoby.
 
 
 
Poprzednik Prezesa UODO, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wypowiadał się podobnie – w uzasadnieniu decyzji z 22 stycznia 2008 roku (DIS-DEC0150-42/1511, 1515, 1520/08/08, niepubl.) uznał za dane osobowe informacje w zakresie: kodu respondenta, jego numeru telefonu i imienia, stwierdził, iż wprawdzie ww. informacje rzeczywiście nie określają bezpośrednio tożsamości osoby, jednakże dają możliwość określenia tożsamości tych osób np. poprzez bezpośredni kontakt z respondentem. Z powyższego wynika więc jednoznacznie, że wskazane wyżej dane dotyczące respondentów stanowią informacje dotyczące możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej, a samo ustalenie tożsamości nie wymaga nadmiernych kosztów, czasu lub działań.
 
Mając  na uwadze powyższe, tj. fakt, że numer telefonu stanowi danę osobową i umowa powierzenia danych osobowych musi zawierać zakres przetwarzanych danych osobowych w celu windykowania należności, na podstawie art. 15 RODO żądam udostępnienia informacji związanych z przetwarzaniem przez spółkę VEX moich danych osobowych poprzez odpowiedź na następujące pytania:
 
1.            Jakie dane osobowe mnie dotyczące są przetwarzane?
2.            Jakie są cele przetwarzania?
3.            Jak długo moje dane będą przechowywane?
4.            Jakim odbiorcom moje dane zostały lub zostaną ujawnione?
5.            Z jakich źródeł pochodzą moje dane osobowe? Skąd pobierają Państwo numery osób trzecich? Czy uzyskaliście Państwo zgodę osób trzecich na kontakt w sprawie windykacji mojej  zaległości w spłacie?
6.            Czy podejmują Państwo wobec mnie zautomatyzowane decyzje, a jeśli tak, to jakie są zasady ich podejmowania i jakie są przewidywane konsekwencje takiego przetwarzania dla mnie?
7.            Proszę o przedstawienie kopii umowy powierzenia danych osobowych na podstawie której przetwarzają Państwo moje dane osobowe.
 
Jeżeli przedmiotowa kopia powierzenia danych osobowych nie zostanie mi udostępniona, lub jeśli zapisy tejże nie wspominają w jakimkolwiek punkcie, iż wierzyciel umożliwił spółce przetwarzanie danych osobowych w postaci numerów telefonów osób trzecich, informuję, iż sprawę zgłoszę do Prezesa UODO wraz z kolejnym zawiadomieniem do Prezesa UOKiK. Przypomnieć należy tylko, iż Prezes UOKiK wydał w ostatnim czasie decyzję (DECYZJA RGD- 2/2018), w której stwierdził bezprawność działań spółki w zakresie telefonowania do osób trzecich.
Informuję także, że jeśli praktyka dzwonienia do osób trzecich nie skończy się w przeciągu 24 godzin od daty odebrania niniejszego wezwania, to złożę zawiadomienie do prokuratury z związku z nękaniem mojej osoby oraz naruszeniem mojej godności osobistej.
 
 
Wezwanie zostało nadane za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres spółki w dniu xxxxxx


Pismo można wysłać mailem i pocztą za potwierdzeniem odbioru.


RE: Vex - AnowiB - 22-01-2019

Czy słyszał ktoś o kancelarii ViaLex?Dziś na pocztę mi się nagrali,że w imieniu Kaczmarskiego mają przygotowane dokumenty do sądu i do komornika.Kaczmarski męczy mnie za incredit,żadnej informacji o jakiejkolwiek cesji czegokolwiek do Kaczmarskiego nie dostałam.Trochę informacji o nich jest w sieci ale może ktoś coś wie więcej...Nawet Aasa jeszcze nie wypowiedziała umowy....


RE: Vex - grabi_en - 22-01-2019

(22-01-2019, 20:16:26)AnowiB napisał(a): Czy słyszał ktoś o kancelarii ViaLex?Dziś na pocztę mi się nagrali,że w imieniu Kaczmarskiego mają przygotowane dokumenty do sądu i do komornika.Kaczmarski męczy mnie za incredit,żadnej informacji o jakiejkolwiek cesji czegokolwiek do Kaczmarskiego nie dostałam.Trochę informacji o nich jest w sieci ale może ktoś coś wie więcej...Nawet Aasa jeszcze nie wypowiedziała umowy....

Kaczmarki to windykacja, a nie wierzyciel , więc cesji żadnej nie dostaniesz. A co mówi wujek google o ViaLex?


RE: Vex - AnowiB - 22-01-2019

Wiem,że Kaczmarski to windykacja ale na poczcie wyraźnie słychać ,że kancelaria działając w imieniu Kaczmarski inkaso....In credit też dzwoni .Z opinii z netu o vialex wynika ,że są średnio rozgarnięci.Dziś muszę koniecznie założyć konto w SR.W epu na razie pusto.