BezNakazu.pl
Sms od RK Legal - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Windykacja (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Jak radzić sobie z windykacją (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=54)
+--- Wątek: Sms od RK Legal (/showthread.php?tid=543)

Strony: 1 2


Sms od RK Legal - Ag.gaj - 28-10-2019

Witam. RK Legal od jakiegoś czasu windykuje jakiś mój dług, przy czym nie wiem kogo reprezentują ani jaka jest kwota. Dzisiaj otrzymałam taki sms :
Sprawe Pani zadluzenia przekazalismy do komornika sadowego. Jesli dokona Pani splaty w ciagu miesiaca od momentu wszczecia przez niego postepowania, koszty egzekucyjne zamkna sie w kwocie 3% wyegzekwowanego zadluzenia. Po tym terminie komornik naliczy oplate 10% naleznosci. Zachecamy do kontaktu z komornikiem prowadzacym Pani sprawe, w celu uzyskania szczegolowych informacji - Ireneusz Prylowski, tel. 32 210 04 33 

I tu mam pytanie. Nie powinni najpierw iść do sądu? Żadnego nakazu zaplaty nie mialam.


RE: Sms od RK Legal - Mila1 - 28-10-2019

(28-10-2019, 22:18:08)Ag.gaj napisał(a): Witam. RK Legal od jakiegoś czasu windykuje jakiś mój dług, przy czym nie wiem kogo reprezentują ani jaka jest kwota. Dzisiaj otrzymałam taki sms :
Sprawe Pani zadluzenia przekazalismy do komornika sadowego. Jesli dokona Pani splaty w ciagu miesiaca od momentu wszczecia przez niego postepowania, koszty egzekucyjne zamkna sie w kwocie 3% wyegzekwowanego zadluzenia. Po tym terminie komornik naliczy oplate 10% naleznosci. Zachecamy do kontaktu z komornikiem prowadzacym Pani sprawe, w celu uzyskania szczegolowych informacji - Ireneusz Prylowski, tel. 32 210 04 33 

I tu mam pytanie. Nie powinni najpierw iść do sądu? Żadnego nakazu zaplaty nie mialam.

No pewnie, że powinni. Sprawdziłaś epu i portal apelacyjny. Może nakaz poszedł na zły adres? Bo ten Pan wg. Internetu jest komornikiem!


RE: Sms od RK Legal - Ag.gaj - 28-10-2019

(28-10-2019, 22:45:27)Mila1 napisał(a):
(28-10-2019, 22:18:08)Ag.gaj napisał(a): Witam. RK Legal od jakiegoś czasu windykuje jakiś mój dług, przy czym nie wiem kogo reprezentują ani jaka jest kwota. Dzisiaj otrzymałam taki sms :
Sprawe Pani zadluzenia przekazalismy do komornika sadowego. Jesli dokona Pani splaty w ciagu miesiaca od momentu wszczecia przez niego postepowania, koszty egzekucyjne zamkna sie w kwocie 3% wyegzekwowanego zadluzenia. Po tym terminie komornik naliczy oplate 10% naleznosci. Zachecamy do kontaktu z komornikiem prowadzacym Pani sprawe, w celu uzyskania szczegolowych informacji - Ireneusz Prylowski, tel. 32 210 04 33 

I tu mam pytanie. Nie powinni najpierw iść do sądu? Żadnego nakazu zaplaty nie mialam.

No pewnie, że powinni. Sprawdziłaś epu i portal apelacyjny. Może nakaz poszedł na zły adres? Bo ten Pan wg. Internetu jest komornikiem!

Też go znalazłam. Muszę zalozyc konto na epu i to szybko sprawdzić. A co zrobić jeśli faktycznie poszło ale na inny adres ?


RE: Sms od RK Legal - grabi_en - 29-10-2019

(28-10-2019, 23:34:00)Ag.gaj napisał(a):
(28-10-2019, 22:45:27)Mila1 napisał(a):
(28-10-2019, 22:18:08)Ag.gaj napisał(a): Witam. RK Legal od jakiegoś czasu windykuje jakiś mój dług, przy czym nie wiem kogo reprezentują ani jaka jest kwota. Dzisiaj otrzymałam taki sms :
Sprawe Pani zadluzenia przekazalismy do komornika sadowego. Jesli dokona Pani splaty w ciagu miesiaca od momentu wszczecia przez niego postepowania, koszty egzekucyjne zamkna sie w kwocie 3% wyegzekwowanego zadluzenia. Po tym terminie komornik naliczy oplate 10% naleznosci. Zachecamy do kontaktu z komornikiem prowadzacym Pani sprawe, w celu uzyskania szczegolowych informacji - Ireneusz Prylowski, tel. 32 210 04 33 

I tu mam pytanie. Nie powinni najpierw iść do sądu? Żadnego nakazu zaplaty nie mialam.

No pewnie, że powinni. Sprawdziłaś epu i portal apelacyjny. Może nakaz poszedł na zły adres? Bo ten Pan wg. Internetu jest komornikiem!

Też go znalazłam. Muszę zalozyc konto na epu i to szybko sprawdzić. A co zrobić jeśli faktycznie poszło ale na inny adres ?
Uważam, że to są strachy na lachy, ale gdyby jednak tak się zadziało - należy wrócić do procesu poprzez udowodnienie aktualnego adresu zamieszkania - poprzez Pełnomocnika. Ja będąc wczoraj w SR zapoznając się z aktami sprawy - natknęłam się na swój pesel i adres zamieszkania - dane pobrane z bazy. - wygląda na to, że SR skrupulatnie to sprawdza - bo to niepierwsza sprawa, gdzie widzę potwierdzenie swoich danych. Natomiast w EPU sąd zawierza powodowi, ale każdy kto ma długi ma OBOWIĄZEK - dla swojego dobra -założyć konta w EPU i na Portalu Informacyjnym Sądu Apelacyjnego dla swojego Sądu Rejonowego i wtedy nie ma domysłów - kto mnie pozwał i czy piszą prawdę. Masz wtedy możliwość sprawdzenia wszystkich swoich danych - jak imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, pesel.


RE: Sms od RK Legal - Ag.gaj - 29-10-2019

Jutro będę miała już możliwość sprawdzenia EPU. Jeszcze u siebie w rejonowym próbuję założyć profil. Ale skoro sprawa u komornika to w EPu może juz nie wisiec? Nie miałam nawet jednego nie odebranego awizo, żadnej przesyłki sądowej. I zachodzę w głowę co się z nią stało


RE: Sms od RK Legal - Mila1 - 29-10-2019

(29-10-2019, 08:09:00)Ag.gaj napisał(a): Jutro będę miała już możliwość sprawdzenia EPU. Jeszcze u siebie w rejonowym próbuję założyć profil. Ale skoro sprawa u komornika to w EPu może juz nie wisiec? Nie miałam nawet jednego nie odebranego awizo, żadnej przesyłki sądowej. I zachodzę w głowę co się z nią stało

A nie szybciej w tej sytuacji będzie zadzwonić do sądu i się dowiedzieć, czy jakieś postępowanie się toczyło. Założenie profilu chwilkę trwa.


RE: Sms od RK Legal - Ag.gaj - 29-10-2019

Czyli dzwonić do swojego rejonowego? Jeśli sie okaże ze bylo postępowanie to juz nic nie poradzę. Nawet nie wiem kto i ile... Ech


RE: Sms od RK Legal - Mariuszd37 - 29-10-2019

U mnienajednej umowie umorzenie bylo bo zly adres w sr


RE: Sms od RK Legal - grabi_en - 29-10-2019

(29-10-2019, 08:09:00)Ag.gaj napisał(a): Jutro będę miała już możliwość sprawdzenia EPU. Jeszcze u siebie w rejonowym próbuję założyć profil. Ale skoro sprawa u komornika to w EPu może juz nie wisiec? Nie miałam nawet jednego nie odebranego awizo, żadnej przesyłki sądowej. I zachodzę w głowę co się z nią stało

Będziesz miała sprawę w EPU "zakreślonych". Istnieje też możliwość sprawdzenia kto odebrał przesyłkę - jak odebrał.
Nawet komornika możesz wstrzymać, jak podali Twoje dane błędne, ale do tego musisz zatrudnić profesjonalną pomoc prawną.


RE: Sms od RK Legal - Ag.gaj - 29-10-2019

Na mój adres zameldowania napewno nic nie przyszło więc tu nikt nie odebrał.. Wgląd do epu bede miala jutro dopiero. A sms od rk legal dosc dziwny mi sie wydaje. Chcialam zadzwonić w pewnym momencie do tego Pana i podpytac kto i za co, ile ode mnie chce ale szczerze mówiąc z nerwow juz mówić nie umiem