BezNakazu.pl
Vivus - windykacja - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Vivus (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: Vivus - windykacja (/showthread.php?tid=54)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 17-01-2020

(17-01-2020, 13:52:48)ultra napisał(a): Czy ktoś pisał sprzeciw do wpisania do wszystkich baz w związku z opóźnieniem w spłacie chwilówki?? Znajoma wzięła 3 tys w Vivus miała dostać pieniądze z ubezpieczenia ale ubezpieczyciel wydłużył jej czas rozpatrzenia reklamacji. Wpłaciła póki co 1500 zł zostało jej 1900 zł. Prosiła o raty ale nie stety odmówiono jej. Czy da się to jakoś załatwi pierwszy poślizg w życiu i boi się właśnie o te wpisy.

Nie podejrzewam, żeby ktoś z naszych dłużników pisał. Zawsze można spróbować się z tym nie zgodzić i czasami te wpisy znikają.
Przecież ten wpis jest zasadny bo zalega pieniądze.
Wpisy można wyczyścić po spłacie zadłużenia.


RE: Vivus - windykacja - MarwPL - 17-01-2020

(17-01-2020, 13:52:48)ultra napisał(a): Czy ktoś pisał sprzeciw do wpisania do wszystkich baz w związku z opóźnieniem w spłacie chwilówki?? Znajoma wzięła 3 tys w Vivus miała dostać pieniądze z ubezpieczenia ale ubezpieczyciel wydłużył jej czas rozpatrzenia reklamacji. Wpłaciła póki co 1500 zł zostało jej 1900 zł. Prosiła o raty ale nie stety odmówiono jej. Czy da się to jakoś załatwi pierwszy poślizg w życiu i boi się właśnie o te wpisy.

Jeśli jest dług wymagalny, to nawet jakby się cięła, to i tak wierzyciel ma ją prawo wpisać do baz, a po spłacie ma obowiązek wypisać.


RE: Vivus - windykacja - ultra - 17-01-2020

(17-01-2020, 18:24:46)MarwPL napisał(a):
(17-01-2020, 13:52:48)ultra napisał(a): Czy ktoś pisał sprzeciw do wpisania do wszystkich baz w związku z opóźnieniem w spłacie chwilówki?? Znajoma wzięła 3 tys w Vivus miała dostać pieniądze z ubezpieczenia ale ubezpieczyciel wydłużył jej czas rozpatrzenia reklamacji. Wpłaciła póki co 1500 zł zostało jej 1900 zł. Prosiła o raty ale nie stety odmówiono jej. Czy da się to jakoś załatwi pierwszy poślizg w życiu i boi się właśnie o te wpisy.

Jeśli jest dług wymagalny, to nawet jakby się cięła, to i tak wierzyciel ma ją prawo wpisać do baz, a po spłacie ma obowiązek wypisać.

Rozumiem. Ale zapewne ten wpis będzie widoczny przez 5 lat dla innych banków ? Czy on jest aktywny że zalega tylko w momencie kiedy ma zaległości?? Dla mnie te wpisy to czarna magia bo nigdy negatywnie nie byłam wpisana. Czy ktoś na luźno jest w stanie mi to wytłumaczyć jak to funkcjonuje?


RE: Vivus - windykacja - Mariuszd37 - 18-01-2020

Po spłacie można napisać z prosba o wykreślenie, czasami się zgadzają.


RE: Vivus - windykacja - MarwPL - 20-01-2020

(17-01-2020, 22:27:44)ultra napisał(a):
(17-01-2020, 18:24:46)MarwPL napisał(a):
(17-01-2020, 13:52:48)ultra napisał(a): Czy ktoś pisał sprzeciw do wpisania do wszystkich baz w związku z opóźnieniem w spłacie chwilówki?? Znajoma wzięła 3 tys w Vivus miała dostać pieniądze z ubezpieczenia ale ubezpieczyciel wydłużył jej czas rozpatrzenia reklamacji. Wpłaciła póki co 1500 zł zostało jej 1900 zł. Prosiła o raty ale nie stety odmówiono jej. Czy da się to jakoś załatwi pierwszy poślizg w życiu i boi się właśnie o te wpisy.

Jeśli jest dług wymagalny, to nawet jakby się cięła, to i tak wierzyciel ma ją prawo wpisać do baz, a po spłacie ma obowiązek wypisać.

Rozumiem. Ale zapewne ten wpis będzie widoczny przez 5 lat dla innych banków ? Czy on jest aktywny że zalega tylko w momencie kiedy ma zaległości?? Dla mnie te wpisy to czarna magia bo nigdy negatywnie nie byłam wpisana. Czy ktoś na luźno jest w stanie mi to wytłumaczyć jak to funkcjonuje?

W zależności do której bazy Cię wpiszą.
W zwykłych bazach gospodarczych wpis powinien być trwale usunięty po spłacie.


RE: Vivus - windykacja - ultra - 25-01-2020

Mam pytanie vivus po terminie ok 60 dni. Poszedł emeil z prośbą o raty w kwocie 900 zł. Aktualnie pożyczka jest pod windykacja Kaczmarski Inkaso. Email z prośbą poszedł bezpiecznio do vivus a oni odpisali ze wszelkie prośby i możliwości rozłożenia na raty należy pisać do Kaczmarski. Czy rzeczywiście tak jest?? Czy vivus już tu nie wydaje zgody?? Na prawdę mam nawiązać współpracę z Kaczmarski teraz!? Jakoś mi się to dziwne wydaje. Ewentualnie jak dalej postępować żeby nie wkopać sie w jeszcze większe bagno.


RE: Vivus - windykacja - Mariuszd37 - 26-01-2020

Taka polityka firm, przekazują do innej windykacji i w tym czasie nic ci nie pomogą, bo oddali, algorytm.


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 26-01-2020

(25-01-2020, 22:28:20)ultra napisał(a): Mam pytanie vivus po terminie ok 60 dni. Poszedł emeil z prośbą o raty w kwocie 900 zł. Aktualnie pożyczka jest pod windykacja Kaczmarski Inkaso. Email z prośbą poszedł bezpiecznio do vivus a oni odpisali ze wszelkie prośby i możliwości rozłożenia na raty należy pisać do Kaczmarski. Czy rzeczywiście tak jest?? Czy vivus już tu nie wydaje zgody?? Na prawdę mam nawiązać współpracę z Kaczmarski teraz!? Jakoś mi się to dziwne wydaje. Ewentualnie jak dalej postępować żeby nie wkopać sie w jeszcze większe bagno.

Kaczmarski Inkaso powinien Ci przesłać pismo w którym będzie podany r-k do przelewu - porównaj czy to będzie r-k Vivusa, czy Kaczmarskiego, który na pewno Ci doliczy pieniądze za windykację. Jak Kaczmarski nie okaże się skuteczną windykacją, to Vivus pewnie znajdzie inna windykację lub po prostu Cię sprzeda i będziesz miała nowego wierzyciela.
Teraz rozmowy jesteś zobowiązana prowadzić z Kaczmarski Inkaso.


RE: Vivus - windykacja - Mariuszd37 - 26-01-2020

Jeszcze prosciej mowiac teraz Vivus ma wy..e na Ciebie.


RE: Vivus - windykacja - ultra - 26-01-2020

(26-01-2020, 11:37:40)Mariuszd37 napisał(a): Jeszcze prosciej mowiac teraz Vivus ma wy..e na Ciebie.

NO ok a jak chce zrobić przelew połowy zadłużenia to w końcu do kogo?? Vivus na konto z pożyczki czy kaczmarski ?? matko pierwsze takie kłopoty ze spłatą i nic nie wiem jak to wszystko działa