BezNakazu.pl
Best - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Fundusze skupujące długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Best (/showthread.php?tid=529)

Strony: 1 2


Best - Marcingw18 - 14-10-2019

Witam 
Mam pytanie odnośnie zwrotu należności od wierzyciela , sąd okręgowy zmienił wyrok oddalając powództwo w całości czy wierzyciel ma obowiązek zwrócić pieniądze wpłacone do niego na poczet należności ?


RE: Best - MarwPL - 14-10-2019

(14-10-2019, 15:29:48)Marcingw18 napisał(a): Witam 
Mam pytanie odnośnie zwrotu należności od wierzyciela , sąd okręgowy zmienił wyrok oddalając powództwo w całości czy wierzyciel ma obowiązek zwrócić pieniądze wpłacone do niego na poczet należności ?

Wszystko zależy od motywów jakie sąd uznał za oddaleniem powództwa.
Jeśli sąd uznał brak legitymacji procesowej, to wierzyciel powinien zostać wezwany do zwrotu kwoty otrzymanej bez podstawy prawnej(tzw. bezpodstawne wzbogacenie).


RE: Best - Marcingw18 - 14-10-2019

(14-10-2019, 16:28:05)MarwPL napisał(a):
(14-10-2019, 15:29:48)Marcingw18 napisał(a): Witam 
Mam pytanie odnośnie zwrotu należności od wierzyciela , sąd okręgowy zmienił wyrok oddalając powództwo w całości czy wierzyciel ma obowiązek zwrócić pieniądze wpłacone do niego na poczet należności ?

Wszystko zależy od motywów jakie sąd uznała za oddaleniem powództwa.
Jeśli sąd uznał brak legitymacji procesowej, to wierzyciel powinien zostać wezwany do zwrotu kwoty otrzymanej bez podstawy prawnej(tzw. bezpodstawne wzbogacenie).
Tzn ze jest szansa ze wierzyciel może nie zwrócić pieniędzy mimo oddalenia powództwa ?


RE: Best - MarwPL - 14-10-2019

(14-10-2019, 16:43:53)Marcingw18 napisał(a):
(14-10-2019, 16:28:05)MarwPL napisał(a):
(14-10-2019, 15:29:48)Marcingw18 napisał(a): Witam 
Mam pytanie odnośnie zwrotu należności od wierzyciela , sąd okręgowy zmienił wyrok oddalając powództwo w całości czy wierzyciel ma obowiązek zwrócić pieniądze wpłacone do niego na poczet należności ?

Wszystko zależy od motywów jakie sąd uznała za oddaleniem powództwa.
Jeśli sąd uznał brak legitymacji procesowej, to wierzyciel powinien zostać wezwany do zwrotu kwoty otrzymanej bez podstawy prawnej(tzw. bezpodstawne wzbogacenie).
Tzn ze jest szansa ze wierzyciel może nie zwrócić pieniędzy mimo oddalenia powództwa ?

Czy w tej sprawie ktoś składał wniosek o uzasadnienie wyroku?
Za mało danych aby jednoznacznie stwierdzić.
Można oczywiście wysłać wezwanie do wierzyciela o zwrot otrzymanych wpłat z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, raczej dobrowolnie nie oddadzą.


RE: Best - joanna310 - 04-08-2020

Witam
Mam pytanie ale to juz odnosnie mojego szwagra.
Otorz wczoraj dostal list z Best wezwanie do zaplaty:
Stylu pisze ze 1.kredyt byla cesja 26.10.2011r
2.kredyt umowa cesji 26.10.2011r
3.kredyt umowa cesji 30.11.2012r
4.kredyt 21.03.2014r
Wczesniej jak pracowal splacal te kredyty lecz juz dawno nic nie wplacal nie odpisywal na listy zadne i nie dzwonil.
Jezeli byly te sprawy w sadzie i byly nakazy to napewno ich nieodbieral.
Tak jak jezeli bylo cos u komornika to cos wspominal ze nie mieli z czego sciagnsc i sprawy zamkneli.
Jak tu dalej postapic czekac dalej na ruch z ich strony.
Napewno te dlugi sa przedawnione.
Prosze o porade .dziekuje


RE: Best - grabi_en - 04-08-2020

(04-08-2020, 10:52:24)joanna310 napisał(a): Witam
Mam pytanie ale to juz odnosnie mojego szwagra.
Otorz wczoraj dostal list z Best wezwanie do zaplaty:
Stylu pisze ze 1.kredyt byla cesja 26.10.2011r
2.kredyt umowa cesji 26.10.2011r
3.kredyt umowa cesji 30.11.2012r
4.kredyt 21.03.2014r
Wczesniej jak pracowal splacal te kredyty lecz juz dawno nic nie wplacal nie odpisywal na listy zadne i nie dzwonil.
Jezeli byly te sprawy w sadzie i byly nakazy to napewno ich nieodbieral.
Tak jak jezeli bylo cos u komornika to cos wspominal ze nie mieli z czego sciagnsc i sprawy zamkneli.
Jak tu dalej postapic czekac dalej na ruch z ich strony.
Napewno te dlugi sa przedawnione.
Prosze o porade .dziekuje

Na jakiej podstawie twierdzisz, że dług jest przedawniony?
Ponieważ jak sama piszesz, kredyty były spłacane, czyli uznał szwagier dług - poprzez wpłaty!


RE: Best - joanna310 - 04-08-2020

On wplacal na samym poczatku jak jeszcze otrzymal raty przed cesja .
Czyli do obecnego wierzyciela.
A mysle ze sa przedawnione bo sporo minelo od tych dat co byla cesjia .


RE: Best - grabi_en - 04-08-2020

(04-08-2020, 12:18:13)joanna310 napisał(a): On wplacal na samym poczatku jak jeszcze otrzymal raty przed cesja .
Czyli do obecnego wierzyciela.
A mysle ze sa przedawnione bo sporo minelo od tych dat co byla cesjia .

Do poprzedniego czy obecnego wierzyciela? Ponadto trzeba posprawdzać w EPU i SR czy nie było pozwów - bo to też przerywa bieg przedawnienia.


RE: Best - joanna310 - 04-08-2020

Do poprzedniego jak wspomnialam cos tam mial od komornika ze nie ma z czego sciagnac z niego i komornik przyslal mu pismo zakonczenia sprawy

Dziekuje za odpowiedz


RE: Best - Mariuszd37 - 04-08-2020

a kiedy komornik był?