BezNakazu.pl
Takto - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Takto Finanse Sp. z o.o. (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Takto (/showthread.php?tid=49)

Strony: 1 2


Takto - Biedronka 24 - 17-09-2018

Jak szybko wypowiadają umowę? Mam zaległa ratę z 16 sierpnia, kolejną mam po terminie 2 dni. Zastanawiam się ile mogę zwlekać ze spłatą, w to miejsce spłaciłabym co innego.


RE: Tako - grabi_en - 18-09-2018

(17-09-2018, 20:56:40)Biedronka 24 napisał(a): Jak szybko wypowiadają umowę? Mam zaległa ratę z 16 sierpnia, kolejną mam po terminie 2 dni. Zastanawiam się ile mogę zwlekać ze spłatą, w to miejsce spłaciłabym co innego.
 Kiedyś u nich wzięłam pożyczkę z zamiarem spłaty w ciągu 30 dnia, wszystko się odbyło prawidłowo z mojej strony - wypowiedziałam im umowę - spłaciłam w terminie. Nie miałam wtedy problemów ze spłata zobowiązań, ale te ich telefony co godzina od innego konsultanta przypominające, że za dwa dni mam termin zapłaty - wykończyły mnie psychicznie i z dołowały - jak można tak wydzwaniać do człowieka w sprawie mojego zobowiązania  z podaniem terminu kiedy im spłacę. I w tedy sobie obiecałam, że tą firmę omijam na km. Porozmawiaj z Łukaszem_G oni chyba mają niedociągnięcia w umowie i może Ci się uda spłacić sam kapitał. Tylko pamiętaj SKD - to równoznaczne z uznaniem długu.


RE: Tako - Anis - 18-09-2018

(18-09-2018, 07:06:00)grabi_en napisał(a):
(17-09-2018, 20:56:40)Biedronka 24 napisał(a): Jak szybko wypowiadają umowę? Mam zaległa ratę z 16 sierpnia, kolejną mam po terminie 2 dni. Zastanawiam się ile mogę zwlekać ze spłatą, w to miejsce spłaciłabym co innego.
 Kiedyś u nich wzięłam pożyczkę z zamiarem spłaty w ciągu 30 dnia, wszystko się odbyło prawidłowo z mojej strony - wypowiedziałam im umowę - spłaciłam w terminie. Nie miałam wtedy problemów ze spłata zobowiązań, ale te ich telefony co godzina od innego konsultanta przypominające, że za dwa dni mam termin zapłaty - wykończyły mnie psychicznie i z dołowały - jak można tak wydzwaniać do człowieka w sprawie mojego zobowiązania  z podaniem terminu kiedy im spłacę. I w tedy sobie obiecałam, że tą firmę omijam na km. Porozmawiaj z Łukaszem_G oni chyba mają niedociągnięcia w umowie i może Ci się uda spłacić sam kapitał. Tylko pamiętaj SKD - to równoznaczne z uznaniem długu.

Dlatego ja czekam na sąd i zobaczymy czy uda się to obronić.
Z tymi telefonami masz rację - świra mozna dostać....


RE: Tako - MarwPL - 18-09-2018

SKD nie jest równoznaczne z uznaniem długu, a z potwierdzeniem faktu skutecznego zawarcia umowy pożyczki.
Takto przenosi wierzytelność na swój fundusz, następnie co jest dość popularne ostatnio sprzedaje Ultimo.
Musisz uważać, aby nie dać się wmanewrować w nic nie wartą ugodę.
Cel tel ugody jest jeden- abyś uznała dług, a oni wygrali w sądzie.
Na dniach jak otrzymamy z sądu wyrok oddalający z Ultimo(o pożyczkę Takto) na 17000 zł to go wrzucę na stronę.


RE: Tako - Anis - 18-09-2018

(18-09-2018, 08:31:41)MarwPL napisał(a): SKD nie jest równoznaczne z uznaniem długu, a z potwierdzeniem faktu skutecznego zawarcia umowy pożyczki.
Takto przenosi wierzytelność na swój fundusz, następnie co jest dość popularne ostatnio sprzedaje Ultimo.
Musisz uważać, aby nie dać się wmanewrować w nic nie wartą ugodę.
Cel tel ugody jest jeden- abyś uznała dług, a oni wygrali w sądzie.
Na dniach jak otrzymamy z sądu wyrok oddalający z Ultimo(o pożyczkę Takto) na 17000 zł to go wrzucę na stronę.

Byłoby to bardzo pomocne Uśmiech


RE: Takto - Mariuszd37 - 18-09-2018

Ja tez przestrzegam przed Ultimo, mam pierwszą i ostatnią ugodę z nimi.


RE: Takto - Biedronka 24 - 08-01-2019

Też mam w Ultimo, nic narazie mi nie proponują. Wzięłam 4600, a spłaciłam 5130. Do spłaty kapitału + 14% brakuje nie całe 200 zł. Wpłacę i czekam na sąd. Dobrze myslę?


RE: Takto - grabi_en - 08-01-2019

(08-01-2019, 22:44:02)Biedronka 24 napisał(a): Też mam w Ultimo, nic narazie mi nie proponują. Wzięłam 4600, a spłaciłam 5130. Do spłaty kapitału + 14% brakuje nie całe 200 zł. Wpłacę i czekam na sąd. Dobrze myslę?

Zobacz w umowie bo może masz 10% - to byś miała spłacone, ponadto ta kwestia % była wyjaśniana wątku o wszystkim i o niczym przez Pana Marka.


RE: Takto - MarwPL - 08-01-2019

(08-01-2019, 22:44:02)Biedronka 24 napisał(a): Też mam w Ultimo, nic narazie mi nie proponują. Wzięłam 4600, a spłaciłam 5130. Do spłaty kapitału + 14% brakuje nie całe 200 zł. Wpłacę i czekam na sąd. Dobrze myslę?

Jeśli masz Takto w Ultimo, to jest dwie cesji, obie podobne.
Jeszcze lepiej będzie, jeśli zawierałaś umowę przez telefon.
Resztę sobie wyobraź jak powinna się skończyć ta sprawa :-)


RE: Takto - Biedronka 24 - 08-01-2019

(08-01-2019, 22:59:18)MarwPL napisał(a):
(08-01-2019, 22:44:02)Biedronka 24 napisał(a): Też mam w Ultimo, nic narazie mi nie proponują. Wzięłam 4600, a spłaciłam 5130. Do spłaty kapitału + 14% brakuje nie całe 200 zł. Wpłacę i czekam na sąd. Dobrze myslę?

Jeśli masz Takto w Ultimo, to jest dwie cesji, obie podobne.
Jeszcze lepiej będzie, jeśli zawierałaś umowę przez telefon.
Resztę sobie wyobraź jak powinna się skończyć ta sprawa :-)

Dokładnie przez telefon.