BezNakazu.pl
Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Walka o swoje pieniądze (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji (/showthread.php?tid=486)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 07-02-2020

(07-02-2020, 13:52:52)ultra napisał(a):
(06-02-2020, 22:27:28)Biedronka 24 napisał(a): Jak myślicie? W 2002 roku spłaciłam wcześniej kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup mieszkania w Pekao SA. W związku z tym, że znalazł się kupiec na to mieszkanie, spłaciłam kredyt grupo przed czasem. Z tego co pamiętam, był to kredyt na kilkanaście lat, a spłaciłam w dwa.
Czy jest szansa za zwrot prowizji?
Czy to za stare czasy?

zwroty dotyczą tylko kredytów konsumenckich !!!! wziętych po 18.12.2011 r.

Dziękuję za odpowiedź, ale te wykrzykniki były zbędne Oczko


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - grabi_en - 11-02-2020

(10-01-2020, 06:08:24)grabi_en napisał(a):
(09-01-2020, 23:25:52)Mariuszd37 napisał(a): Sami to możemy im skoczyć.

Opadła mi wiara, że mi zwrócą  WIELKIE pieniądze z Euro Banku - które teraz obsługuje Millenium Bank, bo gdzieś wyczytałam, że gość wyliczył sobie do zwrotu przeszło 4 tys, a dostał niecałe 60 złotych... czekam jeszcze 7 dni, bo 12.12 odebrali ode mnie list i już nie nastawiam się na kokosy - gdyż ja nie posiadam umów (gdyż moje myślenie mnie zawiodło bo skoro spłaciłam to należy wyrzucić umowy - można jeszcze wystąpić o duplikat do banku - ale chyba sobie odpuszczę).

Wczoraj mnie grzecznie sms poinformowali, że rozpatrzyli pozytywnie moje zgłoszenie. Indywidualna decyzja, z uwagi na naszą współpracę, zwracamy proporcjonalną kwotę  prowizji, a dzisiaj na koncie 750  zł. (czy dobrze nie wiem, bo umowy skasowałam w momencie spłaty kredytu), ale niech wszyscy dłużnicy pomyślą i się rozejrzą po swoich spłaconych kredytach i szukają pieniędzy.
A tak a propo byłam przygotowana na jakieś grosze max 50 zł, bo jak się czytało na innych forach, to ludzie dostawali groszowe kwoty, a tu taka niespodzianka.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Mariuszd37 - 11-02-2020

no ja czekam na 1200 od providenta
a do ile lat wstecz maja zwrocic jak sie wczesniej splacilo?


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 11-02-2020

(11-02-2020, 21:23:43)Mariuszd37 napisał(a): no ja czekam na 1200 od providenta
a do ile lat wstecz maja zwrocic jak sie wczesniej splacilo?

Ja też pisałam do Providenta, miałam u nich dwie pożyczki samoobsługowe. Odpisali mi że zwrot jest bezzasadny, bo prowizja była wliczona do każdej raty. Nie była pobierana przy zawarciu umowy.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Mariuszd37 - 11-02-2020

A co to ma do rzeczy że było wliczone do raty, spalcilas wczesniej niech wyskakuja z kasy


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 11-02-2020

(11-02-2020, 22:41:49)Mariuszd37 napisał(a): A co to ma do rzeczy że było wliczone do raty, spalcilas wczesniej niech wyskakuja z kasy

Tak, ale w harmonogramie mam przy każdej racie kwotę prowizji, skoro spłaciłam wcześniej, nie doliczono mi prowizji za te kolejne raty.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - grabi_en - 17-02-2020

Spłata kredytu przed terminem. UOKiK wydaje decyzje ws. kolejnych instytucji finansowych

Vivus Finance, Zaplo i Bank Pocztowy - pożyczkom tych instytucji finansowych przyjrzał się UOKiK

https://www.money.pl/banki/splata-kredytu-przed-terminem-uokik-wydaje-decyzje-ws-kolejnych-instytucji-finansowych-6479623263144065a.html


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Mariuszd37 - 17-02-2020

Noi dostałem odpowiedź od providenta w sprawie skd ale w sprawie drugiego pisma cisza, nie nalezy mi sie 1000 zl na co mnieUśmiech
No coz kolejny kwit do sądu jak pozwą.