BezNakazu.pl
Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Walka o swoje pieniądze (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji (/showthread.php?tid=486)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Maeg - 18-10-2019

Walczcie o swoje pieniądze, bo warto.
Stefczyk szedł w zaparte. Jakieś 2 lata temu odmówił oczywiście zwrotu.
Ponad miesiąc temu wysłałam kolejne pismo o rozliczenie i zwrot ze wszystkich pożyczek, bez podania dat i numerów i po równym miesiącu przelał na moje konto u siebie zwrot ze wszystkich chyba pożyczek. Chyba, bonie szukałam nawet umów. Rozliczyli więcej, niż pisałam w pierwszym piśmie.
Byłam w szoku i nadal jestem. Te pieniądze uratowały mi życie!
"Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pismo, które do Kasy Stefczyka wpłynęło w dniu 2 września 2019 r. dotyczące pożyczek posiadanych w Kasie Stefczyka, proszę o przyjęcie poniższych wyjaśnień.
Informuję, że Kasa Stefczyka respektuje treść wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 11 września 2019 r., dotyczącą rozliczenia całkowitego kosztu kredytu po jego wcześniejszej spłacie. W związku z tym Kasa dokonuje proporcjonalnego zwrotu prowizji pobranej z tytułu udzielenia następujących pożyczek:
XXXXXXXXX
Jednocześnie informuję, że w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczek, o których mowa powyżej zobligowana była Pani wyłącznie do spłaty kapitału pożyczki pozostałego do spłaty oraz odsetek naliczonych do dnia spłaty, a więc tym samym na rachunkach pożyczkowych nie wystąpiła nadpłata odsetek, o których zwrot Pani wnioskuje.
xxxxxx
Mam nadzieję, że działanie Kasy uzna Pani za satysfakcjonujące.
Z poważaniem
xxxxx".


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 15-11-2019

Dziś doznałam szoku, ponieważ bank millenium zwrócił mi ponad 5 tyś zł zwrotu prowizji za wcześnie spłaty pożyczek. Jakieś dwa tyg temu pisałam do nich reklamacje, miałam tam chyba z 5 pożyczek, również takich z dobraniem gotówki. Widać warto pisać reklamację, ja się bardzo cieszę


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - grabi_en - 15-11-2019

(15-11-2019, 20:51:50)Biedronka 24 napisał(a): Dziś doznałam szoku, ponieważ bank millenium zwrócił mi ponad 5 tyś zł zwrotu prowizji za wcześnie spłaty pożyczek. Jakieś dwa tyg temu pisałam do nich reklamacje, miałam tam chyba z 5 pożyczek, również takich z dobraniem gotówki. Widać warto pisać reklamację, ja się bardzo cieszę

Jesteś pewna, że dobrze Ci zwrócili?, bo się może cieszysz- tak wiem! - ciesz się. ale może oni Ci dali kasę na odczepnego nie rzetelnie się rozliczając.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 15-11-2019

(15-11-2019, 21:16:02)grabi_en napisał(a):
(15-11-2019, 20:51:50)Biedronka 24 napisał(a): Dziś doznałam szoku, ponieważ bank millenium zwrócił mi ponad 5 tyś zł zwrotu prowizji za wcześnie spłaty pożyczek. Jakieś dwa tyg temu pisałam do nich reklamacje, miałam tam chyba z 5 pożyczek, również takich z dobraniem gotówki. Widać warto pisać reklamację, ja się bardzo cieszę

Jesteś pewna, że dobrze Ci zwrócili?, bo się może cieszysz- tak wiem! - ciesz się. ale może oni Ci dali kasę na odczepnego nie rzetelnie się rozliczając.

Tego nie wiem. Szczerze to nie liczyłam na nic. Wysłali mi 5 przelewów z różnymi kwotami, nie jestem w stanie tego wyliczyć czy dobrze oddali. Wiem że wyślę jeszcze do innych banków.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Mila1 - 15-11-2019

(15-11-2019, 22:05:00)Biedronka 24 napisał(a):
(15-11-2019, 21:16:02)grabi_en napisał(a):
(15-11-2019, 20:51:50)Biedronka 24 napisał(a): Dziś doznałam szoku, ponieważ bank millenium zwrócił mi ponad 5 tyś zł zwrotu prowizji za wcześnie spłaty pożyczek. Jakieś dwa tyg temu pisałam do nich reklamacje, miałam tam chyba z 5 pożyczek, również takich z dobraniem gotówki. Widać warto pisać reklamację, ja się bardzo cieszę

Jesteś pewna, że dobrze Ci zwrócili?, bo się może cieszysz- tak wiem! - ciesz się. ale może oni Ci dali kasę na odczepnego nie rzetelnie się rozliczając.

Tego nie wiem. Szczerze to nie liczyłam na nic. Wysłali mi 5 przelewów z różnymi kwotami, nie jestem w stanie tego wyliczyć czy dobrze oddali. Wiem że wyślę jeszcze do innych banków.

Ja niestety nie mam umów i w moim banku powiedzieli, że oni też nie mają. Podobno są w archiwum. Muszę je jakoś zdobyć...


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Biedronka 24 - 15-11-2019

(15-11-2019, 22:37:34)Mila1 napisał(a):
(15-11-2019, 22:05:00)Biedronka 24 napisał(a):
(15-11-2019, 21:16:02)grabi_en napisał(a):
(15-11-2019, 20:51:50)Biedronka 24 napisał(a): Dziś doznałam szoku, ponieważ bank millenium zwrócił mi ponad 5 tyś zł zwrotu prowizji za wcześnie spłaty pożyczek. Jakieś dwa tyg temu pisałam do nich reklamacje, miałam tam chyba z 5 pożyczek, również takich z dobraniem gotówki. Widać warto pisać reklamację, ja się bardzo cieszę

Jesteś pewna, że dobrze Ci zwrócili?, bo się może cieszysz- tak wiem! - ciesz się. ale może oni Ci dali kasę na odczepnego nie rzetelnie się rozliczając.

Tego nie wiem. Szczerze to nie liczyłam na nic. Wysłali mi 5 przelewów z różnymi kwotami, nie jestem w stanie tego wyliczyć czy dobrze oddali. Wiem że wyślę jeszcze do innych banków.

Ja niestety nie mam umów i w moim banku powiedzieli, że oni też nie mają. Podobno są w archiwum. Muszę je jakoś zdobyć...

Ja mam konto w millennium i miałam te umowy zarchiwizowane na stronie logując się na konto, ale też musiałam sprawdzić, które zostały wcześniej spłacone.


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Ania1987 - 15-11-2019

A tak zapytam orientuje się ktoś jak jest z PKO?
Miałam kilka kredytów w tym obecny konsolidacyjny i zwracali jakieś tam grosze zawsze na konto czy warto pisać reklamację?


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Łukasz_G - 15-11-2019

(15-11-2019, 23:37:29)Ania1987 napisał(a): A tak zapytam orientuje się ktoś jak jest z PKO?
Miałam kilka kredytów w tym obecny konsolidacyjny i zwracali jakieś tam grosze zawsze na konto czy warto pisać reklamację?

PKO zwraca prowizję

Pisz śmiało reklamację Uśmiech


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Ania1987 - 16-11-2019

Tylko problem w tym że niemam umów.
Mogę napisać nawet jeśli zwracali jakieś grosze już?


RE: Trybunał Europejski w sprawie zwrotu prowizji - Marcingw18 - 16-11-2019

(15-11-2019, 23:56:10)Łukasz_G napisał(a):
(15-11-2019, 23:37:29)Ania1987 napisał(a): A tak zapytam orientuje się ktoś jak jest z PKO?
Miałam kilka kredytów w tym obecny konsolidacyjny i zwracali jakieś tam grosze zawsze na konto czy warto pisać reklamację?

PKO zwraca prowizję

Pisz śmiało reklamację Uśmiech

Długo czekałeś na zwrot z pko ?

Ja dostałem taka ciekawa odpowiedz od skok ..... tylko się śmiać ....