BezNakazu.pl
pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: EPU (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Sprzeciw do EPU (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy (/showthread.php?tid=44)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Samotna27 - 05-10-2019

(05-10-2019, 18:21:18)grabi_en napisał(a):
(05-10-2019, 16:53:42)Samotna27 napisał(a): Czyli pozamiatane,jesli pisalam do nich o rozlozenie dlugu na raty i na poczatku rozmawialam z windykacja?

Raczej, ale to nie jest czynnikiem przednim - daje wierzycielowi - pole do popisu.

Ech...... czylimusze przygotowac duza ilosc gotowki bo to co mam mi nie wystarczy....Niedlugo wyjezdzam z kraju i nie wiem co zrobic?Jal mam sie bronic przebywajac za granica?

Sorry za te wszystkie pytania ale dla mnie to nowosc.Wisi nade mną wizja sadow. Prosilam juz o pomoc BN i ja dostalam . Oszczedzam na czym tylko moge aby nie placic za komormika w razie przegranych spraw.Martwie sie tez wyjazdem zagranice ale nie mam wyboru.Musze harowac aby to posplacac i zyc normalnie. Nie wie. jak tosobie wszystko poukladac.Czesc chwilowek mam juz splacone ratami .Tyle cowzielam tyle splacilam a oni chca jeszcze wiecej.Do tego moje prosby o raty..
Oj glupia bylam,ze poslucham porad innych osob...Nie wiem jak to wszystko mam ugryzc.

Moge przeciez nic nie splacac i nie wracac do kraju ale dlugi wzrosna niezmaleja do tego koszty komornicze i sadow.Z 20 tys zrobi sie o wiele wiecej.Nie chce tego,chce sie ich pozbyc i w koncu zyc normalnie.Jak przegram sprawe tp dlug ulega przedawnieniu czy beda mnie scigac az im wszystko oddam?Co jesli wygram?Dadza mi juz spokoj czy beda sie odwolywac az wyciagna ode mnie kase?


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 06-10-2019

(05-10-2019, 18:50:48)Samotna27 napisał(a):
(05-10-2019, 18:21:18)grabi_en napisał(a):
(05-10-2019, 16:53:42)Samotna27 napisał(a): Czyli pozamiatane,jesli pisalam do nich o rozlozenie dlugu na raty i na poczatku rozmawialam z windykacja?

Raczej, ale to nie jest czynnikiem przednim - daje wierzycielowi - pole do popisu.

Ech...... czylimusze przygotowac duza ilosc gotowki bo to co mam mi nie wystarczy....Niedlugo wyjezdzam z kraju i nie wiem co zrobic?Jal mam sie bronic przebywajac za granica?

Sorry za te wszystkie pytania ale dla mnie to nowosc.Wisi nade mną wizja sadow. Prosilam juz o pomoc BN i ja dostalam . Oszczedzam na czym tylko moge aby nie placic za komormika w razie przegranych spraw.Martwie sie tez wyjazdem zagranice ale nie mam wyboru.Musze harowac aby to posplacac i zyc normalnie. Nie wie. jak tosobie wszystko poukladac.Czesc chwilowek mam juz splacone ratami .Tyle cowzielam tyle splacilam a oni chca jeszcze wiecej.Do tego moje prosby o raty..
Oj glupia bylam,ze poslucham porad innych osob...Nie wiem jak to wszystko mam ugryzc.

Moge przeciez  nic nie splacac i nie wracac do kraju ale dlugi wzrosna niezmaleja do tego koszty komornicze i sadow.Z 20 tys zrobi sie o wiele wiecej.Nie chce tego,chce sie ich pozbyc i w koncu zyc normalnie.Jak przegram sprawe tp dlug ulega przedawnieniu czy beda mnie scigac az  im wszystko oddam?Co jesli wygram?Dadza mi juz spokoj czy beda sie odwolywac az wyciagna ode mnie kase?
Pierwszy najważniejszy krok już podjęłaś ustaliłaś sobie obronę, a teraz pomyśl, kogo upoważnić do odbioru korespondencji z poczty.
Jak przegrasz sprawę - to logiczne masz ją przegraną i w całości z kosztami sądowymi do spłaty.
Przy wygranej jest wygrana i nic nie spłacasz, po to bierzesz Pełnomocnika - obronę, żeby pilnował Twoich spraw w sądzie - pod warunkiem, że dostanie od Ciebie papiery z poczty.
Na pocieszenie - nie masz wielkiego długu jak się sprężysz - szybko to ogarniesz.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Mariuszd37 - 06-10-2019

Wazne miec plan.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Anastazja86 - 30-06-2020

Witajcie. Dziś wydano nakaz zapłaty w epu . Na nowych zasadach to nadal musi przyjść pocztą? Jestem w czarnej d.....
Wszędzie mam jakieś długi. U mamy , siostry , rachunki. Nie wiem już gdzie mi ta kasa ucieka. Wstyd mi przed wszystkimi.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 01-07-2020

(30-06-2020, 22:05:09)Anastazja86 napisał(a): Witajcie. Dziś wydano nakaz zapłaty w epu . Na nowych zasadach to nadal musi przyjść pocztą? Jestem w czarnej d.....
Wszędzie mam jakieś długi.  U mamy , siostry , rachunki. Nie wiem już gdzie mi ta kasa ucieka.  Wstyd  mi przed wszystkimi.

Tak, przychodzi nakaz zapłaty drogą tradycyjną , bo jak udowodnią, że otrzymałaś go. Pamiętaj po sprzeciwie - masz umorzenie, ale to nie oznacza, że dług zginął, bo wierzyciel może i tu cytuję wypowiedź BN z tego wątku https://forum.beznakazu.pl/showthread.php?tid=183&page=3
"Mogą ponownie wnieść pozew do EPU (wtedy powód traci bezpowrotnie opłatę sądową już wniesioną) lub jeśli chcą odzyskać opłatę od pozwu to mają obowiązek wnieść pozew do sądu właściwego według miejsca zamieszkania pozwanego w terminie 3 miesięcy od doręczenia powodowi postanowienia o umorzeniu postępowania w EPU."


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Anastazja86 - 01-07-2020

Dziękuję za odpowiedź!


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - MarwPL - 01-07-2020

(30-06-2020, 22:05:09)Anastazja86 napisał(a): Witajcie. Dziś wydano nakaz zapłaty w epu . Na nowych zasadach to nadal musi przyjść pocztą? Jestem w czarnej d.....
Wszędzie mam jakieś długi. U mamy , siostry , rachunki. Nie wiem już gdzie mi ta kasa ucieka. Wstyd mi przed wszystkimi.

Tak, nadal musi przyjść nakaz zapłaty listem poleconym, pod warunkiem, że zaznaczyłaś komunikację tradycyjną z sądem (wejść na EPU w tą sprawę, następnie w strony postępowania i zobacz czy jest znaczek koperty przy Twoich danych).

Jeśli chodzi o brak pieniędzy i ich rozchodzenie się, to siądź z kartką i wypisz wszystkie dochody i koszty miesięczne. Dopiero wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz i gdzie Ci się pieniądze rozchodzą.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Mariuszd37 - 01-07-2020

Posłuchaj na yt o dlugach paru wykładów, o różnych technikach spłat, oszczędzania, tak tak.. Ja jako anonimowy dłużnik wszystkiego się na nowo uczę.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Tomek90 - 02-07-2020

Witajcie dziś do Epu wpadło cos czego sie w sumie nie spodziewałem czyli Szybka Gotowka, oczywiscie nic nie ruszone zostawilem to na szary koniec wiec zdziwienie. Na konto wpadlo 2800, do splaty 3200 oraz ich autorefinansowane na co w pozwie powołują sie ze podpisałem umowe na autoref ( inaczej nie mozna bylo przejsc dalej) rozbite na kwotę 800cos i 200cos jako prowizje koszty dodatkow itp, najgorsze ze żadnej cesji nie było , pozwali sami , Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi>?


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - MarwPL - 02-07-2020

(02-07-2020, 10:42:14)Tomek90 napisał(a): Witajcie dziś do Epu wpadło cos czego sie w sumie nie spodziewałem czyli Szybka Gotowka, oczywiscie nic nie ruszone zostawilem to na szary koniec wiec zdziwienie. Na konto wpadlo 2800, do splaty 3200 oraz ich autorefinansowane na co w pozwie powołują sie ze podpisałem umowe na autoref ( inaczej nie mozna bylo przejsc dalej) rozbite na kwotę 800cos i 200cos jako prowizje koszty dodatkow itp, najgorsze ze żadnej cesji nie było , pozwali sami , Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi>?

Zazwyczaj przegrywają swój autorefinans.
Mamy ostatnio wysyp spraw z nimi.