BezNakazu.pl
pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: EPU (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Sprzeciw do EPU (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy (/showthread.php?tid=44)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Anastazja86 - 31-05-2019

21 maja brak podstaw A 30 wniosek o wycofanie. Zaraz pewnie wrócą. Codziennie sprawdzam epu I apelacyjny..


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Anastazja86 - 04-06-2019

Pierwszy raz mam tak że w epu stan sprawy -braki. Referendarz poprosił o uzupełnienie braków. W ciągu 7 dni powód ma dostarczyć coś o krs...


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 04-06-2019

(04-06-2019, 16:45:25)Anastazja86 napisał(a): Pierwszy raz mam tak że w epu  stan sprawy  -braki. Referendarz poprosił o uzupełnienie braków. W ciągu 7 dni powód ma dostarczyć coś o krs...

KRS - Krajowy Rejestr Sądowy, ciekawe czy będzie sprawdzał, czy osoby które się podpisały występują w KRS.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Anastazja86 - 04-06-2019

A co to dla mnie znaczy ?


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 05-06-2019

(04-06-2019, 21:46:51)Anastazja86 napisał(a): A co to dla mnie znaczy ?

Ty do tego nic nie masz, bo nie sprawdzasz tego dokumentu, na etapie SR Twój Pełnomocnik to będzie sprawdzał.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Pompa - 06-06-2019

Witam, a ja mam takie pytanie, co zrobić, by wydłużyć maksymalnie czas od wysłania sprzeciwu do rozprawy? Z tego, co wiem, to mamy min. 3 miesiące zanim sprawa trafi z Epu do Sądu, da się ten czas jeszcze jakoś wydłużyć poprzez dodatkowe pisma lub odwołania ?


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 06-06-2019

(06-06-2019, 09:26:05)Pompa napisał(a): Witam, a ja mam takie pytanie, co zrobić, by wydłużyć maksymalnie czas od wysłania sprzeciwu do rozprawy? Z tego, co wiem, to mamy min. 3 miesiące zanim sprawa trafi z Epu do Sądu, da się ten czas jeszcze jakoś wydłużyć poprzez dodatkowe pisma lub odwołania ?

Sprzeciw możesz wysłać nie podpisany lub w 1 egzemplarzu zyskujesz w tedy jeszcze dodatkowy czas.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - MarwPL - 06-06-2019

(06-06-2019, 09:26:05)Pompa napisał(a): Witam, a ja mam takie pytanie, co zrobić, by wydłużyć maksymalnie czas od wysłania sprzeciwu do rozprawy? Z tego, co wiem, to mamy min. 3 miesiące zanim sprawa trafi z Epu do Sądu, da się ten czas jeszcze jakoś wydłużyć poprzez dodatkowe pisma lub odwołania ?

Nie ma sztywnego terminu 3 miesiące na przekazanie sprawy do rejonu.
Możesz wysłać właśnie niepodpisany sprzeciw do EPU, ale to zyskasz do miesiąca.
Zazwyczaj po uzupełnieniu podpisu referendarz sądowy od razy uchyla nakaz i przekazuje do rejonu.
Takie postanowienie uprawomocnia się do dwóch tygodni.
Wtedy sąd rejonowy ma możliwość pobrać akta sprawy.
Nie masz w pływu czy rejonowy pobierze akta po dwóch dniach, czy dwóch miesiącach.
Jak będziesz celowo robił braki w rejonie, aby odwlec sprawę, to nie licz na to, że sędzia wyda wyrok korzystny.
Cwaniacy są stawiani do pionu zbyt często przez sądy.
Ty zdobędziesz czas, a sędzia będzie miał skopane statystyki czasu rozpatrywania sprawy.


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - Samotna27 - 05-10-2019

Czyli pozamiatane,jesli pisalam do nich o rozlozenie dlugu na raty i na poczatku rozmawialam z windykacja?


RE: pozwanie dłużnika przed sądem - co robimy - grabi_en - 05-10-2019

(05-10-2019, 16:53:42)Samotna27 napisał(a): Czyli pozamiatane,jesli pisalam do nich o rozlozenie dlugu na raty i na poczatku rozmawialam z windykacja?

Raczej, ale to nie jest czynnikiem przednim - daje wierzycielowi - pole do popisu.