BezNakazu.pl
jak spłacać zobowiązania - kolejność - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: jak spłacać zobowiązania - kolejność (/showthread.php?tid=39)

Strony: 1 2 3


jak spłacać zobowiązania - kolejność - uspokajaczka - 15-09-2018

1. W pierwszej kolejności płacimy banki - to nie podlega żadnej dyskusji.
2. czynsz, f-ry domowe (światło, gaz, wodę, internet itp)
3. chwilówki - obieramy na cel sobie 1 chwilówkę i płacimy ją do końca w ratach na jakie nas stać zawsze pisząc spłata kapitału pożyczki nr ... i z ostrożności pesel
spłacamy kapitał - czyli tyle ile dostaliśmy na konto + 10 do 14% za użytkowanie chwilówki. Pamiętaj nic nie uzgadniamy, nic nie ustalamy z chwilówką sami decydujemy co spłacać w pierwszej kolejności i tu są dwie szkoły jedni zaczynają od najmniejszych do największych inni odwrotnie. Uważam, że chyba lepiej jest sukcesywnie pozbywać się po kolei każdego zobowiązania. do końca. Błędem jest wpłacanie po jakieś grosze ka każdą chwilówkę, gdyż tylko odsetki zżerają tą wpłatę.
4. I tak robimy z każdą chwilówką po kolei.
5. Inną szkołą jest odkładanie pieniędzy na konto i czekanie co się wydarzy w sądzie, gdyż z niektórymi chwilówkami można wygrać w sądzie (tam gdzie są przedłużenia, refinansowania) cesje - czyli sprzedaż chwilówki do innego wierzyciela.


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Wonder_Woman - 15-09-2018

Czyli kolejnym kryterium może być spłata od tych, gdzie nie było refinansowań, przedłużeń


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - uspokajaczka - 15-09-2018

(15-09-2018, 08:56:18)Wonder_Woman napisał(a): Czyli kolejnym kryterium może być spłata od tych, gdzie nie było refinansowań, przedłużeń
Ja bym te z przedłużeniami, refinansowaniami i cesjami zostawiła na sam koniec do spłaty.


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Wonder_Woman - 15-09-2018

(15-09-2018, 08:59:59)uspokajaczka napisał(a):
(15-09-2018, 08:56:18)Wonder_Woman napisał(a): Czyli kolejnym kryterium może być spłata od tych, gdzie nie było refinansowań, przedłużeń
Ja bym te z przedłużeniami, refinansowaniami i cesjami zostawiła na sam koniec do spłaty.

No dokładnie


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Jola - 15-09-2018

Bzdury piszecie. Mnie pan Łukasz uczył, że mamy spłacać do wysokości kapitału i to każdą pożyczkę jaką mamy, zaczynając od największej.


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - grabi_en - 15-09-2018

(15-09-2018, 10:49:37)Jola napisał(a): Bzdury piszecie. Mnie pan Łukasz uczył, że mamy spłacać do wysokości kapitału i to każdą pożyczkę jaką mamy, zaczynając od największej.

Ja bardzo przepraszam, ale chyba pomyliłaś forum. My tu piszemy z własnego doświadczenia i z zasobu portfela.


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Jola - 15-09-2018

Ale przecież pan Łukasz to najwyższej klasy specjalista w swojej dziedzinie.
Jedyny taki w Polsce.
Sam mi mówił, że dzwonią do niego po porady adwokaci z całego kraju.
Płacą mu nawet po 2000 złotych za poradę telefoniczną.
To kto ma rację, wy czy on?


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Mila1 - 15-09-2018

Odpowiedź sobie sama. My tu próbujemy sobie pomagać, aby jak najkorzystniej wyjść z tego bagna!


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - grabi_en - 15-09-2018

(15-09-2018, 10:59:43)Jola napisał(a): Ale przecież pan Łukasz to najwyższej klasy specjalista w swojej dziedzinie.
Jedyny taki w Polsce.
Sam mi mówił, że dzwonią do niego po porady adwokaci z całego kraju.
Płacą mu nawet po 2000 złotych za poradę telefoniczną.
To kto ma rację, wy czy on?
Anioł Anioł Anioł
To żeś popłynęła. Proponuję uspokoić emocje.Język Zły
Napisałam powyżej, każdy kroi jak mu starcza.


RE: jak spłacać zobowiązania - kolejność - Mila1 - 15-09-2018

Jak miałabym dużo kasy to wolałabym, żeby ktoś działał za mnie, aby skutecznie, a tak to muszę sobie radzìć na swoją miarę i tyle. A z jakim efektem- zobaczymy.