BezNakazu.pl
Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Bocian Pożyczki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" (/showthread.php?tid=367)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Bartekk - 14-11-2020

Witam. Mam dwa pytania i z góry dziękuję za odp.
Około 3 miesięcy temu spalcilem cala pożyczkę której umowa byla podpisana na tablecie(pożyczyłem 1000zl a oddalem kolo 2200zl) i tu pierwsze pytanie czy jestes wstanę odzyskac jakieś pieniadze ze splaconej pożyczki?
Drugie pytanie. Pożyczyłem killa dni temu kwotę 1200zl do oddania ponad 2300 ... Obudziłem sie w pore i chciałbym wypowiedzieć umowę by oddać tylko pożyczona kwote w przeciągu 30 dni . Ta umowe również podpisywalem na tablecie ,nie moge sie zalogować na koncie bocian...tak naprawdę nie wiem co podpisałem i chciałbym nie mieć ciężaru splacania takiej wielkiej kwoty .Nigdzie nie moge znaleźć druku do wypowiedzenia umowy i czy wypowiedzenie pożyczki formie bocian starczy czy jeszcze musze wysylac je do jakieś innej firmy(typy ubezpieczenie )


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 14-11-2020

(14-11-2020, 18:21:46)Bartekk napisał(a): Witam. Mam dwa pytania i z góry dziękuję za odp.
Około 3 miesięcy temu spalcilem cala pożyczkę której umowa byla podpisana na tablecie(pożyczyłem 1000zl a oddalem kolo 2200zl) i tu pierwsze pytanie czy jestes wstanę odzyskac jakieś pieniadze ze splaconej pożyczki?
Drugie pytanie. Pożyczyłem killa dni temu kwotę 1200zl do oddania ponad 2300 ... Obudziłem sie w pore i chciałbym wypowiedzieć umowę by oddać tylko pożyczona kwote w przeciągu 30 dni . Ta umowe również podpisywalem na tablecie ,nie moge sie zalogować na koncie bocian...tak naprawdę nie wiem co podpisałem i chciałbym nie mieć ciężaru splacania takiej wielkiej kwoty .Nigdzie nie moge znaleźć druku do wypowiedzenia umowy i czy wypowiedzenie pożyczki formie bocian starczy czy jeszcze musze wysylac je do jakieś innej firmy(typy ubezpieczenie )

Witam na naszym forum.

Jeśli chodzi o umowę którą spłaciłeś 3 miesiące temu to masz dwie opcje.
Pierwsza to wyliczenie zwrotu za okres o który skróciła się umowa pożyczki i wezwanie pożyczkodawcy do zwrotu tej kwoty.
Druga opcja to przeanalizowanie umowy o braki wynikające z ustawy o kredycie konsumenckim i jeśli umowa ta ma znaczące braki lub nieprawidłowości w treści umowy, należy złożyć pożyczkodawcy oświadczenie o skorzystaniu z dobrodziejstwa sankcji kredytu darmowego i przekształcić umowę w tzw. kredyt darmowy.
Oczywiście obie opcje możesz połączyć w jedną całość, ponieważ musisz się liczyć z tym, że tak łatwo pieniędzy Ci pożyczkodawca nie odda, a wiadomo jest teraz, że część tych pieniędzy zwyczajnie Ci się należy.

W zakresie drugiej umowy którą podpisałeś na tablecie, to masz prawo w terminie 14 dni od dnia zawarcia(podpisania lub otrzymania środków - decyduje zapis w umowie do którego nie masz dostępu) złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
Nawet jeśli nie masz umowy ani wzoru oświadczenia do odstąpienia możesz to skutecznie zrobić.
Kwestia napisania dobrej treści oświadczenia.
Aby je napisać nie musisz mieć nawet umowy.
Zgadza się, że powinieneś wypowiedzieć również umowę ewentualnego ubezpieczenia, tylko jeśli nawet nie masz danych tego ubezpieczyciela, to w samym wypowiedzeniu umowy pożyczki zalecałbym dodać informację, że wraz z wypowiedzeniem umowy pożyczki wypowiadasz ewentualne umowy towarzyszące, w tym ubezpieczenia.
Powinieneś rozważyć zawiadomienie Prezesa UOKiK i Rzecznika Finansowego o fakcie niedoręczenia Ci formularza informacyjnego przez zawarciem umowy, jak również samej umowy i wzoru oświadczenia po jej podpisaniu.
Informację o tych brakach zamieściłbym również w samej treści oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
Oświadczenie należy złożyć w ustawowym terminie i najlepiej dla celów dowodowych wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru oraz skan mailem do pożyczkodawcy.
Zajmujemy się odzyskiwaniem nadpłat, jak również sankcją kredytu darmowego.
Zadzwoń do mnie w poniedziałek i postaramy Ci się pomóc.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Bartekk - 15-11-2020

Dziekuje bardzo za odp. Na pewno sie odezwę. Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jednej rzeczy.Data zawarcia pożyczki to 2.11 czy jak jutro pojde wyslac na poczte odstąpienie od umówmy czy to nie bedzie za późno? 14 dni od dnia podpisania to wychodzi 15 czyli dzisiaj .Czy wysłanie takiego pisma w pon nie bedzie za późno? Nie zapalcilem jeszcze żadnej raty za pożyczkę i nie wiem czy zapłacić czy bede mógł wypowiedzieć umowę.
Z góry dziekuje za odp .pozdrawiam

Dodam ze nie zaplacilem raty bo bałem sie ze jeśli wplace rate nie bede mógł wysłać wypowiedzenia a pani mi napisała ze 1 rata jest najważniejsza inaczej jej szef bedzie pisal do everset finanse o wyludzenie pożyczki


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Mariuszd37 - 15-11-2020

Nie będzie, wyślij też maila do availo i bociana, będziesz mieć podkładkę. 14 dni mija 16, 2 listopad to zerowy dzień. 2 plus 14 daje 16, a nawet jak nie to dziś niedziela.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 15-11-2020

(15-11-2020, 10:57:54)Bartekk napisał(a): Dziekuje bardzo za odp. Na pewno sie odezwę. Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jednej rzeczy.Data zawarcia pożyczki to 2.11 czy jak jutro pojde wyslac na poczte odstąpienie od umówmy czy to nie bedzie za późno? 14 dni od dnia podpisania to wychodzi 15 czyli dzisiaj .Czy wysłanie takiego pisma w pon nie bedzie za późno? Nie zapalcilem jeszcze żadnej raty za pożyczkę i nie wiem czy zapłacić czy bede mógł wypowiedzieć umowę.
Z góry dziekuje za odp .pozdrawiam

Dodam ze nie zaplacilem raty bo bałem sie ze jeśli wplace rate nie bede mógł wysłać wypowiedzenia a pani mi napisała ze 1 rata jest najważniejsza inaczej jej szef bedzie pisal do everset finanse o wyludzenie pożyczki

Jeśli umowę podpisałeś 2 listopada, to termin mija 16 listopada, czyli jutro.
Jutro listem poleconym wyślij dobrze napisane odstąpienie od umowy.
Dowód nadania i kopia drugi egzemplarz odstąpienia zachowaj dla siebie.
Niezapłacenie pierwszej raty i odstąpienie od umowy w żaden sposób nie może prowadzić do wyłudzenia.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - KamilaS1985 - 30-09-2021

Witam chciałbym się dowiedzieć o rezygnacji prawnik do domu nie wiedząc że podpisałam takie ubezpieczenie gdyż przedstawiciel mnie nie poinformował a było to 2018.roku na tablecie i dopiero nie dawno się dowiedziałam czy mogę wysłać do Avalio rezygnację czy to już nie ma sensu


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 01-10-2021

(30-09-2021, 12:31:37)KamilaS1985 napisał(a): Witam chciałbym się dowiedzieć o rezygnacji prawnik do domu nie wiedząc że podpisałam takie ubezpieczenie gdyż przedstawiciel mnie nie poinformował a było to 2018.roku na tablecie i dopiero nie dawno się dowiedziałam czy mogę wysłać do Avalio rezygnację czy to już nie ma sensu

Witam.
Oczywiście jest sens pod warunkiem, że złożysz odstąpienie od tych umów w ustawowym terminie liczonym od dnia kiedy dowiedziałaś się o istnieniu tych umów.
Jeśli doradca Everest Finance nie pokazał Ci co dokładnie podpisujesz lub nie powiedział, że podpisujesz dwie dodatkowe umowy płatne, to powinnaś zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego o interwencję.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Natalia20 - 20-02-2022

Brałam pierwszą pożyczkę pod koniec 2019r. Potem dobierałam, ostatnio dowiedziałam się że można zrezygnować właśnie z ubezpieczeń (4). Napisałam rezygnację, nie miałam dostępu akurat do umów,bo jestem w trakcie przeprowadzki, doradca kręcił i podał mi datę ostatniej dobranej tj . Jakieś pół roku temu i powiedział że to bez różnicy. Dziś otrzymałem wiadomość od doradcy że koszty do zwrotu to 540 zł i 41 zł nie wiem jeszcze z jakich tytułów. Ale to i tak za mało z tego co się orientuję. Czy teraz mogę napisać pismo- gdzie odstąpię jakby od dnia 1 umowy do dnia ostatniego dobrania?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Mariuszd37 - 20-02-2022

Na odstąpienie jest tylko 14 dni od podpisania umowy.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - BezNakazu.pl - 21-02-2022

(20-02-2022, 22:12:55)Natalia20 napisał(a): Brałam pierwszą pożyczkę pod koniec 2019r. Potem dobierałam, ostatnio dowiedziałam się że można zrezygnować właśnie z ubezpieczeń (4). Napisałam rezygnację, nie miałam dostępu akurat do umów,bo jestem w trakcie przeprowadzki, doradca kręcił i podał mi datę ostatniej dobranej tj . Jakieś pół roku temu i powiedział że to bez różnicy. Dziś otrzymałem wiadomość od doradcy że koszty do zwrotu to 540 zł i 41 zł nie wiem jeszcze z jakich tytułów. Ale to i tak za mało z tego co się orientuję. Czy teraz mogę napisać pismo- gdzie odstąpię jakby od dnia 1 umowy do dnia ostatniego dobrania?

Z Bocianem jest ten problem, że nie dadzą Ci wszystkich podpisanych umów i dokumentów, a wręcz potrafią próbować Ci wmówić, że nic więcej nie podpisałaś. 
Nie możesz odstąpić od umów wcześniej zawartych jeśli były Ci te umowy doręczone lub dotarłaś do ich treści.
Sprawdź dokładnie ile pieniędzy w rzeczywistości zostało Ci wypłacone, a ile pokwitowałaś aby wiedzieć na ile zostałaś naciągnięta.
Skonfrontuj sumę rzeczywistej pożyczki ze swoimi wpłatami, aby wiedzieć, czy rzeczywistą pożyczkę już spłaciłaś. 
Pamiętaj, że ten pożyczkodawca zrobi wszystko abyś nie udowodniła ile faktycznie było pożyczki.